Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Tacno da ne postoji odbrana poena, poeni se osvajaju svake godine odnovo, ali razlika se moze bitno smanjiti ukoliko igrac ne uspe postici identican uspeh, a njegovi najveci konkurenti urade to. Dobar primer je upravo Djokovic-Nadal, jer Djokovic ima puno osvojenih turnira ove godine, a Nadal ne, tako da hipoteticki sledece godine i ovogodisnji uspeh Djokovica i ovogodisnji neuspeh Nadala imaju uzajaman uticaj.
    Zasto se prica . . . mozda zato sto se poeni prenose iz godine u godinu, pa izlazi kao gubitak poena ili "odbrana" istih, ako se isti turnir ne osvoji dve godine zaredom.
    Matematicki da, bitan je period od 52 nedelje i to je to.
    nema veze. ista se diskusija vodi i na temi o noletu. evo sta sam tamo napisao:

    ako ti vise otpadne vise si i imao. ako ti otpadne manje manje si i imao i opet si na istom. ako imas 5000 dinara i zaradis 1000 dinara imas 6000 dinara. ako poslije izgubis 1000 opet imas 5000. da si zaradio manje (recimo 500) otpocetka bi imao manje (5500) i onda kada i izgubis manje (500) dolazis opet na isto (5000). a da nista nisi ni zaradio, ni poslije izgubio, cijelo vrijeme bi imao opet 5000.

    u medjuvremenu je bolje vuci godinu dana vise poena nego manje. kada prodje godina ti je isto. ali se u medjuvremenu sa vecom zalihom mirnije spava (bolji rejting, bolji zrebovi, vise bjezis konkurenciji, manja mogucnost da te u medjuvremenu neko stigne itd).

    ....

    a evo i primjer kako se moze ne odbraniti veliki dio i kako to nema veze, jedino je osvojiti vise od drugih u posljednje 52 sedmice. prethodna godina s tim nema veze.

    nole je 2011. osvojio 3 slema i 5 mastersa (ukupno 10 turnira) i imao jednu od najboljih godina modernog tenisa, 2012. je odbranio "samo" 1 slem i 3 mastersa (i jos osvojio WTF a ukupno "samo" 6 turnira) i opet zavrsio kao br1. prosto jer je tokom sezone skupio vise poena od konkurencije. prethodna sezona sa tim nema nikakve veze (osim sto je naravno uticala na to ko je koji nosioc bio na zrebu ove druge sezone)!

    Comment


    • Originally posted by talicni View Post
      nema veze. ista se diskusija vodi i na temi o noletu. evo sta sam tamo napisao:

      ako ti vise otpadne vise si i imao. ako ti otpadne manje manje si i imao i opet si na istom. ako imas 5000 dinara i zaradis 1000 dinara imas 6000 dinara. ako poslije izgubis 1000 opet imas 5000. da si zaradio manje (recimo 500) otpocetka bi imao manje (5500) i onda kada i izgubis manje (500) dolazis opet na isto (5000). a da nista nisi ni zaradio, ni poslije izgubio, cijelo vrijeme bi imao opet 5000.

      u medjuvremenu je bolje vuci godinu dana vise poena nego manje. kada prodje godina ti je isto. ali se u medjuvremenu sa vecom zalihom mirnije spava (bolji rejting, bolji zrebovi, vise bjezis konkurenciji, manja mogucnost da te u medjuvremenu neko stigne itd).

      ....

      a evo i primjer kako se moze ne odbraniti veliki dio i kako to nema veze, jedino je osvojiti vise od drugih u posljednje 52 sedmice. prethodna godina s tim nema veze.

      nole je 2011. osvojio 3 slema i 5 mastersa (ukupno 10 turnira) i imao jednu od najboljih godina modernog tenisa, 2012. je odbranio "samo" 1 slem i 3 mastersa (i jos osvojio WTF a ukupno "samo" 6 turnira) i opet zavrsio kao br1. prosto jer je tokom sezone skupio vise poena od konkurencije. prethodna sezona sa tim nema nikakve veze (osim sto je naravno uticala na to ko je koji nosioc bio na zrebu ove druge sezone)!
      Svaka sledeca sezona nema nista sa prethodnom ako gledamo striktno matematicki. Ali, zivot nije samo u brojkama. Sasvim drugi pristup je kada igrac, koliki i da je profesionalac, treba sledece godine da "odbrani" titulu, evo necu reci bodove, nego kada dodje znajuci da prethodne godine nije postigao zavidan rezultat na istom turniru. Realno on vis a vis konkurenata dobija poene. Ti to kazes skupio vise bodova od konkurencije, upravo to i jeste poenta.
      2012 je Djokovic zavrsio kao prv izmedju ostalog i zato sto je Nadal pola godine bio van terene. Znaci na njegov broj jedan, nisu uticali samo poene koje je on realno osvojio, nego sta su i konkurenti uradili.

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Svaka sledeca sezona nema nista sa prethodnom ako gledamo striktno matematicki. Ali, zivot nije samo u brojkama. Sasvim drugi pristup je kada igrac, koliki i da je profesionalac, treba sledece godine da "odbrani" titulu, evo necu reci bodove, nego kada dodje znajuci da prethodne godine nije postigao zavidan rezultat na istom turniru. Realno on vis a vis konkurenata dobija poene. Ti to kazes skupio vise bodova od konkurencije, upravo to i jeste poenta.
        2012 je Djokovic zavrsio kao prv izmedju ostalog i zato sto je Nadal pola godine bio van terene. Znaci na njegov broj jedan, nisu uticali samo poene koje je on realno osvojio, nego sta su i konkurenti uradili.
        zavrsio je kao br1 jer je sakupio najvise poena. i to je sva bit! ni njegova ni rafina prosla sezona nema s tim veze. sto se tice rafinog odsustva, on se povukao nakon W a da nije imao nikakvu prednost na rejsu! tradicionalno nole (mozda ima 1 izuzetak) nakon W osvaja vise poena od rafe tako da to nije igralo neku vecu ulogu. to su vise iskoristili neki drugi igraci. fed je uzeo W (rafa ispao rano) marej (koji ima jako losu h2h sa rafom u vaznim mecevima) je uzeo USO i OI. nole je uzeo WTF kojeg rafa nije nikada osvojio, sangaj (takodjer otkako se igra u sangaju rafa nije osvojio), peking i kanadu, sve turnire koje nole i inace odlicno igra a gdje rafa i nema pretjerano uspjeha.

        ako rafa nije stvorio prednost nakon svog najboljeg dijela sezone (sljake) i noletovog obicno losijeg (trava a i sljaka mu je losija od tvrdog) tesko da bi stekao prednost u svom tradicionalnom najlosijem a noletovom najboljem dijelu godine (posljednjem kvartalu)! i tvrditi da je rafino ne igranje s kraja 2012. uzrok noletovog YE#1 na kraju 2012. je neozbiljno! pa nole je bio ispred rafe u trenutku rafinog povlacenja (2100p) iako je prakticki otstatirao period nakon USO prethodne sezone!

        naravno da utice i sta konkurenti urade. i niko nije uradio nista bolje od noleta pa ni rafa (niti bi uradio bolje i da se nije povukao pa sve i da je odigrao ostatak osjetno bolje nego sto to obicno radi).

        nema tu puno pritiska. obicno kada ti turnir lezi ti imas psiholosku prednost kao bivsi sampion a ne kocnicu. tako je nole osvojio 4 od 4 finala OZIja. a izgubio 4-5 finala na sinsiju. USO isto losije. rafa je osvojio 9 od 10 RG-a. itd...
        Last edited by talicni; 28-04-15, 11:53.

        Comment


        • Bivsi mentor Nishikorija o njegovom kvalitetu i potencijalu: http://news.yahoo.com/nishikori-bett...6948--ten.html.
          Preterao je malo, jel jos rano izvoditi vakve zakljucke ili ne?

          Comment


          • Da je bio 7-8 centimetara visi mogao bih da kazem da moze da dostigne nivo Djokovica, ovako mislim da je to mnogo tesko jer ima ranljiv servis, a to je najbitniji udarac u tenisu. Ali da ima ogroman potencijal to svakako stoi.
            OVAKO

            Comment


            • Ogroman je znak pitanja šta bi bilo od Keja da je nešto više izrastao.
              Dobio bi mogućnost da bolje servira, mada se ne postaje dobrim serverom samo zbog visine, nego treba tu i tehnike, tako da je dobrobit sa te strane blago rečeno neizvesna.
              Jednako je neizvesno šta bi bilo sa njegovim dosadašnjim načinom igre. Sa visinom bi mu se pomerilo težište pa bi time postalo upitno da li bi tada jednako hvatao lopticu u penjanju kako to sada čini. Sa tim je u direktnoj vezi i kretanje koje bi zasigurno bilo drugačije. Potom ide upit da li bi ta visina uslovljavala drugojačiju tehniku uz još sijaset nepoznanica na koje bi se vrlo teško mogao dati valjan odgovor.
              sigpic

              Comment


              • novi davidenko. ista visina isti stil igre, samo je malko krupniji.

                Comment


                • Nisikori je kompletniji igrac od Davidenka,zna da promjeni ritam...odigra poneki slajs,drop sot ili izadje naprijed.Rus je ipak bio klasican igrac osnovne linije,Nisikori vise podsjeca na Nalbandijana po stilu igre.

                  Comment


                  • ne znam... sto se tice udaranja loptice u penjanju, brzine i kretanja, davidenko... to je ono sta njega karakterise kao igraca ... ne toliko raznovrsnost.

                    nalbandian je meni blizi santoru kojeg je krasila bas raznovrsnost.
                    Last edited by talicni; 29-04-15, 13:37.

                    Comment


                    • Zanimljiva prica oko Manarina
                      http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VUDbLfmqqkp
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by talicni View Post
                        ne znam... sto se tice udaranja loptice u penjanju, brzine i kretanja, davidenko... to je ono sta njega karakterise kao igraca ... ne toliko raznovrsnost.

                        nalbandian je meni blizi santoru kojeg je krasila bas raznovrsnost.
                        Nalbandian i Santoro su 2 razlicita svijeta.Jedini covjek koji igra slicno Fabriceu je F. Mayer

                        Comment


                        • to sam napisao sto se tice raznovrsnosti (i u odnosu na keija). kao odgovor na jedan od gornjih komentara. mislim da niko ne igra raznovrsnije nego je to radio santoro (otud valjda i nadimak carobnjak ili madzionicar).

                          sto se tice osnovnih karakteristika, ranog udaranja lopte, kretanja, brzine itd... meni je nisi novi davidenko.
                          mozda grijesim ali mislim da debeljka nikada nije krasilo kretanje i brzina sto je uz rani udarac osnova igre kaija i davidenka.
                          Last edited by talicni; 29-04-15, 14:54.

                          Comment


                          • Meni je on klasicni baseliner bio.
                            Sjecam se malo njegovog vjerovatno prvog meca na televiziji (ES),igrao je protiv Couriera i kao "junior" servirao preko 200km/h. Ne sjecam se da sam ga poslije vidjao da je tako jako servirao

                            Comment


                            • meni kada se kaze raznovrsnost, intuitivnost u tenisu je santoro prva asocijacija, van svih klisea. nadimak dovoljno govori, zvati nekoga ko je kao najboljeplasirani bio tek 17. na svijetu carobnjakom nije bez razloga. to su dropovi, lobovi jako cesto je igrao ono sto se najmanje ocekivalo. i veoma atraktivno. ukucas tennis magician i dodjes do santora. mogu se sloziti i za debeljka da je igrao atraktivno i intuitivno. mnogi kazu da mu je tenis bio prioritet i da nije pecao, ronio, jahao, trkao autima, mislim i planinario nemam pojma sta sve ne da bi imao daleko ozbiljniju karijeru. kazu da je bio eben talenat.

                              kada cujem kei... ne pomislim na to, nego na rani udarac, brzinu, pokretljivost... bas kao i kada pomislim na davidenka. to je neko moje subjektivno misljenje ali mislim da u mojoj subjektivnosti oko toga ima dosta objektivnosti. svi mozda ne pomisle na iste igrace ali bi se trebali sloziti da su to karakteristike tih igraca.
                              Last edited by talicni; 29-04-15, 15:31.

                              Comment


                              • Originally posted by Damir View Post
                                Meni je on klasicni baseliner bio.
                                Sjecam se malo njegovog vjerovatno prvog meca na televiziji (ES),igrao je protiv Couriera i kao "junior" servirao preko 200km/h. Ne sjecam se da sam ga poslije vidjao da je tako jako servirao
                                Ko ti je klasicni baseliner Nalbandijan ili Davidenko?

                                Comment

                                Working...
                                X