Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne grijesis,sigurno nije rekao.Sigurno bi bilo na rf.com,posto znam na Nadalovim forumima,nema sanse da izjavi nesto a da se tu ne zna.

    Comment


    • Taman ga pobedio posle 3 poraza i onda nesto ovako izjavi, a pre nikada nije izjavljivao ovako nesto ni za jednog tenisera xD Sta su ti nase novine... lakrdija

      Comment


      • Ma jok, nije tako rekao sigurno, vjerovatno su neke prosle izjave izvukli iz konteksta i formulisali onako kako njima odgovara... ;)
        Ali ne razumijem poentu svega toga... Ne vjerujem da bi takve izjave (da je Roger ili bilo ko izjavio) dobro uticale na Novaka...

        Comment


        • Upravo tako Majo, nista se ne postize. Ali eto nase novine toliko nisko idu da pisu ono sto "ljubitelji tenisa" zele da cuju. Namerno je pod navodnicima jer pod tim mislim na ljude koji prate tenis samo zato sto je Novak u vrhu istog, ljudi koje tenis u celini ne zanima ni malo, al vole da procitaju naslov tipa: "Novak osvojio _____(ubaciti turnir po zelji)", "______(ubaciti tenisera po zelji) se plasi Novaka"...itd itd.

          Comment


          • Ne vjerujem da je to izjavio,ali i ako jeste zna se da ne misli tako vec su to igrice koje sluze da se protivniku nabije pritisak.Roger svaki put kad dodje u London puca na titulu,to je bar jasno
            sigpic

            Comment


            • Jel moze neko da mi okaci youtube klip gde igraju Zivojinovic i Mekenro, kad krene Mekenro da se svadja sa sudijom a Boba sedne na tribine i krene sendvic da jede
              To sam video na tv nekom prilikom, ali hocu opet

              Unapred zahvalan. :]

              Comment


              • Stvarno ne mogu da vjerujem,ali siguran sam da on to ne bi rekao ,barem na taj nacin.;)
                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                Comment


                • Ovo Rodzer ne bi izjavio ni u snu, kakve su budale ovi novinari

                  Comment


                  • Originally posted by FC Nadal View Post
                    Opet nemas nikakve argumente da podkrijepis tu teoriju,posto je Nadal u zadnji 5 mjeseci igrao 7 uzastopni finala i to je najveci niz u njegovoj karijeri.
                    Da li si ti ikada cuo za komparativnu metodu?

                    Ima slicnosti izmedju Nadalovih rezultata od marta do pocetka juna 2010. i 2011. ali ima i razlika.

                    Pogledajmo prvo slicnosti. U oba slucaja je prethodio period relativno slabijih rezulata nakon kojih je Rafa dao sve od sebe da udje u nepobjedivu formu. U oba perioda je Rafa osvojio brdo poena. Pisem po sjecanju: 2010. – 5720 poena a 2011. – 5900 poena. Na izgled defakto dodudarno.

                    Ali pogledaj razlike.

                    Godine 2010. Rafa se ponovo dokazuje. U martu ne drzi ni jedan GS, cuju se price da su njegove najbolje godine prosle, igra iznenadjujuce dobro Indian Uels i Majami ali u oba se slucaja pokazuje odredjeni manjak samopouzdanja. Gubi meceve protiv Ljubicica i Rodika iako je oba, pogotovo onaj protiv Rodika, morao dobiti. Potom dolazi najdraza sljaka i on uzlijece. U Montekarlu obara Borgov rekord po broju izgubljenih gemova, po obicaju zastrasujuce lako dobija Rim, Madrid i RG. Mozda je jedini mec u kome mu je neko koliko toliko bio ravnopravan finale Madrida protiv Federera.

                    Ove godine on je pocetkom marta neprikosnoveni broj jedan iako je je imao pad forme u 5-6 mjeseci koji su prethodili. I u pustinji i u Majamiju je na svom top nivou ali gubi finala. Pogotvo je bolno ono u Majamiju jer je dao sve i igrao dobro. U Montekarlu nije ni priblizno superioran kao godinu dana ranije. Po drugi put u zadnjih ko zna koliko godina gubi set. U polufinalu protiv Marija. Osjeca se toliko ugrozenim da igra, po mom misljenju neracionalno, Barselonu. Vezani porazi u Madridu i Rimu su nesto sto nije nikada iskusio u svojoj karijeri. Osvaja Pariz ali bez, za njega uobicajene uvjerljivosti. Licno mislim da je Mariju falilo samo samopuzdanje da ga ozbiljno ugrozi u polufinalu.

                    Odnos dobijeni izgubljeni mecevi od marta do juna 2010 - 30:2 odnosno 35:4 - 2011. Odnos dobijena/izgubljena finala 4:0 odnosno 3:4.

                    Za mene je zakljucak ocigledan. Ispred proslogodisnjeg Uimbldona Rafa je imao nevidjeni momentum. Uz to i Mari i Federer su bili ispod svog najboljeg. Djokovic je prolazio tesku krizu. Ove godine Rafa nema momentum, Mari je nikad bolji, Federer je blizu najboljeg. Djokovic je dobar dio sezone igrao na nivou nevidjenom u istoriji tenisa.

                    Rekavsi sve to niko ne moze poreci da je Rafa veliki sampion, vjerovatno najveci poslije Borga. Veliki samioni igraju najbolje kad je najpotrebnije. Uvjeren sam da ce, ako uspije biti igacki ravnopravan, pobijediti i Marija i Federera i Novaka.

                    Comment


                    • Tesko je vjerovati da je Federer to izjavio.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Da li si ti ikada cuo za komparativnu metodu?

                        Ima slicnosti izmedju Nadalovih rezultata od marta do pocetka juna 2010. i 2011. ali ima i razlika.

                        Pogledajmo prvo slicnosti. U oba slucaja je prethodio period relativno slabijih rezulata nakon kojih je Rafa dao sve od sebe da udje u nepobjedivu formu. U oba perioda je Rafa osvojio brdo poena. Pisem po sjecanju: 2010. – 5720 poena a 2011. – 5900 poena. Na izgled defakto dodudarno.

                        Ali pogledaj razlike.

                        Godine 2010. Rafa se ponovo dokazuje. U martu ne drzi ni jedan GS, cuju se price da su njegove najbolje godine prosle, igra iznenadjujuce dobro Indian Uels i Majami ali u oba se slucaja pokazuje odredjeni manjak samopouzdanja. Gubi meceve protiv Ljubicica i Rodika iako je oba, pogotovo onaj protiv Rodika, morao dobiti. Potom dolazi najdraza sljaka i on uzlijece. U Montekarlu obara Borgov rekord po broju izgubljenih gemova, po obicaju zastrasujuce lako dobija Rim, Madrid i RG. Mozda je jedini mec u kome mu je neko koliko toliko bio ravnopravan finale Madrida protiv Federera.

                        Ove godine on je pocetkom marta neprikosnoveni broj jedan iako je je imao pad forme u 5-6 mjeseci koji su prethodili. I u pustinji i u Majamiju je na svom top nivou ali gubi finala. Pogotvo je bolno ono u Majamiju jer je dao sve i igrao dobro. U Montekarlu nije ni priblizno superioran kao godinu dana ranije. Po drugi put u zadnjih ko zna koliko godina gubi set. U polufinalu protiv Marija. Osjeca se toliko ugrozenim da igra, po mom misljenju neracionalno, Barselonu. Vezani porazi u Madridu i Rimu su nesto sto nije nikada iskusio u svojoj karijeri. Osvaja Pariz ali bez, za njega uobicajene uvjerljivosti. Licno mislim da je Mariju falilo samo samopuzdanje da ga ozbiljno ugrozi u polufinalu.

                        Odnos dobijeni izgubljeni mecevi od marta do juna 2010 - 30:2 odnosno 35:4 - 2011. Odnos dobijena/izgubljena finala 4:0 odnosno 3:4.

                        Za mene je zakljucak ocigledan. Ispred proslogodisnjeg Uimbldona Rafa je imao nevidjeni momentum. Uz to i Mari i Federer su bili ispod svog najboljeg. Djokovic je prolazio tesku krizu. Ove godine Rafa nema momentum, Mari je nikad bolji, Federer je blizu najboljeg. Djokovic je dobar dio sezone igrao na nivou nevidjenom u istoriji tenisa.

                        Rekavsi sve to niko ne moze poreci da je Rafa veliki sampion, vjerovatno najveci poslije Borga. Veliki samioni igraju najbolje kad je najpotrebnije. Uvjeren sam da ce, ako uspije biti igacki ravnopravan, pobijediti i Marija i Federera i Novaka.
                        Ali ne mozes promjeniti ono sto je sigurno tacno,a to je da je Nadalu RG dao ogromno samopouzdanje,a efekat RG ces vidjeti tek na sljedecim GS.

                        Sve sto sto si napisao za ovu sezonu,je tacno,ja sam isto to pricao prije par sedmice i ne bi sada da mjenjam stav u vezi toga.

                        Ali nista to ne vrijedi,zato sto je on uzeo RG,turnir koji je godinama unazad Nadalova prekretnica u sezoni.

                        Comment


                        • Originally posted by FC Nadal View Post
                          Ali ne mozes promjeniti ono sto je sigurno tacno,a to je da je Nadalu RG dao ogromno samopouzdanje,a efekat RG ces vidjeti tek na sljedecim GS.

                          Sve sto sto si napisao za ovu sezonu,je tacno,ja sam isto to pricao prije par sedmice i ne bi sada da mjenjam stav u vezi toga.

                          Ali nista to ne vrijedi,zato sto je on uzeo RG,turnir koji je godinama unazad Nadalova prekretnica u sezoni.
                          Nadal je sigurno znatno samopouzdaniji iza Pariza nego prije. Ali ne bih rekao da je dobio ogromno samopouzdanje. Dva su razloga. Prvi, za njega je osvajanje Pariza norma. Drugi, vazniji pobjeda nije ni malo ublazila njegove probleme sa Novakom.

                          Pokusavajuci da nadjem onu 'nevjerovatnu' Federerovu izjavu nadjoh dvije dobre izjave.

                          Bekerovu:
                          http://www.telegraph.co.uk/sport/ten...ng-closer.html

                          Boris se drzi dobre konzervativne pozicije - stari red i poredak dok se ne uspostavi novi. Djokovic je igrao fenomenalno ali on nema slamove osim Australije. Nema te konacne potvrde necije velicine - tuceta slemova.

                          I Agasijevu:
                          http://www.sportinglife.com/tennis/n...n.html&BID=553

                          Agasi s druge strane ocjenjuje Djokovicev poraz u Parizu kao peh i shodno tome izvlaci zakljucak. Volio bih da je Agasi u pravu. Ostaje da se vidi.

                          Sportinglife je list posvecen kladjenju i oni ocigledno naginju Djokovicu. Kvotu inace formiraju dva faktora. Misljenje strucnjaka i broj uplata. Strucnjaci narvno uticu na one koji uplacuju ali barem jednako utice i popularnost igraca. Zbog toga su najpoznatiji igraci uvijek malo favorizovani.

                          Ovogodisnjim Uimbldonom je izuzetno interesantan da postoje cetiri igraca koji ima REALISTICNE sanse da osvoje turnir.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan bg View Post

                            Prebacivanje pritiska na Novaka....iskusno. A sad decace, osvoji Vimbldon i pokvari planove velikom tatici
                            ~ Djoko ~ Fed ~ Nikolay ~ Simon ~ Dolgo ~ Soda ~


                            "Those who overlooked Djokovic don't know anything about tennis" - Fed

                            Comment


                            • Originally posted by Neb View Post
                              Jel moze neko da mi okaci youtube klip gde igraju Zivojinovic i Mekenro, kad krene Mekenro da se svadja sa sudijom a Boba sedne na tribine i krene sendvic da jede
                              To sam video na tv nekom prilikom, ali hocu opet

                              Unapred zahvalan. :]
                              http://www.youtube.com/watch?v=3WCUy...eature=related

                              Boba je zaista bio šmeker,a McEnroe neponovljiva figura u svetskom tenisu..
                              šteta što je snimak loš..
                              Originally posted by gokara
                              Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                              Comment


                              • Ludnica sta rade danas po twitteru Novak,Andy,Serena,Kim,braca

                                http://twitter.com/#!/DjokerNole
                                http://twitter.com/#!/andy_murray
                                http://twitter.com/#!/serenawilliams
                                http://twitter.com/#!/Bryanbros
                                http://twitter.com/#!/Clijsterskim
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X