Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA Liga 2012/13

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hahahahhaha bravo bravo 'videcemo na krajuuuuu' ahahahhahahahhha


    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
    sigpic

    Comment


    • Бањалука - Уговор о дoмaћинству завршног Ф4 турнира АБА лиге стигао је у општину Лакташи и још није потписан. У овом тренутку не могу да кажем хоћемо ли га прихватити или не. О њему ће одлучивати Управни одбор Игокее!

      Ово је данас "Гласу Српске" изјавио предсједник кошаркашког клуба Игокеа Борис Спасојевић.

      Казао је да разумије тренера Драгана Бајића који је у отвореном писму Управи клуба тражио да Игокеа откаже организацију завршшног турнира Јадранске лиге који се од 25. до 27. априла треба одржати у Лакташима.

      - Као спортски радник у потпуности разумијем став тренера Бајића који првенствено има спортске мотиве и лично га подржавам. Међутим, без сагласности Управног одбора ништа не могу сам да одлучим. Састанак УО заказан је за сљедећи викенд и на њему ћемо разговарати о свим проблемима - изјавио је Спасојевић.

      У отвореном писму управи Бајић је истакао да Игокеа уколико и освоји регионално такмичење неће добити право директног наступа у Евролиги.

      - Свој коментар на тренутну ситуацију сам написао и прослиједио управи. С обизром на тренутне околности нама нико не може гарантовати наступ у Евролиги што је наш сан. Сходно томе какав је смисао да организујемо фајнал фор - истакао је Бајић.
      .....

      Comment


      • Originally posted by T-Mac View Post
        Recite vi meni definitivno sta bi na kraju, Zvezda i Partizan idu sigurno u EL?
        Koliko sam ja razumeo iz svega ovoga + iz price sa Sonetom, to je sigurno vec neko vreme sad samo resavaju na koji fazon ce to da odrade. Cedevita ili Olimpija u kvalifikacije, Igokea, Radnicki i Buducnost u Evrokup. Zele dva kluba iz BG kako bi jedan uzeo Arenu.

        Sone ako imas da dodas jos nesto, slobodno.
        sigpic

        Comment


        • To je otprilike suma-sumarum onoga o cemu se prica po nekim formalnim i neformalnim krugovima. Ja sam o tome pisao jos pre nekih dva meseca kada su se price pojavile. U jednom momentu sam posumnjao, ali su mi poslednja dogadjanja indikacija da je sve to tacno, pogotovo poslednja tri kola. Ovo je sve fasada i farsa, to cete shvatiti kada se zavrsi.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Lisac: Kad ozdravim, misliću o F4
            To je ono kao kad klinac koji ima loptu odlucuje ko ce da igra

            Menadžer takmičenja Jadranske lige Josip Bilić rekao je da je "gospodin Lisac zadužen za fajnal-for", a predsednik te organizacije Radovan Lorbek nije bio dostupan za komentar.
            Jebo ti sve one nase drumske-zeleznicke-index-apotekarske-i ostale mafije,
            ovo su profesionalci.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Ma treba iskoristiti sto je Bora Boss sada u dobrim odnosima sa Djordijem i razjebati bandu, barem toliko dodje klubovima posto ih je uveo u onaj cirkus sa FIBA zbog kojeg i sada placamo posledice. Ako su vec timovi osudjeni na sve ovo u sledecih 5-10 godina ako zele u EL, onda mora biti ustrojeno drugacije, inace ce posledice po regionalnu kosarku biti katastrofalne.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • To sa FIBA nam je trebalo kao da ne kazem sta sad.

                Kamen oko vrata za zivota.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • Neverovatno koja glupost, i tada je bilo jasno, a sada prosto izgleda smesno. Ako im spiskovi klubova gde je ko nisu bili dovoljni, ja ne znam. Bora im je tada prodao pricu da ce to biti kao ona americka ABA liga, koja je trajala nekoliko godina pa je pripojena NBA, kao institucije traju, ovo ono. I onda je posle godinu dana sve preslo u ULEB. Tragedija jbt. A tada ULEB otvoreno zvao nasu ligu (tadasnju Winston YUBA ligu ) i nudio dva mesta.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    Koliko sam ja razumeo iz svega ovoga + iz price sa Sonetom, to je sigurno vec neko vreme sad samo resavaju na koji fazon ce to da odrade. Cedevita ili Olimpija u kvalifikacije, Igokea, Radnicki i Buducnost u Evrokup. Zele dva kluba iz BG kako bi jedan uzeo Arenu.

                    Sone ako imas da dodas jos nesto, slobodno.
                    Cini mi se da su neki dosta slobodno protumacili neke stvari i da nisu bas shvatili zbog cega se bune u Igokei.

                    Igokea ukoliko izbori ulazak u finale najvjerovatnije igra Evroligu! Dakle, ne znam otkud takvi zakljucci da ce Zvezda i Partizan u Evroligu, bez obzira na plasman na Final Four-u. Kako sam cuo, Igokea je vec odavno dobila zvanicne ponude iz Sarajeva i jos nekoliko gradova gdje mogu igrati kao domacini. Dakle, nisu problem uslovi za "B" licencu, vec cinjenica da oni kao prvoplasirani iz regularnog dijela sezone ne mogu igrati Evroligu, dok kao finalisti Final Four-a mogu igrati!? I to je sav problem, a ne uslovi za tu licencu, koje bi oni na ovaj ili onaj nacin mogli rijesiti. Dakle, besmisleno je da se bore za nesto sto su se vec izborili. S finansijske tacke gledista, Igokei uopste nije potrebno da igra Evroligu, jer realno imaju novca "na izvol'te"...

                    U subotu ce biti odluceno da li ce ipak organizovati F4 ili ce odustati od toga!

                    Comment


                    • Ako osvoji titulu mozda ce im se izaci u susret, ali veoma mozda. Svako prebacivanje u drugi grad mora da odobri Bord EL, i to uopste nije lak posao ni izvezno. I celu ABA ligu bi onda morali da igraju u drugom gradu. U Banja Luci nece moci i to im je jasno receno.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Ako osvoji titulu mozda ce im se izaci u susret, ali veoma mozda. Svako prebacivanje u drugi grad mora da odobri Bord EL, i to uopste nije lak posao ni izvezno. I celu ABA ligu bi onda morali da igraju u drugom gradu. U Banja Luci nece moci i to im je jasno receno.
                        Ti bas volis tumaciti stvari na neki svoj nacin... ;) Tesko da ce Zvezda i Partizan u EL, ako to ne izbore na parketu.

                        Spasojevic je vec odavno rekao da imaju zvanicne ponude gradova za domacinstvo, tako da uslovi k'o uslovi su najmanji problem...To uopste nije poenta ove reakcije iz Igokee.

                        Comment


                        • Da, poenta je da se ABA odrekne onih svojih 100k kotizacije, ako vec bez cilja organizuju, onda da bar ne puknu ogromne pare. Kao sto je i poenta da ce Partizan u finale uz tragicno los sut Igokee koji ce biti objasnjen nedostatkom pravih takmicarskih utakmica i nejasnom situacijom oko EL. Javlja mi se.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • Ne mogu nikako organizatori ABA ove godine biti u minusu :

                            1) Na kartama ce uzeti 100,000 evra , hiljada gore dole (racunam 30 evra da je paket)
                            2) TV prava (35 tv kuca ce prenositi , nek svaka zalozi po 10,000 evra , 350,000 evra ce uzeti)
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • TV prava idu ABA, i to stopostotno. Ne znam kako je sa kartama, ali to valjda zadrzava organizator.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Од карти све иду орагнизатору.

                                Ово што БЛБЛ прича,искрено смешно је.Ја овог дечка,као и све остало навијаче Игокее могу да разумем,понављају једну те исту причу,као папагаји.Разумем ја да сте повређени,увређени,све ја то разумем,али и вама је јасно да ви следеће године ЕЛ нећете видети.

                                Чак смем да се кладим,у коју год он цифру жели,око овога што тврдим,а то зна и он,као и сви остали навијачи Игоке.
                                Ја сам и после оног њиховг пуштања Ај фил дивоушн(),знао да од тог посла нема ништа.Једноставно газда Бертомеу,не види профит у игрању Игокее у Евролиги,и тачно да уђу у финале,опет неће играти ЕЛ.Добиће као утешну награду да играју ЕК,Цедевита/Олимпија ће у квалификације,и то је то.

                                Само ми није јасно што се сад на сва врата кука,а ови услови за Б лиценцу важе већ дуги низ година,и ваљда ако су већ видели да постоји реална могућност да буду први,а скоро сигурно да ће бити међу прве три екипе,требали су лепо на полусезони већ да крену са радовима на хали,и онда би имали неке основе за ту ЕЛ,и било би мање простора за махинације,и измену правила.
                                Last edited by Derek Trotter; 28-03-13, 20:58.

                                Comment

                                Working...
                                X