Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Ajte, nema smisla, NI se potrudio da napravi anketu, jer mu je bila važna, a malo poštovanja nije na odmet.
    Apsolutno!
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Ajte, nema smisla, NI se potrudio da napravi anketu, jer mu je bila važna, a malo poštovanja nije na odmet.
      Sandu prestani da zvocaš (i meni si za svaku anketu držao predavanja kako to treba da izgleda), već glasaj! A onda ovde obrazlaži šta hočeš.
      Hvala olja na razumijevanju. Da, postavio sam anketu jer mi je bila vazna. Na ovom forumu dolaze ljudi koji su jako verzirani u tenis. Bar dio njih. Ocigledno je u toj uskoj grupi prihvaceno da je BB bio pun pogodak. Vidljive su i nade (ocekivanja) da ce puna nagrada za taj Novakov potez tek da dodje. Obadvoje se u potpunosti podudara sa mojim misljenjem.

      Dobronamjeran i neinformisan sportski radnik sa kojim sam razgovarao samo odrzava misljenje koje je bilo prevalentno medju dijelom teniskih strucnjaka, u prvom redu srpskih, prije godinu dana. Sportski radnik ocigledno ne prati previse tenis ali ima prijatelja medju teniskim strucnjacima. Ocigledno niko ne zuri da kaze da je imao pogresnu procjenu.

      @Vladane

      Cestitam na hrabrosti. Rekao si svoje iskreno misljenje cak i kad nije popularno.
      Last edited by NI; 04-11-15, 11:29.

      Comment


      • Don je Novaku doneo cetiri slema, godinu koja ce mozda biti uspesnija od legendarne 2011. uveo je nove elemente u njegovu igru, naucio ga da dozira i da ne rasipa energiju u uvodnim mecevima, napravio je od njega mentalno najjaceg igraca na touru. Dve titule na W vrhunac su njegovog rada, narocito ona iz 2014. Novak je imao los turnir, provukao se do finala, a onda je odigrao jedan od najboljih meceva u karijeri. Nije samo pobedio vec je potpuno nadigrao Federera u njegovom dvoristu. Fantisticna priprema meca i sjajno izvodjenje, tu je postalo jasno da su stvari izmedju njih kliknule ali trebalo je nakon toga jos neko vreme ne bi li se sve konacno poslozilo.

        Novak je pod njegovom dirigentskom palicom poceo da osvaja najvece titule i sa prosecnom igrom, sto je ranije bilo nezamislivo. Pre bi se desilo da uprkos odlicnim igrama Novak podbaci u finalu i odigra daleko ispod svojih mogucnosti, sada je situacija potpuno suprotna. Najbolji primer je ovogodisnji AO gde je sa skromnim partijama dosao do titule. Takodje, Novak je ranije imao obicaj da kada stvari postanu guste osutane od borbe i prosto pusti mec u sta se Don mogao licno uveriti u cetvrtfinalu Australije 2014. kada je bez ikakvog razloga prepustio mec Wawrinki. Sada toga vise nema.

        Medjutim, pored mase pozitivnih stvari postoje i one lose. Tako je Don najveci krivac za bledo izdanje u finalu RG ove godine a na dusu mu se moze staviti i proslogodisnji USO. Ocajna takticka i mentalna priprema za finale RG-a, nije uspeo da smiri i relaksira Novaka vec ga je ucinio dodatno nervoznim sto je rezultiralo da na teren izadje bez servisa i uopsteno izgledao je potpuno pogubljeno. Generalno, lose ga priprema za meceve sa Wawrinkom, to Vajda mnogo bolje radi. Za polufinale USO-a je prosto potcenio Nisikorija, nije odradio dobar skauting, plan B nije postojao, sto je rezultiralo time da Novak nije znao kud udara.

        Poraz u finalu RG-a je mozda bio i najkriticniji trenutak njihove saradnje, bar iz mog ugla gledano, ali cinjenica da je uprkos teskom porazu Novak protutnjao kroz ostatak sezone razuverila je moje sumnje i potvrdila ranije uverenje da su Don i Novak idealan spoj.

        Don ima svoje nedostatke, uglavnom sam ih naveo, ali uprkos njima ipak je on najbolje resenje za Novaka. Znao je da na pravi nacin obradi materijal koji je dobio. Jeste imao suvo zlato u rukama ali najteze je raditi sa plemenitim metalima. U tom smislu, prilicno sam skeptican da bi neko drugi uspeo da od Novaka napravi ovo sto je Don. Nije nametao svoju tenisku filosofiju vec je imao istancan osecaj kako da se prilagodi velikom sampionu ne bi li iz njega izvukao ono najbolje. A to je, de facto, jedna vrsta umetnosti.
        Last edited by Navras 16950; 04-11-15, 11:49.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • Vajda je za Bekera Federer licno, u trenerskom poslu naravno. Vajda je stvorio ovog Noaka, jednog od najboljih igraca ikad. Najbolji tenis je mozda u karijeri Novak prikazao u Aziji proslog mjeseca, naravno tu je Vajda bio

          Novak je vazda imao i vazda ce imati odredjene mentalne padove i probleme, da je Vajda otisao, a samo Beker ostao mogao bih da se slozim da je Beker donio neku revoluciju, ovako je samo nadogradjeno ono sto je radjeno, zna se pod cijom palicom.
          sigpic

          Comment


          • Kasnije ću da izlistam šta ste sve lepo pisali ovih dana, evo i 16785 se raspisao... samo jedan utisak u vezi uticaja i rada BB.

            Ne znam zapravo da li je BB uticao i koliko na Novakovu igru, tj. uticao jeste, ali da li bi neko drugi i koliko podjednako ili možda čak i više/bolje..to ne znam. Vajdin udeo u ovakvom Novaku je nemerljiv i po meni nezamenljiv. Igra na mreži je neopsorno poboljšana, ali ono što najviše meni bode oči je Novakaova najbolja, najlepša, najsigurnija igra ikada, mnogo bolja od one iz 2011. god. Mnogo više uživa na terernu i manje se muči, manje pobeđuje ružno. Samopouzdanje je takođe jedno od ključnih faktora, kojim baš zrači (nisam ga gledala juče) i između ostalog je to jedno od najbitnijih stvari koje utiču da igra onoliko duboko i da pogađa linije (pošto su se skoro neki pitali otkud mu toliko sreće). Međutim, Novak je i sazreo, sredio se, dobio dete koje ga očigledno jako ispunjava... tako da je to jedan celokupni paket koji mu je doneo sve ovo. Koliko tu procenata odlazi na BBa... ne znam, ali recimo da je ozbiljan.
            Last edited by miloolja; 04-11-15, 12:04.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Da je Vajda ostao Novak bi i dalje bio na koti 6, eventualno bi dodao jos jednu Australiju i to bi bilo to. Vajda prosto nije umeo da nadogradi Novaka nakon 2011. Dok su najveci rivali napredovali Novak je tapkao u mestu. Dva slema za dve godine, to je stvarno mrsavo.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Ja takodje mislim da je Vajda kljucan u mentalnom aspektu kod Djokovica. On nije otisao, on je sada i cesce sa Djokovicem nego pre par godina, kada je upravo njegova nemogucnost zbog privatnih razloga da bude non-stop sa Djokovicem, bio i jedan od razloga zasto je Beker doveden.
                Beker je pomogao u nekim tehnickim elementima, koji su se vremenom pokazali kao kljucni, kao recimo servis, koji je postao jedno od njegovih najacih oruzja trenutno. Podobrio je i volej i to je sigurno zbog Bekera, ali mislim da bi bio samo Beker, bez Vajde, rezultat nikad ne bi bio ovakav. Na kraju krajeva, Djokovic sam licno je zasluzan za sve sto je uradio, ali stabilnost i osnova ipak daje Vajda.

                Comment


                • Navras,

                  Cestitke na novom niku.

                  ------------------

                  Napokon se razvila diskusija. Mnogo je dobrih zapazanja bilo i necu ih ponavljati. Dodacu jedan plus i jedan minus za Bekera.

                  Boris se svim srcem unosi u posao Novakovog trenera. Vidi se da izgara, da mu je stalo. Sjetite se Toda Martina i napravite komparaciju. Dio te energije se prenosi na Novaka. Vrlo malo trenera ima tu sposobnost, a pogotovo trenera koji su bili veliki igraci.

                  Boris dobro radi posao sa medijima. On ima ime, ima iskustvo, ekstrovertan je. Svejedno, ponekad kaze ponesto sto ne bi trebao.
                  Last edited by NI; 04-11-15, 12:44.

                  Comment


                  • Ko je Nik?
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Ko je Nik?
                      Neki glumac 100%
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Pa vrt misli na NIja

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          Ja takodje mislim da je Vajda kljucan u mentalnom aspektu kod Djokovica. On nije otisao, on je sada i cesce sa Djokovicem nego pre par godina, kada je upravo njegova nemogucnost zbog privatnih razloga da bude non-stop sa Djokovicem, bio i jedan od razloga zasto je Beker doveden.
                          Beker je pomogao u nekim tehnickim elementima, koji su se vremenom pokazali kao kljucni, kao recimo servis, koji je postao jedno od njegovih najacih oruzja trenutno. Podobrio je i volej i to je sigurno zbog Bekera, ali mislim da bi bio samo Beker, bez Vajde, rezultat nikad ne bi bio ovakav. Na kraju krajeva, Djokovic sam licno je zasluzan za sve sto je uradio, ali stabilnost i osnova ipak daje Vajda.
                          Moje mišljenje je suprotno, zapravo Vajda je podigao dosta tehnički nivo Novakovih udaraca sa osnovne linije, maltene do savršenstva, ali se Nole često "gušio u lepoti igre " i imao mnogo više oscilacija. Problem je bio i motivacija koja je u Vajdino vreme brzo opadala kad Nole vidi da je mnogo bolji od protivnika i onda je dolazilo do opuštanja što se odražavalo na rezultat i dužinu trajanja meča(svaki Noletov meč je bio za infarkt).
                          Beker je na njega dosta uticao mentalno u njegovu igru uveo "Nemačku" disciplinu tako da je Nole postao neumoljiv i brutalan na terenu,čak i kada su slabi protivnici u pitanju, što se vidi i po rezultatima, i zahvaljujući volejima postao mnogo ofanzivniji.Igra je postala jednostavnija a efikasnija.
                          Last edited by Dekson; 04-11-15, 16:26.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Ko je Nik?
                            Navras je promijenio nik u Navras 16785. Novi rekord u broju osvojenih poena u prethodnih 12 mjeseci. Novak je postavio rekord iza USO a onda ga poboljsao u Shanghaiu.

                            Comment


                            • Jebes ti meni sve ovde ako iko ista konta sta se desava ....
                              Prvo uskace Dekson s namerom da se nadoveze na Nikijev post pogresno protumacivsi Nikijev user name tj ime ....
                              Onda se Olja sali na tu temu pa ga (skakljivo) priupita ko je to?
                              Leksa uskace sa objasnjenjem da je mislio na Ni-ja - opasna dedukcija nema sta ))))))
                              Ja uskacem sa namerom da se jos vise zajebavam ....
                              Dekson provali da se sjebao pa se ispravi .... I objasni na koga je mislio...
                              I onda ulece NI OTAC sa genijalnom idejom da je to u stvari Navras .... verovatno ne citajuci ranije postove uopste ili samo ovlas preletevsi preko istih ...
                              Kakva zavrzlama ....
                              Last edited by Sandugp; 04-11-15, 16:18.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • I sta zakljucujemo?
                                Niko ovde ne cita pazljivo postove, ni na ovoj temi ni na forumu uopste, svako vrti svoju pricu
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X