Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Nisi ti bas najbolje shvatio taj post, pricamo trenutno o konkureniciji i kako Fed nije imao protiv koga da igra 2004-2007. godine, a CW je onda da lep primer, koliko god ja navijala i volela Troickog cinjenica je da on nije bas nesto specijalno talentovan i da je neverovatno cudo sto je dosao do top 15 na svetu, sto dovoljno govori o trenutnoj konkureniciji na ATP tour-u.
    Kako sam shvatio post to je moja stvar tako sam i napisao a vi ste veliki strucnjaci pa nabolje znate ko je talentovan a tvrdim da VIKTOR moze u top 10

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Ovo za konkurenciju, ipak je Novaku danas teže osvojiti turnir, jer uvijek mora preći preko bar jedne teniske legende da bi osvojio turnir, to su činjenice. Npr ako želi da osvoji RG, mora proći preko Federera, vjerovatno Nadala i Del Potra, treći nije legenda ali je odličan igrač. Ne postoji teži put od toga, što je dobro, da se jednog dana ne bi osporavali uspjesi, kao što to neki rade sa Federer-om.
      Morao je i Roger proci Agasija, Safina, na samom pocetku i Samprasa... A nakon njih je stigao Nadal... Koji je morao proci Federera (ili obratno, kako god)...

      Comment


      • Originally posted by BOKI1969 View Post
        Kako sam shvatio post to je moja stvar tako sam i napisao a vi ste veliki strucnjaci pa nabolje znate ko je talentovan a tvrdim da VIKTOR moze u top 10
        Pa niko nije rekao da ne moze u top 10, ali da je ekstremno talentovan, pa bas i nije, nego je sve postigao neverovatnim radom i svaka mu cast.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Pa niko nije rekao da ne moze u top 10, ali da je ekstremno talentovan, pa bas i nije, nego je sve postigao neverovatnim radom i svaka mu cast.
          Rezultat u sportu se sastoji od vise elemenata a talenat o kojem govorite i insistirate kao vazan je oko 5% od 100%to ce vam potvrditi mnogi strucnjaci

          Comment


          • Originally posted by majabl View Post
            Morao je i Roger proci Agasija, Safina, na samom pocetku i Samprasa... A nakon njih je stigao Nadal... Koji je morao proci Federera (ili obratno, kako god)...
            A poceo je sa Patrikom Rafterom u svom prvom GS mecu 25. maja 1999 na Frens Openu, i uzeo mu prvi set

            Ja ne znam da li sam samo potrefio vece ili se sve vise kace za ovih 16 Slemova Federera.. krajnje mi je zanimljivo
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG
              za ovaj bold pa x100000000

              a za ovu pricu o slaboj eri, mogu samo da se nasmejem...
              ja isto tako mogu da kazem da trenutno Djokovic nema protiv koga da igra osim mozda Nadala, posto je Marej psihicki slab, Federer je mator i spreman za penziju (to su vase reci), a ostatak top 10 je presmesan, dovoljno je sto je jedan Almagro bio u top 10....
              Ja sam samo iskazao svoje misljenje.... ;) Za koje mislim da je sasvim korektno.....
              Evo ovako Rogerovi GS od 2003 do 2007:
              Wimbledon 2003: Philipousis. Shalken, Rodick
              Ao 2004: Nalbandian(povrede) Ferrero, Safin
              Wimbledon 2004: Rodick (komleksi vec) Grosejan, Hewit
              Us open 2004: Agassi( 34 g.tada) Henman, Hewit
              Wimbledon 2005: opet isto Hewit, Ferrero, Rodick
              Us open 2005: Hewit, Agassi, Nalbandian
              Ao 2006: Baghdatis, Kiefer, Davydenko
              Wimbledon 2006: Bjorkman, Ancic, Nadal( msm da je to jedini put da ga je dobio u finalu GS) ustvari dobio ga je u jos jednom finalu...
              Us open 2006: Gicquel, Rodick, Davydenko, Blake
              Ao 2007: Od te godine se prikljucuju Murray, Djokovic i Nadal na ostalim podlogama a ne samo na sljaci
              Robredo, Roddick, Gonzales
              Wimbledon 2007: Ferrero, Gasquet, Nadal
              Od ove godine se sve menja iako je i te godine uzeo US open.....tako da to je 12/16 GS
              2007 godine od Novaka i Andy se nije moglo ni ocekivati nista bolje jer su imali po 20 tada, Nadal je vec vladao sljakom, a o ostatku teniskog sveta u tom periodu sta reci, jednostavno sada je mnogo jaca konkurencija nego sto je bila kada je Roger vladao....
              Atp rankings 2004:
              1 Federer, Roger SUI 1 2 Roddick, Andy USA 3 Hewitt, Lleyton AUS 2 4 Safin, Marat RUS 5 Moya, Carlos ESP 6 Henman, Tim GBR 7 Coria, Guillermo ARG 8 Agassi, Andre USA 9 Nalbandian, David ARG 10 Gaudio, Gaston ARG 11Johansson, Joachim SWE 12 Canas, Guillermo ARG 260 1595 124 1471 1471 26 13 Robredo, Tommy ESP 8 1465 1295 170 170 26 14 Hrbaty, Dominik SVK 47 1380 584 796 796 31 15 Grosjean, Sebastien FRA -5 1370 1610 -240 -240 17 16 Youzhny, Mikhail RUS 27 1340 840 500 500 27 17 Haas, Tommy GER NR 1330 0 1330 1330 22 18 Pavel, Andrei ROM 51 1325 519 806 806 26 19 Massu, Nicolas CHI -7 1320 1559 -239 -239 29 20 Spadea, Vincent Spadea, Pavel, Moya, Coria, Massu..... Ni tada nije bilo nista bolje, cak je bilo i slabije imas "Almagra koliko volis"

              Atp Rankings 2005:
              1 Federer, Roger SUI 0 6725 6335 390 390 19 2 Nadal, Rafael ESP 49 4765 775 3990 3990 24 3 Roddick, Andy USA -1 3085 3655 -570 -570 20 4 Hewitt, Lleyton AUS -1 2490 3590 -1100 -1100 17 5 Davydenko, Nikolay RUS 23 2390 1085 1305 1305 30 6 Nalbandian, David ARG 3 2370 1945 425 425 21 7 Agassi, Andre USA 1 2275 2100 175 175 17 8 Coria, Guillermo ARG -1 2190 2400 -210 -210 22 9 Ljubicic, Ivan CRO 13 2180 1235 945 945 25 10 Gaudio, Gaston ARG 0 2050 1920 130 130 25 11 Gonzalez, Fernando CHI 12 1790 1235 555 555 24 12 Safin, Marat RUS -8 1730 3060 -1330 -1330 16 13 Johansson, Thomas SWE 17 1645 1013 632 632 25 14 Ferrer, David ESP 35 1620 790 830 830 28 15 Ginepri, Robby USA 48 1520 625 895 895 26 16 Gasquet, Richard FRA 91 1506 413 1093 1093 17 17 Ferrero, Juan Carlos ESP 14 1500 955 545 545 26 18 Hrbaty, Dominik SVK -4 1490 1380 110 110 28 19 Robredo, Tommy ESP -6 1490 1465 25 25 25 20 Stepanek, Radek
              Ginepri, Ferrero, Hrbaty.....ne kazem da nisu dobri igraci....a o top10 da i ne pricamo sem Nalby, Rafe i Kolje

              Posto nmg da nastavim verovatno je vec velik post.....u 2006 drustvo top 20 je bilo nesto konkurentnije..
              Ja kazem i priznajem da je Roger za sada najveci ikada i da ce njegovi rekordi tesko biti oboreni ali moras
              priznati da je i vreme u kojem je igrao makar malo pomoglo tome...Pogotovo sto je bio u sjajno formi i igrao
              neverovatan tenis to ne osporavam ali ipak konkurencija nije bila na njegovom nivou... ;)
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • kad si vec spomenuo taj mec

                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by majabl View Post
                  Morao je i Roger proci Agasija, Safina, na samom pocetku i Samprasa... A nakon njih je stigao Nadal... Koji je morao proci Federera (ili obratno, kako god)...

                  Netačno, kraj Samprasa nije nijednom prošao do titule, jer on tada nije igrao. Kraj Agassi-a je prolazio kada je ovaj već imao oko 35 godina. Ja ne sporim titule Federeru, samo kažem da Novak danas ne može uzeti turnir, a da ne prođe kraj teniske legende. Obojica imaju nevjerovatan kontinuitet, nemaju nekih kikseva, Rafa nema kiks otpočetka sezone, Federer ima 2, i teško je kraj takvih uzimati turnir za turnirom, svi smo off

                  Comment


                  • Али дефинитивно не игра као раније, и не знам зашто али имам неки осећај као да је у другом плану у односу на Новака и Рафу! и без обзира што има 16 титула опет сви причају само о новом великом финалу...
                    Забибери ударац момче!!!
                    http://www.youtube.com/watch?v=__jLJE3T4XQ&NR=1

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Ja ne znam da li sam samo potrefio vece ili se sve vise kace za ovih 16 Slemova Federera.. krajnje mi je zanimljivo
                      Nisi, nedavno je grupa njih tvrdila da su sigurni da ce Novak prestici tih 16 titula...

                      Comment


                      • Indigo ja se ne slazem sa tvojom konstatacijom, da nije bilo Federera, svi ti silni igraci bi bili visestruki osvajaci GS, a on je, da ponovim kao papagaj, dominirao i niko mu nista nije mogao.
                        Ja ne znam zasto je to tako tesko priznati i reci, nego je potrebno osporavati njegove uspehe?

                        A kao sto sam vec rekla, i ja ovu Djokovicu sezonu i sve ove pobede mogu da osporim, Nadal nije u nekoj formi, Fed je mator, Marej je psihicki los, ostatak tura je presmesan.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Софроније View Post
                          Али дефинитивно не игра као раније, и не знам зашто али имам неки осећај као да је у другом плану у односу на Новака и Рафу! и без обзира што има 16 титула опет сви причају само о новом великом финалу...
                          Pa covece odigrano je 6 velikih turnira od pocetka sezone a on nije usao u finale nijednog, po prvi put od 2001. godine. Jasno je i njemu da je u drugom planu, samo sto je na zalost (po tenis generalno) to vise nego dovoljno da bude ubedljiv na mestu treceg najboljeg igraca planete
                          Last edited by ClayWarrior; 31-05-11, 23:45.
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Надал није у форми јер почињу да раде комплекси
                            Забибери ударац момче!!!
                            http://www.youtube.com/watch?v=__jLJE3T4XQ&NR=1

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Koliko ja znam igrao je u Agasijevo vreme, koji spada u igrace koji su obelezili jednu deceniju.
                              Kad je postao profesionalac, '98, pogledaj koji igracu tada jos uvek bili aktivni.

                              A druga stvar, on je dominirao tih godina i pitanje za tebe je da li ti shvatas sta znaci ta rec?
                              Ne moras vredjati moj intelekt i pitati me da li znam sta znaci rec dominacija,naravno da znam sta znaci.
                              Ja sam pitao "zive legende tenisa" samim tim sam odao veliko postovanje prema tvom teniseru a nisam pitao za tenisere koji su obelezili 5-10 godina mada se slazem da je A.A bio veliki ali nije bio bog.
                              Ovo vreme ima "2 Boga" ako tako mogu da se izrazim a treci dolazi i polako uzima prevlast za naredne godine, pa ipak mislim da je Novakov put mnogo tezi nego Rodzerov.

                              Rodzer Federer u 2004. osvaja 3GS (AUS,W,US) a atp lista pred kraj te godine izgleda ovako:

                              ATP Race Standings For 10/11/04

                              1 Federer, Roger
                              2 Roddick, Andy
                              3 Hewitt, Lleyton
                              4 Moya, Carlos
                              5 Coria, Guillermo
                              6 Henman, Tim
                              7 Gaudio, Gaston
                              8 Safin, Marat
                              9 Agassi, Andre
                              10 Grosjean, Sebastien
                              11 Nalbandian, David
                              13 Johansson, Joachim
                              14 Hrbaty, Dominik
                              15 Kiefer, Nicolas
                              16 Gonzalez, Fernando
                              17 Massu, Nicolas
                              18 Spadea, Vincent
                              19 Canas, Guillermo
                              20 Chela, Juan Ignacio
                              21 Haas, Tommy
                              22 Ancic, Mario
                              23 Srichaphan, Paradorn

                              Danasnji igrac na poziciji 20. bi mogao ladno da polupa sve igrace osim Federera i mozda Rodika.
                              Last edited by AIRBORNE; 31-05-11, 23:48.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by majabl View Post
                                Nisi, nedavno je grupa njih tvrdila da su sigurni da ce Novak prestici tih 16 titula...
                                Neznam zasto odbacijes takvu mogucnost mogla bi ispasti smesna za nekih 5-6 godina a kad smo kod Rogerovih rekorda vec su mu 2 pala od strane novaka a bice ih jos nadam se

                                Comment

                                Working...
                                X