Announcement

Collapse
No announcement yet.

Eurobasket 2011 Group E - diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
    Nisam napisao da nemaju sta da traze,vec da su im smanjene sanse.
    Valenciunas je 80% poena ubacio iz situacija iz kakvih bi skoro svaki pristojniji centar ubacio.Tu je kriva nasa odbrana,jednostavno su mu pustili da radi sta hoce...samo je ova finta na kraju bila njegovo delo 100% i mozda jos jedna situacija.Videces da nista nece ni protiv Francuza uraditi,a ne samo Spanije.

    Gresis... Zasto Javtokas nije dolazio do onih pozicija ne racunajuci ono jedno zakucavanje na kraju?
    Jonas ce biti fantastican igrac! PnR cita odlicno. Kada je potrebno, samo ce se za trenutak postaviti i skliznuti u reket, kada treba zadrzace beka u bloku neko vreme, kada treba rasirice u stranu da bi se iskoristio mismatch... Ima vrlo dobro teziste za svoju visinu i radijus kretanja mu je neverovatan za visinu koju poseduje. Jos mora da poradi na misicnoj masi, ali to je najmanji problem kad je tu talenat.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      A voliš da mi objašnjavaš stvari Dušane, pa to ti je... Znam šta je mislio, samo ne mogu da verujem da u ovoj fazi nema prenosa i drugih.
      Ne volim, samo sam pogresno pomislio, a trebao sam tada u skolu da krenem ;)

      Izgubismo, al' dobro, nije smak sveta, imamo sanse za QF, a sto se sudija tice mogli su jos 10 nesportskih da sude, nego sreca za nas, inace izgubili bi vise

      Comment


      • Originally posted by S-Nash View Post
        Na nedelju dana cemo.

        Teo zna samo da igra odbranu na igracu koji nije sa loptom i to fino da isprati i da ako treba pomogne saigracu. Kad je situacija 1 na 1 igrac prolazi kroz njega kako god se on zvao.
        Dogovoreno.

        Comment


        • @T-Mac
          Valenciunas je uglavnom igrao u tandemu sa Jasikeviciusom,a Javtokas sa Kalnietisom.A kada je ovaj drugi tandem bio u igri i nisu bas mnogo igrali PnR kroz sredinu.

          Btw.
          Originally posted by T-Mac View Post
          Gresis... Zasto Javtokas nije dolazio do onih pozicija ne racunajuci ono jedno zakucavanje na kraju?
          Jonas ce biti fantastican igrac! PnR cita odlicno. Kada je potrebno, samo ce se za trenutak postaviti i skliznuti u reket, kada treba zadrzace beka u bloku neko vreme, kada treba rasirice u stranu da bi se iskoristio mismatch... Ima vrlo dobro teziste za svoju visinu i radijus kretanja mu je neverovatan za visinu koju poseduje. Jos mora da poradi na misicnoj masi, ali to je najmanji problem kad je tu talenat.
          Ja ovo nikada nisam poricao.
          Last edited by Black Mamba 24; 07-09-11, 22:00.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
            Valenciunas je uglavnom igrao u tandemu sa Jasikeviciusom,a Javtokas sa Kalnietisom.A kada je ovaj drugi tandem bio u igri i nisu bas mnogo igrali PnR kroz sredinu.

            Btw.


            Ja ovo nikada nisam poricao.


            Niti sam ja rekao da si ti poricao, samo ti objasnjavam ono sto sam video i da gledas stvari malo subjektivno. A, zasto nisu igrali sa Javtokas-om, pa iz prostog razloga sto se ne snalazi u toj situaciji tako dobro kao Jonas. Cim bi se nasi malo priblizili, a Litvanci stajali u napadu, Robertas bi se selio na klupu.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • Originally posted by vuna View Post
              pa i bilo je realno 20 razlike,za toliko su nas nadigrali,ja nijednog trenutka nisam pomislio u drugom pol. da mozemo da ih stignemo. jednostavno smo bili svajcarski sir u odbrani i nismo se dovoljno zalagali,kako umemo,ni blizu!
              Kako bre da pobedis nekoga ko sutira trojke 55%,za dva preko 60%,plus domaci teren,to je nemoguce.Shvatas da imamo problem sa Litvanijom,da nas dobiju gde nas vide.To je ekipa koja je na SP pokazala najvise pored nas ako se ne racuna USA.

              Comment


              • Originally posted by T-Mac View Post
                Niti sam ja rekao da si ti poricao, samo ti objasnjavam ono sto sam video i da gledas stvari malo subjektivno. A, zasto nisu igrali sa Javtokas-om, pa iz prostog razloga sto se ne snalazi u toj situaciji tako dobro kao Jonas. Cim bi se nasi malo priblizili, a Litvanci stajali u napadu, Robertas bi se selio na klupu.
                Nemam ja razloga da gledam subjektivno,odigrali su jednu utakmicu protiv nas i to je gotovo.
                Sigurno nisu imali samo jednu akciju da igraju,taj PnR kroz sredinu i verovanto su uvezbavani u tandemu.Kalnietis kada je bio u igri uzimali su vise suteva sa poludistance (Kaukenas) i za tri poena,igrao je par puta i PnP sa Jankunas,a ovaj je samo jednom pogodio iz tri pokusaja...igrac sa najvise promasaja za tri poena,cak dva.
                Citajuce tvoje postove neko bi pomislio da je Jonas vec sada bolji od Javtokasa,a njegova jedina prednost koja je bila potrebna za tu pick igru je brzina koju ima u odnosu na Javtokasa,nije tu potrebno nikakvo citanje kada Kosta izadje na trojku da pomogne i treba mu 5 sekundi da shvati sta se desava.
                sigpic

                Comment


                • ono realno teodosic invalid u odbrani pa on ne bi mogao sacuvati igraca u katetskoj kategoriji,savanovic takodje truba u odbrani....fali ovde mnogo velickovic i raduljica mislim da raduljica jako moze dobro da zameni krstica

                  Comment


                  • U ovoj utakmici Raduljica ne bi nista mogao uraditi,cak bi bio gori od Pekovica jer je dosta nizi.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Drazen 3 View Post
                      Kako bre da pobedis nekoga ko sutira trojke 55%,za dva preko 60%,plus domaci teren,to je nemoguce.Shvatas da imamo problem sa Litvanijom,da nas dobiju gde nas vide.To je ekipa koja je na SP pokazala najvise pored nas ako se ne racuna USA.
                      jel ti shvatas da su oni tako sutirali jer smo mi kilavo usli u utakmicu,bez ikakve agresivnosti. mi smo im dozvolili da se raspucaju,da dobiju na samopouzdanju i sipaju iz svih pozicija

                      evo duda lepo rece da smo igrali kilavo,bez ikakve agresije i dekoncentrisano,zabrinut je zasto je to tako...

                      Koristi opciju edit, ubuduce bez duplih postova u kratkom roku!
                      Last edited by Casiraghi; 07-09-11, 22:37.

                      Comment


                      • Originally posted by vuna View Post
                        jel ti shvatas da su oni tako sutirali jer smo mi kilavo usli u utakmicu,bez ikakve agresivnosti. mi smo im dozvolili da se raspucaju,da dobiju na samopouzdanju i sipaju iz svih pozicija
                        I sa takvom odbranom smo bili u rezultatskoj igri do 5 minuta pre kraja.Inace celo prvenstvo igramo sa slabom odbranom pa nikom nista.jeste ovo druga faza i sve je to tesko,al iz ove grupe je moguce da ce sva 4 tima koja prodju biti u polufinalu jer ne vidim nacina da neko iz druge grupe dobije bilo koju ekipu iz nase.Nema mesta panici,sve je i dalje u nasim rukakma i nema potrebe da se unosi nervoa.Ovaj tim je dugo pravljen i to je stvaran za OI 2012. i to je cilj kojim terba da se vodimo.

                        Comment


                        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                          Nemam ja razloga da gledam subjektivno,odigrali su jednu utakmicu protiv nas i to je gotovo.
                          Sigurno nisu imali samo jednu akciju da igraju,taj PnR kroz sredinu i verovanto su uvezbavani u tandemu.Kalnietis kada je bio u igri uzimali su vise suteva sa poludistance (Kaukenas) i za tri poena,igrao je par puta i PnP sa Jankunas,a ovaj je samo jednom pogodio iz tri pokusaja...igrac sa najvise promasaja za tri poena,cak dva.
                          Citajuce tvoje postove neko bi pomislio da je Jonas vec sada bolji od Javtokasa,a njegova jedina prednost koja je bila potrebna za tu pick igru je brzina koju ima u odnosu na Javtokasa,nije tu potrebno nikakvo citanje kada Kosta izadje na trojku da pomogne i treba mu 5 sekundi da shvati sta se desava.


                          Iskreno, meni Javtokas nikad nista posebno nije bio i mislim da je Valanciunas vec ako ne bolji, onda u najmanju ruku ravnopravan sa njim.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Originally posted by T-Mac View Post
                            Iskreno, meni Javtokas nikad nista posebno nije bio i mislim da je Valanciunas vec ako ne bolji, onda u najmanju ruku ravnopravan sa njim.
                            Nije ni meni na EP,do sada sam pogledao ovu citavu i sa dve utakmice po jedno poluvreme... i mogu slobodno reci da je daleko bolji u Valensiji nego u reprezentaciji,gledao sam mnogo ACB ligu na Areni...ali nije losiji od Jonasa sigurno,mozda je bas sada van forme.
                            sigpic

                            Comment


                            • Mamba bas ne voli Jonasa

                              Neko je rekao da nama ove ekipe ne leze i sa tim se slazem. Katastrofalna odbrana,mlitavost,mucenje...Verujem da ce protiv Spanaca biti dosta bolje,ali cisto sumnjam da ce to biti dovoljno za pobedu. Ipak nam je najbitnija utakmica protiv turskih cigana. Njih valja istresti iz gaca

                              Comment


                              • Teodosic izjavio da trebamo ovu utakmicu sto pre zaboraviti i da smo i dalje na dobrom putu.
                                Savanovic slicno.
                                Po izjavama vise su mi delovali potreseni nakon poraza od Francuske nego sada,sto je dobro.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X