Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene ohrabruje to što je rekao da u 5.setu, šta god da je bio taj problem, počelo je da prolazi. To daje nadu.

    Comment


    • Ja se krisom nadam u Novakovu hipohondricnu crtu. Da jeste problem ali da ce moci nastaviti...

      Comment


      • Originally posted by 147 View Post
        Teske je reci sta Novak treba da uradi. Sve zavisi koliko je teska povreda. Ako ne rizikuje previse treba da igra. Posle ovog turnira manje vise nije bitno sta ce da uradi do Wimbledona, posto nema previse sansi na RGu.

        Inace u jednom trenutku danas je kvota na Novaka bila 5. Kladionice su poprilicno pogresile i brzo spustile tu kvotu na blizu 2. Cak i sada daju Novaku oko 20% da osvoji turnir. To nije malo. U svakom slucaju ni kladionice nisu sigurne koliko je ozbiljna povreda.

        Zdravlje je najbitnije naravno, ali samo on zna kako se oseca i koliko je teska povreda.
        Nije toliko tesko reci sto treba Novak da uradi. Prvo ide skan. Poslije njega ce da zna koliko je povreda ozbiljna. Ako je iole ozbiljna, treba da zavrsi turnir. Ako je pak vise bolna nego ozbiljna onad mozda moze da pokusa da nastavi s tim sto ce imati niz problema:

        -nece moci da trenira
        -morace da prilagodi taktiku i da ide na skracivanje poena (pardokasalno, ali brzi teren bi mu za to odgovarao)
        -protivnici ce odmah da svate da treba da mu igraju u FH stranu koju nece moci da pokriva
        -konacno rizikuje pogorsanje povrede

        Sam treba da odluci. Nazalost, u proslosti je znao pogresno da odluci. Prekasno je otisao na operaciju lakta. Igrao je protiv Delpa DC 2011. Ili uzmi sad ovo sa ATP-om. On zna da emotivno odlucuje i pored izuzetne ineligencije koju posjeduje.

        Originally posted by DinoFC View Post
        Ja se krisom nadam u Novakovu hipohondricnu crtu. Da jeste problem ali da ce moci nastaviti...
        Oces reci da se nadas da je Fric u pravu.

        Originally posted by forum1nick View Post
        Uz onu glupost koju je napravio na US Openu ovo je drugi GS u nizu kojeg kao favorit gubi.
        Očigledno da ne može izdržati pritisak da stigne do tih 20GS.
        Bez obzira što je sada vjerovatno završio sa GS titulama on će ostati najbolji srpski sportista u istoriji, a to nije mala stvar.
        Bravo Nole!
        Dodaj tome i USO 2019. Od onog velikog Uimbldomskog finala je igrao 5 slemova. Jedan je osvoji, jedan izgubio u finalu i tri nesretno ispao.

        Prerano je reci da nece osvojiti jos slemova iako GOAT tesko moze da postane.
        Last edited by NI; 12-02-21, 16:44.

        Comment


        • Ni,

          Pravio je Novak cesto gresko sto je igrao, a nije trebao da igra. Medjutim, mislim da nikada nije napravio gresku sto je igrao na slemu a nije trebao da igra. Eventualno Wimbledon 2017. i AO 2018. ali to je pre svega sto nije na vreme hteo da se operise.

          GOAT je relativan pojam. Novak ce gotovo sigurno imati sve sem slemova na svom kontu. Ljudi trenutno gledaju samo slemove, mozda jer i ne vole Novaka. Pre 10tak godina nije bilo tako, secam se koliko se pisalo kada je Rodzer oborio rekord po broju nedelja. Da li ce i za 5 ili 10 godina samo to da se gleda je veliko pitanje.

          Comment


          • Svaka mu čast za ovo danas!

            Comment


            • Originally posted by 147 View Post
              Ni,

              Pravio je Novak cesto gresko sto je igrao, a nije trebao da igra. Medjutim, mislim da nikada nije napravio gresku sto je igrao na slemu a nije trebao da igra. Eventualno Wimbledon 2017. i AO 2018. ali to je pre svega sto nije na vreme hteo da se operise.

              GOAT je relativan pojam. Novak ce gotovo sigurno imati sve sem slemova na svom kontu. Ljudi trenutno gledaju samo slemove, mozda jer i ne vole Novaka. Pre 10tak godina nije bilo tako, secam se koliko se pisalo kada je Rodzer oborio rekord po broju nedelja. Da li ce i za 5 ili 10 godina samo to da se gleda je veliko pitanje.
              Kasnjenjem sa operacijom je sebe izbacio iz trke za 6 selmova. To je puno. Ako se uzme glupost na USO to je 7 slemova u zadnje 4 godine. Od tih 7 slemova, on je treba da osvoji dva, mozda 3. Taj manjak je nenadoknadiv.

              Nije GOAT toliko relativan pojam. Ako Rafa osvoji ovaj AO, onda je nedostizan. Ako neko drugi osvoji ili da Tim iznenadi na RG-u, postoje male sanse da ipak Novak na kraju bude prvi. Recimo sa 3 Uimbldona i 2 druga turnira. Medjutim, to je sada teorija.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Kasnjenjem sa operacijom je sebe izbacio iz trke za 6 selmova. To je puno. Ako se uzme glupost na USO to je 7 slemova u zadnje 4 godine. Od tih 7 slemova, on je treba da osvoji dva, mozda 3. Taj manjak je nenadoknadiv.

                Nije GOAT toliko relativan pojam. Ako Rafa osvoji ovaj AO, onda je nedostizan. Ako neko drugi osvoji ili da Tim iznenadi na RG-u, postoje male sanse da ipak Novak na kraju bude prvi. Recimo sa 3 Uimbldona i 2 druga turnira. Medjutim, to je sada teorija.
                Samo otpisuj bajo moj

                Comment


                • Da bi neko bio "undisputed goat" mora da bude najbolji u svim bitnim stavkama. Nadal je bio prvi "samo cetiri" godine. U poredjenju sa Samprasom, Novakom i Rodzerom to je malo. Mislim fantasticni su svi oni, ali niko od njih nece moci sebe da naziva GOATom.

                  Comment


                  • pa kakve navijače ovde ima,dobro je ista uradio

                    te kasnio sa operacijom,te napravio glupost,te ovo,te ono...jeboe me bog,nekad se pitam dal ste normalni

                    pricate o slemovima kao da su novcici,pa koliko je sakupio

                    šta bi vas zadovoljilo,2345 GS,možda?

                    ima impresinu karijeru,porodicu,nesto je stekao,vi cvilite ZA JOŠ


                    za mene jeste goat..punktum
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by Beocca View Post
                      pa kakve navijače ovde ima,dobro je ista uradio

                      te kasnio sa operacijom,te napravio glupost,te ovo,te ono...jeboe me bog,nekad se pitam dal ste normalni

                      pricate o slemovima kao da su novcici,pa koliko je sakupio

                      šta bi vas zadovoljilo,2345 GS,možda?

                      ima impresinu karijeru,porodicu,nesto je stekao,vi cvilite ZA JOŠ


                      za mene jeste goat..punktum
                      Ja, a i mnogi drugi navijaci, smatram da je Novak najabolji teniser u istoriji! I strasno mi je zao sto nece dostici tih 25 slemova iako je to po svojim mogucnostima mogao, i pored toga sto je kako konkurente imao dva asa kalibra Federera i Nadala. Nece osvojiti zbog spleta okolnosti na koje vecim dijelom nije mogao da utice. Kompletan ATP je, koliko god su to pravila dozvoljavala, navlacio vodu na mlin njegovih protivnika.

                      Svejedno, i Novak je ponekada pravio greske u prioritetima. Trosio se tamo gdje nije trebao. To se popravilo u zadnje vrijeme, ali...

                      Kad sam ga vidio prvi put kako igra 2006. godine, pomislio sam da ima potencijala da osvoji slem. Manje od dvije godine kasnije on je to ostavrio. Time sam postao zadovoljan sa njime.

                      Kad sam ga vidio sto radi 2011. godine, pomislio sma da je najbolji teniser u istoriji. Svejedno, nisam ocekivao da moze doci do 10 slemova. Medjutim, tehnologija i medicina su produzili karijere teniserima. Ono sto je bilo skoro nemoguce prije 30 godina, danas je moguce.

                      Kad sam ga vidio kako igra 2015. godine, pomislio sam da je daleko najbolji teniser u istoriji i da ce biti steta ako to brojke na kraju ne pokazu.

                      Povreda ga je sprijecila u tome.

                      PS
                      Jako bih volio da se varam i da ipak uspije da pretekne Nadala i Federera u broju osvojenih slemova.
                      Last edited by NI; 12-02-21, 23:32.

                      Comment


                      • Ih... Ko zna kako piše Rogerov fan sada... Da nije bilo Đokovića i Nadala, Federer bi bio svašta...

                        Comment


                        • Ima li nekih novosti?
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Rano je, tamo tek svanulo.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Poslije one povrede sam bio uvjeren da je gotova priča Na sve to mi se nakači pri kraju radnog vremena (gledao meč poslije posla) prijatelj koji ne gleda sport i u telefonskom razgovoru iz vedra neba reče - Jesi gledao tenis- nisam ne govori mi ništa o tenisu - jel to opet izgubi Đoković Tako da sam sa puno skepticizma gledao meč i psovao sve redom jer je sve očitije bilo da je izgubio....
                              Na kraju je bila nevjerica

                              Comment


                              • Ja sam uveren da tih godina nije samo povreda omela Novaka, bilo je tu verovatno svakakvih pritisaka. Svakim danom je sve jasnije u kakvom svetu živimo i da su neki sposobni da urade ama baš sve. Pa on je tih godina bio suvereni vladar teniskih terena da je jednostavno "moralo" nešto da mu se desi.

                                Comment

                                Working...
                                X