Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam zasto potencirate toliko tu pricu oko agresivnosti. Je li Nole mozda jednodimenzionalan? Ne ume da se brani, pa mora samo da napada i to je jedini nacin dolaziti svaki put do pobede? Ja sam danas video izuzetno agresivnog Berdycha, pogotovo u prvom setu, napadao je sve sto mu stigne na forhend i pogadjao. To je trajalo sve do zadnja dva poena u prvom setu. Ne znam sta je trebao da radi, da nerezonski proba da napadne prvi, loptice koje nisu za napad? A ne mogu se ni bas uvek slati duboke loptice koji bi sprecile Ceha da krene u isti. On je taj nivo mogao da drzi jedan set, Novak je to izdrzao, i posle one igracke krize na pocetku drugog, sve je krenulo po planu. Evo, sad se kaze i da je imao los mec. Stvarno ne znam kako je 3:0 protiv Berdycha na travi u 1/4 finalu Wimbledon-a los mec.

    Uzimajuci u obzir protivnika, ja sam i vise nego zadovoljan ovim sto je Nole pokazao danas.
    Last edited by p4p1; 04-07-13, 00:40.

    Comment


    • Ma pusti Berdiha, on je prilično limitiran igrač, uostalom i sam kažeš da je Čeh mogao da izdrži u tom tempu jedan set. A vidiš opet smo strahovali, samo za to je isključivo Novakova krivica, da ne ponavljam jedno te isto.

      Novakova igra u suštini nije defanziva, povremeno da, ali ne i u kontinuitetu. Prvi ceo set je bio baš takav, pa i prva tri gema drugog. Ono njegovo duvanje, nerviranje i besno dizanje ruku kada posle duže razmene izgubi poen (u čemu je apsolutno dominantan u odnosu na Čeha, a opet je gubio takve poene) isključivo je iz razloga što je bio u podređenom položaju 2-3 m iza osnovne. To nije njegovo mesto. I sad, Tomica je pao kasnije, nije sačuvao dva brejka prednosti... prvi izgubio, moraš priznati na čistu nesreću, odnosno svoje dve greške, a lako je sve moglo da ode u drugom pravcu, uostalom i Novak je to rekao. I da je bilo obrnuto, ko zna šta bi se desilo na kraju. Naravno, ne znači da bi Čeh i pobedio, ali muka bi bila mnogo veća.
      Očigledno da ima problem kada protivnik uđe dobro u meč, a suočavali smo se sa raznim njegovim transformacijama tokom turnira, pa i mečeva ove godine. Meni ne smeta, nek igra ružno i isto tako pobeđuje (Gilbert i Agasi mogu samo da budu ljubomorni), ali volela bih da znam šta mogu da očekujem od njega. Malo me ubi strepnja i neizvesnost tokom mečeva, pogotovu kada uđe nespreman, nesiguran ili nervozan zbog protivnikove dobre igre. A znamo da Novak i te kako ume da iz defanzive pređe u ono drugo, bez obzira koliko agresivan bio suparnik. Igraš koliko ti protivnik dozvoli, a ti ga ne puštaš da se pita.
      Naravno, sve je ovo iz navijačkog i pristrasnog ugla, forma i igra su tu, samo malo konstantnosti i koncentracije, koja je ipak ovde na W na zavidnom nivou.

      Ako mene neko pita, igra ubedljivo najbolji tenis od svih na turu.






      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Lošije od lošijeg, da lošije ne može biti.
        Bednih 3-0, da je makar 6-0 pa da mu i čestitaš.
        Servis - bruka, sram i stid. Jadnih 16 asova naspram Tomicinih 6. Makar da su lepi ko Tomicini, nego podli i kukavički, većma u ćošak. Namerno gađa te ćoškove, ko da je Tomica od buble gum pravljen pa da se po zapovedi isteže. I gde je tu, moliću lepo, poštovanje prema deklarisanom serveru? Šta ima da se servisom nadmećeš sa pritkom od dva metra. Zapeo samo on da servira, ko da mu je tata doktor Ivo. Popustiš malo, omašiš poneku, ispoštuješ čoveka, daš mu elana. Sramno.
        Brejkovi 4 od 10. Jadno. Ceo prvi set propušta prilike i baš na kraju u tb-u oduzme mu par servisa. Totalni nedostatak konstantnosti!!! Kad si tero ceo set bez brejka tako set i završiš, bez oscilacija.
        Daš mu dva brejka fore u drugom setu i onda vratiš nazad!!! Uzimala-davala, ko neka jajara.
        Čisti poeni 36 naspram Tomicinih 31. Ceo život ti govore da ti odbrana kuću gradi, a ti napadaš. Kud srljaš, gde ćeš? Staneš 6 metara iza osnovne i čekaš. Tako se igra, tako se kolena čuvaju.
        Neiznuđene greške 13 mizernih, a Tomica junačkih 25. Ko radi taj i greši. Lepo se vidi da se Tomica satro od rada, a ti ko da si na Maldivima.
        Poeni 102 naspram 86. Jaka stvar, pa nije ovo bre, košarka. Čudo nisi tražio tajm aut, duplu il tehničku. Samo ti da pobediš, bruko jedna.
        Vraćeni servisi Čovek obuko bele patike, a ti mu namerno ceo meč vraćaš pod noge. I ko sad da pere te patike. Em prašina, em zelena travuljina, sad može da ih baci. Izvini se čoveku, i da si mu nove kupio.
        Kretanje Onoliki fini svet se okupio zarad tenisa, a ti u inat glumiš Sandru Dubravčić. Kliza se dečko, ko da je u Ledenoj dvorani. Samo je falila još neka pirueta, luc, ritberger il ne daj Bože aksel.
        O onim kukavičkim forhendima u stranu i trivijalnim bekendima uz liniju tek ćemo popričati.
        Obrati pažnju na buduće ponašanje Novače Djokoviću!!!

        Spoiler
        sedmog dana u sedmom mesecu do sedme titule. trinajeste, trinajeste...
        Last edited by pecaros; 04-07-13, 10:38.
        sigpic

        Comment


        • Bruka i sramota od pojedinih komentara, pa ljudi vi nikada niste zadovoljni, Novaku se nema šta zamjeriti, igra odlično, kretanje doveo skoro do savršenstva, svi udarci dobro funkcionišu. Mali problem sa realizacijom brejk lopti, ali iz meče u meč i to se polako svodi na minimum. Iz meča u meč podiže formu, a mislim da ono najbolje čuva za finale i meč sa Marejem (ako dođe do toga). Do polufinala došao bez izgubljenog seta, a ne treba zaboraviti da je ovo GS turnir koji nikada nije lak, jesu to bili tijesni setovi, ali je uspjeo da se izbori sa svim problemima. Neko reče "Protiv Marija taktički na ovaj način nema šta da traži u finalu." ma jel molim te, jesi ti gledao koliko se Andy muči u pojedinim mečevima, a čim zagusti hvata se za leđa, što uvijek radi kada mu ne ide, Andy jeste odličan igrač, ali ako Nole bude igrao kao do sada Andy je taj koji nem ašta da traži.
          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

          Comment


          • Htedoh da ispisem nesto na temu "katastrofalne" igre, ali vidim da su mnogi to ucinili bolje od mene, stoga mogu da odmaram...

            Comment


            • Kakve katastrofalne igre? Ko to kaže?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Kakve katastrofalne igre? Ko to kaže?
                Katastrofa veća od potopa, nestanka Atlantide, tunguske eksplozije, Černobila, cunamija, Fukušime, Bopala, Pompeje i smaka sveta.
                Spoiler
                sigpic

                Comment


                • Pecarošu, šta ne valja ono pitati kada kreneš u ribolov?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Pecarošu, šta ne valja ono pitati kada kreneš u ribolov?
                    Gde ćeš?
                    sigpic

                    Comment


                    • Dobro je što si ti to rekao.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • @Pecaros ...
                        Gde se samo Sandre Dubravcic seti ... rofl ...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • novak sutra igra prvi na centralnom terenu u 2 popodne po nasem vremenu

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Gde ćeš?
                            da bre, gde si ti beše reko da ideš

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Kakve katastrofalne igre? Ko to kaže?
                              ih ti kao ne znaš kolko može da razvije

                              Comment


                              • Originally posted by Torima View Post
                                da bre, gde si ti beše reko da ideš
                                Imam neka posla.
                                Crko tuti cinculator na kalibratoru, odma do bos pumpe.
                                Trebace mozda i djunta i blajbinger da se menja.
                                Poso do guse
                                Last edited by pecaros; 04-07-13, 17:13.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X