Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posle Londona, odnosno posle cetiri meca u Londonu razloga za optimizam je vise nego dovoljno. Problem je finalni mec, jer covjek koji je igrao prva cetiri meca i finalni nije isti. Novak je na cijelom turniru imao pravi stav, imao udarce, u poslednja dva meca prije finala imao nevjerovatan ritern, juce je sve sem servisa stalo. Zasto je zakazao je za analizu njegovog tima, ali kad neko dobije toliko drugih servisa na BH i 95% posalje u aut onda je definitivno da Djokovic nije bio na nivou. Novak poslednje dvije godine gazi od same zavrsnice, ovo je vec drugi veliki turnir dje mu je igra u finalu u ogromnom problemu za razliku od onoga sto je prikazivao prije finala.

    Nije problem WTF kao WTF, vec sto u sezoni ima dva Slema i cetiri Mastersa i nije prvi, na sest turnira ima 8000, a na svim ostalim nije sakupio ni 4000, razlika je manja od finala Mastersa. Ozbiljno je podbacio sto je proveo maltene cijelu sezonu na prvom mjestu i na kraju dozvolio da izgubi prvo mjesto na kraju godine. Jer je to vaznije od broja nedelja na prvom mjestu, one ce doci ako je on u tenisu na pravi nacin, ali prvo mjesto na kraju godine tesko ide posle 30. Marej je prvi sa manje od 12 500 bodova, Novak u sebi lagano ima preko 15 000, kakvo je samo prolazno imao posle Kanade, maltene isti nivo kao prosle sezone, ali eto sta tri mjeseca mogu da urade od sezone.

    U smislu titula 2016. je bila sjajna, zastrasujuca. Pomjerena je najveca i najteza granica u tenisu, dosao do cetiri Slema u nisu, osvojio dva Slema u godini i probio granicu po bodovima. Na sve to osvojio je cetiri Mastersa, cisto rezultatski sezona je izvanredna, njegova treca po kvalitetu u karijeri, ali se pad desio bas oko OI, tada je pregorio, isto kao 2012.

    Posle Pariza izgledalo je da nema vise nista od neke ozbiljne price, ali je vrlo brzo digao nivo(cak sumnjivo brzo) i sad se mnogo optimisticnije ceka naredna sezona, ali sve od njega zavisi, ako je u tenisu, ako je fokusiran i spreman niko mu nista ne moze.

    U Londonu je imao sve da dokaze da je on broj jedan, propustio ju je, Marej je mentalno jaci trenutno iako se vidjelo i juce u drugom dijelu drugog seta u kakvom je ustvari Endi problemu kad igra protiv iole smirenog Djokovica sa jasnim planom. Endi juce nije pritisnut, popustao je opasno u mecu sa Raonicem, ali da Raonic zna sta treba da radi protiv Skota, a Djokovic koji ima 15 pobjed u medjusobnim mecevima vise od njega ne zna, i to svakako mora da zabrine. I kako je Marej spreman za borbu posle deset sati tenisa na turniru, a Novak posle sest i po nije je isto za ozbiljnu analizu. Juce je na teren izasao smao jedan sampion i zasluzeno je odnio pobjedu i sad ne moze niko nista da mu prigovori, zasluzeno je tu dje jeste. Ja bih uvijek izabrao sezonu kao Novakovu jer su dva Slemova veca od Slema, OI, WTF i prvog mjesta, ali neko ko osvoji Slem, WTF i tri Mastersa je svakako izuzetan teniser i zasluzuje da je na prvom mjestu.

    Posle Londona moramo biti mnogo zadovoljniji, ali finalni mec je opomena i zabrinjavaju neke stvari i dalje. AO i americka sezona sporog betona ce dosta toga reci, ako taj period ne bude onakav kakav je inace onda moze da razmislja o penziji. Ako nije konkurentan na nejvecim turnirima nema razloga da igra. Zaista je besmisleno, jer igrac Novakovog kalibra ne smije da dozvoli ono sto je Nadal, da ne uzme ozbiljnu titulu godinama. Sampras je otisao kad je trebalo, iz tog primjera treba uciti.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Ne zavaravaj se Maxx-o.

      Podloga ubrzana, a Novak ima drugu najlosiju realazicaiju kada ubaci prvi servis. (U mecevima sa Marijem.) Cik pogodi koja je najlosija. Ali nemoj da prepisujes.
      Murray kao vrhunskom counterpuncheru sigurno odgovara brža podloga, kao Hewittu pa i Davidenku nekada. Pratila sam Andyieve brojeve na returnu ove sezone, naročito osvojeni return gemovi , primetna razlika u odnosu Djokovica.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Murray kao vrhunskom counterpuncheru sigurno odgovara brža podloga, kao Hewittu pa i Davidenku nekada. Pratila sam Andyieve brojeve na returnu ove sezone, naročito osvojeni return gemovi , primetna razlika u odnosu Djokovica.
        Maxx-o,

        Svako bolje returnira na sporoj podlozi. Nisi odgovorila na moje pitanje.

        -------------------

        Vladane,

        Ton tvog posta je OK ali ti statistika lose ide.

        Originally posted by Vladan View Post
        Zasto je zakazao je za analizu njegovog tima, ali kad neko dobije toliko drugih servisa na BH i 95% posalje u aut onda je definitivno da Djokovic nije bio na nivou. Novak poslednje dvije godine gazi od same zavrsnice, ovo je vec drugi veliki turnir dje mu je igra u finalu u ogromnom problemu za razliku od onoga sto je prikazivao prije finala.
        Mari je servirao 27 puta 2. servis. 3 puta je napravio duplu. Od preostala 24 poena, Novak je dobio 11 a izgubio 13. Gdje ti vidis 95%? I nije bas svaki 2. servis isao u BH. I poneki se razvio u razmjenu.
        Last edited by NI; 21-11-16, 13:02.

        Comment


        • Ne znam šta da odgovorim NI a da ne prepišem?

          Ono što sam videla tokom godina da Murray-u više odgovara brža podloga u mečevima sa Djokovićem ne znači da će dobiti svaki ali dovolnjo za trend.
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Uimbldon 2013. Podloga koja pogoduje serverima.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Orao,
              Ja uopste ne mislim da je on toliko u zen fazonu koliko vi mislite. Ja mislim da je odlucio da ce raditi sa pola snage 6 mjeseci. Da bi se posteno odmorio i zalijecio povrede. Zen je dimna zavjesa. A opet, ko zna, mozda sam u krivu. Mozda hoce da postane budisticki monah.
              Apsolutno se slažem sa tobom. Mislim da je jednostavno dao sebi vremena da zaleči povredu.


              Originally posted by cssr View Post
              Rafa i Roze
              u drugoj polovini sezone imamo cetiri velika udarca, WB OI NY i ovo nocas.
              Da li mu nedostaju Federer i Nadal kao motiv? glavni rivali? cistaci zrijeba od raznih Varinki Mareja i ostalih?
              Ako da, kako je onda uzeo Rg? ponekad se zapitam sta bi bilo da je Andi na šatrijeu prebacio onu bekend dijagonalu?
              Mislim da su mu Federer i Nadal motiv ali ne kao "čistači žreba" već kao ljudi koji su ga "terali" godinama da bude bolji igrač, da grize, da se dokazuje.
              Bez njih i motiv je manji, uz povredu, i potcenjivanje ostalih imamo sezonu kakva je bila 2016.

              Vidim Čačke i Vladan pišu o nečemu, o nekakvom pritisku spolja ( da ga tako nazovem) a ja opet mislim da grešite, da su druge stvari u pitanju, porodične. Možda Srđan i njegovo zdravlje?
              Novak je sinoć pobedio sam sebe.
              Igrao je bezvoljno, u fazonu " daj da otaljam" .
              Zašto je to tako mora da vidi sam sa sobom i sa svojim timom.
              Jednostavno je ušao sa pogrešnim stavom u meč.
              Umesto da krene kao protiv Nišikorija u fazonu
              Ja to mogu i hoću
              sa Endijem je krenuo preispitujući svoje kapacitete, i dok je skontao da može i u 6-u brzinu, već je prošao set i po.
              Da se igralo na 3 dobijena bila bi druga priča.

              Novakova 2016-a iz mog ugla i nije toliko loša s' obzirom na sve.
              Jedini problem, je gubitak No1, ali samo zbog načina na koji se desio.

              A kakva će biti 2017a videćemo.
              Pravi pokazatelj biće AO.
              Vidim piskaralo se u novinama i o nekakvom Bekerovom statusu na DM ( TW , INST ) u stilu "GAME OVER" koji je brzo bio uklonjen.
              Da li to znači prekid saradnje?
              Da li je to pak Novakovo povlačenje?
              Sklonija sam da verujem u ovo prvo.
              Neko od vas je napisao da mu treba trener sličnog temperamenta.
              Mislim upravo suprotno, treba mu neko ko će da " zategne uzde" i da ga natera da se fokusira jedino na ternis i osvajanje GS-a u narednim godinama.

              I da ne pametujem previše...
              Novače srećno u 2017oj
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • @NI

                I tu stoji da je Murray bolji "big serve" returner, blokom vrati lopticu u polje servera pa ili vrati na osnovnu odakle je većina prilično tanka ili ga kratkim blokom izvuče na mrežu i lagano pasira. Potpuno drugačiji koncept od Novakovog ,čiji je return uglavnom agresivan i kada nije u top formi , strpljenje ga brzo izda odnosno nastupi frustracija koja vuče veći brij grešaka sa sobom. To samo potrvđuje to što sam napisala.
                Sem toga njegov prvi servis je uvek bio snažniji od Djokovićevog (da ne kažem bolji), uz FH drugi je obično bio ključ u međusobnim mečevima. Sada su i tu skoro pa jednaki, sa time što je Novak nazadovao ove sezone.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Maxx-o,

                  Ja probam da te navedem na zkljucak da nije bilo pitanje u podlozi nego u Novaku. Andi se najbolje nosio sa Novakovim prvim serviso u Uimbldonu 2013. i relativno brzom WTF-u jucer. To nije zato sto su podloge bile brze nego zato sto je Novak podbacio. Desava se.

                  Comment


                  • Ja nigde nisam ni napisala da je isključivo do podloge, već čije su šanse veće na bržoj a ova jeste ubrzana u odnosu na prethodne g.

                    A da je podbacio u jučerašnjem jeste , ne može dobiti svaki meč, ima još neki match UP sa 24 11
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Novakova 2016-a iz mog ugla i nije toliko loša s' obzirom na sve.
                      Jedini problem, je gubitak No1, ali samo zbog načina na koji se desio.
                      Ma kakvi losa. Sezona je odlicna. Jos je bio povrijedjen dva mjeseca. Napisacu analizu. Cekam malo da se stvari smire i da dodju neki podaci.
                      Last edited by NI; 21-11-16, 15:53.

                      Comment


                      • Uhhh. Dan posle nije nista bistrije. Ali da krenem sa pozitivnim stvarima. Generalno WTF je bio veliki plus, videli smo Novaka sa drugacijim stavom, kako grize i gine za pobedu jer poraz nije opcija, sa boljim servisom nego na prethodna dva turnira, konacno i jedan mec gde je podsetio na sebe iz nekih meceva iz prvog dela sezone. Nisam primetio nikakvu nelagodu u pokretima, pa pretpostavljam da je i povreda proslost. Senku baca jucerasnji mec i dosta needfinisan stav koji je meni zalicio na neveru u svoje mogucnosti da u ovom trenutku dobije Marija, pa onda i atipican iskorak iz taktike koja obicno prolazi u duelima sa Skotom, i previse agresivan pristup koji na zalost nije dao rezultata. Ni je mislim lepo to opisao, Novak se nije osecao sigurnim u sebe, Mari je lakse kontrolisao svoje servis gemove i onda je krenuo da "srlja" i pravi previse lakih gresaka. Kod 3-2 je oduzio gem onim kiksom kada je pustio lopticu posle riterna ocekujuci aut, pa promasen visoki volej na mrezi. Na pocetku drugog seta odmah je brejknut i izgubio prednost rezultatskog "pritiska", drugi brejk prelako dozvoljen. Tada je malo i proigrao, ali sada je tesko preceniti da li je tu mozda mari vec poceo da slavi ili je stvarno bio pritisnut. Zavrsnica koja je zalicila bas na finale W 2013, iako se Novak koprca i ne da se bas lako, vidi se da ce Mari dobiti. Eto vec drugi bitan mec protiv njega u kome Novak ne lici na sebe ni igracki ni mentalno. Prvo mesto je ostalo nedostizno, posle ovoga juce nema se sta prigovoriti Mariju, Novak je imao sansu, nije bio dorastao tome i to je to.

                        Vladan je primetio juce da se njemu ovo bas precesto dogadja u mecevima koji mu donose nesto bitno na ATP listi. Jos uvek mi je misterija onaj poraz od Nieminena i genralno oba turnira te zime 2009 uoci AO kada nije uspeo doci do mesta broj 2, pa onda poraz od Federera na RG kada je napadao broj 1, pa sledece godine na Vimbldonu, kada bi pobedom prakticki zacementiorao prvo mesto, pa oni porazi od Nadala na betonu leta 2013, pre svega u Montrealu, pa onda finale RG 2014, i evo sada i ovo finale WTF. Bas mnogo propustenih sansi. Opet da nije bilo njih, mozda ne bi ni bilo onog Novaka iz 2011 ili 2015. S jedne strane je zal za propustenim sansama, ali opet ja "volim" da se podsetim one patnje pocetkom 2010, pre svega Dubaija i kako je tamo uspeo da osvoji turnir. I onda pogledam sta se sve desilo u ovih 6 godina i ne mogu a da ne budem prezadovoljan, pa i ovom godinom. Novak je ispisao tenisku istoriju, zauvek ce biti uz imena Badza i Lejvera u jednom neverovatnom dostignucu, postignutom u jednom potpuno drugacije dobu pa zbog toga mozda i sa vecom tezinom nego spomenuta dvojica velikana ove igre. Osvojio je sva 4 GS turnira, opet nesto sto je u teniskoj istoriji poslo za rukom samo 7 tenisera pored njega. Dug i tezak je bio nejgov put na teniski vrh, verovatno mnogo licnih borbi i lomova, pa verujem da ce i iz ovoga izaci spreman i zeljan da se nosi sa konkurencijom.
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Mari je servirao 27 puta 2. servis. 3 puta je napravio duplu. Od preostala 24 poena, Novak je dobio 11 a izgubio 13. Gdje ti vidis 95%? I nije bas svaki 2. servis isao u BH. I poneki se razvio u razmjenu.
                          Statistiku nisam gledao, ovo je utisak gledanja meca. Drugi servis u BH, posebno kik u BH stranu, Novak se samo par puta izborio sa tim udarcem. Sa FH strane nie imao nikakav problem. Generalno ga je BH izdao juce, ali BH ritern je bio katastrofalan, a odlicni je radio na turniru generalno.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Statistiku nisam gledao, ovo je utisak gledanja meca. Drugi servis u BH, posebno kik u BH stranu, Novak se samo par puta izborio sa tim udarcem. Sa FH strane nie imao nikakav problem. Generalno ga je BH izdao juce, ali BH ritern je bio katastrofalan, a odlicni je radio na turniru generalno.
                            Ja i kazem da ti je utisak dobar a statistika jako losa. Tu se mozda radi o 5-6 promasaja, sto je jako, jako puno. Da je osvojio polovinu od recimo tih 6 poena, vjerovatno bi brejknu Marija jos jednom. Uz to, Mari bi usporio 1. servis.

                            Comment


                            • Ona kako je jutro pametnije od veceri sto se mene tice moze se macku o rep okaciti jer evo vece je a nista pametniji nisam bar kada je o nasem deliji rec.
                              Traje taj mozdani trening jos onomad od Vimbldona i onog poraza od amerikanskog sekaca drveca sve tragajuci za odgovorima a umesto njih na um padaju nova pitanja. U par slucajeva taman pomislim da mi je odgovor tu na dohvat ruke kad eto djavola isklizne se on, izmigolji i nestane. I onda ponovo sebi postavljam novo pitanje i sve tako u krug dok se u glavi ne pocne mantati.
                              I dok ovo kuckam odnekud navre novo pitanje mada je ono vise licne prirode gde se zapitam nije li ova moja potraga zaludna rabota.
                              Ma jok velim sam sebi jerbo se jedared rascistilo da mi razlozi tipa zamor i zasicenje odvec tanki te ne piju vodu i tacka.
                              Narafski da tvrdoglavo celjade kakvo jesam nece od traganja odustati pa makar potrajalo do sudnjega dana.

                              Nego nesto sam drugo `teo a tice se ove tol`ko pominjane penzije sto postade sinonim u barustini ovdasnjoj za kraj karijere.
                              Odma da vam recem, nema od toga nista.
                              Reketa od klin okacice kad njemu bude cef i svega preko glave a taj cas verujte mi na rec nije ni blizu.
                              A da je to tako eto vam za priliku bas ono sto postade predmet sprdacine i podsmeha a tice se onoga sto kusa, zvace i tako to.
                              Nije vam on dame i gospodo, drugovi i drugarice kao i omladino ovdasnja presao na tu `ranu da bi nagur`o stotu i umro zdrav nego da potraje u vrhu teniskom.
                              E sad drugo je pitanje kol`ko mu je to ispravno te treba li mu `leba, masti i krtine. `Ce vidimo, vreme ce vec pokazati. A da moze i ovako tanusan opamprciti po onu lopticu videlo se onomad u subotu protiv onijeg Dzapaneza.
                              Zato lepo da mi njega ostavimo malkice na miru bar do tabananja po zemlji kengura a za kritike i pridike bice vremena onoliko.
                              Pritislo ga sa svih strana pa bar da mu mi olakšamo, toliko je valjda zaslužio.
                              Last edited by pecaros; 21-11-16, 17:55.
                              sigpic

                              Comment


                              • Voleo bih da neko napravi statistiku koliko je Novak u proseku imao vise poena kada je prvi od drugog, i koliko je u proseku imao manje poena od prvog kada je drugi. Nazalost, mislim da je prvi broj mnogo veci od drugog.

                                Comment

                                Working...
                                X