Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na tom AO 2006, Fed je imao dva strasna meca pre SF. U cetvrtoj rundi igrao protiv Hassa u 5. setova i umalo izgubio iako je vodio sa 2-0, protiv Davydenka u QF(6-4,3-6,7-6,7-6) je mozda i bio najbolji mec na turniru. Nema mu se sta zameriti za ta taj AO.

    Comment


    • Originally posted by Prototype View Post
      Na tom AO 2006, Fed je imao dva strasna meca pre SF. U cetvrtoj rundi igrao protiv Hassa u 5. setova i umalo izgubio iako je vodio sa 2-0, protiv Davydenka u QF(6-4,3-6,7-6,7-6) je mozda i bio najbolji mec na turniru. Nema mu se sta zameriti za ta taj AO.
      has je bio 41. igrac tada! SF i F sa 25. i 54. igracem svijeta dovoljno govore o konkurenciji!

      evo ti noletovih SF i F na slemovima koje je osvojio:

      2015: OZI- vava (4), marej (6)
      2014: W- dimitrov (13), fed (4)
      2013: OZI- ferer (5), marej (3)
      2012: OZI- marej (4), rafa (2)
      2011: USO- fed (3), rafa (2)
      2011: W- conga (19), rafa (1)
      2011: OZI- fed (2), marej (5)
      2008: OZI- fed (1), conga (38)

      znaci od 16 meceva samo 3 van top10, 1 van top20, svi u top40 (a has kojeg pominjes kao opravdanje je bio 41)!

      Comment


      • Nije to nikakvo opravdanje, Has i kao 41, u ono vreme, je bio odlican igrac koji je Rogerova generacija. Da nije imao silne povrede bio bi veliki rival Fedu, tenisko znanje mu nikada nije nedostajalo.

        Comment


        • Hasa je te godine i Novak tukao na RG-u sa glatkih 3:0 iako je Novak tada bio 63 igrač sveta i tek se polako probijao ka vrhu.

          Comment


          • valjda nisu isti uslovi na ta dva turnira, barem nisu bili tada. Jesi gledao oba meca ? Je li pruzio svoju najbolju igru u oba spomenuta meca ? U kakvoj je formi bio taj isti Has na ta dva spomenuta turnira, podjednoako dobar ili je bilo razlike. Posto ste veliki poznavaoci tenisa voleo bi cuti/procitati nesto u vezi toga.
            Last edited by Prototype; 20-04-15, 16:18.

            Comment


            • Mada tada igraci koji su bili van top 15 nisu bili setnja za favorite kao sto su danas...

              Comment


              • Na danasnji dan 1968. pocela je Open era, na turniru u Bornmautu na jugu Engleske. Iako je u zrebu bilo 8 Pro i 24 amaterskih igraca, potrefilo se da na pocetku vidimo ono zbog cega je sve i nastalo, duel profesionalca i amatera. Na terene West Hants Lawn Tennis Club-a prvi su izašli amater Džon Klifton i Pro igrač Oven Dejvidson. Klifton je osvojio prvi poen u Open eri, ali je profesionalni igrač slavio 6-2 6-3 4-6 8-6

                Turnir je mogao biti mnogo mnogo jaci, ali 10 najboljih amatera nisu zeleli da igraju, strahujuci da ce ih profesionalci poniziti, iako se igralo na sljaci na koju ovi nikako nisu bili navikli i ko zna kad su zadnji put igrali na njoj. Ni profesionalci nisu bili kompletni, falila je poznata ''The Handsome Eight'' ekipa. Na kraju su do kraja ipak otisli Lejver i Rozvel, a Ken je ostao prvi osvajac titule u Open eri
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • "Još pre devet meseci sam rekao da sačekate da svi uđemo u formu, pa da vidimo ko će onda da bude prvi. Marej je imao operaciju, Nadal je bio van forme, a ja sam imao probleme sa leđima. Ne smemo zaboraviti ni Raonića, Nišikorija i Berdiha, ali nas četvorica smo ipak ispred njih. Pogtovo mislim da smo Đoković, Nadal i ja posebni. Igramo dobro na svim podlogama, fizički i mentalno smo spremni da izvučemo neki ekstra kapacitet i to nam donosi pobede", istakao je Švajcarac.
                  Ništa ružno nije rekao.Naši novinari stavili bombastičan naslov,to je sve.
                  Ceo tekst na

                  http://www.kurir.rs/sport/tenis/fede...clanak-1754133
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • gdje će rafa biti pred RG?

                    ima fine izgleda da ukoliko ne ponovi proslogodisnje rezultate ispadne iz top4.

                    ovako izgleda lista kada se oduzmu proslogidisnji poeni pred RG:

                    http://live-tennis.eu/forecast_atp_ranking

                    7 igaca ima vise poena. i u slučaju da ne odigraju (puno) losije od rafe se mogu naći ispred njega. a 2 koja najlosije stoje (ferer i nisi) su još živi u barci i mogu da poprave saldo.

                    koliko bi dalji pad na listi uticao na rafinu psihu?

                    koliko će ga zreb ponovo maziti obzirom da u 1/4 može u tom slučaju dobiti nolete, feda, mareja ili nekog 4.?

                    Comment


                    • Rafa je izjavio da želi da igra dobro i da ga pozicija na listi ne dotiče mnogo.Koliko je to bilo iskreno to je drugi padež,ali činjenica je da je samopouzdanje najniže ikada.I,mislim da će to jako uticati pred RG.Moja prognoza je da Rafa igra 1/4 u Madridu i isto 1/4 u Rimu.Za RG ne garantujem,ali tu je ipak Novak favorit br.1 u ovom trenutku
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Rafa je izjavio da želi da igra dobro i da ga pozicija na listi ne dotiče mnogo.Koliko je to bilo iskreno to je drugi padež,ali činjenica je da je samopouzdanje najniže ikada.I,mislim da će to jako uticati pred RG.Moja prognoza je da Rafa igra 1/4 u Madridu i isto 1/4 u Rimu.Za RG ne garantujem,ali tu je ipak Novak favorit br.1 u ovom trenutku
                        ako bi se napravila malo dublja analiza, pogotovo na ove usporedbe sa proslom godinom kada je rafa IPAK eto osvojio RG, onda treba uzeti malo vise cinjenica u obzir osim samo te da ni prosle godine rafa nije blistao a uzeo je RG. i opet sve sto napisem (a napisat cu dosta) ne mora da znaci ama bas nista jer je to ipak samo 1 turnir i svasta je moguce. pa tako i jako los dan ili jako inspirisan dan nekog igraca. ja sam uvjek bio bolji prognozer za cijelu sezonu ili i koju godinu unaprijed, s tim da sam se ogradjivao od povreda, nego za 1 turnir sta sam mogao reci ko je favorit ali nikada nisam pravio i prognoze ko ce osvojiti. jer na duze staze se ipak sve ujednaci nekim normalnim tokom dok za svaki poseban put moze i te kako biti anomalija. kao kada bacas kocku i hoces 6. i iz prvih par puta mozda je dobijes svaki put a mozda ni jednom ali sto vise bacas prosjek ce na kraju uvjek da se stabilizuje na 1/6.

                        elem, rafina prosla i ova sezona kao i noletova imaju neke bitne razlike od samog pocetka. rafa je proslu sezonu startao nakon svoje igracki najbolje odigrane sezone u karijeri. kada je povratio br1. (2010. je imao bolje rezultate ali je i do njih dosao sa samo 6 top10 pobjeda te godine). znaci rafa je u sezonu usao kao br1. nakon odlicne godine. i u samoj sezoni pred RG imao sasvim pristojne rezultate (osvojio dohu, F OZIja, osvojio rio, F majamija. osvojio madrid i F rima) dok ove godine (u koju ulazi nakon jedne za njegove standarde slabije sezone) ima, za sada, samo titulu u buenos arijesu do koje je dosao preko br59 i 60 (delbonis i monako) kao najvecih prepreka. jedina znacajnija pobjeda mu je nad fererom, prosle je pred RG dobijao i feda, nisija, mareja, berdiha.

                        nole sa druge strane je u proslu sezonu usao nakon sezone u kojoj je izgubio br1 nakon 2 godine vladavine. i ne samo to, izgubio je i krunu u svom dvoristu i na svom omiljenom slemu i prijetila je jedna godina bez slema uopste i to je vec puno veci pritisak za nekoga ko zeli sve, i ko ide samo na najvece ciljeve. nole je dobio poslije IW i majami ali to ne moze da nadoknadi poraz na OZIju i prethodni gubitak br1. uz to je imao i probleme za zglobom na MC-u, zbog cega je kasnije i preskocio madrid. ove godine nole dolazi nakon jedne sezone u kojoj je povratio tron. vezao je upravo 6 najvecih turnira u nizu. osvojio je i MC (a upravo je proglasen i najboljim sportistom planete sto dolijeva dodatan osjecaj ispunjenosti i uliva bar malo dodatnog samopouzdanja). i to je ogromna razlika u odnosu na proslu godinu. i ako se nastavi ovim tokom, noletovo samopouzdanje je zasigurno daleko vece nego prosle godine.

                        ipak, istorija igra veoma veliku ulogu a do sada mnoge propustene sanse su sigurno ostavile traga na noletu i u jednom mecu protiv rafe moze svasta da bude. i vjerujem da bi u slucaju rafine dobre igre nole bio i te kako nervozan. isto vazi i za rafu (u slucaju noletove dobre igre) ako ne povrati samopouzdanje na dosta veci nivo do tada (sto kasnije se dogodi potencijalni susret na RG-u to ce rafa neminovno i imati vise samopouzdanja). ipak rafa je i ranije nalazio put do trona na RG-u bas kao i nole na OZIju (i zato mi onoliko favorizovanje mareja pred finale OZija od zapadne stampe nikako nije imalo smisla). na kraju krajeva, to je samo 1 turnir i do meca ne mora ni doci jer je uvjek svasta moguce (sjetimo se prethodnog USO i prognoza finala nole - fed).
                        Last edited by talicni; 24-04-15, 09:55.

                        Comment


                        • http://ba.n1info.com/a38487/Sport-Kl...ana-na-N1.html

                          Damir govori za njegova ostvarena zelja i kako je tesko igrati tenis u Bosni.

                          Postujem sto mu je najveca zelja zaigrati sa Nadala na sljaci
                          OVAKO

                          Comment


                          • RG nosioci

                            2 mastersa i par MM turnira prije RG-a, nosioci za isti (ako ne bude nekih iznenadnih promjena pravila) izgledaju ovako (kada se oduzmu proslogidisnji poeni od turnira koji su preostali pred RG):

                            1 Novak Djokovic SRB 12845
                            2 Roger Federer SUI 8375
                            3 Andy Murray GBR 5790
                            4 Tomas Berdych CZE 4690
                            5 Kei Nishikori JPN 4680
                            6 Milos Raonic CAN 4620
                            7 David Ferrer ESP 3950
                            8 Rafael Nadal ESP 3790
                            9 Stan Wawrinka SUI 3395
                            10 Marin Cilic CRO 3270

                            rafa je čak na 8. mjestu, sto čini vaoma izvjesnim da će on biti u grupi 5-8 nosioca. ukoliko ne osvoji bar 1 od preostala 2 mastersa (a ni 1 titula ne garantuje br4) gotovo sigurno neće biti u top4 nosioca (ukoliko svi nastupe). a postoje čak i neke (ne velike) sanse da bude i ispod br8.
                            Last edited by talicni; 26-04-15, 19:02.

                            Comment


                            • Divota
                              http://m.arabianbusiness.com/underwa...ch-590153.html
                              OVAKO

                              Comment


                              • Da li je istina ne znam, ona cesto zna i traceve da prenosi

                                chiara gambuzza ‏@ChiaraGamTWI
                                According to Marca,Novak Djokovic won't play Madrid this year.
                                a posebno sumnjam da je istina zato sto bi Djokovic trebao da odigra neku egzibiciju 1.maja bas u Madridu
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X