Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Delimičan lajk, jer je Novak došao u tu fazu karijere gde ništa nije pod moranje. Sve je već pokazao i dokazao i ovo što gledamo od njega je čist bonus.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Delimičan lajk, jer je Novak došao u tu fazu karijere gde ništa nije pod moranje. Sve je već pokazao i dokazao i ovo što gledamo od njega je čist bonus.
      Apsoultno,lepo je videti ovakav mec i ovakvu borbu starog lava,samo kazem ako ishod bude obrnut na Uso,ova pobeda ce pasti u zaborav kao neka bitna

      Ali ovaj 3 set me podsetio na Novaka i Rafu na Uso 2011 isto 3 set,to su 2 najbolja seta koja sam ikad gledao do sada

      Comment


      • Бар смо видели да и Аки има ахилову пету... што одмиче меч опада добар сервис, често одлута и пада концентрација, видело се то и раније али смо мислили да се зеза јер је сигуран у победу, на крају се ипак и исплакао, видећемо како ће преболети овај пораз...

        нисам сигуран колико нолету помаже или одмаже ова фора што је сада тренерима дозвољено да добацују и предлаже како да играју, мислим да је Ноле јачи кад размишља сам и да му се нико не меша у одлукама, овако као да га паралишу...
        sigpic

        Comment


        • Ne može Alkaraz da igra 5 setova na nivou trećeg. Za prosek, možda je merodavan drugi set jer se tu Novak povratio do nekog pristojnog nivoa. Ali Novak zna koliko može, taktika mora biti izlazak na mrežu. Kraći poeni. A to ne može bez dobrog servisa i forhenda. Ne dobrog nego odlicnog. Problem je što Novak očajno servira prvi servis.

          Na predstojećem US Openu biće Novak jos spremniji, sad ima blagu psihološku prednost. Tehniĉki će biti sigurno bolji.

          Osim toga ako se pogleda Karlosova sezona, ove uvodne 500ke ne racunam, to je boranija, Indian Wells je izdominirao, Majami ipak nije imao snage. Onda se odmorio, pokorio Barsu i Madrid i u piku napao RG i ipak izgubio. Onda je iznenadjujuce dobro odigrao Wimbledon ali ne brutalno dobro, i osvojio. I evo ga sad opet blagi pad forme. I ja ne verujem da on može da igra ne znam koliko brutalan tenis na USO. Forma mora da varira. Dakle, on je najbolje igrao u Indian Wellsu i Madridu i do QF RG. Tu se potrosio glupo i neiskusno. Moja poenta je da njegova top igra dolazi posle odmora i dobrih priprema. Što je karakteristično za sve igrače u toj klasi.

          Tako da moja prognoza je da Novak ide sa formom na gore u narednih 4 nedelje a Alkaraz ide dole.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Ne može Alkaraz da igra 5 setova na nivou trećeg. Za prosek, možda je merodavan drugi set jer se tu Novak povratio do nekog pristojnog nivoa. Ali Novak zna koliko može, taktika mora biti izlazak na mrežu. Kraći poeni. A to ne može bez dobrog servisa i forhenda. Ne dobrog nego odlicnog. Problem je što Novak očajno servira prvi servis.

            Na predstojećem US Openu biće Novak jos spremniji, sad ima blagu psihološku prednost. Tehniĉki će biti sigurno bolji.

            Osim toga ako se pogleda Karlosova sezona, ove uvodne 500ke ne racunam, to je boranija, Indian Wells je izdominirao, Majami ipak nije imao snage. Onda se odmorio, pokorio Barsu i Madrid i u piku napao RG i ipak izgubio. Onda je iznenadjujuce dobro odigrao Wimbledon ali ne brutalno dobro, i osvojio. I evo ga sad opet blagi pad forme. I ja ne verujem da on može da igra ne znam koliko brutalan tenis na USO. Forma mora da varira. Dakle, on je najbolje igrao u Indian Wellsu i Madridu i do QF RG. Tu se potrosio glupo i neiskusno. Moja poenta je da njegova top igra dolazi posle odmora i dobrih priprema. Što je karakteristično za sve igrače u toj klasi.

            Tako da moja prognoza je da Novak ide sa formom na gore u narednih 4 nedelje a Alkaraz ide dole.
            Vrlo optimisticno s obzirom da jedan ima 20 a drugi 36 godina i da starijim igracima forma daleko vise varira ali videcemo bolje da je tako

            Opet od zreba zavisi,Medvedev i zverev itekako mogu Novaku da pomrse konce,a Karlosu ako ne digne formu mogu bar 10 igraca da naprave problem

            Comment


            • Originally posted by Srkisa View Post

              Vrlo optimisticno s obzirom da jedan ima 20 a drugi 36 godina i da starijim igracima forma daleko vise varira ali videcemo bolje da je tako

              Opet od zreba zavisi,Medvedev i zverev itekako mogu Novaku da pomrse konce,a Karlosu ako ne digne formu mogu bar 10 igraca da naprave problem
              Probao sam onako analitično da napišem. Napomenuo bih da se radi o manjem padu forme kod Alkaraza koji otprilike izgleda kao na ovom turniru. Mislim da posle ovoga ide jos malo dole. Novak je pobedom to doprineo. Alkarazov prosecan tenis je bas dosta uznapredovao. Ove sezone su preozbiljni rezultati. Tipa 10/12 turnira SF ili dalje, od toga samo 3 turnira nize kategorije. Ali to mora uzeti danak. On je dete, on sve ovo proživljava i forma mora da padne.

              Trenutno na Touru imamo Medu koji u Njujorku će da traži dokazivanje. Zvereva koji je već cele sezone Dark Horse i večito na korak da napravi prevagu. Ali sad ima titulu u Hamburgu i polufinale u Sinsinatiju. Ostali Rubljov, Rune, Stefanos. Treba da se stide. I Hubert koji je toplo hladno.
              Last edited by Ljubitelj tenisa; 21-08-23, 11:24.

              Comment


              • Ako karlos bude na nivou iz Sinsinatija,Novak je jasni favorit,ali ako bude u formi iz Iw i majamija wimb i rg ove godine onda je Alkaraz blagi favorit,videcemo...

                Novak je u standardno dobroj formi sada ali posle Ao je imao pad forme sve do Rg verovatno je bio plan da dostigne pik i pokusava da drzi tu formu 3 meseca za 3 slema ,samo je pitanje kondicije i povreda to je ono sto je najopasnije,sve podseca na 2021

                Comment


                • Utisak broj jedan - Huan Karlos Ferero bukvalno drži džojstik u ruci i "igra" sa Karlosom.
                  Ko bar malo razume španski, zna o čemu govorim.
                  Sada me niko ne može razuveriti da coaching nije uveden zbog Alkaraza.
                  Nakon spasene 2 brejk lopte na 5:5 u 3. setu, (čini mi se) kada je Alkaraz 2 puta odservirao sjajno kik servise, trener mu je rekao "derecha", što znači desno. Nisam mogao da verujem kada je Karlos skinuo T liniju za novi đus.

                  Niko to ne eksploatiše toliko dobro kao njihov tim. Sa druge strane, to Novaku gotovo i da ne treba. Ima on svoj kompijuter koji automatski obrađuje podatke. Ali mnogo pomaže njegovim protivnicima, pogotovo kada posle 4 sata i umora igrač ne misli bistro.

                  Uvek mi je bilo čudno što u nekim slučajevima Alkaraz odluta. Nije to mladost i neiskustvo. To me podseća malo na Verdaska i njegovu disleksiju.

                  Ima neku falinku u glavi Karlos, definitivno. Videćemo kad krenu neminovna razmimoilaženja u njegovom timu za par godina. Sada je još uvek dete i sluša svoj box bez pogovora.

                  Svakako, jedna od najdražih pobeda, naročito gledano kroz prizmu nove doze rivaliteta i prepreke koju je Novak ipak uspešno prebrodio ove godine. (2:1 u partijama)

                  Za kraj, one suze Alkaraza govore mnogo više nego što mi mislimo.

                  Polako mu Novak ulazi u glavu. (Alkaraz je povredio prst na kraju 2. seta zbog udaranja po torbi ili čemu već...

                  Comment


                  • Originally posted by Srkisa View Post
                    Ako karlos bude na nivou iz Sinsinatija,Novak je jasni favorit,ali ako bude u formi iz Iw i majamija wimb i rg ove godine onda je Alkaraz blagi favorit,videcemo...

                    Novak je u standardno dobroj formi sada ali posle Ao je imao pad forme sve do Rg verovatno je bio plan da dostigne pik i pokusava da drzi tu formu 3 meseca za 3 slema ,samo je pitanje kondicije i povreda to je ono sto je najopasnije,sve podseca na 2021
                    Lose su rasporedjeni Slemovi da bi se držala forma. Ona mora da se gradi. Apsolutno si u pravu sa opservacijom oko forme. Voleo bih da vidim duel, Alcaraz u formi sa RG i Novakov nivo iz Australije. Evo sad gledam reprizu. Kada Carlos ne bi udarao jako, čak i iz bekhenda, Novak bi ga dobio prilično lagano. Kad bi Alcarazu generalno bio slabiji bekhend.

                    Babke, pratio sam ja coaching sinoć. Apsolutno na ključne poene Ferero odlučuje šta se igra i gde se servira. Novak to nije navikao. On je taj koji uzima odgovornost. Ali taman posla da je uvedeno zbog Alkaraza.

                    Da se razumemo, ovaj mec u Sinsinatiju je jako merodavan. Karlosova forma na turniru nije bila dobra ali u finalu je odigrao na top nivou. Biće Novak još bolji u Njujorku, u razmenama. Forhend je kljucan. Sa njim može napred a onda štedi snagu i bolji je na prvom servisu.

                    Comment


                    • ма зезо га мали са оним балонима на бекенд, повратна му била идеална да звекне из све снаге....

                      и Меда је био чудо пре две године, мислили смо да нико не може да га победи и онда слава удари у главу, лова и сад се мучи...чек да мали преживи славу, лову, а не делује ми нешто интелигентан, још сад кад му скину 2000 поена од прошле године са УСО, биће; јао мамо....
                      sigpic

                      Comment


                      • Jedna bitna činjenica - mali ne može da servira bolje od ovog juče, a Novak može puno bolje i to je ono na šta treba da se fokusira u pripremi za USO.
                        Drugi utisak je da kao da namerno želi da produži meč kada se igra u onakvim uslovima u dnevnom terminu kako bi se temperatura spustila i da bi bilo podnošljivije za igru. Sa tim na umu, možda bi trebalo da ima neke simulacije tih uslova na treninzima da dodatno pojača staminu ako je to uopšte moguće, jer je teško očekivati da sve mečeve na turniru odigra u večernjem terminu.
                        Reklo bi se da je, uprkos lošem servisu, uspeo da pobedi jednog takvog protivnika kao što je Alkaraz.
                        To je Novak.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Jedna bitna činjenica - mali ne može da servira bolje od ovog juče, a Novak može puno bolje i to je ono na šta treba da se fokusira u pripremi za USO.
                          Drugi utisak je da kao da namerno želi da produži meč kada se igra u onakvim uslovima u dnevnom terminu kako bi se temperatura spustila i da bi bilo podnošljivije za igru. Sa tim na umu, možda bi trebalo da ima neke simulacije tih uslova na treninzima da dodatno pojača staminu ako je to uopšte moguće, jer je teško očekivati da sve mečeve na turniru odigra u večernjem terminu.
                          Reklo bi se da je, uprkos lošem servisu, uspeo da pobedi jednog takvog protivnika kao što je Alkaraz.
                          To je Novak.
                          Nesumnjivo je servis prva i najbitnija stvar koju treba popraviti. A potom i doštelovati forhend najviše moguće. Evo gledam reprizu. Mozda nije losa ideja da taj kick servis vrati Novak, malo da ga popravi. To nije njegova varijanta ali zasto ne bi poradio na tome? To samo protiv Alcaraza. Što se tiče produžavanja meča, apsolutno, on to uvek proba. Ko za k, na Wimbledonu vetar, a sinoć tamo najtopliji dan, prelamanje svetlosti.

                          Evo u reprizi se u principu vidi da je Novak bio bolji ali nije ga dobio na lakši način iz dva razloga. Prvi je što Novak još nije na vrhuncu forme, a drugi jer je Carlos nevidjeni borac. Ali Novak jeste bio bolji, brejknuo je prvi, u drugom setu je opet brejknuo prvi, mnogo vise je pretio.

                          I dodao bih da je bekhend bio odličan.

                          Comment


                          • Мали има брзе ноге као пудлица, Ноле није имао спектакуларну предност у прављењу поена, али је ментално толико јак да се мали осећао као беба, а тек после овог пораза има и да стрепи и кад га страх ухвати, тек има да падне..штета што се Нолету ближи пензија, било би то лудо ривалство...а те балоне на бекенд је почео Надал да би урнисао Федерера, али код Нолета то није пролазило..Рафа је дизао балоне и чекао директну грешку док је мали мало унапредио и повратну распали као пеналтик... Ноле је још једном показао да без старца нема ударца али је јасно да публика баш не вари такву игру, тактичку и да боље схвата тобџије у стилу сервис волеј, кратке поене, ефикасне, не воли публика много да мозга, бум трас, карневал, урликање....
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post

                              Apsoultno,lepo je videti ovakav mec i ovakvu borbu starog lava,samo kazem ako ishod bude obrnut na Uso,ova pobeda ce pasti u zaborav kao neka bitna

                              Ali ovaj 3 set me podsetio na Novaka i Rafu na Uso 2011 isto 3 set,to su 2 najbolja seta koja sam ikad gledao do sada
                              Neće pasti u zaborav. Da li se zaboravilo polufinale Madrida iz 2009? Ta priča samo slemovi su važni je krenula od negde 2017, 2018 kada je velika trojka bila na zalasku i kada se gledalo ko je GOAT pa je slem trka bila najbitnija. Pre 10 godina su svi išli na sve masterse i maximalno su ginuli, ne bi li isprobavali taktike, ulazili u glave protivnicima i sve je to bilo važno. Nervira me što je Masters 1000 serija izgubila na vrednosti, jer to nije i ne treba da bude "samo priprema za slem".

                              Comment


                              • Originally posted by Kule View Post

                                Neće pasti u zaborav. Da li se zaboravilo polufinale Madrida iz 2009? Ta priča samo slemovi su važni je krenula od negde 2017, 2018 kada je velika trojka bila na zalasku i kada se gledalo ko je GOAT pa je slem trka bila najbitnija. Pre 10 godina su svi išli na sve masterse i maximalno su ginuli, ne bi li isprobavali taktike, ulazili u glave protivnicima i sve je to bilo važno. Nervira me što je Masters 1000 serija izgubila na vrednosti, jer to nije i ne treba da bude "samo priprema za slem".
                                Nece mec pasti u zaborav bar nama,rekao sam da mi je 3 set mozda nesto najbolje ikada sto sam video,kad se sve sabere sigurno top 5 Bo3 meceva od 2007(mozda i pre ne znam)

                                Govorim za pobedu na turniru,istina je da niko nece pamtiti broj mastersa za 20 30 godina,ostace slemovi a ovo tu i tamo spomenuto

                                Comment

                                Working...
                                X