Announcement

Collapse
No announcement yet.

MOTORRAND GRAND PRIX DEUTSCHLAND

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Slazem se, i ta Aprilija stvarno moze da radi chuda za razliku od Ducatia koji ako promjeni ram mora da promjeni dosta drugih podesavanja. Motor je integrisan u shasiju. Sad kad su novi motor stavili morali su novu prednju masku da promjene onu sa pocetka sezone. Motor je sav ne izbalansiran.
    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

    Comment


    • #17
      Sto vise citam i razmisljam, sve vise sticem utisak kao da je taj Dukati jednom napravljen kao celina (2007.) a potom su "sredjivali" deo po deo i na kraju napravili celinu koja jedva nekako funkcionise... Sticem utisak da bi najbolje bilo da su motor za 2012. napravili ispocetka, ali ne verujem da su to radili, previse vremena i para treba za to...

      Ma taj Dukati je gomila delova nabacanih jedan na drugi koji nisu ni dizajnirani ni napravljeni da rade skladno... Ovo je bilo grubo, ali vrlo verovatno blizu istine.

      Comment


      • #18
        Vanja upravu si. Ducati je funkcionisao savrseno 2007 (Za Stonera) Screamer mu je lezao, vozio je jako imali su Bridgestone gume, kad je Valentino presao na Brigestone vise nisu imali prednost i Rossi ih je lomio a 2009 su ih sahranili i on i Lorenzo i poslije toga razvoj je stao. Zato se sada suocavaju sa problemima.

        Moje misljenje a mozda grijesim jeste da za Valensiju ove godine treba da naprave tru motora jedan sa karbonskom shasijom i ogibljenjem ka naprijed jedan sa aluminijskom shasijom i jedan screamer engine nebitna shasija. pa da probaju kako to ide. Screamer je jak i tezak za kontrolu ali barem ce imati prednost u snazi, aluminijska shasija to je vec jasno laksa za podesavanje i karbonska shasija sa ogibljenjem ka naprijed da bi rijesili problem prednjeg kraja. Dakle motor malo prepravljen. Sad ima to + milion i jedno resenje za taj motor o kojem mozemo da pricamo ali ova osnova da bi se vidjelo koji je motor najbolji za dalji razvoj pa kasnije resavati viljuske, poziciju sjedista, poziciju nogostupa, snagu, krillca....kao sto rekoh milion i jedno podesavanje.
        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

        Comment


        • #19


          Rossi to make 250th GP start

          VALENTINO Rossi will make his 250th GP start at this weekend's Sachsenring GP.

          Rossi, who made his first appearance in GPs in 1996 at the Shah Alam circuit in Malaysia, riding for Aprilia, finished 6th. It took Rossi just 11 races to nothc up his first victory, at Brno.

          Up until he crashed and broke his leg in practice at last year’s Italian Grand Prix, he had set a record the most amount of successive GP starts; 230 in total.

          Rossi will become just the sixth rider in the history of Grand Prix racing to reach the milestone of 250 GP starts, as shown in the table above

          Comment


          • #20
            Ne mogu da verujem da sam ja jedini koji je glasao za Smita iako decko ima vece sanse za pobedu od nekih koji se vise favorizuju.

            Comment


            • #21
              Mislis da ima vece sanse od Markeza i Bradla?
              #58

              Comment


              • #22
                Dzeremi B. nece moci da se pridruzi Rosiju ni na ovoj trci.
                Ipak, neke stvari su vaznije od bilo koje trke.

                Comment


                • #23


                  MotoGP riders ready for demanding Sachsenring round

                  Comment


                  • #24
                    Kapirosi ide u penziju.
                    Last edited by YAMAHAY; 15-07-11, 10:08.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Pablo View Post
                      Mislis da ima vece sanse od Markeza i Bradla?
                      Od Bradla nema,pogotovo na ovoj stazi,ali od Markeza mislim da ima.

                      Comment


                      • #26
                        ljudi,pa ovo nema nigde...svi padaju u krivini 11...strasno
                        "The fact is that when my bike is prepared and I can ride like I want to, no one can beat me!"

                        "I arrive. I see..... is possible. I go fast. I WIN!"

                        "...Maverick Vinales, Marc Marquez, and it was Simoncelli. These are guys who were good figures for the sport. They always look to be having fun. There's always going to be the Pedrosas. There's always going to be the Stoners. But once Valentino is gone, all the character in the sport is gone. "

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Zeka29 View Post
                          ljudi,pa ovo nema nigde...svi padaju u krivini 11...strasno
                          Prva desna krivina posle 8 levih, hladne gume + vetar!
                          Last edited by YAMAHAY; 15-07-11, 10:15.

                          Comment


                          • #28
                            @L. Lawliet
                            Tri motora, od koji jedan sa alu sasijom i jedan screamer? APSOLUTNO se slazem!!!!!

                            Prva dva treninga... prednji kraj. Boljka za sezonu 2011. Bridgestone mora nesto da preuzme!

                            Comment


                            • #29
                              Zverka od Screamera sme da se ubaci tek kada se sve ostalo sredi... Nema svrhe sad stavljati zver u motor koji ima tendencije da odjednom bez upozorenja popusti sa gripom, kada se to sredi, ubaciti tu zver i motor ce biti dodatnih 0.5-0.7s brzi. Alu sasija-to bi trebalo da probaju... Malo uvijanja pri kocenju ne bi bilo lose, moguce da je karbonska previse rigidna.
                              Ali o tome ne znam puno, nemojte me drzati za rec, mada po nekoj mojoj logici to bi trebalo da bude tako.

                              Comment


                              • #30
                                Ma uvijanje je u odredjenoj meri i pozeljno. Bas su sad na dnu Rossi/Ducati. Stvar se mora resiti pod hitno ali ne za 2011.-u nego za hiljadarke.
                                Sad moraju da srede hiljadarku. Ova sezaona se zavrsila jos negde oko trece trke. Ali verujem u umece/strast/volju svih u Ducati-ju i znam da ce
                                na kraju napraviti legendarni uspeh.

                                (unapred se izvinjavam ne-navijacima Rossija za krajnje pristrasan post)

                                Comment

                                Working...
                                X