Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fića View Post
    Dobar Novak -> Nadal = rutina... uvek bilo..
    Nadal + finale slema = pakao!

    Comment


    • Jako lepo da mu je porodica tu sa njim u NY , cerkica puni godinu dana, mogu misliti koliko bi bio nostalgican da mora da slavi njen 1 rodjendan na daljinu.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ako ti je zvucao kao Englez moglo be biti jedan od petorke. Svi su dobri.

        Barry Cowan, on je najpoznatiji, dio je tima koji je sada sa Amazonom. U Engleskoj mozes gledati tenis samo na Amazonu. Tamo su ga zamijenili Kurijer i Rusedski.

        Nick Lester je bas dobar i zna da prica o taktici. On mi je najbolji.

        Arvind Parmar je zapravo Indijac i navija za Novaka. Stalno to prikriva da ne ispadne neobjektivan.

        Lee Goodall zna da daje puno brojeva.

        Chris Wilkinson je neutralan kao komentator. Zna da prozaicno komentarise.
        Svaka cast na poznavanju materije.Bas bi me zanimalo da vidim nesto ovako za "nase" komentatore.

        Comment


        • Originally posted by djkov View Post
          Svaka cast na poznavanju materije.Bas bi me zanimalo da vidim nesto ovako za "nase" komentatore.
          Osim Viskovica, donekle Pralice, ostali su tezak raspad, nema sta da se pise
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Svi ovi visoki i snazni mogu da budu opasnost, zbog nesto veceg odskoka tako da im loptica "leze" taman. A sporija podloga im dozvoljava da duze ostanu u poenu i maskira im defanzivne nedostatke i nedoatatke u kretanju.
            Bice zanimljivo videti dokle mogu Delpo, Anderson, Cilic..
            Delpa sam najvise gledala i deluje najbolje od svih, bas tip-top.
            Cilkana smo videli nocas, to je ono njegovo balansiranje...tu sam, a i nisam bas. Koliko god da je bio nespreman za Alexa, da mu je bio nepoznanica, a pretpostavljam da jeste, izvukao je mec samo na iskustvo, sto je opet skroz ok, ali sumnjam da moze on ovde nesto da uradi, mnogi su po prokazanom ispred njega.
            A ni Anderosn ne izgleda bas u elementu, namucio ga Denis posteno, a posto nisam ostale njegove meceve gledala, ne znam koliko je taj jedan parametar, tako da bih i njega u isti kos kao i Cilkana.

            No i pored toga sto kada stanu tamo 1 na 1 sve prethodno pada u vodu, Novak mi deluje bas raspolozeno i tipi- topi (to mu dodje visi nivo od Delpovog tip-top).
            Pored svih udaraca koji su tu, na vrhu, vratila nam se i BH paralela, ova u kontinuitetu od nocas, koja je onoliko nedostajla, a koja je odraz velikog samopouzdanja kod njega.
            Da odradi pripreme za Souzu ozbiljne kao pred Gaskea, jer tek Portugalac nema cime da ga ugrozi, ali je uporan, voljan, da ne kazem dosadan, na svakoj je loptici, zvekece po FH
            A onda zavrsnica.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Svi ovi visoki i snazni mogu da budu opasnost, zbog nesto veceg odskoka tako da im loptica "leze" taman. A sporija podloga im dozvoljava da duze ostanu u poenu i maskira im defanzivne nedostatke i nedoatatke u kretanju.
              Bice zanimljivo videti dokle mogu Delpo, Anderson, Cilic..
              Apsolutno. Spora podloga sa visokim odskokom ti je nesto ala Indian Wells. To i Nadalu odgovara. Mislim da Federeru ne odgovara iako on prica suprotno. Taman da paranoici pomisle da Nike moze da utice da uslovi odgovaraju njihovom glavnom igracu. U principu, spora podloga odgovara i Novaku.

              Sve koje si pobrojao mogu da pobijede Novaka. U krajnjoj liniji od 15 mogucih protivnika 10 imaju pobjedu protiv Novaka. Coric, Milman, Sousa, Raonic i Basilashvili nemaju. Svejedno, u svim mecevima bi Novak trebao da udje kao favorit ali ne previse veliki. Izuzetak je naredni mec. Dakle Novak treba da pobijedi tri meca za redom u svakom od kojih je mali favorit zato su Novakove sanse da uzme titulu debelo manje od 50%.


              Originally posted by djkov View Post
              Svaka cast na poznavanju materije.Bas bi me zanimalo da vidim nesto ovako za "nase" komentatore.
              Nema tu nikakve materije da se poznaje. Ja ih sve slusam povremeno, na ovom ili onom kanalu. S vremenom svakog naucis. Inace svaki komentator, cak i najbolji, poslije nekog vremena dosadi. Prica slicne stvari citavo vrijeme. Zato volim da mijenjam komentatore, ako mogu naravno. Komentatori na specijalizovanim sportskim kanalima su bolji nego na televiziji sa siroke narodne mase. To je normalno. Publika je druga. Siroka publika voli prozaicne komentatore.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Osim Viskovica, donekle Pralice, ostali su tezak raspad, nema sta da se pise
                Kako nema. A o Govedarici?
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Posle cu da istrazim malo te komentatore da vidim da li mogu da otkrijem koji je bio, ali zaista je odlican, najbolji od svih na ES UK, slusam ga vec neko vreme, iako mu je glas recimo malo visi, ali je doziran, odmeren, sve lepo kaze sta i kako se desava na terenu, nasali se, bez suvisne price, postapalica, bas je uzivanje, meni naravno
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Federer i Novak ako do tog duela dodje igraju sigurno nocni termin. Jer je cetvrtfinale, nije sama zavrsnica pa da mec krene malo ranije. Tako da nema Rodzer sanse nikakve.
                    Samo me interesuje ko ce sa one druge strane zreba u finale?
                    Delpo. Anderson je umoran, Nadal ne blista.
                    A i navijam za njega sa te strane

                    Originally posted by dekkard View Post
                    Vrlo lako bi mogao Anderson, u odličnoj je formi poslednja dva meseca.
                    Anderson je mrtav umoran,ne bi me čudilo da ga Tim isprati danas...

                    Originally posted by Sandugp View Post
                    Kako nema. A o Govedarici?
                    On je ok, ali ništa više od toga.Zna dosta samo imam utisak da želi da se pohvali time pa onda ne zaklapa.
                    Ali generalno je ok...
                    Peđa Jurišević - slušah ga onda jedan Novakov meč je radio sasvim dobro...
                    Valjalo bi češće da komentariše tenis, čisto da malo osvežimo.

                    Što se Novaka tiče...
                    Očekivano protiv Gaskea, ali mora da radi na igri na mreži. Imala sam utisak da je loše birao momente kada da krene napred.
                    Pasing takođe...Ritern i BH imaju još prostora za unapređenje.
                    Mislim da je dozirao igru i nije hteo da se troši više nego što mora- ipak je sa druge strane stara mušterija.
                    U suštini zadovoljna sam, posebno saznanjem da mu se baš igra- to isijava iz svakog poteza koji uradi...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Apsolutno. Spora podloga sa visokim odskokom ti je nesto ala Indian Wells. To i Nadalu odgovara. Mislim da Federeru ne odgovara iako on prica suprotno. Taman da paranoici pomisle da Nike moze da utice da uslovi odgovaraju njihovom glavnom igracu. U principu, spora podloga odgovara i Novaku.

                      Sve koje si pobrojao mogu da pobijede Novaka. U krajnjoj liniji od 15 mogucih protivnika 10 imaju pobjedu protiv Novaka. Coric, Milman, Sousa, Raonic i Basilashvili nemaju. Svejedno, u svim mecevima bi Novak trebao da udje kao favorit ali ne previse veliki. Izuzetak je naredni mec. Dakle Novak treba da pobijedi tri meca za redom u svakom od kojih je mali favorit zato su Novakove sanse da uzme titulu debelo manje od 50%.

                      Da me ne shvatis pogresno ali objasni mi molim te kako to Novak ima manje od 50% sansi da osvoji titulu? Mogu da te razumem samo ako ti Novakove sanse racunas preko digitrona ne uzimajuci bilo sta drugo u obzir osim suve matematike. A i tad je pitanje da li je realno ovo sto si napisao. Neshvatljivo je da Novak koji imam pozitivan skor protiv svakog od preostalih igraca u zrebu ima debelo manje od 50% sansi da uzme titulu. Pri tome ako npr. Marin Cilic udje u polufinale ima skor 2/15 sa Novakom ili kako vec, u tom mecu Novak nije mali favorit. Naravno ako pritom i Novak udje u polufinale.

                      Jel ti uvek objektivno gledas na neki mec ili nekad dajes subjektivno misljenje?
                      Last edited by Ljubitelj tenisa; 02-09-18, 15:23.

                      Comment


                      • NI mozda bi Nike paranoici rekli da Novaku ipak vise odgovara nesto nizi odskok na sporoj podlozi Miami like

                        Po meni napravljenja je znacajna razlika izmedju AO i USO u brzini podloge, mozda je ideja da homogenizacija dobije nesto drugaciju dimenziju . USO, ne znam sta se desava da li je do ugla kamere ali mi se cii da nije bio sporiji nego ove godine.
                        Mislim da koliko god ironicno zvucalo izgleda mi da je Federer sto se njega tice rekao ono sto misli.Posto u ovoj njegovoj fazi da su sanse da se odbrani na brzem terenu smanjene u odnosu na ranije, ne moze sa tim polu-volejima sa osnovne mnogo, viner posle servisa nije problem
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Da me ne shvatis pogresno ali objasni mi molim te kako to Novak ima manje od 50% sansi da osvoji titulu? Mogu da te razumem samo ako ti Novakove sanse racunas preko digitrona ne uzimajuci bilo sta drugo u obzir osim suve matematike. A i tad je pitanje da li je realno ovo sto si napisao. Neshvatljivo je da Novak koji imam pozitivan skor protiv svakog od preostalih igraca u zrebu ima debelo manje od 50% sansi da uzme titulu. Pri tome ako npr. Marin Cilic udje u polufinale ima skor 2/15 sa Novakom ili kako vec, u tom mecu Novak nije mali favorit. Naravno ako pritom i Novak udje u polufinale.

                          Jel ti uvek objektivno gledas na neki mec ili nekad dajes subjektivno misljenje?
                          Niko nije savreseno objektivan. Zasto bih bio ja?

                          Necu te pogresno shvatiti i odgovor je u dosta jednostavnoj matematici. Kladionice daju 27.8% sansi Novaku. Nadalu daju 31.8% tj. 4% vise a Federeru 19.8% tj. 8% manje. Mislim da ga kladionice podcjenjuju, ali ne puno. Ako dam Novaku sljedece sanse protiv protivnika:

                          Sousa 96% (kvota 1.05)
                          Rodzer 70% (kvota 1.45)
                          Cilic 80% (kvota 1.28)
                          Nadal 67% (kvota 1.53)

                          Onda su sanse da osvoji turnir 96%*70%*80%*67% = 36% (kvota 2.85). Ako sam pogresno procijenio sanse u bilo kojem od meceva, onda je i krajnji rezultat pogresan.



                          Originally posted by Maxx-a View Post
                          NI mozda bi Nike paranoici rekli da Novaku ipak vise odgovara nesto nizi odskok na sporoj podlozi Miami like

                          Po meni napravljenja je znacajna razlika izmedju AO i USO u brzini podloge, mozda je ideja da homogenizacija dobije nesto drugaciju dimenziju . USO, ne znam sta se desava da li je do ugla kamere ali mi se cii da nije bio sporiji nego ove godine.
                          Mislim da koliko god ironicno zvucalo izgleda mi da je Federer sto se njega tice rekao ono sto misli.Posto u ovoj njegovoj fazi da su sanse da se odbrani na brzem terenu smanjene u odnosu na ranije, ne moze sa tim polu-volejima sa osnovne mnogo, viner posle servisa nije problem
                          Svi se slazu da je podloga spora ove godine. Ova podloga odgovara Fadereru kad igra sa losijim igracima ali protiv Novaka i Nadala mu ne odgovara.

                          Comment


                          • Rekao bih da su Novakove šanse 26,7% veće protiv Federera nego u Sinsinatiju, zato što se toliko prosečno igra više zbog tri dobijena seta i razlike u fizičkoj spremi.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • 30+ºC, 60%+ humidity
                              Heat Advisory in effect from Monday, 12:00 PM EDT until Tuesday, 9:00 PM EDT. Source: U.S. National Weather Service

                              Valja se Novaku juriti sa Sousom po ovoj zvezdi
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Novak trenutno peti https://live-tennis.eu/en/atp-live-ranking
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X