Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ukupno gledavsi, i pored toga sto vodi 11:10 protiv Bekera, Lendlu je Boris bio veliki problem. U principu je Ivan bio osjetno bolji igrac. Ima stvarno ocajan rezultat sa Bekerom na GS-ovima. Tri puta ga je zaustavio u Uimbldonu koji je Lendlu toliko znacio. Doduse, 1989. je to bio sa puno srece, i uz laganu naklonost sudija. Tri preostala meca su bila na hardu ali u period kada je Lendl bio pomalo na zalasku.

    Ali ne moze se reci da je Edberg bio problem Borisu. Prije vazi obrat, i pored 3:1 na GS-ovima. Edberg je bio bolji igrac. Osim toga, bio je veliki favorit prije finala Uimbldona 1989, u izvanrednoj formi, ali je lako izgubio od Bekera. Kao i u mnogo drugih prilika Edberge je i tada podbacio.

    Comment


    • Najbolji svedski teniseri svih vremena po izboru svedskog Eurosporta

      1. Björn Borg
      2. Stefan Edberg
      3. Mats Wilander
      4. Robin Söderling
      5. Thomas Johansson
      6. Thomas Enqvist
      7. Sven Davidson
      8. Jonas Björkman
      9. Anders Järryd
      10. Magnus Norman
      11. Joakim Nyström
      12. Mikael Pernfors
      13. Kent Carlsson
      14. Magnus Gustafsson
      15. Magnus Larsson
      16. Henrik Sundström
      17. Jan-Erik Lundqvist
      18. Jonas Svensson
      19. Ulf Schmidt
      20. Joachim "Pim-Pim" Johansson
      21. Lennart Bergelin
      22. Nicklas Kulti
      23. Christian Bergström
      24. Peter Lundgren
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Jarid i Nistrem su podcijenjeni.

        Comment


        • CW jesi li upucen kad je upitanju Normanova karijera. Znam da je imao problema sa srcem jos 1998. neki svoj zenit dosegao 2000. a onda usledio bas velik pad. Kakvih je sve problema imao sa srcem tokom karijere ? Msm je li znas bilo sta o tome ?

          Comment


          • Nisam ni znao da ih je imao. Odgledao sam dva puta finale Rolan Garosa koje je igrao ali to je sve
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • sta se desava sa soderlingom, jel se vraca on uopste ?

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Nisam ni znao da ih je imao. Odgledao sam dva puta finale Rolan Garosa koje je igrao ali to je sve
                Pa ne znam ni ja bas u detalje, pa se zbog toga tebi obratih. Nejasno mi sta mu se desilo... odigrao SF na AO 2000. onda ono finale protiv Kuertena iste godine na RG. Onda neobjasnjiv pad, plus propustio je mali milon turnira do 2004. kad je batalio karijeru zbog povrede kuka a i kolena.

                Ja stvarno ne znam sta se desavalo sa teniserima na pocetku '00-ih ali likovi su se povredjivali ko da su od papira.

                Comment


                • Na Rolan Garos 2000. je otisao kao lider ATP trke, bio solidan do kraja sezone ali onda od 2001. krece raspad sistema, iako je bio 4. reket planete. Jako haotican period


                  Ovo je jedna prosta analiza koja pokazuje koliko je bio monoton period od pola decenije iza nas, uz potpuno ocekivanu najstariju Top 50 grupu od kada se vodi ranking http://cleaningthelines.wordpress.co...-50-zeitgeist/
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Homogenizacija podloga je imala najveci uticaj na to, takodje zreb od 32 nosioca... ma ima tu faktora.

                    Sad mladi igrac prvo moraju da nauce kretanje tj da se najvise posvete fizickoj kondiciji pa tek ostalo. Jer ako ne mozes da trcis za svakom lopticom, dzabe je sav talenat ovog sveta. Plus mozes biti jbni Bjorn Borg ali ako nemas finansije da svoju karijeru proguras nece igrati ni na miki maus turnirima kako ih ti zoves

                    Comment


                    • Bas se vidi da se oko sredine ovog Normanovog perioda nije znalo ko pije a ko placa, sve se potpuno izmenilo za 5 godina. Danas niko predstavu nema kada ce trojica igraca prestati da dele najvece turnire medju sobom, a jedan od njih je kljakav i nesiguran i ko zna sta ce nam prirediti (priredjivao je i zdrav)

                      Dzaba Jiriju Veselom sto je sa 20 godina i 5 meseci najmladji igrac u prvih 100 kad on jos uvek ne zna ni sta je ATP pobeda, iz malo sansi gde je uopste dobio priliku da igra te turnire. Dominik Tiem i Karen Kacanov su svoje sanse iskoristili ali sve je to jako slabo, ovo je bez sumnje najgora sezona za U20 igrace u poslednjih 40 godina, gore ne moze. Njima Miki Maus zreb ne znaci puno, posto ce medju prvih 4 nosilaca biti mzoda za 7 ili 8 godina, svi turniri su im isti Plus treba prvo odigrati bar 5 vrhunskih Celindzera da bi se uopste prislo magicnoj cifri od 500 bodova i sansi da se udje medju 100, a to ce jako mali broj igraca moci. I tako prodje 5 i po godina bez ATP titule za tinejdzere

                      Generacije 93-94 mi deluju potpuno izgubljeno (kao i igraci 10 godina stariji od njih, sve se ponavlja), ali zato u grupi 95-98 moze stosta da se probere, tu su neki od najvecih talenata u poslednjih 20 godina i jedva cekam novu sezonu da vidim gde mogu da se probiju. Sezonu cemo poceti sa Nikom Kirgiosom i Kajlom Edmundom, koji vec imaju ATP pobede, a prica se da je Djanluidji Kvizni dobio WC za glavni zreb Majamija.. njegov cale nije mogao da potvrdi vest ali kaze da je skoro sve zavrseno


                      Evo ako nekome treba 1/4 Roland Garosa iz 2005. izmedju Davidenka i Robreda.. snimak je tezak oko gigabajta i solidna je slika. Ko namerava da skida nek uradi to sto pre, posto se meci sa ovog turnira uglavnom brisu

                      Last edited by ClayWarrior; 25-12-13, 22:56.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Al bi bilo dobro da Kvinzi dobije wildcard!

                        Comment


                        • Mislim da je Bolitieri to vec sredio, a njegova je poslednja

                          2010. je slagao daleko starije rivale na slabim juniorskim turnirima a 4 godine kasnije moze igrati najveci Masters 1000 turnir, i to kao clan Top 300 drustva. Strasno je napredovao, odnosno bas onako kako se i ocekivalo od igraca njegovih mogucnosti. Da oni Italijani bar malo pameti imaju vec bi mu bio potvrdjen i WC za Rim, ali me ne bi cudilo da ga protrace na nekog dedu od 32 godine.. tu se ne zna da li su gori oni ili Francuzi
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • http://www.atpworldtour.com/News/Ten...-For-2014.aspx

                            I evo ih, opet zajedno!
                            link

                            Comment


                            • Nisma ni video da je Juventino promosivan u cenjenog mudoratora.. neka si nam tu 100 godina, iako nikakvog posla nemas, a to cemo proslaviti uz analizu Federerovog prvog Grand Slam finala i titule na Vimbldonu za par dana, samo da je zavrsim
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Nisma ni video da je Juventino promosivan u cenjenog mudoratora.. neka si nam tu 100 godina, iako nikakvog posla nemas, a to cemo proslaviti uz analizu Federerovog prvog Grand Slam finala i titule na Vimbldonu za par dana, samo da je zavrsim
                                Jedva cekam

                                Comment

                                Working...
                                X