Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak je naneo ozbiljan poraz Alkarazu... Jedva cekam da vidim kako ce Carlos reagovati na ovaj poraz. Ovo je ozbiljan poraz za njega.

    Comment


    • Novak sada zaostaje samo 20 bodova za malim. 😂😂😂
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        Novak je naneo ozbiljan poraz Alkarazu... Jedva cekam da vidim kako ce Carlos reagovati na ovaj poraz. Ovo je ozbiljan poraz za njega.
        Što je najvažnije, on je sam izbegao težak poraz i priče o tome kako ga Alki šalje u penziju.

        Comment


        • Originally posted by Kule View Post

          Što je najvažnije, on je sam izbegao težak poraz i priče o tome kako ga Alki šalje u penziju.
          Kakva pobeda Đokovića... Au... ja moram da gledam ovo jos nekoliko puta u reprizi.

          Comment


          • Dobar Karlitos, svestran, servis, ritern, bekend, forhend, sve vraća ko zid,ubacuje, čisti linije, lupa tu lopticu da je ni ne vidiš, majku mu, rastrčao se i bori ko Rafa… Ali ipak nije to dovoljno da pobedi 16 gofina starijeg Djokovića, koji odavno više nije u svom prajmu A što se Noleta tiče, šta da vam
            kažem… I dalje govorim da se ne treba toliko plašiti Karlitosa, koliko samog sebe i tog baksuznog USOa

            Bravo Noksi
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • 1.
              Strasan mec, pogotovo 3. set. Ne pamtim ovaj nivo tenisa. Novak je u trecem setu bio blizu svog maksimuma, mentalno apsolutno na maksimumu. Svejedno, jedva je iscupao pobjedu. Alkaraz ima tri nivoa igre. Disciplinovani, nedisciplinovani i inspirativni. Kad igra disciplinovano, najbolji Novaj je jaci od njega. Kada igra nedisciplinovano kao servis gem kada je Novak vratio brejku u drugom set, Novak je daleko bolji. Medjutim, ove godine Alkaraz je daleko redje nedisciplinovan. Kad igra inspirativno, onda je Alkaraz igra najbolje sto sam ikada vidi. Sto je najgore, Karlos igra inspirativno uglavnom kljucne poena. Evo nekoliko primjera. Novak je sampionski naprvaio brej u 1. set iako je bio losiji. Onda je servirao za vodjstvo 5:2. Igra odlicno, dosao do 15:0, treba je doci do 30:0, ali je Alkaraz odgrao nevjerovatnu BH paralelu. Iza toga poena je Novak pao. Nacin na koji je Alkarz spasio mec lopte na svom servisu pri rezultatu 5:3 u 3. setu je apsolutno nevjerovatan. U sledecem gemu je uzeo prva dva poena na Novakomom servisu bez obizra sto Nole nije napravio nista pogresno. Bilo je dvadesetak takvih poena.

              2.
              Novak je krajem prvog seta ima lagani toplotni udar. Njemu nikada nije odgovarala viskoa temperatura, ali kako stari to ocigledno postaje veci problem. Smatrao sam da treba da preda na pocetku 2. seta a ne da ugrozava zdravlje.

              3.
              Najgore je sto Novak inspirise Alkaraza. U ranijim mecevima na ovom turniru Karlos nije imao ovaoj nivo. Ocigledno igrac za velike prilike.

              4.
              Takticki su Spanci iznenadili Novaka, Visoke i duboke loptre se puno top spina paralizuju Novakovu ofanzivu. Zbog toga je Novak napravio malo vinera.

              5.
              Strasno vazan mec, pogotovo 3. set. Alkaraz je dobio set fore zbog sunac i opet je izgubio a igrao je blizu svog topa. Otuda onakva emotivna reakcija na kraju. On nije naikao da gubi meceva kad ovako igra. Novak sad ima malu psiholosku prednost.

              Comment


              • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Ko sad moze da zaspi?
                  Danas, kasnije gledam reprizu, bez tenzija.Nadam se da ce Ni napisati analizu meca.

                  Comment


                  • Ja isto, bio sam umoran oko 12h, sada me puca adrenalin.

                    Comment


                    • Ovaj meč je imao SVE! Velika pobeda! Nisam očekivao ništa specijalno do AO24 ali hvala Novaku za ovaj neverovatan nivo tenisa koji je pružio...

                      Comment


                      • Klasik, Nadal je je dobio adekvatnu zamenu, šteta što naša teniska škola nije tako jaka da i Nole dobije odgovarajućeg naslednika🙂
                        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                        Comment


                        • Drugi i treći set je bilo nešto nevidjeno po kvalitetu. Naročito treći. Moram NI, malo da te ispravim. Nije Alkaraz igrao blizu maksimuma, ovo je bio njegov najveći nivo. Ovo je bilo 3x bolje nego na Wimbledonu. Imao je nivo u 3.setu kao protiv Tsitsipasa na RG u QF, samo Novak nije Stefanos, već najveći igrač koji je uzeo reket u ruke.

                          Deksone, Španija je lansirala Alkaraza i Nadala a nama je Bog dao Novaka.

                          Nisam neki teoretičar zavere ali evo da bacim jednu polušalu. Novak sigurno nije sa ove planete, to sam 100% uveren. A Alcaraz je dečko čipovan. Ono nije realno da imas onakvu mentalnu stabilnost, da serviras onako, prva dva seta prosek iznad 70%. Na voleju ruka za nepoverovati. Ima top spin forhend kao Nadal, bekhend kao Novak, pripremu za volej bolju od Rogera i same voleje kao Roger, mentalno stabilan u kljucnim momentima kao Novak.

                          Morao sam da uzmem bromazepam 1.5mg posle meča da se uspavam jer ne bih mogao da zaspim.

                          Comment


                          • Voleo bih da do kraja karijere Nole osvoji bar još jednu hiljadarku i da ih ima 40, siguran sam da to niko neće dostići. A verovatno i broj GS trofeja.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Vidite, Alcaraz je i bez ovoga bio u prilicno losoj formi i na mišiće je igrao ceo Sinsinati. Ovaj poraz bi trebalo da mu je naneo dosta štete. Iskreno kao fan ove igre voleo bih da gledam ovo isto u finalu Njujorka ali ako hocemo trofej, bolje da ovo izbegnemo.

                              A oni treba da se sastanu potencijalno tamo, pa Davis Cup a mozda i Nitto.

                              Comment


                              • Daleko su Karlos i Novak bili od topa u prva 2 seta,Karlos zbog nesto losije forme Novak zbog vremenskih uslova

                                3 set je sa druge strane bio nesto nevidjeno,sat i po pa mozda najinztenzivnijeg najdramaticnijeg i najkvalitetnijeg tenisa

                                Ako budu obojica na nivou kao u trecem setu,nisam siguran da Novak moze da drzi 3 seta u ovim godinama takav nivo
                                plus ovaj mec ga je dosta iscrpeo ali i Karlosa je citav turnir,da je Novak gubio od bilo koga posle brejka zaostatka u drugom setu odustao bi cuvao se za Uso,osim Karlosa

                                Sve je ovo dzaba ako ne uzme Uso

                                Comment

                                Working...
                                X