Announcement

Collapse
No announcement yet.

MOTORRAND GRAND PRIX DEUTSCHLAND

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pa da, uvijanje koje pokupi malo energije, a kruta sasija to ne dozvoljava i onda je jos teze iskontrolisati motor na kocenju... Izgleda mi kao da stalno pokusavaju nesto novo, ali nikako da pronadju onaj pravi smer sa razvijanjem. Ali imaju jos pola sezone i do kraja godine da naprave nesto od hiljadarke, ako ne verujemo u njih (pu, pu, daleko bilo) verujmo u vreme koje imaju.

    Ja cu da krenem da sizim kad dodjemo oko Motegija, ako se tad ne pokazu znaci zivota, onda cu i ja da prestajem da dajem znake zivota!

    A ova sezona je izgubljena ne kod trece trke, vec zimus, onda kad je Vale operisao rame, a Ducati je bio u toku izrade. Malo se salim ali ima i u tome neceg.

    Comment


    • #32
      Ma naravno; cela zima im je propala. Svasta se tu moglo probati vise i ponesto preduprediti.
      Ali, sto vise ovakvih problema - sladji povratak

      Simoncelli opet dokazuje da je u treninzima najbolji. Kad bi samo imao strpljenje i konstantnost na trkama...

      Comment


      • #33
        Simocelli je ubedljivo najbrzi momak ove sezone, cim je dobio pravi motor pokazuje da je brzi i od Stonera i od Lorenza, a o ostalima da i ne govorim, ali kao sto ti rece, samo kad bi malo sredio glavu u toku nedelje, bio bi vrlo verovatno svetski sampion ove godine. Ali s obzirom da to za sad nije slucaj i da mu je propala prva polutka sezone, izgubio je prakticno ovu titulu... Neka se navezba i sredi za sledecu godinu, pa da gledamo njega i Rossija u borbi za titulu! Ko ceka, taj doceka!

        Comment


        • #34
          MotoGP Germany: Rossi looks ordinary, says Dovizioso

          Repsol Honda's Andrea Dovizioso has said the Ducati MotoGP bike is making nine-time world champion Valentino Rossi look like every other rider on the grid and that he seems to have lost feeling with his bike.

          Dovizioso, who followed The Doctor during warm-up at Mugello, says it is the first time he has ever seen his compatriot riding this way.

          "I rode behind Rossi in the warm up in Mugello. I think is the first time he loses the feeling on the bike. If you see the riders in the practice, if he didn't go fast, and in the race better, but not with a good result, is because you have no feeling with the bike," said Dovizioso.

          "When you have the mentality of the race, you start and race, you can do the best. But if you are slow in the practice it is because you don't know what you need to know, so you lose the feeling. Is the first time I see Valentino like this, so this means that he's like another rider with nine titles. He is like every rider, but with nine titles."

          Comment


          • #35
            Uh, teske reci! "He is like every rider, but with nine titles." Ali je objasnio...

            Comment


            • #36
              Originally posted by YAMAHAY View Post
              MotoGP Germany: Rossi looks ordinary, says Dovizioso

              Repsol Honda's Andrea Dovizioso has said the Ducati MotoGP bike is making nine-time world champion Valentino Rossi look like every other rider on the grid and that he seems to have lost feeling with his bike.

              Dovizioso, who followed The Doctor during warm-up at Mugello, says it is the first time he has ever seen his compatriot riding this way.

              "I rode behind Rossi in the warm up in Mugello. I think is the first time he loses the feeling on the bike. If you see the riders in the practice, if he didn't go fast, and in the race better, but not with a good result, is because you have no feeling with the bike," said Dovizioso.

              "When you have the mentality of the race, you start and race, you can do the best. But if you are slow in the practice it is because you don't know what you need to know, so you lose the feeling. Is the first time I see Valentino like this, so this means that he's like another rider with nine titles. He is like every rider, but with nine titles."
              Rosi nije uopste dobar ove sezone, i to je cinjenica koju niko ne porice.
              Ali Doviciozo sta tek kazati o njemu. Obisao Stonera, koji nije bio brzi, zbog istrosenog prednjeg pneumatika, i odmah poceo da se ponasa kao da je sampion.
              Samouvereno daje procene drugih vozaca, o Hondi kaze da je daleko najbolji motor ove sezone, a onda njega Lorenco ladno pobedi. Ako je tako dobar i na tako dobrom motoru, zasto nije zabelezoi pobedu?
              Iskreno, i nije mu mesto u Repsol Hondi.
              Najsmesnije je sto je izjavio da ce se boriti za osvajanje titule
              Naravno, pre toga bi Stoner, Lorenco, Dani i jos po neki, morali da odluce da se povuku iz daljeg takmicenja.

              Comment


              • #37
                Zapravo mislim da ste lose razumeli Doviziosa, pre svega zbog njegovog loseg engleskog. Hteo je da kaze da je Rossi covek kao i svaki drugi vozac, i da bez obzira na 9 titula moze da iskusi probleme kao i bilo koji vozac, pogotovo jer je na motoru koji mu ne odgovara.

                A sto se tice Doviziosove sanse za titulu, mislim da je veoma mala, mozda zabelezi pobedu ili dve do kraja.

                Kad je rec o Simoncelliju vidim da su mnogi impresionirani njime, ja sam zapravo razocaran. Covek ima fabricku masinu, najbrzi je na treninzima, a kad dodje trka nema ga nigde. Padove jos i da mu oprostim, ali kad odveze prosecnu trku na 5/6. mestu e to mi nije jasno.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Tony_G View Post
                  Kad je rec o Simoncelliju vidim da su mnogi impresionirani njime, ja sam zapravo razocaran. Covek ima fabricku masinu, najbrzi je na treninzima, a kad dodje trka nema ga nigde. Padove jos i da mu oprostim, ali kad odveze prosecnu trku na 5/6. mestu e to mi nije jasno.



                  Trebao bi na njega da se ugleda!

                  Comment


                  • #39
                    @ Tony_G vezano za komentar Dovi-a i Simoncelija. Sto se Rossija tice, da ima problema ima ih od pocetka i slepcu je jasno da ove godine nece nista uraditi jer tako idu stvari ako ne razvijas konstantno nema ni dobrih rezultata. ALI.... kad pogledate da ima sansu da bude 3-ci u sampionatu (ne racunajuci povredu Pedrose) to je ipak na zavidnom nivou s obzirom sta ga je cekalo kad je dosao u ducati koji je zablistao 2007 kada je Stoner oduvao sve sa piste i pola sezone 2008 bio je konkurentan ali problemi sa prednjim krajem i padovi bili su sve cesci. 2009 i 2010 nije isti motor i covek (stoner) pamtno odlucio da predje u hondu video da ovde nema vajde (i nije se pokajao). Rossi je dosao zatekao sta je zatekao slabo (ako uopste) razvijanu masinu (jer stoneru je odgovaralo kako tako), a od svih i prevelika ocekivanja doveli su do raznih komentara. On je covek od krvi i mesa i jednostavno mora da pronadje nacin da prilagodi sebi motor umesto da se on njemu prilagodjava, a u tom procesu rezultati su takvi kavi jesu. Da on nema volje ili "talenat" da mu ponestaje su gluposti, ali bice to sve OK. 2012 nema izgovora svi su tu na istom, imace vremena da se upozna sa masinom da testira pa cemo videti. Ove sezone (napomenuo sam vec jednom) mislim da ima sanse za 1 pobedu, i mozda (mozda) 3 mesto u sampionatu, sto bi bio neverovatan uspeh. In Rossi we trust

                    Comment


                    • #40
                      Pogresna procena verovatnoce dogadjaja je ''generator'' verovanja u paranormalno.
                      http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

                      Comment


                      • #41
                        ili "odredi svoje mesto u koordinatnom sistemu konfuzije". Da sacekamo kvalifijacije ali nista bolje od 9 mesta mislim da Rossi nece postici. No trka je drugo ali opet shodno prethodnim trkama bice takvi i rezultati.

                        Comment


                        • #42
                          Mozda Dovi ne zasluzuje mesto u Repsol Hondi... Ali, kako, kako neko moze da opravda 6 (sest) sezona Dania Pedrose? Sest sezona u jednom od najboljih timova
                          ikada, i sve sto je postigao je drugo mesto u sampionatu... Nogirao bih ga, ne iz Repsola, nego iz kategorije.
                          Na stranu njegova antipaticnost, covek se nije pokazao kao sampion i tacka.
                          Ima brzinu, u proseku svaku 4 trku. Stoner sindrom, obidjes ga i to je to... Njegov vrhunac je Portugalija ovez sezone.

                          Ne volim ja Dovia, sta vise, ali lakse bih njega opravdao nego ovog.

                          Comment


                          • #43
                            Ko se javi da istakne da je Dani ipak bio Vice-sampion - nudim dokaz da je Melandri bio isto to, pa za njega nije bilo mesta ove sezone.
                            Prosto mi je zao kad pogledam da Capirossi cami i zauzima mesto u kategoriji. Dani zauzima u Repsolu...
                            Zasto se Toni vratio?...
                            Sve te stvari mi nikada nece biti jasne.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by gringo View Post
                              Ko se javi da istakne da je Dani ipak bio Vice-sampion - nudim dokaz da je Melandri bio isto to, pa za njega nije bilo mesta ove sezone.
                              Prosto mi je zao kad pogledam da Capirossi cami i zauzima mesto u kategoriji. Dani zauzima u Repsolu...
                              Zasto se Toni vratio?...
                              Sve te stvari mi nikada nece biti jasne.
                              Ne bih bas rekao da Pedrosa ne zasluzuje mesto u kategoriji, da li zasluzuje mesto u Repsolu je diskutabilno, ali sponzori cine svoje. Melandri je definitvno kalibar za MotoGP, na zalost jedina fabricka ekipa na kojoj se oprobao je Ducati, a znamo kako je tesko navici se na njega. Toni Elias takodje rekao bih da zasluzuje mesto u MotoGP, a gde bi drugo mogao da ode sampion Moto2? Pritom biti sampion u toj kategoriji je izuzetno tesko s obzirom na onakvu konkurenciju. Ne zaboravi da je Elias svake sezone belezio par podijuma i to uvek na privatnim masinama, cak ima i jednu pobedu. Problem je sto Elias ne privlaci sponzore, ima previse spanskih vozaca koji su atraktivniji za ulaganje, i zbog toga on sad cami u onoj raspaloj ekipi, mada mi nije jasno kako je toliko raspala kad ima Hondu, koja je najbolji motor ove sezone. Mozda nije ovosezonska Honda?
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Preterao sam sa komentarom da Dani nije za kategoriju. Napisao sam u afektu.
                                Melandri je sebe opravdao maksimalno. A za Tonia mislim i dalje isto! Posebno me je smorio kad je kukao
                                da Iannone ima neku drugu masinu kad god pobedi ubedljivo. Mislim da mu sadasnja Honda nije bas
                                najnovija iteracija ali je prosle godine Randy iscedio i odlicno vozio!

                                Comment

                                Working...
                                X