Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Ukoliko Novak na kraju karijere bude imao 5 AO, 3 RG, 3 WB, 3 USO, Olimpijsko zlato, preko 30 MS, 5 WTF titula, preko 300 nedelja na mestu br.1 i bolji H2H protiv Nadala i Federera bice GOAT.
    Nece,bice najtrofejniji igrac ikad,mada nije naustrb jos koji Ao cisto da potvrdi
    Last edited by Srkisa; 06-04-15, 22:56.

    Comment


    • Originally posted by Srkisa View Post
      Nece,bice najtrofejniji igrac ikad,mada nije naustrb jos koji Ao cisto da potvrdi
      Nece biti najtrofejniji, Federer ce imati vise GS, verovatno i Nadal, ali gledano sveobuhvatno bice GOAT. On mora do svoje 30 godine da osvoji bar 2 RG, za ostale GS moze i kasnije ali za sljaku treba fizicka snaga koja sa godinama opada. RG ove godine i Olimpijsko zlato u Riu je pod MUST BE ukoliko puca na GOAT tutulu.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Nece biti najtrofejniji, Federer ce imati vise GS, verovatno i Nadal, ali gledano sveobuhvatno bice GOAT. On mora do svoje 30 godine da osvoji bar 2 RG, za ostale GS moze i kasnije ali za sljaku treba fizicka snaga koja sa godinama opada. RG ove godine i Olimpijsko zlato u Riu je pod MUST BE ukoliko puca na GOAT tutulu.
        Ne treba čovječe, imat će iskustvo...čitaš li išta ovdje

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Nece biti najtrofejniji, Federer ce imati vise GS, verovatno i Nadal, ali gledano sveobuhvatno bice GOAT. On mora do svoje 30 godine da osvoji bar 2 RG, za ostale GS moze i kasnije ali za sljaku treba fizicka snaga koja sa godinama opada. RG ove godine i Olimpijsko zlato u Riu je pod MUST BE ukoliko puca na GOAT tutulu.
          Jedan dva Gsa manje vise nadoknadice sa vise mastersa olimpijskim zlatom vise Wtf(osvojice minimum jos dva)i bice najtrofejniji(bar u nasim snovima),a GOAT on mozda vec jeste jer je to kao svetski rekord u kvalitetu tenisa(najkvalitetniji igrac ikada) samo nema cinjenica i merila kojim bi to potvrdili
          Last edited by Srkisa; 06-04-15, 23:37.

          Comment


          • За Нолета има још доста година играња, само се плашим да ја то нећу испратити до краја, много сам матор...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Dobro si rekao pricamo o Federeru, ne tamo nekom levatu. Kako onda Fed igra mec zivota protiv Noleta svaki put meni nije jasno?
              Zašto, kako, nemam pojma ni ja ali to je njegov pristup mečevima sa No1etom. Pitaj Federera lično. Valjda i on ponekad otvori liniju sa navijačima na društvenim mrežama?

              Comment


              • Kvotovao si mi pitanje sa kojim sam poentirao kod malog fizičara, što i nije teško, dječak navija za Arsenal i hvali Wengera

                Originally posted by shminka View Post
                Novak je bolji od Federera na sporom hardu, nema tu puno priče. Imao prvi 21, a drugi 27 il prvi 27, a drugi 33. U njihovim duelima na tvrdoj podlozi toliko znače te nijanse brzine podloge, nenormalno. Ovakva podloga je Novakova najbolja, a Federerova najlošija. Razliku ne čine godine, nego ih čini upravo ova nijansica brzine terena i stil igre koji igraju jedan i drugi. Hvat na Novakovom FHu, jačina tog FHa, teški spin na FHu, jačina BHa, vrijeme za namještanje na udarce, fantastična defanziva ga čine nepobjedivim u ovim uslovima.
                Odlično, još samo da to shvate tvoje kolege na mračnoj strani. Čitajući ih, ponekad imam osjećaj da nosi štaku umjesto reketa. Stalno stvaraju win-win situaciju, pa čak i kad izgubi u IW on je uzeo set, pružio otpor Novaku u prajmu, praktično je on pobjednik. Tu je i standardo sugerisanje kad mu sad ovako parira kako bi bilo u prajmu Kao da ne igraju dva vrhunska profesionalca, dva najbolja tenisera trenutno, dva čovjeka koja još uvijek ispisuju tenisku istoriju, nego su godine ključ svega, spin za riplija.

                Originally posted by shminka View Post
                Što Federer igrao lošiji meč 2009?

                1. Mislim da je 2009. Federeru Miami kao turnir bio zadnja stvar na pameti. Mononukleoza 2008, žestoko spremanje za 2009. i onako težak poraz na AOu su sigurno ostavili traga. Dominirao je i u Miamiu i u Rimu na početku mečeva, pa je pucao na kraju. U Rimu poslije kiše nije ni izašao na teren. U medjuvremenu se i oženio, vjerovatno saznao i da će postati otac. Sjetiti se komentara za sličnu Novakovu situaciju, kao i samih igara na većini turnira. Sa ove distance mu taj Miami 2009. znači još i manje.
                To bijaše meč u kojem je Federer razbio reket? Koliko je puta bacio reket u zadnjih 10 godina?
                Možemo samo nagađati, on je tu gubio i od punoglavca Nadala. Činjenice su da je Federer imao godina kao Novak sad (ovo se odnosi na malog fizičara) i da je Novak igrao najgori meč na sporom hardu turnir prije protiv Roddicka, najgori bar za mene. Odigrao je loše i taj meč i opet pobijedio, nakon toga bio sam siguran da nema šta tražiti u finalu protiv Murraya. Gle čuda, to je jedina pobjeda Murraya na ovoj podlozi od 11 odigranih mečeva.

                Još jednom, Federer, Nadal i Murray vs Hardović na sporom hardu 2-22, ako im dodamo Ferrera 2-28

                Originally posted by shminka View Post
                2. Masters u IWu Federeru #33 znači sasvim sigurno puno više nego što je značio Federeru #27. Baš kao što će i Novaku više značiti za 6 godina, nego danas. Isto važi i recimo za Dubai. Sa 27 u toj 2009. godini je poslije AOa u njegovoj glavi sasvim sigurno bio samo RG, baš kao što je i Novaku sada. Sa 27 gledaš kako ćeš spreman doći na GSove, jer ćeš na svakom imati šansu da ga osvojiš. Sa 33 baš i nisi u stanju birati gdje ćeš zapeti, nego gledaš da iskoristiš svaku situaciju koja ti se ukaže da osvojiš nešto, čisto da dokažeš da ne igraš bezveze. U svoj toj priči možeš igrati opuštenije nego sa 27, jer zaista nemaš šta izgubiti, pogotovo ako si do sada osvojio sve što se moglo osvojiti.
                Ovdje pokušavaš reći da je Federer bio odličan u oba meča ali to moram da provaljujem između redova Svejedno mislim da je Novak bio jednako motivisan kao i Federer, ipak su to finala. Zato je meč u IW bio vrhunski.

                Originally posted by shminka View Post
                Pominješ sinoć da će se uskoro početi pričati o lošoj Novakovoj konkurenciji. Samo tako i možeš nazvati Novakovo redanje titula, jer si istu stvar u Federerovom slučaju tako nazivao
                Naravno da pominjem. Počeće od onih koji su negirali za period od prije 10-ak godina. Na kraju karijera će biti lako utvrditi rejtinge igrača pored kojih su osvajali sva trojica, tad će biti lakše. Neke titule jednostavno imaju veću vrijednost, iako se uvijek možemo praviti ludi i banalizovati "titula je titula".

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Novak je bolji od Federera na sporom hardu, nema tu puno priče. Imao prvi 21, a drugi 27 il prvi 27, a drugi 33. U njihovim duelima na tvrdoj podlozi toliko znače te nijanse brzine podloge, nenormalno. Ovakva podloga je Novakova najbolja, a Federerova najlošija. Razliku ne čine godine, nego ih čini upravo ova nijansica brzine terena i stil igre koji igraju jedan i drugi. Hvat na Novakovom FHu, jačina tog FHa, teški spin na FHu, jačina BHa, vrijeme za namještanje na udarce, fantastična defanziva ga čine nepobjedivim u ovim uslovima.

                  Što Federer igrao lošiji meč 2009?

                  1. Mislim da je 2009. Federeru Miami kao turnir bio zadnja stvar na pameti. Mononukleoza 2008, žestoko spremanje za 2009. i onako težak poraz na AOu su sigurno ostavili traga. Dominirao je i u Miamiu i u Rimu na početku mečeva, pa je pucao na kraju. U Rimu poslije kiše nije ni izašao na teren. U medjuvremenu se i oženio, vjerovatno saznao i da će postati otac. Sjetiti se komentara za sličnu Novakovu situaciju, kao i samih igara na većini turnira. Sa ove distance mu taj Miami 2009. znači još i manje.


                  2. Masters u IWu Federeru #33 znači sasvim sigurno puno više nego što je značio Federeru #27. Baš kao što će i Novaku više značiti za 6 godina, nego danas. Isto važi i recimo za Dubai. Sa 27 u toj 2009. godini je poslije AOa u njegovoj glavi sasvim sigurno bio samo RG, baš kao što je i Novaku sada. Sa 27 gledaš kako ćeš spreman doći na GSove, jer ćeš na svakom imati šansu da ga osvojiš. Sa 33 baš i nisi u stanju birati gdje ćeš zapeti, nego gledaš da iskoristiš svaku situaciju koja ti se ukaže da osvojiš nešto, čisto da dokažeš da ne igraš bezveze. U svoj toj priči možeš igrati opuštenije nego sa 27, jer zaista nemaš šta izgubiti, pogotovo ako si do sada osvojio sve što se moglo osvojiti.

                  Po Novakovim mečevima ovdje u prvim kolima se da zaključiti da ni sam nije bio nešto specijalno raspoložen za trošenje energije u Miamiu. Stiče se dojam da ga je osvojio sa pola snage, a samo je u jednom meču morao sačekati da protivnik padne i prošetao se ostatkom meča. Osvojio je turnir jer na njemu nije bilo igrača koji ga može dobiti. Bruku takvih turnira je i sam Federer osvojio iz istog razloga. Pominješ sinoć da će se uskoro početi pričati o lošoj Novakovoj konkurenciji. Samo tako i možeš nazvati Novakovo redanje titula, jer si istu stvar u Federerovom slučaju tako nazivao (Jednom kad se maknu Nadal, Federer i Mari, konkurencija je kao u Federerovom prajmu.)

                  Nije to jedina ista stvar koja se naziva različitim imenima...ali dobro, nije se Federer pratio kao što se prati Novak (ne mislim na tebe). Federer se sada prati, pa će se valjda za 5-6 godina iste stvari nazivati jednakim imenima?

                  Bojana
                  Bas ti je izuzetan post. Ja sam podvukao ono sa cime se najvise slazem.

                  I dao si mi ideju kako sa Bojanom:

                  Spoiler
                  Bojana
                  Last edited by NI; 07-04-15, 08:30.

                  Comment


                  • NI, jedno je shminka, jedno si ti, on kad posalje cvet, mozda i upali
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Vidite kako NI iskusno podvuce sve bitno i okrene opet pricu na svoju stranu, jer sve to sto je shminka napisao u stvari vuce vodu na Novakovu vodenicu.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Andy Murray je u svoj ovoj priči definitivno najjači lik

                        Vuče, kad uzmeš samo ono što ti treba, a zanemariš ono što ti ne treba
                        Last edited by shminka; 07-04-15, 08:35.

                        Comment


                        • NI je najveci majstor spinovanja na forumu, tako da me ne cudi.
                          Ali cela prica je krenula oko toga da li je ili nije Fed odigrao mec karijere u Dubaiju ove godine, a doslo se do slabe ere, price oko GOAT-a itd

                          Spoiler
                          davno je nisam pila
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Andy Murray je u svoj ovoj priči definitivno najjači lik
                            Potcjenjujes Marija. On je izgubi dva finala i jedno polufinale od Novaka. Da nije bilo Novaka, moguce da bi dobio sva tri i sad bi o njemu pisali slavopojke.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Potcjenjujes Marija. On je izgubi dva finala i jedno polufinale od Novaka. Da nije bilo Novaka, moguce da bi dobio sva tri i sad bi o njemu pisali slavopojke.
                              A koliko bi Rodik imao slemova da nije bilo Feda, sigurno 5-6 i sta bi se tek o njemu pricalo.
                              Izgleda da svako vreme ima svog Rodika
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                NI je najveci majstor spinovanja na forumu, tako da me ne cudi.
                                Ali cela prica je krenula oko toga da li je ili nije Fed odigrao mec karijere u Dubaiju ove godine, a doslo se do slabe ere, price oko GOAT-a itd

                                Spoiler
                                davno je nisam pila
                                Nije ni cudo, jer tema je pogotovo medju Novakovim navijacima aktuelan a i normalno je da se tokom diskusije (bilo kakve) pocne sa jednom a zavrsi sa drugom stvari... To je prirodno, i spontano, nije se desilo jer je neko namerno hteo tako da "napravi"
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X