Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jedno veliko bravo za nominaciju Marion Kotiar u filmu dva dana jedna noc Plasio sam se da ce je iskulirati, jer je jako tesko uci u nominovane ako nije film na engleskom.

    Veliko razocarenje mi je da Gilenhal nije nominovan za Nightcrawler Da li je moguce da je Bredli Kuper nominovan za SNajperistu Volim ja Bredlija, ali akademija ga forsira previse...ne mogu me ubediti da mu je uloga bolja od Gilenhala nikako.

    Sto se nominacija za najbolji film tice, zao mi je sto ih ima samo 8 ove godine...Foxcatcer nije nominovan za najbolji film (sram ih bilo), ali je Miler dobio nominaciju najbolju reziju. Inace, Miler je dobio nagradu za najbolju reziju u Kanu ove godine.
    sigpic

    Comment


    • Dve vece zamerke je sto Dzek i GG(za adaptirani scenario) nisu dobili nominacije.Manje za to sto barem Nightcrawler nije dobio nominaciju za Oskara i jos par sitnica.Cini mi se da akademija malo forsira American Sniper.
      Last edited by Ricma; 15-01-15, 18:51.

      Comment


      • Previse forsiraju snajperistu Iako ce ga izduvati posteno
        sigpic

        Comment


        • Inace, po mnogima je najveci sok izostanak animiranog filma Lego medju nominovanima. On je po kladionicama bio u top 20 filmova ove godine, do ksu neki cak mislili da moze ponoviti uspeh UP-a kada je bio nominovan za najbolji film i najbolji animirani.

          Meni je film sranje i prijatno sam iznenadjen da su ga izostavili

          Bice interesantno videti da li ce Ida uzeti za najbolji strani, ili ce pak Levijatan iznenaditi sve, bas kao sto je na globusu....mada koliko ce ameri nagraditi rusku stvar, pitanje je sad???
          sigpic

          Comment


          • IN YOUR FACE



            The LEGO Movie director Philip Lord shared this hilarious yet sad tweet after getting snubbed at the Oscars. His film didn't pick up a Best Animated Feature nomination despite being nominated for Best Song.

            Comment


            • Whiplash je jedan mnogo dobar film, a Simons jedan mnogo dobar glumac. Dobar je i Teler, gledao sam ga u dosta filmova, ali ima neku glupu facu pa ne mogu ozbiljno toliko da ga shvatim

              Generalno ne volim mjuzikle toliko, ali mi je ovaj bas legao.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Whiplash je jedan mnogo dobar film, a Simons jedan mnogo dobar glumac. Dobar je i Teler, gledao sam ga u dosta filmova, ali ima neku glupu facu pa ne mogu ozbiljno toliko da ga shvatim

                Generalno ne volim mjuzikle toliko, ali mi je ovaj bas legao.
                I koji ti je najbolji od ovih nominovaih za Oskara? Ne mora samo u katoegoriji "Najbolji film".
                sigpic

                Comment


                • Film - Whiplash
                  Reziser - Inaritu
                  Glumac - Redmin
                  Glumica - Pajk
                  Sporedni glumac - Simons
                  Sporedna glumica - Ema
                  Scenario - Birdman

                  Nece nista od ovoga doci, sabili su Kiton i Norton nema price, pa i Karel je itekako, ali su mi ovi ostavili jaci utisak. Viterspun ce kapiram uzeti, iako je meni Pajk prebolesna i prenormalna u isto vrijeme, jeste antipaticna prilicno ali je fenomenalno iznijela ulogu.

                  Whiplash je jedan od najboljih filmova koje sam gledao mjesecima unazad. Bas me pomjerio, sve ima, nije dosadan sekunde, tenzija, pritisak, talenat, volja, posrtanje, razvije ti zelju da slusas dzez odma, ma bas sve. Gledam ga ponovo nocas.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Film - Whiplash
                    Reziser - Inaritu
                    Glumac - Redmin
                    Glumica - Pajk
                    Sporedni glumac - Simons
                    Sporedna glumica - Ema
                    Scenario - Birdman
                    Film - Boyhood/Whiplash
                    Rezija - Linklater
                    Glumac - Kiton
                    Glumica - voleo bih da uzme Marion a nece tako mi je svejedno
                    Sporedni glumac - Simons
                    Sporedna glumica - Patrisa
                    Originalni scenario - Boyhood/Nightcrawler
                    Adaptirani - Whiplash
                    Animirani - Big Hero 6

                    Ovo su moje zelje, ne prognoze.
                    sigpic

                    Comment


                    • Film - Birdman
                      Rezija - Inaritu
                      Glumac - Kiton
                      Glumica - Mur
                      Sporedni glumac - Simons
                      Sporedna glumica - Patrisa
                      Originalni scenario - Birdman
                      Adaptirani - Imitation Game

                      Vrlo dobra epizoda Vikinga, tek ce da se zakuvava.
                      Utisak dana je poslednja epizoda Two and a Half Men.

                      Spoiler
                      Koje pisanje po Carlijevim fanovima HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
                      Bas mi se svideo kraj, taman da likovi koji obozavaju Carlija jos vise popizde.

                      Comment


                      • Moje neko vidjenje:

                        Best Picture:
                        1.“Whiplash”
                        2.“The Grand Budapest Hotel”
                        3.“Birdman”

                        Actress in a Leading Role:
                        1.Julianne Moore, “Still Alice”
                        1.-2.Marion Cotillard, “Two Days One Night”

                        Actor in a Leading Role:
                        1.Michael Keaton, “Birdman”
                        2.Steve Carell, “Foxcatcher”

                        Directing:
                        1.Wes Anderson, “The Grand Budapest Hotel”
                        2.Alejandro Gonzalez Inarritu, “Birdman”

                        Actress in a Supporting Role:
                        Niko nije bio ubedljiv, zapazene da ali za Oskara - ne.

                        Actor in a Supporting Role:
                        1.J.K. Simmons, “Whiplash”
                        2.Edward Norton, “Birdman”
                        3.Mark Ruffalo, “Foxcatcher”

                        Foreign Language Film:
                        1.“Leviathan”
                        2.“Ida"

                        Writing – Adapted Screenplay:

                        1.Damien Chazelle, “Whiplash”

                        Writing – Original Screenplay:
                        1.Richard Linklater, “Boyhood”
                        2.Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris and Armando Bo, “Birdman”

                        Cinematography:
                        1.Robert D. Yeoman, “The Grand Budapest Hotel”
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Originally posted by AIRBORNE View Post
                          Cinematography:
                          1.Robert D. Yeoman, “The Grand Budapest Hotel”
                          Realno bi Lubeski morao da uzme Oskara za kameru, jedino sto mozda moze da ga "pokopa" jeste sto ga je osvojio i prosle godine za Gravitaciju.

                          Ali ovo sto je uradjeno u Birdmanu je nestvarno.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Erik Dekard View Post
                            Realno bi Lubeski morao da uzme Oskara za kameru, jedino sto mozda moze da ga "pokopa" jeste sto ga je osvojio i prosle godine za Gravitaciju.
                            Ali ovo sto je uradjeno u Birdmanu je nestvarno.
                            Bas sam lomio oko ove nagrade, slazem se i sa ovim sto si rekao, ali znas sta mi je prevagnulo na Roberta Y. ? Prevagnula mi je kamera posle skoka sa zgrade, djir tj. let po kvartu mi nije "oduzeo dah".
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Jos imitation game, selma i american sniper mi ostaju, mada ne znam kako cu se naterati ova dva da pogledam.

                              Definitivno filmovi koji su mi obelezili godinu su Boyhood i Foxcatcher, dva ubedljivo najbolja ostvarenja ove godine, za njim slede Birdman, Nihgtcrawler i Grand Budapest Hotel. To bi bila neka moja petorka za sad.

                              Sto se rezije tice ja bih nagradu dao ili Iranituu ili Wesu Andersonu, sobzirom na nacin na koja su ova dva filma snimljena

                              Meni godina i nije toliko losa, mislim da su prethodne bile dosta kriticnije, pogotovo 2012, kada je samo Life of Pi bio vredan pomena

                              Nagrade se vec znaju, jedino sto moze biti zanimljivo jeste duel Kiton-Redmayne za musku ulogu, mada je meni Kiton dosta ubedljiviji i bolji
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja cu sada da bacim pogled na Marion, mada bez obzira na njen performans stojim iza toga da je Ejmi Adams zakinuta za nominaciju.Felisiti Dzons nije bolje odglumila.Sto se tice nekih mojih top 10 rekao bih ovako:Birdman, Boyhood, Interstellar, Gone Girl, Nightcrawler, Inherent Vice, Whiplash, Theory of Everything, The Imitation Game i The Grand Budapest Hotel.Jedino Selma moze tu da uskoci, jos nije izasao BRRIP.Imitation Game sam pogledao u bioskopu pre par dana.Ova godina je bolja od prethodne 3-4 iz mog ugla.


                                Izlazim u nedelju jbt, cak i ako pogledam na par minuta komiracu se.Vala necu nista da gledam na netu dok ne skinem sa kickass-a i pogledam.U svakom slucaju navijace se za Pticara.

                                Po meni bice jos par zanimljivih duela, u par kategorija ne mozes reci sa 100% sigurnosti da osvaja, nije kao prosle godine.Bice iznenadjenje ako Oskara ne osvoje Mur, Simons i Patrisija, u drugim bitnim kategorijama je sve otvoreno.

                                Comment

                                Working...
                                X