Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vidi da li možeš ovu za avatar, mada je možda veći file



    Odlična slika
    Last edited by miloolja; 28-06-11, 14:08.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Vidi da li možeš ovu za avatar, mada je možda veći file



      Odlična slika
      Stavio sam je ;)
      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

      Comment


      • Ovaj današnji meč me podseća malo na meč sa Roland Garosa iz 2006. godine, četvrtfinale isto kada su igrali Djoković i Nadal.
        Nadal je tad bio neprikosnoven na šljaci a i ovako je bio najveći favorit na turniru i već je tad bio klasa a Djoković je bio nadolazeća zvezda koja preti da uzburka sam vrh svetskog tenisa. I onda je usledila pobeda Nadala koji je bio bolji igrač tada, pogotovu na šljaci, ali Novak je posle izrastao u velikog igrača.
        Nadam se da će tako biti i sada. Nole dobija ovo, na iskustvo, na kvalitet a i trenutno je mnogo bolji od Tomića. A Tomić za koju godinu ulazi u TOP 10 na svetu...
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • Zanimljiva analiza i zbog cega Novak moze da osvoji Wimbldon...;)

          http://bleacherreport.com/articles/7...or-worlds-no-1
          Last edited by draza; 29-06-11, 12:05.

          Comment


          • Sa Noletovog sajta:

            Samo jedna pobeda deli Noleta od pozicije broj 1 na svetskoj rang listi!

            Posle velike borbe u četvrtfinalu Vimbldona, naš teniser je savladao senzaciju turnira, 18-godišnjeg Australijanca Bernarda Tomića rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:3, 7:5.

            Nakon uspešno okončanih sedam mečeva u dosadašnjem toku turnira (tri u kvalifikacijama i četiri u glavnom žrebu) Tomić, 158. na ATP listi, naišao je na najtežeg rivala od koga nije imao šta da izgubi. Igrao se na sve ili ništa, prikazao sjajan tenis i najavio blistavu budućnost. Iskustvo je na kraju presudilo posle dva časa i 41 minuta provedenih na terenu 1.

            Da nas očekuje izuzetno neizvestan duel videlo se već tokom prvog gema koji je trajao devet minuta. Odigrano je 14 poena, Nole je ikoristio tek četvrtu brejk loptu za vođstvo od 1:0. Taktički sigurno je naš teniser koračao u nastavku, u sedmom gemu je realizovao treću brejk loptu za 5:2, potom i 6:2.

            Četvrti gem drugog seta doneo je potpuni preokret i zamenu uloga na terenu. Tomić je zaigrao na neverovatnom nivou, a Nole je neshvatljivo pao u gotovo svakom aspektu igre. Najmlađi teniser u četvrtfinalu Vimbldona u poslednjih 25 godina pravi brejk, koji čuva do kraja seta za 6:3.

            Novakovi košmari nastavili su se u trećem setu. Tomić u uvodnom gemu pravi brejk, a drugi nosilac je bio prinuđen da isti juri u nastavku. Bernard je u jednom trenutku imao prednost od 3:1. Konačno, šesti gem doneo je toliko očekivani scenario. Australijski teniser se suočava sa padom koncentracije, a Novak koristi tu situaciju. Iako i dalje nezadovoljan svojom igrom, Srbin pravi brejk u šestom gemu za 3:3, a potom sa nova tri uzastopna gema nastavlja niz i stiže do prednosti u setovima od 2:1.

            Čudan tok okršaja nije izostao ni u četvrtom setu. Nole je iskusno znao da iskoristi probleme sa kojima se suočavao rival, napravio brejk, a potom poveo sa 2:0. Dva gema kasnije, usledio je isti odgovor sa suprotne strane za 2:2. Napetost i dalje nije jenjavala. U jedanaestom gemu Novak lomi otpor Tomića, pravi brejk, da bi na svoj servis izborio plasman u treće vimbldonsko polufinale u karijeri, čime je odbranio prošlogodišnjih 720 poena.

            "Prvi set sam odigrao odlično, ali onda sam lošom igrom dozvolio Tomiću da se vrati u meč. U tim trenucima bio je bolji igrač, a ja sam imao dosta problema sa servisom", rekao je Novak posle susreta.

            Statistika meča: as poeni (14-7), duple servis greške (4-2), direktni poeni (39-43), neiznuđene greške (27-41).

            Peta pobeda na Otvorenom prvenstvu Engleske ove godine donela je Novaku 46-1 u 2011. godini.

            Za plasman u finale Vimbldona, Nole će u petak igrati protiv Francuza Žoa-Vilfrida Conge, koji je i pored 0:2 uspeo da načini ogromno iznenađenje i savlada Rodžera Federera sa 3:2.

            Trijumf u polufinalu doneće Noletu ostvarenje životnog sna - poziciju broj 1 na svetu od ponedeljka, 4. jula.

            Conga je trenutno 19. teniser sveta, a protiv Noleta ima pozitivan učinak od 5 pobeda i 2 poraza.

            Za plasman među četiri najbolja, Conga je redom bio bolji od Goa Soede, Grigora Dimitrova, Fernanda Gonzaleza, Davida Ferera i Rodžera Federera.

            Poslednji put Srbin i Francuz su se sastali u četvrtfinalu Australijen Opena 2010. godine, kada je trijumfovao Conga posle pet odigranih setova.

            Comment


            • Izvinjavam se sto su dva uzastopna posta, tek sam sad video ,a opet, ne bih da sve stavljam u jedan post, bice vrlo nepregledno...
              Nole dobio jos jedan orden:

              Srpska narodna odbrana (SNO), najstarija nacionalna organizacija Srba u Americi, jednoglasno je donela odluku na jubilarnom 70. Vidovdanskom kongresu da dodeli Orden prvog stepena Novaku, najboljem srpskom teniseru svih vremena.

              Delegati Kongresa podržali su predlog predsednika SNO Slavka Panovića, da se najviše odlikovanje ove organizacije dodeli proslavljenom srpskom teniseru "za zasluge na sportskom polju i doprinos ugledu srpskog imena i naroda u svetu".

              Panović, koji je na Kongresu jednoglasno ponovo izabran za predsednika, rekao je FoNetu da će Novaku orden biti uručen naknadno i izrazio zadovoljstvo što delegati najvišeg tela SNO nisu imali dilemu prilikom odlučivanja kome će ove godine pripasti najviše priznanje ove organizacije.

              Vidovdan je i slava SNO, organizacije stare više od jednog veka. Njen osnivač i prvi predsednik SNO bio je naučnik srpskog porekla Mihajlo Pupin.

              SNO okuplja Srbe u Americi i kao organizacija čini sve da im, kako u Americi, tako i u Srbiji, stvori uslove za svestrani napredak, rekao je Panović.

              Comment


              • Uf, preživesmo ovo danas

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Kakav je, ko prase sa jabukom u ustima! Nista negativno, fascinira me fotka, super su je uhvatili, a i realno, danas je bas morao da proguta par knedli... Bitno da je prosao dalje!!!

                  Comment


                  • Mora da se dobije Conga u petak! Treba da se uđe u meč sa razmišljanjem sad ili nikad za prvo mesto na listi.
                    Po meni Nole ne igra nešto sjajno na travi, nije to to kao na šljaci a pogotovu kao na tvrdoj podlozi. Ali opet ima šansi za titulu i dalje. Ritern mu je izvanredan, samo kad bi možda malo bio agresivniji više.

                    Prvo treba da se prođe Conga i ogroman sam optimista da Nole ulazi u finale iako Conga igra odlično na travi ove sezone.
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Kakav je, ko prase sa jabukom u ustima! Nista negativno, fascinira me fotka, super su je uhvatili, a i realno, danas je bas morao da proguta par knedli... Bitno da je prosao dalje!!!
                      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                      Comment


                      • Vanja
                        Pa gde i nalazis vise...Zanimljiv tekst,a i ne moze se reci da nije zasluzeno.
                        Sto se tice danasnjeg meca,lose ali pobedi se u zube ne gleda i treba se koncentrisati na naredni mec.Dve godine za redom Novak ima slabije rangirane igrace na Wimbldonu.Prosle godine Berdih,a sad Conga.Gresku ne sme ponoviti,a kontam da ce u petak to biti sasvim drugi Novak.Zato puni majstore.

                        Comment


                        • Opet se prica o prvom mjestu.Da,to mu sad treba...
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by draza View Post
                            Vanja
                            Pa gde i nalazis vise...Zanimljiv tekst,a i ne moze se reci da nije zasluzeno.
                            Sto se tice danasnjeg meca,lose ali pobedi se u zube ne gleda i treba se koncentrisati na naredni mec.Dve godine za redom Novak ima slabije rangirane igrace na Wimbldonu.Prosle godine Berdih,a sad Conga.Gresku ne sme ponoviti,a kontam da ce u petak to biti sasvim drugi Novak.Zato puni majstore.
                            Ti ces da mi kazes gde ih nalazis...

                            Nole je neko ko kao i Tsonga obozava da igra velike meceve, i ne sumnjam da ce u petak uci potpuno fokusiran na jednu jedinu stvar: uzeti Tsongi tri seta pre nego sto on to ucini! Isto kao sto je i protiv Markosa odigrao slabije pa potom oduvao Llodru, verujem da ce tako i sad biti. A tek sta ce biti u nedelju!

                            Znaci, haos, brate, znaci ne verujem ,znaci, ono, brate, znaci FUL!

                            Comment

                            Working...
                            X