Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2011/2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko ne moze trenera svetske klase nazvati tankim, ili upisankom, to su uvrede. Mozda Murinjo, Ser Aleks, Anceloti ili neki drugi trener moze staviti primedbu. Ja to pravo, da nazivam userom, necu uzeti ni za jednog trenera. I da ima srece, ona se za trenere zaradjuje, ne moze se dobiti potpuno nezasluzeno kao sto je igraci ponekad dobijaju. Sa onakvim trenerskim iskustvom, prakticno na samom pocetku karijere uspostaviti dominaciju na svim poljima na kojima se boris ne moze svako. I jos ce tek on da uci, kao i svaki drugi trener. Njegove sposobnosti skautiranja bice dopunjene jos vecim trenerskim znanjem, ali meceve koje je njegov tim igrao u LE i ligaske derbije u Portugalu moguce je koristiti za udzbenike. Situacija u Celziju je po mom misljenju specificna: isfrustrirani vlasnik, veliki pritisak, neki zasluzeni i nezasluzeni porazi predhodnih godina spustili su pobednicki mentalitet medju osnovnim igracima tima na veoma nizak nivo, da ne pricam o tome koliko su neki igraci dali sebi pravo da se smatraju zvezdama, kao sto je Meireles na primer. Neka ga teraju, ako misle da ce bolje rezultate postizati bez njega, ali je Andre Viljas-Boas po mom misljenju trener nove generacije sa onim kvalitetnim karakteristikama stare trenerske garde. Ako to do sada nije dokazao u Celziju, onda je sigurno u Portu.
    Last edited by Bogi; 21-02-12, 21:56.

    Comment


    • Eh i kada ubacje Lamparda i Esjena! Šteta.

      Svaka čast Napoliju.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Malo je reci katastrofa za igru Celsija!Pa moze li gore od ovoga?Ne znam odakle da pocnem...Ceh nas je ostavio i dalje u igri za 1/4 finale.Odbrana je bila toliko spora!Meireles sa njima takodje.Kod prvog gola nije znao koga je pokrivao,krenuo je za drugim igracem,a ostavio Lavecija samog.Kod drugog gola ne znam sta su radili Ivanovic i Kejhil.Tako su lose reagovali,katastrofa.Drogba je naprijed rijetko koju loptu primio,a i kada bi dosao do lopte probao bi neki prodor i nikad ga nije zavrsio uspjesno,uvijek je gubio loptu!
        A Boas je mozda i najveci krivac za poraz.Stavlja u tim Maludu i Meirelesa,koji sve rade,samo ne igraju fudbal.Trebao je staviti Lamparda i Esijena od pocetka.Sa Esijenom bi odbrana bila mnogo sigurnija,a Lampard bi vezao na sredini,probao ponekad na gol...
        Ostaje mala nada za prolaz u 1/4 finale,ali se mora igrati najbolje sto se zna.Mislim da je dobro sto je Meireles dobio zuti i sto ne moze igrati sledecu tekmu,jer je to pojacanje za nas.
        Napoli je odigrao fantasticno,borili su se do zadnjeg daha.Trebali bi momci iz Celsija da se ugledaju na njih sto se borbe za grb tice ;)
        Last edited by Fedex ba; 21-02-12, 22:01.

        Comment


        • nije baš ko nekade
          dok je još ono igrala Zvezda
          pa malmal razguzi malovog mal onog
          al
          eto
          štaje tuje
          pustilo neku drugu utaknicu
          na terevizoru u rumunjskoj kavani
          doxe dabomen u smeni radi ona komfrčasta konobarica
          svelkim sisama smalim tesnim minićom i sobilatim dekoltejom
          pa
          ondak
          more malo ito
          gledamo naviamo pratimo štaćemo






          lutajući reporter tuta bugarin
          nežno šapće sneguljici
          dok patuljci ruju
          u rudnici

          Comment


          • Napoli ih na kraju zgazio, bravo Napolitanci! Chelsea izgledao potpuno nemocno, ne znam ni kako su uspijeli povesti, imali su dosta srece. Prvo poluvrijeme sam vec prokomentarisao, tako da nema potrebe da ponavljam. U drugom poluvremenu Chelsea je imao par sansi ali Napoli je bila ekipa koja je igrala i apsolutno zasluzeno imaju 3:1, moglo je biti i 4 da Cole nije skinuo ono sa linije. Na kraju, nadam se prolazu Napolia i dizanju forme u Serii A, jer zaista su ekipa koja igra odlican fudbal. To sam govorio i prije, ne samo sada.

            Comment


            • Ne moze Celsi da prodje, jednostavno igraju slabo, pre svega odbrana, koliko samo gresaka, koliko su nestabilni... Opet, nije sve gotovo, 2:0 na Stamfordu, i idu dalje Plavci... Luiz je neverovatno sklon grskama, toliko je nesiguran da to nije normalno, Mata uopste nema podrsku igraca, Sturridge bas sebican, a o veznom redu da ne pricamo...

              Inace, ako Celsi ne prodje dalje( racunam da je Arsenal bez sanse za prolaz), ovo ce biti prvi put jos od 96. sezone da Englezi nemaju predstavnika u 1/4 finalu, te godine je inace Blekburn bio jedini engleski tim u LS uopste...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Sta ste napali toliko na Boas-a, covek nema ekipu uopste...Lampard je u poznim godinama, ne mogu vise on i Drogba, a Essien-a su povrede unistile...Treba njima ceo tim renovirati, pa onda suditi o njemu..
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Inače ako dođe Benitez, ma procvetaće sigurno.
                  Rafa ovo nikad ne bi dozvolio ovakvo guzenje ni sa duplo slabijim igrackim kadrom, najjaci dvomec trener i jedini covek koji moze da iznenadi Murinja.
                  sigpic

                  Comment


                  • I meni je malo smesno kad se napada AVB, ali realno on je cudo sa Portom ostvario jer je imao fenomenalne igrace, usudicu se da kazem, bolje nego ove sad sto ima u Celsiju... Opet je podjenako kriv sto on sam ne prilagodjava taktiku prema timu koji ima, nego obrnuto, pokusava prilagoditi igrace na 4-3-3, a nema igrace za to... Talentovan je i mlad trener, i nije umesno nazvati ga upisankom ili kako god...
                    Isto tako mislim da ga se Abram nece odreci tako lako jer je krvav novac platio za njega....
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • tuga , jad , cemer CHELSEA ! :S

                      Comment


                      • Najveca prednost dobrog trenera je da prepozna kvalitete igrackog kadra i da na osnovu toga stvori formacijski i takticki plan. Ali opet, ne vidim zasto ne bi igrao 4-3-3. Ima Esiena, ima Romeua, koji sasvim dobro mogu igrati zadnjeg veznog u takvom sistemu. Ima Lamparda, Ramiresa, Mairelesa koji igraju ispred defanzivnijeg veznjaka. Mata moze na krilnoj poziciji da igra, moze ofanzivnog veznog. U Valensiji je imao sirok spektar zadataka na terenu na svakom mecu. Rekonstrukcija veznog reda i krilnih pozicija treba Celziju, sveza krv, doza drskosti naspram ove pasivnosti. Ako ose Viljas-Boas aktivno ukljuci u sastavljanje tipa trazeci igrace koji mu zaista trebaju, moze uraditi dosta toga. Po mom misljenju morali su da kupe Mutinja, a ne da se opterecuju Kakom, Modricem i ostalima koji su imali manje sanse da se nadju u Celziju iz niza razloga.

                        Comment


                        • Hrabra igra se isplatila CSKA. Jeste da je nerealno i nezasluzeno sto su uspjeli doci do remija, ali su igrali hrabro. Ne znam, ali mislim da i dalje nemaju velike šanse protiv Reala u Madridu. Možda nekih 10% šansi da mogu proći.

                          U drugoj utakmici Napoli vrlo blizu prolasku dalje. Zasluženo, apsolutno. Ukoliko uspiju odigrati dobru odbranu na SB-u i dati jedan gol oni su prošli. Danas im je odbrana bila najgori dio ekipe i to trebaju popraviti. Naivan i skroz glup gol su primili.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                            I meni je malo smesno kad se napada AVB, ali realno on je cudo sa Portom ostvario jer je imao fenomenalne igrace, usudicu se da kazem, bolje nego ove sad sto ima u Celsiju... Opet je podjenako kriv sto on sam ne prilagodjava taktiku prema timu koji ima, nego obrnuto, pokusava prilagoditi igrace na 4-3-3, a nema igrace za to... Talentovan je i mlad trener, i nije umesno nazvati ga upisankom ili kako god...
                            Isto tako mislim da ga se Abram nece odreci tako lako jer je krvav novac platio za njega....
                            Ma ne znam bas koja bi formacija mogla da se igra u Chelsea-u, jer tu dosta igraca ima koji ne bi trebali tu da budu. Sturridge, Mata, Cole i recimo Cech su ove sezone kvalitetno odigrali. Cinjenica je da su timovi iz Engleske dosta slabiji u odnosu na prosle godine, a to se pogotovo odrazilo na Chelsea, koji ima dosta starih igraca, a Luiz-a i kompaniju nisam naveo, jer igraju ocajno ove sezone. Ne moze Boas umesto Luiz-a da igra odbranu. Mislim, snosi on delimicno krivicu, ali budimo realni, Roman mu nije doveo niti jednog igraca kojeg je on hteo. Jedino Mata, koji i jeste njihov najbolji igrac. Tesko je o njemu suditi s obzirom da nije dobio adekvatna pojacanja. Torres je vec propao odavno, dakle, njima na skoro svakoj poziciji treba novi igrac, to je njihov problem, a ne AVB. Koliko god Lampard, Drogba i Essien bili poznati i dobri fudbaleri, ocigledno da im trebaju zamene za pomenute...Da se ne ljute navijaci Chelsea-a sto sam ovoliko popljuvao, dobri su Mata, Cole, Sturridge i Chech ove sezone, ostalo je amin..
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Originally posted by Bogi View Post
                              Niko ne moze trenera svetske klase nazvati tankim, ili upisankom, to su uvrede. Mozda Murinjo, Ser Aleks, Anceloti ili neki drugi trener moze staviti primedbu. Ja to pravo, da nazivam userom, necu uzeti ni za jednog trenera. I da ima srece, ona se za trenere zaradjuje, ne moze se dobiti potpuno nezasluzeno kao sto je igraci ponekad dobijaju. Sa onakvim trenerskim iskustvom, prakticno na samom pocetku karijere uspostaviti dominaciju na svim poljima na kojima se boris ne moze svako. I jos ce tek on da uci, kao i svaki drugi trener. Njegove sposobnosti skautiranja bice dopunjene jos vecim trenerskim znanjem, ali meceve koje je njegov tim igrao u LE i ligaske derbije u Portugalu moguce je koristiti za udzbenike. Situacija u Celziju je po mom misljenju specificna: isfrustrirani vlasnik, veliki pritisak, neki zasluzeni i nezasluzeni porazi predhodnih godina spustili su pobednicki mentalitet medju osnovnim igracima tima na veoma nizak nivo, da ne pricam o tome koliko su neki igraci dali sebi pravo da se smatraju zvezdama, kao sto je Meireles na primer. Neka ga teraju, ako misle da ce bolje rezultate postizati bez njega, ali je Andre Viljas-Boas po mom misljenju trener nove generacije sa onim kvalitetnim karakteristikama stare trenerske garde. Ako to do sada nije dokazao u Celziju, onda je sigurno u Portu.


                              ej
                              taj sa tvoje slike
                              ijoš jedan drugi
                              zvao se rinus mihels
                              e
                              tosutu bili treneri najviše prve klase
                              ondak neko vreme ništa
                              pa tekonda dolazu drugi izanji
                              sve isto odreda treneri prve klase
                              alne ko iova dva
                              iz prve klase
                              itakoto






                              lutajući reporter tuta bugarin
                              nežno šapće sneguljici
                              dok patuljci ruju
                              u rudnici

                              Comment


                              • Evo iscitah sad sve.

                                Ne treba toliko spustati Boasa niti ga uzdizati, sto je radjeno sa raznih strana kad je dosao u Celsi. Ljudi su mislili zato sto ima 33 godine da je daleko najperspektivniji trener i da ce biti najbolji na svetu uskoro. Mozda i hoce jednog dana, ko ce ga znati samo ima mnogo perspektivnih trenera njegovih godina i starijih koji jos nisu dobili pravu sansu. On je imao srecu da je Zozeov dobar prijatelj, da je izlobirao za njega i kad je Porto trazio novog trenera i kad je Celsi trazio novog trenera. Pokazao je sa Akademikom da zna, pokazao je u Portu da ima viziju a bili su mnogo jaci od ostalih pa im nije ni trebala taktika u LE, mada to je njegova zasluga sto su tako igrali. Evo kakvi su ove sezone, raspadaju se. Guarina prvenstveno ne mozes prepoznati, a i ostali su mnogo slabiji. Sad ima dosta gresaka u Celsiju i ovo veceras je stvarno amaterski odradio, posebno sto je dobio na tacni prednost i morao je da promeni nesto u igri, da se povuce do poluvremena i ima plan za kasnije. Otkaz ipak ne treba da dobije i treba mu dati jos jedan letnji prelazni rok. Ako za nekog Zoze garantuje da valja, treba ga istrpeti ali neke stvari koje radi ove sezone su bas kriminalne. Moje neko misljenje je da iako je Zoze pricao da je to njegov naslednik i novi Murinjo, da nije taj tip trenera + sto neko i da je bolji od Murinja ne moze biti novi Murinjo jer je on jedan. Zoze je mag, takticar a ovaj je vise Ferguson-Venger tip za dugogodisnji sistem u klubu, bar po do sada vidjenom.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X