Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovaj B92 je vec sprdnja od novinarstva. Nisam nijednom video da se neko potpise punim imenom i prezimenom kada objavi ovakav clanak..

    Comment


    • Vazno je da ubodu sustinu bar ovaj put.

      Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Imas u opstoj temi sustinu..

        Comment


        • "When Djokovic plays at his physical and mental peak, resistance is futile."

          amin

          Comment


          • Originally posted by Fića View Post
            Nadalova jos vise pa eto ga u vrhu vec godinu i po dana.. 3 slema finale i pf u 33oj godini.. A to da Rodji treba manje meceva je vrlo diskutabilno.. Novak je od IW i M do W odigrao koliko? 16-17 meceva i sa apsolutne nule(IW-M) je dosao na vrh. Federer posle operacije je isto toliko igrao pa je posle W morao da uzme pauzu kako bi popravio fizicku spremu. Svima njima treba isto vreme.
            Ja sam hteo da analiziram koliko se svako od njih trosi, umara i po toj analizi zakljucim koliko moze da traje. Nadal traje vec 13-14 god(pricam o tom nekom "prajmu"). Fedjo 2-3 godine duze.. Ne vidim da nesto Nadal zaostaje za njim.. a toliko je maltretirao svoje telo a Rodjo ga kao cuvao.. Novak ima mnogo bolje fizicke predispozicije (genetiku) tako da verujem da njegov prajm moze da traje do 38-39 godine (prajm= da se nalazi medju favoritima za osvajanje najvecih titula). Iskreno tenis i nije tako fizicki zahtevan sport, da se razumemo, ima i gore. Sve je u toj nekoj dinamici - sto bolje i agresivnije udarce imas to manje trcis i obrnuto.. Tako da je za Novaka kljucno da unapredi svoju igru i evolvira..
            Nadal traje sa 3 znacajne pauze zbog povreda kolena. Novak je imao ovu jednu. Federer je poceo da ih pravi tek nakon 34e godine i to svojom voljom ne usled nemoci, a to su godine koje njih tek cekaju. Neka me neko ispravi ali kolko se secam Federer je prosle godine dosao na Wimbldon odmah nakon pauze na sljakavim terenima i odmah ga osvojio, i to mu nije bio prvi put.

            I ja sam govorio o stilu igranja koji utice na njihov profesionalni vek. Po stilu igre Federer najmanje trosi svoje telo i zbog toga toliko traje. Nadal i Novak ga trose mnogo vise, sa razlikom sto se Nole mnogo vise bavi svojim telom pa zato nema neku hronicnu boljku kao sto ima Nadal (kolena). Iz tog razloga Nadal bi trebalo da traje manje od njih dvojice. Nole za razliku od Rodje ima i taj psiholoski faktor, gde smo videli da je imao problem da nadje motivaciju, a ta motivacija je neophodna da i dalje nastavi da radi na svom telu sto je neophodno za njegovu trajnost, pa cemo videti kako ce se sve to odvijati. To mislim da niko ne zna.

            Comment


            • Siguran sam da ce se Novak posle ovog trofeja posvetiti treningu motivisaniji nego ikada u zivotu..
              Motiv nece biti sin koji ga gleda ili tako neke trivijalne stvari nego nepravda koju oseca, a o kojoj je pricao Beker.
              Novak se oseca isto kao i svi mi njegovi fanovi..Nepravdu treba ispraviti i zauzeti mesto koje mu pripada u svakom smislu.
              Novak se pita, a 10 slemova za ovakvog igraca nije nista.. Kao rivala mu vidim samo Nadala koji se nece predati, jer mozda 10 slemova ne bude dovoljno.. I jedan i drugi ce prestici Feda i to ce biti duga, maratonska borba.
              Last edited by Antona; 16-07-18, 21:22.

              Comment


              • - Malo je falilo da Novak ne igra na Vimbldonu - otkrio je Vajda za sajt "Tenis". - Kvins mu je dosta pomogao, vratio je veru u sebe, ali i dalje smo obojica imali dilemu kako će izgledati na grend slemu. Pet setova, dužina turnira, jaki mečevi... I dalje fizički nije bio najspremniji, zato sam u neku ruku šokiran njegovom titulom! Moram priznati da nisam ovo očekivao.



                Simpatični Slovak je zaista izgledao zaprepašćen posle pobede nad Rafom u polufinalu. Kao što Novak verovatno još nije svestan šta je uradio tokom prethodne dve nedelje, tako ni Vajdi ne dolazi do glave šta je napravio za samo tri meseca.

                Dugo nije igrao takve mečeve kao protiv Nadala. Nisam znao odakle je to izvukao, ali odjednom je hrabro jurišao na svaku loptu. Pronašao je servis, šeme su bile fantastične. Pronašao je i ritern, što nije bio slučaj na šljaci. Ali je nastavio da radi na tome", rekao je Vajda koji ne želi da se izdvaja iz tima koji radi sa Đokovićem.


                - Ne pobeđuje on samo kad je sa mnom - odbija Slovak zasluge za 13. grend slem, iako je bio tu i za prethodnih 12. - Ja sam ga samo vratio rutini, doneo mir, pozitivne misli, dao mu samopouzdanja.


                Marijana je najviše usrećila jedna promena.


                - U Novakovim očima opet vidim Novaka.


                A u četvrtom vimbldonskom trofeju...


                - Najveće iznenađenje koje je napravio u karijeri. Očekivao sam sve od njega, da će biti broj jedan, osvojiti mnogo grend slemova, ali ne ovo. Nisam očekivao da će sada uzeti trofej.


                Nastavak saradnje se podrazumevao, nije bilo potrebe za papire, ugovore, cifre... Njih dvojicu vezuje čitav istorijat lepih trenutaka, a uspeh samo učvršćuje tu vezu. Posle Rolan Garosa jedna Novaka rečenica je donela brigu, a posle Vimbldona jedna je donela naznaku šta se sprema za drugi deo sezone.



                - Obično igram dobro na tvrdoj podlozi...







                - Malo je falilo da Novak ne igra na Vimbldonu - otkrio je Vajda za sajt "Tenis". - Kvins mu je dosta pomogao, vratio je veru u sebe, ali i dalje smo obojica imali dilemu kako će izgledati na grend slemu. Pet setova, dužina turnira, jaki mečevi... I dalje fizički nije bio najspremniji, zato sam u neku ruku šokiran njegovom titulom! Moram priznati da nisam ovo očekivao.



                Simpatični Slovak je zaista izgledao zaprepašćen posle pobede nad Rafom u polufinalu. Kao što Novak verovatno još nije svestan šta je uradio tokom prethodne dve nedelje, tako ni Vajdi ne dolazi do glave šta je napravio za samo tri meseca.






                - Dugo nije igrao takve mečeve kao protiv Nadala. Nisam znao odakle je to izvukao, ali odjednom je hrabro jurišao na svaku loptu. Pronašao je servis, šeme su bile fantastične. Pronašao je i ritern, što nije bio slučaj na šljaci. Ali je nastavio da radi na tome", rekao je Vajda koji ne želi da se izdvaja iz tima koji radi sa Đokovićem.


                - Ne pobeđuje on samo kad je sa mnom - odbija Slovak zasluge za 13. grend slem, iako je bio tu i za prethodnih 12. - Ja sam ga samo vratio rutini, doneo mir, pozitivne misli, dao mu samopouzdanja.


                Marijana je najviše usrećila jedna promena.


                - U Novakovim očima opet vidim Novaka.


                A u četvrtom vimbldonskom trofeju...


                - Najveće iznenađenje koje je napravio u karijeri. Očekivao sam sve od njega, da će biti broj jedan, osvojiti mnogo grend slemova, ali ne ovo. Nisam očekivao da će sada uzeti trofej.


                Nastavak saradnje se podrazumevao, nije bilo potrebe za papire, ugovore, cifre... Njih dvojicu vezuje čitav istorijat lepih trenutaka, a uspeh samo učvršćuje tu vezu. Posle Rolan Garosa jedna Novaka rečenica je donela brigu, a posle Vimbldona jedna je donela naznaku šta se sprema za drugi deo sezone.



                - Obično igram dobro na tvrdoj podlozi...


                Mislio sam da će Agasi pomoći

                Vajda ne žali zbog godinu dana pauze u radu sa Đokovićem.


                - Posvetio sam se porodici, proveo dosta vremena kod kuće. Novak je doneo odluku da ne bude više sa nama i morao je da se nosi sa tim. Stvarno sam mislio da će mu Agasi pomoći. Pozvao me je jednog jutra da se vratim i već uveče sam ga pitao kad i gde da dođem. Ja sam jednostavna osoba, ne volim da pravim frku ni oko čega. Ali imao sam mnogo dilema, pitao se hoće li moći da se vrati, bio sam negativan, što inače po prirodi nikad nisam. Šta se desilo na Vimbldonu, to još ne mogu sebi da objasnim.

                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
                Last edited by cacanin; 16-07-18, 23:05.

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  Vadio si eksere?
                  Po-pokvarila su ti se kolica, pa si besan?
                  Terao si, terao si nešto, jell'da?
                  Uplašio te neko? Neki čovek te uplašio?
                  Aaaaa ... radostan si, jel'da?

                  Spoiler
                  izvini ali morao sam , bila je to prilika kakva se ne propušta
                  Ne Peco!

                  Spoiler

                  Iznenada mi je ponovo prostrujilo kroz glavu da je Novak Djokovic osvojio 4. Uimbldon i da se jedino to broji.

                  A jezik emotikona je kao svaki drugi jezik. Dok ga ne usvojis izgleda nerazumljeivo, smijesno... Jednom kad ga usvojis postaje prirodan.

                  Comment


                  • Wall Street Journal


                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ono kad shvatis da Novak ima vise osvojenih Vimbldona od Bekera i Mekenroa
                      sigpic

                      Comment


                      • Vajda je otac tenisa, kakav Agasi, Beker i gluposti.
                        sigpic

                        Comment


                        • Очигледно је да поред Вајде нема никакво оптерећење, сви се труде да намтну неку филозофију, а ствар је проста: мораш последњи да убациш лоптицу у противнички терен, ха ха ха.... Ноле салушао све њих и папађења, сада је свој, он одлучује о свему и има тренера који га не гуши...

                          турнир је чудо, ако су неки по једанпут у животу могли да га освоје, ето тако се погодили ривали, што се и Нолету неби догодило да избегне незгодне ривале, дочека уморног и тако даље, кад видим прве носиоце какве ривале имају до четвртфинала испада да треба да играју само два меча до слема.... дакле не одлучује само форма, мало ту треба имати и среће.... чекамо следеће мастерсе и слемове, видећемо у каквом су стању остали ривали, како изгледа жреб и онда да гаимо наде за трофеје.... једно је ипак вероватно, а то је да ће многи ривали пред меч са Новаком изгубити још у свлачионици.... оне тактике за старог Новака више не пролазе, ово је нов играч!!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Нема ту много места нагађањима.
                            Секта из живота - срећа у живот.

                            Док је био у канџама секте било је јасно да то није наш Новак.
                            Сад је друга прича.
                            Новак србенда са cojones до пода.

                            Моје мишљење свакако није битно, но ипак ћу се изразити са следећим запажањем: Ноле ће им јебати матер ове сезоне.
                            А ако му се не спусти, наставиће и следеће.

                            Одобравам заинтересованима да ту моодну констатацију могу да ставе у потпис.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Vajda je otac tenisa, kakav Agasi, Beker i gluposti.
                              Ne radi se samo o Vajdinom izuzetnom poznavanju tenisa, radi se o necemu puno vaznije.

                              Prije 3,5 mjeseci sam napisao ovo:

                              Originally posted by NI View Post
                              Prekid saradnje Novaka i Agasija je potpuno prirodan, mozda cak i neminovan. Agasi je dosao u trenutku kad se Novakov povratak u vrh iscekivao svakog casa. Agasi je trebao da donese nove ideje igracu koji ima krizu rezultata ali nije dozivio potpunu krizu samouvjerenja.

                              U medjuvremenu se Novakova povreda pogorsala, potom je uzeo pauzu, prosao operaciju, pokusao brzi povratak, da bi na kraju imali strasan pad. Tu ne treba trener za fino podesavanje sa novim idejama. Tu treba neko ko ce poraditi na bazicnim stvarima, vratiti samopouzdanje, dici form do prihvatljivog nivoa.... Mislim da bi Vajda bio najbolji.

                              Ne bi me iznenadilo i da Stepenak ubrzo ode. Niti bi me iznenadilo da je rastanak sa Agasijem dogovoren poslije IW-a.


                              Originally posted by NI View Post
                              Nole se nije vratio u djetinjstvo, ali sto se tice samopouzdanja, vratio se u dane prije nego se probio na seniorskom turu. On treba da prodje jedan mukotrpan put ponovo. Kad ga je prvi put prolazio, bilo je daleko teze. Put je bio neprokrcen i rezultat neizvjesan. Sad je mnogo lakse. Rezultat je izvjesan. Medjutim, u jednom, prvi put je bilo lakse. Tada je gorio od zelje da se dokaze a danas postoji u tom smislu znak pitanja.

                              Jedna je stvar izvjesna. U ovom trenutku je razlaz sa Agasijem dobra vijest.

                              Originally posted by NI View Post
                              Toplo se nadam da ce Vajda brzo biti nazad u timu. Ali znas ono "nadanje ludo radovanje". Stepanek je manje bitan. Dok je Beker u ovoj fazi nebitan. To je skakljiva faza u kojoj su povjerenje koje igrac ima u trenera, trenerove sposobnosti kao psihologa i sjecanje na raniji uspjeh sa istim trenerom u donekle slicnoj fazi (Vajda moze da kaze: "Sjecas li se Novace kako si ono 2010. napravio to i to pa je krenulo...") skoro pa presudni.

                              Cesto je onaj koji ima problem psiholoske prirode svjestan problema ali mu sve jedno treba pomoc da ga prevazidje. Pomoc trenera, druga, psihologa, ispovjednika, roditelja, zene, ljubavnice... nije bitno. Nekoga kome se vjeruje.
                              Naravno, ni u snu se nisam mogao nadati da ce Vajda tako brzo obaviti posao. Zato za Vajdu. Nadam se da ce Vajda ostati u Novakovom timu do kraja karijere. Drugi vrhunski strucnjaci mogu, mozda i trebaju, da se prikljuce. Da daju nove ideje. Ali za sada je to prerano. Vajdina osnovna mislija jos nije zavrsena. Jos ima bazicnih stvari koje treba dovesti na pravi nivo.
                              Last edited by NI; 17-07-18, 13:01.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.gold View Post
                                Нема ту много места нагађањима.
                                Секта из живота - срећа у живот.

                                Док је био у канџама секте било је јасно да то није наш Новак.
                                Сад је друга прича.
                                Новак србенда са cojones до пода.

                                Моје мишљење свакако није битно, но ипак ћу се изразити са следећим запажањем: Ноле ће им јебати матер ове сезоне.
                                А ако му се не спусти, наставиће и следеће.

                                Одобравам заинтересованима да ту моодну констатацију могу да ставе у потпис.
                                Sećam se tebe. Ti si baš bio oštro opleo po njemu i njegovoj porodici... Al eto ta sekta je idalje tu. Da ne bi imao neko opravdanje ova srca ga je taj iz sekte naučio.

                                Mislim da si govorio da je ono bio početak kraja, raspada svega.. Pošto je sekta idalje tu, kako ti onda objašnjavaš Noletov povratak?

                                Comment

                                Working...
                                X