Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tenis View Post
    Izasao jw zdrijeb Sangaja. Djokovic je jasno prvi nositelj a svi ostali iz Hrv/Srb su smjesteni u istu cetvrtinu. Tako nam se konacno smijesi derbi Cilic vs Coric. Cilic treba dobiti Wu-a (230) a Coric Dolgopolova. Cilic bi naravno trebao dobiti ali i Coric koji je u boljoj formi id Ukrajinca.
    Valjda ce se desiti, osim sto su najbolji hrvatski igraci (cast Ivi ali Borna ce biti daleko bolji) ifraju potpuno drukcijim stilom. Ocekujem ipak da presudi Cilicev servis a sa osnovne ce ga Borna ubijati svojom obranom. Bar se nadam da ce Borna tako odigrati. Kad je motivirwn vidjeli smo kako to izgleda.
    Karlovic ide na Chardy-ija a Troicki u drugom kolu na Wawrinku.
    Nece Viktor proci prvo kolo.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Kako god se gleda, kako god se postavi problem, Rodzer mora biti najveci. Ima dileme ko je drugi (Borg, Gonzalez ili Lejver) ali ne ko je prvi.

      Comment


      • “Velika četvorka”:
        1. Novak Đoković: 62 pobede i 53 poraza
        Đoković – Nadal 22-23
        Đoković – Federer 21-21
        Đoković – Mari 19-9

        2. Rafael Nadal: 61 pobeda i 38 poraza
        Nadal – Đoković 23-22
        Nadal – Federer 23-10
        Nadal – Mari 15-6

        3. Rodžer Federer: 45 pobeda i 55 poraza
        Federer – Đoković 21-21
        Federer – Nadal 10-23
        Federer – Mari 14-11

        4. Endi Mari: 26 pobeda i 59 poraza
        Mari – Đoković 9-19
        Mari – Federer 11-14
        Mari – Nadal 6-15

        Comment


        • Ovdje ću navijački glasati za Borga. Mislim da su Federer, Pancho i Laver udarna trojka i jedina koja trenutno može ući u GOAT raspravu (ravnopravno), ali ako je Borg mogao proći jednog od njih (Pancha), ne vidim razlog zašto ne bi mogao i Federera. Dakle, moj glas ide najvećem lafu u teniskoj historiji i nekrunisanom kralju Open ere - Bjornu Borgu.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Prle!

            Borga nikada nije osvojio USO. A nije da se nije trudio. Da je imao u finalima 2:2, umjesto 0:4, bio bi GOAT.

            Comment


            • Kako bi ga dva US Opena postavila ispred Federera?
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Kako bi ga dva US Opena postavila ispred Federera?
                Ne bi po broju GS-ova, ali bi po ukupnome utisku. Sad ima 11:16 omjer izgubljenih meceva prema broju titula na GS-ovima. Sa dva USO imo bi 13:14. Onda bi se moglo reci da je apsolutno dominirao svoju eru, da je dobijao sve GS-ove koje je htio da igra. U Australiji nije igrao, to mu moze biti oprosteno.

                Sa dva USO-a bi Borgova kratka i izuzetno intezivna karijera postala kratka i hiper intezivna.
                Last edited by NI; 11-10-15, 21:08.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Ne bi po broju GS-ova, ali bi po ukupnome utisku. Sad ima 11:16 omjer izgubljenih meceva prema broju titula na GS-ovima. Sa dva USO imo bi 13:14. Onda bi se moglo reci da je apsolutno dominirao svoju eru, da je dobijao sve GS-ove koje je htio da igra. U Australiji nije igrao, to mu moze biti oprosteno.

                  Sa dva USO-a bi Borgova kratka i izuzetno intezivna karijera postala kratka i hiper intezivna.
                  Ali sa druge strane imamo coveka koji je usao u Top 5 sa 21. i po godinom a 15 godina kasnije je drugi igrac planete (zaboravimo ranking Mareja). Plus je dosao do mnogo vecih uspeha, ne trebamo ici dalje od broja Slemova i podatka da je ukupan broj Borgovih ATP pobeda Rodzer ostvario samo na Slemovima i Masters 1000 turnirima

                  Ja nisam sklon tvrdnji da je Borg pobegao od konkurencije, jednostavno se zamorio a neorganizovani Tur mu nije izasao u susret, ali ne mogu da mu oprostim sto nije do kraja odradio svoju karijeru i izasao na megdan novim klincima znatne teniske decenije. Probleme bi imao bukvalno u svim uslovima, i na sljaci i na travi i u dvorani
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • @NI

                    Gdje je dosljednost ? Ako Borga nedostatak US Opena u njegovoj kolekciji nije diskreditovao protiv Pancha, zašto bi onda protiv Federera ? Ja ću se pozivati na Channel slamove, fenomenalan godišnji prosjek osvajanja titula koji je prikazao i činjenicu da je Federer imao luksuz igranja na Australian openu. Niko u kratkom vremenu nije postigao ono što je Borg i to ima svoju težinu.

                    Istina je da nije ispao fer prema tenisu (niti su tenis, odnosno teniske organizacije ispale fer prema njemu), ali poteze napravljene prije 30 godina moramo gledati kroz prizmu tog vremena, a ne kroz ovog. Ipak je trebalo imati i muda da se tako nešto uradi, da ostaviš sve dok si maltene najbolji na svijetu.

                    Mislim da bi evolucija tehnologije koja se desila u godinama nakon njegovog povlačenja, donijela više beneficija njegovoj igri, nego što bi odnijela, ali otom potom. Federer je na Roland Garrosu imao sreću koju Borg na US Openu nije imao. Možda bi i osvojio titulu da nije sva 4 finala igrao protiv dvojca Connors/McEnroe, igrača koje je američka publika najviše obožavala. A koliko bi bilo realno da Federer mlatne Roland Garros preko Nadala, sam prosudi ;)

                    Subjektivan sam ovdje.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Veoma hrabro sa njegove strane..

                      Muda je trebalo da pokaze u taj brejku treceg seta finala US Opena 1976. protiv Konorsa, kada je na 6-4 imao dve set lopte za vodjstvo 2-1 i dolazak na korak od titule. Dugu razmenu prvi je prekinuo Dzimi i zavrsio je poenom na mrezi, a Borgu nisu bile dovoljne ukupno 4 set lopte u tom 13. gemu, Dzimi bi na svaku odgovarao hrabrijim servisom ili izlaskom na mrezu

                      I voleo bih da vidim razvlacenje sa Ivanom i Matsom na Rolan Garosu, Edbergom i Bekerom u dvorani par godina kasnije, borbu sa Dzimijem u njegovoj 1984., i sa novim snagama na travi (plus Dzon naravno). Medjutim, hrabro nam je to uskratio
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        ...ali ne mogu da mu oprostim sto nije do kraja odradio svoju karijeru i izasao na megdan novim klincima znatne teniske decenije. Probleme bi imao bukvalno u svim uslovima, i na sljaci i na travi i u dvorani
                        Ocigledo je bilo da nesto ne mozes da mu oprostis. Sad znam sto.

                        Originally posted by Prle! View Post
                        @NI

                        Gdje je dosljednost ? Ako Borga nedostatak US Opena u njegovoj kolekciji nije diskreditovao protiv Pancha, zašto bi onda protiv Federera ? Ja ću se pozivati na Channel slamove, fenomenalan godišnji prosjek osvajanja titula koji je prikazao i činjenicu da je Federer imao luksuz igranja na Australian openu. Niko u kratkom vremenu nije postigao ono što je Borg i to ima svoju težinu.

                        Istina je da nije ispao fer prema tenisu (niti su tenis, odnosno teniske organizacije ispale fer prema njemu), ali poteze napravljene prije 30 godina moramo gledati kroz prizmu tog vremena, a ne kroz ovog. Ipak je trebalo imati i muda da se tako nešto uradi, da ostaviš sve dok si maltene najbolji na svijetu.

                        Mislim da bi evolucija tehnologije koja se desila u godinama nakon njegovog povlačenja, donijela više beneficija njegovoj igri, nego što bi odnijela, ali otom potom. Federer je na Roland Garrosu imao sreću koju Borg na US Openu nije imao. Možda bi i osvojio titulu da nije sva 4 finala igrao protiv dvojca Connors/McEnroe, igrača koje je američka publika najviše obožavala. A koliko bi bilo realno da Federer mlatne Roland Garros preko Nadala, sam prosudi ;)

                        Subjektivan sam ovdje.
                        Tu ne moze biti potpune dosljednosti. Uporedjujeme kruske i jabuke.

                        Nedostatak US opena i 1:3 u finalima GS-ova su dva minusa u Borgovoj karijeri. I svaki od te velike cetvorke ima nesto izuzetno sto je napravio i poneki minus.

                        Panchu je izuzetno sto su pravila mijenjanja i dugovjecnost. Minus nijedan, ali to je vrijeme u kojem je teniski svijet bio podijeljen.
                        Borgu je izuzetan prajm, po mome ne ponovljiv. Minuse sam pobroji. U Borgovo vrijeme se USO igrao i na sljaci, doduse americkoj, to ja mala otezavajuca okolnost.
                        Federer ima dugovjecnost i vise trofeja nego iko drugi. I ima samo jedan minus - Nadala.
                        Lejver ima dva slema i jednu nevjerovatnu sezonu. Minus da je to postignuto u jako dezorganizovano pocetku open ere i to sto imamo dovoljno dokaza da je Gonzalez bio bolji od njega u H2H.

                        Tu ne mozes postaviti totalno objektvne kriterije. Poslije puno vaganja, moj subjektivni poredak je:

                        Federer
                        1% iza Borg, Gonzalez i Lejever, medju njima nijanse odlucuju.
                        1% iza trojke Nadal, on jos moze da napreduje.
                        2% iza Sampras.

                        Postoci su tu orijentacije radi.
                        Last edited by NI; 11-10-15, 22:26.

                        Comment


                        • Originally posted by ClayWarrior View Post
                          Veoma hrabro sa njegove strane..

                          Muda je trebalo da pokaze u taj brejku treceg seta finala US Opena 1976. protiv Konorsa, kada je na 6-4 imao dve set lopte za vodjstvo 2-1 i dolazak na korak od titule. Dugu razmenu prvi je prekinuo Dzimi i zavrsio je poenom na mrezi, a Borgu nisu bile dovoljne ukupno 4 set lopte u tom 13. gemu, Dzimi bi na svaku odgovarao hrabrijim servisom ili izlaskom na mrezu

                          I voleo bih da vidim razvlacenje sa Ivanom i Matsom na Rolan Garosu, Edbergom i Bekerom u dvorani par godina kasnije, borbu sa Dzimijem u njegovoj 1984., i sa novim snagama na travi (plus Dzon naravno). Medjutim, hrabro nam je to uskratio
                          Trebao ih je i Federer pokazivati u brojnim mečevima protiv Nadala u kojima je imao katastrofalan omjer iskorištenosti brejk lopti, pa mu se to ne prebacuje.

                          Na kraju krajeva, sam njegov stav u mečevima protiv najljućeg rivala je bio sve sem šampionskog i to će ga definitivno diskreditovati dok je živ, bez obzira na ono što je pokazivao izvan toga.

                          U zavisnosti od konteksta u kojem se govori i prizme kroz koju se stvari posmatraju, Borgov odlazak se može posmatrati na više načina. Za nekoga je pobjegulja, a za nekoga gigant. Mislim da je tenisu ipak dovoljno (i previše) dao da mu se to 'povlačenje' ne bi trebalo previše osporavati. Na kraju krajeva, ne možemo znati kako bi drugi igrači postupili u njegovoj situaciji, niti kako bi sam Borg postupio da igra u ovom vijeku.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Originally posted by Prle! View Post
                            Trebao ih je i Federer pokazivati u brojnim mečevima protiv Nadala u kojima je imao katastrofalan omjer iskorištenosti brejk lopti, pa mu se to ne prebacuje.

                            Na kraju krajeva, sam njegov stav u mečevima protiv najljućeg rivala je bio sve sem šampionskog i to će ga definitivno diskreditovati dok je živ, bez obzira na ono što je pokazivao izvan toga.

                            U zavisnosti od konteksta u kojem se govori i prizme kroz koju se stvari posmatraju, Borgov odlazak se može posmatrati na više načina. Za nekoga je pobjegulja, a za nekoga gigant. Mislim da je tenisu ipak dovoljno (i previše) dao da mu se to 'povlačenje' ne bi trebalo previše osporavati. Na kraju krajeva, ne možemo znati kako bi drugi igrači postupili u njegovoj situaciji, niti kako bi sam Borg postupio da igra u ovom vijeku.
                            Da Borg igra u ovom veku bio bi jos jedna zlatna koka ATP Tura, i mogao bi da radi sta mu je volja kao i ova cetvorica

                            Sa ili bez Nadala, Federer je ucinio toliko da uopste nema pitanja ko je najveci igrac Open ere. O genijalnosti i jednog i drugog ne treba pricati, ali ima mnogo vise trofeja i neuporedivo duzi staz, meni je to jako bitno i stavljam u prvi plan svaki put kad pomenem Rozvela
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Rozeuol i Lendl zapravo cine grupu za sebe. Losiji od 6-torke ali bolji od bilo koga drugo.

                              Comment


                              • To je luksuz koji on onda nije imao. Niti mislim da je za tenis uradio išta manje nego Federer.

                                O raznoraznim potezima napravljenim u onom vremenu, a o kojima govorimo iz ovog vremena, gdje su sami principi, sistemske i svake druge vrijednosti dijametralno drugačije, mislim da nema potrebe ni govoriti.

                                Poenta je da svako može cijeniti ono što misli da zaslužuje veće vrednovanje od onog drugog. Borgov kvalitativni i kvantitativni učinak u tako kratkom vremenskom periodu zaslužuje ogroman omaž i ja taj uspjeh maksimalno poštujem. I mislim da ga je sama organizacija toura lišila još boljih i kvalitetnijih rezultata.

                                Federer bi bez Australian opena imao 13 GS-ova, što je samo dva GS-a više od Borgovih 11 koje je ovaj nakupio u dosta manje godina igranja.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X