Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bojanin tvit se ne vidi



    ja volim sto je novak to uradio,mada nemam pojma sta je uradio,al mu verujem

    a ako moze da ih tuce u tenisu,sro ne bi i u politiku
    Wizard

    Comment


    • Ali cekajte malo.. Sad malo prostudirah dosadasnja saopstenja i tvitove i NIDJE nije bilo price o tom novom udruzenju/sindikatu od strane clanova savjeta. Samo Pospisilova ostavka na tvitu u kojoj kaze da se povlaci, jer jednostavno njegova rijec nema nikakvog uticaja. Vec je celnik ATP-a Andrea Gaudenzi taj koji ih je sve preduhitrio i pustio "buvu" kako se medju muskim ucesnicima u Nju Jorku prica kako zele da osnuju neko novo tijelo i digao prasinu i galamu oko toga, usput ih suptilno upozoravajuci na moguce posledice. Ovo je vec bas bezobrazan slijed stvari. I onda, kao, zasto nisu obavijesteni oni ispod 100-og mjesta, a sam Gaudenzi kaze da je ta inicijativa samo medju teniserima u Nju Jorku za sad. Kakve igriceee...

      Comment


      • To se vec odavno prica, odavno postoji ta ideja o sindikatu igraca i jedan od najglasnijih je Pospisil.
        A juce je bila ona vest da je Gaudenzi svim igracima koji su trenutno u savetu igraca, a zele da budu u tom novom sindikatu, porucio da bi trebali da napuste mesto u savetu igraca, Pospisil je vec napisao da je otisao, ostali su jos Izner i Djokovic.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Poenta je da NIKO od clanova savjeta igraca nije izdao NIKAKVO saopstenje o tom novom sindikatu sad, vec je dosla u formi napada od strane Gaudenzia. Ono, napad je najbolja odbrana. I bacio im vruc krompir u ruke da oni sad moraju da se objasnjavaju i javno deklarisu. Bogami, nisam siguran koliko je pametna takva taktika...

          Comment


          • Comment


            • Zajednicko saopstenje 7 najjacih teniskih organizacija protiv Djokoviceve inicijative. Novak vs Tennis

              Comment


              • Hahahahah, huhuhu jesi ih žicno u srce Alaj su se sto prije ujedinili protiv najvece pošasti sa kojom se tenis susreo hahahah Presmijesno

                Comment


                • Je l' postoji neka mogućnost da jedan teniser igra regularne turnire i turnire za seniore istovremeno? Pitam za ortaka.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Nadal samo nesto prdi,dohvati se toga reketa babo olinjala i pusti pametnije ljude da to rasprave.
                      Ne vjerujem ni da umije ovo iskucat,odakle njemu ove rijeci mora da koristi google translate.

                      Comment


                      • Google translate


                        Moze da plati valjda nekog ko zna
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Joj Nadala hahahahaha Najbolji je bio kad nista nije pricao. Zadnjih godina se osokolio al mu ne stoji. Bas je postao pravi poslusnik koji nikad ne bi rijec rekao a da se ne svidja mocnicima

                          Sve je to u skladu sa ocekivanjem, vjerovatno su morali predvidjeti slican razvoj dogadjaja ako nisu onda je to vrlo amaterski. Zacudjuce je da Novak opet ulazi u klinc sa nekim ljudima, to je borba u kojoj ne moze pobjediti.

                          Ako izadje iz ove price bez neke specijalne hajke moze bit sretan
                          Last edited by DinoFC; 29-08-20, 19:10.

                          Comment


                          • Potpisali Anderson, Federer, Nadal, Melzer, Souares, Kveri. Valjda su to ostali clanovi tog savjeta igraca?! Hahahahhahaha , ja farse u pm.

                            Last edited by DinoFC; 29-08-20, 19:30.

                            Comment


                            • I Roger se javio

                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • To su ljudi establismenta, pogresna adresa za takvu vrstu zajednickog projekta.

                                Comment

                                Working...
                                X