Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Filip998 View Post
    Meni je to generalno mit, vezana za Nadala i povrede. Uzmi Rg za primer, samo 2x nije bio full spreman (jednom nije bio u formi 2015. I jednom zbog povrede 2016.)

    Sent from my SM-A505GN using Tapatalk
    Pricao sam o Slemove opcenito, Rafa ih je milion propustio.
    OVAKO

    Comment


    • Rafa je u zadnjih 16 gs turnira, propustio 1 i to USO prošle godine - da bi se bolje spremio za RG, tako da o čemu pričamo mi, to je moglo da se kaže možda na pocetku karijere kad je jednom čini mi se propustio Wimbledon, I onda kada je 12/13 propustio uso I ao vezano, ali mislim da je i to propustio da bi bio bolje spreman za RG koji je i osvojio posle toga. Mislim, Rafa je na početku karijere imao najviše problema sa povredama, ali je uvek imao najbolje odluke, propuštao je neke Gsove kojje je mogao da igra, da bi se bolje spremio za RG, I skoro uvek je to bila optimalna odluka. Sada pogotovo na kraju karijere, može se ja mislim lagano reći da su, gledajući sve okolnosti, povrede najviše omele Novaka I Rodzera, najmanje Rafu. Ali videćemo, ima još tenisa pred njima.

      Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

      Comment


      • Valjda necemo o tome koliko je Rafa propustio slemova zbog povrede... Nema veze ovo je Novakova tema, da ne pricamo o Nadala i njegove povrede.
        OVAKO

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            @Marija,

            Da, namerno sam optmista. Nisam nigde čuo da je tada uzeo najjaču dozu leka.
            Očito nisi slušao intervju koji je dao Matsu i Barbari posle meča.
            Ili si gledao naše pa je ovaj naš Ceronja ili ko je već prenosio loše preveo.

            Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Pa tako što možda stvari mogu da se poboljšaju vremenom. Prosto može da ispadne da možda uopšte nije ozbiljno. Male se šanse za to ali postoje.

            Po tom principu igra i Nadal. Računa na to da će da se poboljša. Pričao je Rafa pred finale W 2008 da su ga toliko bolele noge da nije mogao da izađe da igra. Bio je ubeđen da će izgubiti. Izašao je i pobedio 3 2.

            Prosto to je šampionski mentalitet. U široj slici nebtino je da li će ispasti sada ili u finalu. On samo ne želi da odustane.
            Ne možeš da porediš bol u nogama sa istegnućem/naprsnućem mišića...
            Da ti dočaram onako plastično...
            Uzmi npr. najlon kesu i isteži je svaki put sve duže i beleži dimenzije...Da li će da pukne ili se vrati u prvobitni oblik i dužinu?
            Neće...

            Tako da mu dodatno opterećenje ne treba...
            Identična situacija je bila na Uso 2011.
            IDENTIČNA...
            Onda je Novak nekako dobio Rafu i polemisalo se da li da igra DK ili ne...
            On je prelomio da igra...
            Na kraju mu je u meču sa Del Potrom napukao/pukao mišić i nije igrao 2 meseca...

            E, sad' moram opet da napišem... Nije isto u tom segmentu da je tada povreda došla u SF ali je on ćutao o tome, i mogao je sa lekovima da izgura finale...Sada treba da odigra 4 eventualna meča...Pri tom su sva 4 protiv jakih udarača...Miloša i da prođe, a prvi uslov za to je da drži svoj servis po svaku cenu jer teško bi imao prilike na Miloševe servise na ovom betonu...Po meni teško izvodljivo jer videli smo juče da je od trenutka povrede izbačaj bio drugačiji,ili je bar meni delovalo da je kraća petlja, brzina servisa je bila manja a više je reskirao sa drugim-to sa sobom povlači potencijalne duple...
            FH bi svakako trpeo a protiv Miloša mu treba...
            Ali hajde da gledam optimistično i da prođe Miloša...

            Sledeći je Zverev.
            Zverevu odgovara teren...
            Servira kao blesav(opet Novak tu nema prilike) a vala je i ritern popravio...

            A onda Tim...
            Koji udara toliko jako da imam utisak dok gledam da će mnogim igračima da izbaci reket iz ruku...

            I povrh svega Nadal...mada i on je rovit, ima problem sa leđima...to bi mu možda bio i najlakši meč- bez namere da uvredim Rafu...

            Glavno dakle pitanje je u igračkom smislu, sve i da gledamo da je istegnuće( a i dalje stojim pri tom da dalje igranje pogoršava i može dovesti do pucanja) može li Novak do titule bez FH sa prosečnim servisima?
            Sa druge strane je pitanje da li je vredno rizika?


            Neko je pominjao da je Novak hipohondar...Možda...ume da preuveliča od straha neke stvari ali ja gledam njegove izraze lica a ono juče je bilo užasno...

            P.S. Ukoliko je rešio (čitam sada ovo što je Olja postavila da je Ozmo izbacio) da izađe na teren onda je odlučan da ide do kraja...msm do svojih krajnjih granica...i da verovatno razmišlja da može odustati u svakom momentu, a da ne želi to da radi pre nego izađe na teren i vidi da li može...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Šanse su male ali ja se nadam. Verujem da je magnet prošao i ne znam šta je pokazao. Postoje dve mogućnosti. Jedna je da ima šanse da odigra i pobedi ali ne zna kako će biti do zagrevanja. Na zagrevanju će znati. A ima i da nije dobro, povlači se ali čeka neko čudo koju i on zove Božija volja, da se dogodi sutra ujutru kad ustane.

              Ali 100% sam siguran da čeka zadnji minut i da se nada.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Šanse su male ali ja se nadam. Verujem da je magnet prošao i ne znam šta je pokazao. Postoje dve mogućnosti. Jedna je da ima šanse da odigra i pobedi ali ne zna kako će biti do zagrevanja. Na zagrevanju će znati. A ima i da nije dobro, povlači se ali čeka neko čudo koju i on zove Božija volja, da se dogodi sutra ujutru kad ustane.

                Ali 100% sam siguran da čeka zadnji minut i da se nada.
                To je na žalost i jedino sigurno u ovom trenutku.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  To je na žalost i jedino sigurno u ovom trenutku.
                  To je šampionski. Nema predaje. Titula je ionako nebitna. Bitan je put.


                  Sad je tamo 08:25h. Kapiram da je već sada jasno sve.
                  Last edited by Ljubitelj tenisa; 13-02-21, 17:25.

                  Comment


                  • Mislim da ovo nismo komentarisali... (a možda i jeste, ko će sve da iščita, sorry). Naravno, nikome nije do zezanja ali ipak.... šta sad da radimo, iz ove kože se ne može.

                    Ali ovaj naš čovek, se okliznuo na “Melburn”




                    Mislim, nije da sam tek sad ukapirala (ajde dobro, na neki način i jesam- sad vrištim od smeha) Nole sve to radi onako... sa stilom, teatralno, Greta Garbo mu nije ravna.

                    Ebo ih i Melburn, i farba, i linije, i publika i sunce i vetar i kiša i linijske sudije (oh wait)

                    Sve ovo su neistine što se njemu dogadja (a mi eto, gledamo)

                    Evo i Mats se sažalio

                    https://sport.blic.rs/tenis/novak-dj...odrska/epb67sb
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Hoce li neko da nas udostoji barem nekih informacija?
                      2 dana vec samo neka nagadjanja

                      Comment


                      • Ništa. Ujutru kad ustaneš sve ćeš znati.

                        Comment


                        • Meni uopšte ne uliva nadu ovaj manjak informacija. Uglavnom se sve zna ali kad je ovako bitna situacija sada, verovatno ne žele da šire pesimizam, Ozmo i ovi drugi.

                          Sent from my SM-A505GN using Tapatalk

                          Comment


                          • Postoje još neke varijante. Malo su doveli u pitanje ozbiljnost te povrede drugi igrači. Navodno ili to samo mediji preuveličavaju. Ali postoji onda šansa da je sve pod kontrolom, kao i onaj vrat na RG. A može biti kao i povreda na USO sa ramenom...

                            Comment


                            • Ljubitelju, ajde molim te objasni kako si danas u 2pm ( kod nas ) uspeo da izracunas da je u Australiji 8 am ili 8 PM? Hvala.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Ljubitelju, ajde molim te objasni kako si danas u 2pm ( kod nas ) uspeo da izracunas da je u Australiji 8 am ili 8 PM? Hvala.
                                Da ne bih duplirao post koji je moj bio poslednji, radio sam edit u 18:25h po našem vremenu.

                                Comment

                                Working...
                                X