Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak je imao odlicnu sezonu

    1.
    Sticem utisak da mnogi Novakovi navijaci na forumu misle da je on imao losu sezonu. Cak ako se i prizna da je imao dobru sezonu tu je uvijek uz dodatak "ipak". Ja mislim, bez ipak, da je on imao odlicnu sezonu. Ne i fenomenalnu. Ali on nas je razmazio. Poceli smo fenomenalno smatrati normalnim.

    2.
    Pocecu sa dva poredjenja. Prvo po bodovima a potom po slemovima. Za bodovno poredjenje sam koristio "The tennis base". Njihov nacin bodovanja smatram boljim od ATP-ovog. Uz to sa njima se lako uporedjuju igraci koji su igrali u razlicitim periodima.

    Povremeno dvije liste znaju da se razlikuju. Najveca razlika je 1977. godina. Oni smatraju Vilasa najboljim a ATP Konorsa. Vilas je te godine osvojio 2 od 5 slemova. Igrala su se dva AO-a. Kuriozitete je da oni 2008. stavljaju Novaka kao drugog a Federera kao treceg.

    Ove godine nema dileme. Za njih je Mari prvi i to sa vecom razlikom nego na ATP listi.

    Uporedjivao sam samo rezultate open ere.

    3.
    Po njima je Novak osvoji 13996 poena. Taj bi skor bio dovoljan za prvo mjesto u 32-je od 49 sezona open ere. Nazalost, ova godina spada u jednu od preostalih 17. Samo je jednom drugi na listi imao vise poena nego Novak ove godine. Nadal je 2013. bio prvi a Novak 2. sa vecim brojem bodova nego ove godine. (Nema srece.) Novak je bio prvi 2014. sa manje bodova nego ima ove godine.

    Bilo je 18 boljih sezona u open eri. (Po 4 Novakove i Federerove; po 3 Lendlove i Nadalove; po 1 Lejverova, Borgova, Mekinroova i Marijeva. Ni jedna Samprasova, Agasijeva, Bekerova, Edbergova, Vilanderova...) Dakle, neki od najboljih igraca u istoriji nisu nikada skupili toliko poena koliko je Novak skupio ove godine.

    4.
    Druga je mjera broj slemova. Samo u 10 sezona je igrac osvojio vise slemova nego Novak ove godine. (3 puta Federer, 2 puta Novak i po jednom Vilander, Nadal, Konors i Lejver.)

    U 20 sezona je neko imao dva slema. U preostalih 20 sezona niko nije imao vise od jednog slema.

    Po listi koju sam ja koristio, dva puta prije je igrac osvojio dva slema a da nije bio prvi na kraju godine. Bio je to Njukomb 1973. i Beker 1989. Po sluzbenoj listi postoje jos dva slucaja. Vilas 1977. To je bila velika nepravda. I Borg 1978.

    Bio prvi ili ne, Novakova sezona sa dva slema je odlicna sezona.

    5.
    Problem je naravno u Mariju. On je imao fantasticnu sezonu. Sada ima seriju od 25 pobjeda. Njegova sezona je ragirana kao 9-ta u open eri. Od aprila je izgubio samo 5 meceva. I to na sljaci od Nadala (nije sramota) i dva puta od Novaka. Umoran je izgubio od Cilica u Sinsinatiju i samo jednom je podbacio izgubivsi na USO od Nishikorija.

    Mnogi smatarju Marija bitno losijim igracem od Novaka. Mozda je to i tacno, ali mora se prihvatiti da je Andi imao strasnu sezonu.

    6.
    Novak nas je razmazio. Mi uporedjujemo ovu sezonu sa onom od prosle godine koja je najbolja u istoriji tenisa. Ili sa onom 2011. koja spada u 10 najboljih u istoriji tenisa. To su nerealna poredjenja.

    Drugi je problem sto je on pocetkom godine bio toliko dominantan da smo povjerovali da ga nikakvi splet okolnosti ne moze zaustaviti da osvoji sve. To je bila nasa iluzija.

    7.
    Valja uzeti u obzir da je Novak bio povrijedjen 2 mjeseca. Bez te povrede bi skoro sigurno uzeo USO. To bi ucinilo sezonu fantasticnom. Oporavak od povrede ide dobro ali treba vremena da se povrati puna forma.

    8.
    Konacno i najvaznije. Ove godine je Novak uzeo RG i kompletirao slem, cak sto vise osvojio cetiri slema za redom. Da je ostvario "samo" to, ova sezona bi bila odlicna.

    9.
    Ne znamo sto ce biti naredne godine ali je razumno ocekivati da barem jedan slem nece izostati.

    PS

    Pedja,

    Dok sam ja pisao odgovor ti si postavio pitanje. Imam jos detalja ako te zanima.
    Last edited by NI; 23-11-16, 09:49.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      PS

      Pedja,

      Dok sam ja pisao odgovor ti si postavio pitanje. Imam jos detalja ako te zanima.
      Dobra analiza. Interesuje me. Volim dosta ovakve analize. Takodje cu potraziti na netu da li negde moze da se pronadje tenis Elo lista(nesto slicno listi za sah). Pre se pojavljivala, a bas me interesuje kako bi sada izgledala.
      Ta lista isto nije savesena, ali moze da pokaze neke bitne stvari

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        1.
        Sticem utisak da mnogi Novakovi navijaci na forumu misle da je on imao losu sezonu. Cak ako se i prizna da je imao dobru sezonu tu je uvijek uz dodatak "ipak". Ja mislim, bez ipak, da je on imao odlicnu sezonu. Ne i fenomenalnu. Ali on nas je razmazio. Poceli smo fenomenalno smatrati normalnim.
        Ne volim statistiku, često prevari. Kao kad bi posle meča poraženi brojao poene i gemove a ne setove.
        Konstatacija da je imao odličnu sezonu je na osnovu statistike, ja bih više volio da je na osnovu vizuelnog doživljaja.
        Ako na pola sezone imaš 6000 poena prednosti i na kraju sezone imaš 1 poen više onda je odlična.
        Razočaravajući kraj sezone, nadati se da je to nešto što može prevazići - prvenstveno mentalno.
        Sjetio sam se Nadala kako je igrao ove godine, nije imao previše uspjeha u povratku ali me oduševio njegov stav - gino je za svakom lopticom. To je ono što bih volio opet gledati u Novakovoj igri.

        Comment


        • NI
          Mari je imao rekordno malo pobeda protiv top 3 igrača tokom 2016 godine. To se više nikada neće ponoviti.

          Comment


          • Panchev,

            Moras prihvatiti da je Mari imao odlicnu sezonu i da je zasluzeno prvi.

            Comment


            • Kako NI da ljudi ne smatraju losom Novakovu sezonu kad je u prvom delu iste napravio nesto neverovatno i neprocenjivo (NCGS(posle 40 godina) i AO-RG double(posle 20 i kusur godina) + 3 mastersa) a u drugoj je priredio sebi i nama nesto isto toliko neverovatno i izbezumljujuce u negativnom smislu, naravno (poklonio Wawrinki slem na brzom hardu, Mareju prvo mesto, EY 1 i Wtf, sebi oduzeo prvo mesto, EY 1 i Wtf). Za mene je ovo drugo dosta tezi podvig za igraca i borca takve klase. Ej Marej.. koji ne moze da uzme Federeru set na slemu, lik pobedi Nadala jednom godisnje. Ako se u fizici dve snage istog intenziteta i kontra smera anuliraju onda je ovo neutralna godina.
              Ok, nisi hteo da se cimas i uzeo si "radni odmor" ali jedan mec si trebao da dobijes, da se potrudis, zapnes i odradis to, a ti poklanjas sve coveku koji nema ni jedno finale u Londonu, koji do juce nije imao titulu u zatvorenom.. mislim..
              Nadajmo se da ce se trgnuti iz ovog kosmara jer stvarno ovo deluje nesto nalik nekom Lynchovom ili Warmerdamovom dugometraznom delu.

              p.s. 9° u Open eri? Koji kriterijumi su uzeti u obzir? Zar od ove godine olimpijada postaje ekvivalent jednog slema?
              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

              https://ibb.co/cD1Xnq

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Panchev,

                Moras prihvatiti da je Mari imao odlicnu sezonu i da je zasluzeno prvi.
                Čovek je prvi šta god ja mislio.. Kongračulejšns..
                Ali isto tako mislim da je titule posle US Opena osvajao protiv "nešampiona"..

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Mislis pre meca ono "da samo par storina ljudi iz Srbije zeli da Djokovic pobedi" ?
                  Kasnije nisam pratila sta je rekao nakon F ..
                  Izvinjavam se svima, evo tek sada sam došla, vidim da je interesovanje za ovog odvratnog čoveka veliko, zatrpaste mi sanduče
                  Da baš ovo što je Maxxa rekla...

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Last edited by miloolja; 21-11-16, 21:30.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Fico,

                      Svako je iznio svoje misljenje. Ti tvoje a ja moje.

                      Na stranici "the tennis base" je detaljno objasnjena metoda.

                      ---------------------------------------------------

                      Olja,

                      Hvala za BJK. Lijepo je znati da se slazem sa njom.


                      Sto se Mats tice, je si li sigurna da recinica koju su postirala nije njegov odgovor na pitanje:

                      "Koliko ljudi u dvorani navija za Novaka?"

                      Odgovor je inace netacan. Po mom sudu je 10% bilo za Novaka. To je blizu 2 hiljade. Vecina njih nisu bili Srbi. Inace, ni jednom prilkom nisam cuo pogrdu na Novakov racun. Samo postovanje. ne kao prema Federeru ali postovanje.
                      Last edited by NI; 21-11-16, 21:39.

                      Comment


                      • @Ni - samo male ispravke, Vilas je uzeo 2 GS 1977, na AO je igrao finale u januaru i izgubio od Tanera, posle uzeo RG (bez Borga) i USO (na zelenoj sljaci). AO je uzeo tek 1978. u decembru. Sto se tice slucaja da je neki teniser osvojio 2 GS a nije bio prvi, sem pomenutog Njukomba 1973., to se desilo jos 2 puta. 1989. (radi se upravo o trenirima jucerasnjih rivala), Lendl je uzeo AO, a Beker W i USO, ali je Lendl zavrsio godinu kao broj 1. Slicno je bilo 1978. kada je Borg osvojio RG i W, a Konors USO i zavrsio godinu kao broj 1.

                        Zanima me kako je ova sezona Marija u Top10, meni to izgleda neverovatno, slabija je na oko od obe Novakove, 3 Federerove, 2 Nadalove, one Mekove, pa Konorsove '74, Lejverove '69, verovatno i od Lendlove '86?
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment


                        • Nije da branim Vilandera, ali covek je pricao o tome kako je Novak ovaj turnir uzeo vec 5 puta i kako narod zeli da vidi nekog Novog osvajaca zavrsnog. I cisto iz te perspektive. Kao i uvek kod onih koji ga ne vole (a izmedju ostali i kod nas) njegove reci se uzimaju iz konteksta. Ali navikli smo na to.
                          E sada za ono sto je navodno izjavio pred finale da i ako Novak osvoji da ce za njega Endi biti pravi N1, za to zaista nema opravdanja, ako je to upste izjavio. Ja nisam pronasao, ali pravo da vam kazem nisam nesto ni trazio. Ako je to rekao - onda je to zaista jadno.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • On i jeste najverovatnije mislio na O2 Arenu, mislim budimo realni.. nekoliko stotina Srba , ali je odgovor u svakom slučaju totalno nenormalan, jer ne verujem da mu je iko bilo Rusedcki, bilo Fleming koji su takođe bili u studiju, postavli pitanje ... šta misliš koliko ljudi navija za Novaka u O2, jer oni ipak nisu bili na teritorije Kine, već VB... Dakle koliko ljudi navija u tom trenutku za Novaka u dvorani i koje su nacionalnosti je totalni nonsens i neprofesionalizam, ali kao i više puta u poslednje vreme daje neke čudne i za moj ukus isuviše degutantne komentare vezane za Novaka.

                            Sara Gryffindor ‏@mintygriff Hemel Hempstead, East

                            As an English Novak fan who was at the O2 that night, I assure you Mats Wilander comments are both disgusting and untrue. @SkySportsTennis
                            Last edited by miloolja; 21-11-16, 22:55.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Fleming i Rusedski su bilii odlicni, fer i odmereni
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • To svi Novakovi navijači na tw kažu... Englezi i ostali stranci koji su gledali Sky.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X