Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Novak je imao srecu da je stasao 6 mjeseci prije nego se Rafa konacno razvio kao igrac. On je uzeo prvi GS dok jos samo Federer bio stvarno ekstra klasa. Mari je stasao 9 mjeseci kasnije i bilo mu je mnogo teze. Odjednom su trojica bila ispred njega. Ali Novak je nastavio da se razvija, kao u ostalom i Mari. To sto je Novak bio srecne ruke zbog Federerove bolesti je jako pogodovalo njegovoj karijeri, ali nije bila aberacija. S druge strane, Delpov GS, bar za sada, lici na aberaciju.
    Ovo uopste ne stoji. Na USO 2008. Skot nije imao nista tezi posao nego Delpo godinu dana kasnije. U polufinalu istroseni i emotivno ispraznjeni Nadal, u finalu Federer koji ako nije bio gori nije bio ni bolji od Federera iz finala 2009. Naredne godine, narocito u drugom delu sezone, imao je samo Federera ispred sebe( Nadal povredjen, Djokovic od Madrida u totalnom kanalu) i sta je napravio? Apsolutno nista. To sto on nije koristio svoje sanse je druga stvar, ali ne mozemo reci da mu je bilo teze doci do Slema nego Djokovicu i Del Potru. To jednostavno ne stoji. Igracki on nije klasa Djokovica, odnosno prve trojke, to mu je najvise falilo tih godina zbog cega je i gubio od raznih Cilica, a fali mu i herca, to je ono sto je krasilo Delpa na putu do USO titule. Od pomenute trojke kome se najvise poklopilo da dodje do prvog Slema? Ako zelimo biti objektivni moramo uperiti prstom u Skota. Dakle, imao je on svoje prilike i ranije, nece biti da je drugima bilo lakse, ali nije bio dovoljno dobar da to iskoristi, sreca s tim nema nikakve veze. Na kraju mu se bas posteno poklopilo i dosao je do svog prvog Slema, zasluzeno svakako, ali laksim putem nego Delpo 2009. odnosno Novak 2008.
    Last edited by Navras 16950; 07-03-13, 16:18.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Originally posted by Prle! View Post
      Samo ti meni javi par dana unaprijed da mogu izdvojiti vrijeme i pogledati. Diskutovati je najlakše sa takvim sagovornikom, gušt je pričati o nekadašnjem tenisu i mečevima koji su obilježili tenisku historiju.

      Uvijek treba istači da su podloge i tehnologija reketa više odgovarali Petovom stilu igre, jer niti je Agassi zbog svoje budalaste naravi mogao biti konstantan, niti bez problema probijati protivnike na mreži, riternirati pod noge i stizati nemoguće, zato što to žice, glave reketa jednostavno nisu omogučavale. A kada ti je glavni rival protivnjk koji je u stanju iz minimalnog pokreta zglobom spucati takvu bombu da je očima ne možeš ispratiti, čiji je servis možda najbolji u historiji igre, a S&V game sigurno najubitačnija u Open eri (ne tehnički aspekt, nego sama egzekucija poena), onda svakako možemo reči da je dobro prošao.

      Slažem se za pomenuti meč, 5 setova riješenih u tiebreaku. Nalijetao sam na razne highlightse tog meča, ali nikad ga nisam pregledao u kompletu. Ne znam da li ima na torrent sajtovima, pokušaću naći.
      Nema frke, nece biti jos dvadesetak dana

      I ovo sto je ostvario je dobro, s obzirom da na sve sto si naveo. Najveca moguca greska je posmatrati Agasija kroz suve titule.. zamisli ga samo sa odgovarajucom opremom u danasnjem sivilu podloga

      Lik koji prodaje brdo meceva iz proslosti iz nekog razloga nema US Open u ponudi, nisam siguran zbog cega. Taj bi mi se nasao na vrhu zeljene liste za kupovinu
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Druže, na tennishaven.com sam našao taj meč, ali još nisam provjerio radi li. U svakom slučaju pitaću za reseed, pa ako bude sve kako treba, mogao bi imati taj meč ubrzo.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Moracu da se setim sifre tamo, ali ti proveri kakvo je stanje i koliko traje mec, da znam je li ceo
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Ceka se jos sedam ucesnika
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Navras View Post
              Ovo uopste ne stoji. Na USO 2008. Skot nije imao nista tezi posao nego Delpo godinu dana kasnije. U polufinalu istroseni i emotivno ispraznjeni Nadal, u finalu Federer koji ako nije bio gori nije bio ni bolji od Federera iz finala 2009. Naredne godine, narocito u drugom delu sezone, imao je samo Federera ispred sebe( Nadal povredjen, Djokovic od Madrida u totalnom kanalu) i sta je napravio? Apsolutno nista. To sto on nije koristio svoje sanse je druga stvar, ali ne mozemo reci da mu je bilo teze doci do Slema nego Djokovicu i Del Potru. To jednostavno ne stoji. Igracki on nije klasa Djokovica, odnosno prve trojke, to mu je najvise falilo tih godina zbog cega je i gubio od raznih Cilica, a fali mu i herca, to je ono sto je krasilo Delpa na putu do USO titule. Od pomenute trojke kome se najvise poklopilo da dodje do prvog Slema? Ako zelimo biti objektivni moramo uperiti prstom u Skota. Dakle, imao je on svoje prilike i ranije, nece biti da je drugima bilo lakse, ali nije bio dovoljno dobar da to iskoristi, sreca s tim nema nikakve veze. Na kraju mu se bas posteno poklopilo i dosao je do svog prvog Slema, zasluzeno svakako, ali laksim putem nego Delpo 2009. odnosno Novak 2008.
              Navras,

              1. Koje godine bilo teze osvojiti USO, 2008. Ili 2009?

              Turnir je bio jaci 2009. S druge strane zahtijevani put DP i Marija je bio slican. Moje je misljenje, i to se ne slazem sa tobom, da je teze bilo Mariju.

              Nadal je 2008. bio emotivno ispraznjen poslije sjajna 3 mjesca, ali je 2009. bio povrijedjen. Za mene je polufinale 2008. Bilo teze. Medjutim, ono sto se stvarno broji je finale.

              Federer je 2008. grizao kao mutav. Te godine je bio bez slama. Zelio je nazad na prvo mjesto. S druge strane 2009. je Federer imao dva slema i on je bio malo emotivno ispraznjen. Nesto slicno kao sto je bilo 2012.

              2. Da li je Mari imao sansu 2009. Koju nije iskoristio?

              Apsoluno!

              Zapravo, Delpo je iskoristio Marijevu sansu. U prvom redu na racun lavovskog srca.

              Ali reci da Mari nije nista napravio je pretjerano. Osvojio je Kanadu, izgubio u Sinsinatiju od Federera. Izgubio u Uimbldonu od nikad boljeg Rodika i konacno pukao protiv Cilica na USO.

              Reci da je Novak bio u kanalu iza Madrida je jos vise pretjerano. Pukao je protiv Kolsrajbera, izgubio od Hasa, Rodika i dav puta Federera.

              3. Da li je Djokovic imao srece da je sazrio u ljeto 2007. a ne 9 mjeseci kasnije?

              Apsoluno!

              Naravno realtivno govoreci. Sazreti sa 20. godina je u prvom redu kvalitet ali ne bitno veci nego sazreti sa 21. godinom.

              U krajnjoj liniji, cinjenica da je Novak ima dva GS finala za redom id a ce potom cekati 10 GS-ova do sljedeceg finala, potvrdjuje to. Cak ako se uzme u obizr da cesto dolazi pad poslije 1. GS-a.

              A da Federer nije imao mononukleozu, koja je malo prenapuhana, Novaku bi bilo teze da osvoji taj prvi GS.

              4. Da li postoji jasna razlika izmedju Marija i trojice ispred njega?

              Postoji!

              Ali je do 2011. postojala i jasna razlika izmedju Novaka i dvojice ispred njega. Jeste Mari izgubio od Cilica na USO 2009. ali je i Novak imao slicnih poraza. DP je izgubio od istog Cilica na AO 2010.

              Novaku je tokom godina stagnacije psihicki pomagala cinjenica da imao jedan GS koji je osvojio u relativno povoljnom spletu okolnosti.

              5. Da li je Mari imao srece na USO 2012?

              Apsoluno!

              Ali ne mislim bitno vise od Novaka 2008. ili DP-a 2009.

              Naravoucenje? Za prvi GS je pozeljna sreca.

              Comment


              • NI
                Za mene bilo koji osvajac GS ima posebnu tezinu,sta reci za Rogerovih 17 ili Rafinih 11,ili Novakovih trenutno 6,igrati danas protiv takvih igraca na GS je popeti se na Mont Everest bez opreme,slazem se, misljenja su razlicita ali nikako se ne mogu sloziti sa tobom da je Delpo spletom okolnosti iz ovog ili onog razloga dosao do GS,po meni on je najteze planine savladao do GS od svih trenutnih osvajaca ,a to da vodeci igraci dolaze nespremni na GS je za mene prica za malu decu ,desi se slab dan kao recimo Novaku na ovogodisnjem AO protiv Wavca koji je odigrao mozda i mec zivota a opet izgubio,ili recimo Roger protiv Benetoa na W,to je oreol sampiona koji skoro uvek nadju nacin da dodju do titule

                Comment


                • Originally posted by juventus View Post
                  NI
                  Za mene bilo koji osvajac GS ima posebnu tezinu,sta reci za Rogerovih 17 ili Rafinih 11,ili Novakovih trenutno 6,igrati danas protiv takvih igraca na GS je popeti se na Mont Everest bez opreme,slazem se, misljenja su razlicita ali nikako se ne mogu sloziti sa tobom da je Delpo spletom okolnosti iz ovog ili onog razloga dosao do GS,po meni on je najteze planine savladao do GS od svih trenutnih osvajaca ,a to da vodeci igraci dolaze nespremni na GS je za mene prica za malu decu ,desi se slab dan kao recimo Novaku na ovogodisnjem AO protiv Wavca koji je odigrao mozda i mec zivota a opet izgubio,ili recimo Roger protiv Benetoa na W,to je oreol sampiona koji skoro uvek nadju nacin da dodju do titule
                  Ja slazem sa Safinom. Osvojiti jednom GS moze biti sreca, ali dva puta nikako. Ali da bi uopste mogao biti 'srecan' moras biti jako kvalitetan.

                  Svako dolazi na GS najspremni sto moze biti.

                  Ali za mene je nedvojbeno da je Rodzer 2008. na AO bio losiji od svog prosjeka, da je Rafa 2008. na USo, poslije osvojenog RG-a, Uimbldona, prvog mjest na listi i Olimpijade bio emotivno ispraznjen a da je 2009. bio neopravljen. Federer je bio prilicno ispraznjen 2012. na USO, poslije izvrsnih skoro 12. mjeseci. Slicno je bilo, iako u manjoj mjeri i 2009.

                  Tu emotivnu ispraznjenost karakterise i ono sto je uslijedilo iza USO-a. I Rafa 2008, i Federer 2009. i 2012. su pali iza USO-a.

                  Comment


                  • NI,
                    Ocigledno nemamo iste standarde u pogledu osvajaca;)mozemo citirati velikane tenisa,i slozio bih se sa Safinom po pitanju srece ali tu nikako na spada Delpov GS, bilo je daleko vecih srecnika osvajaca GS,po meni Delpo je igrao strasan tenis na tom GS prakticno razneo Nadala u 1/2finalu i pobedio Rogera u 5 setova ne samo srcem i stavljati bilo kakvu sumnju na slabosti njegovih protivnika kao razloge osvajanja je izvini, smesnoOstatak Delove karijere necu da komentarisem jer je to vec splet okolnosti koji nema veze sa tenisom-poznata povreda,zeleo bih da vidim Delpa sa tom ostrinom u igri koju je imao te godine ali je ja na zalost ili na srecukao Novakov navijac nisam video a verovatno ni necu

                    Comment


                    • Opasno je tesko u bilo kakvim uslovima i protiv bilo kakvih protivnika osvojiti GS (prvi pogotovu)... Ali ako moram da biram izmedju malopre-pomenute trojke izabrao bi Mareja, kao coveka koji je imao najpovoljniji splet okolnosti . Na drugom mestu Novak, a po meni je najteze bilo Delpu. Samo iz jednog prostog razloga. Sa druge strane mreze u svom prvom finalu GS-a je stajao RF. Covek koga su vec tada mnogi (opravdano ili ne potpuno je nebitno) proglasavali najboljim svih vremena. Covek koji mu je nekoliko meseci ranije naneo najtezi poraz u kraijeri (naravno ne rezultatski vec psiholoski gledano) u polufinalu RG-a. Taj mec je Delpo trebao da dobije. Isto kao sto je i to finale US 2009 po svemu prikazanom do kraja cetvrtog seta Federer vec mnogo ranije trebao da privede kraju u svoju korist. Kada se pogledaju sve te cinjenice izlisno je pricati o psiholoskom zamoru Federera i njegovoj zasicenosti. Ma on je u prva cetiri seta grizao kao lud i igrao bolje od Argentinca, koji je najvise zahvaljujuci svom SRCU uspeo da se drzi u igri i saceka svoj trenutak. Delpo se iz najdubljih bunara u tom mecu vracao i na kraju u petom SLOMIO Federera. Potpuno zasluzeno. Videli smo Novaka 2007 u finalu istog turnira. Mogao je lagano da vodi 2-0 u setovima, ali je gubio. Zasto? Zato sto mu je falilo iskustvo GS finala i u prvom redu jer psihicki nije bio dovoljno jak.
                      Delpo je u svom finalu preziveo pakao i pronasao svoj put do ZVEZDA. Da li ce jos koja zasijati u njegovom sazvezju i prikljuciti se ovoj jednoj, za sada usamljenoj? Videcemo.... Iskreno se nadam da hoce.
                      Last edited by Sandugp; 07-03-13, 20:14.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • @CW

                        Šta je sa ovim mečom na youtubeu ?! Nije kompletan ili nešto drugo ?!



                        Pokušao sam skinuti sa torrenta, ali ne može. Tražio sam da momak koji je postavljao reseeduje, pa ćemo vidjeti. ;)
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Originally posted by Prle! View Post
                          @CW

                          Šta je sa ovim mečom na youtubeu ?! Nije kompletan ili nešto drugo ?!



                          Pokušao sam skinuti sa torrenta, ali ne može. Tražio sam da momak koji je postavljao reseeduje, pa ćemo vidjeti. ;)
                          nalazi mi se vec na cetvrtom disku, a narezao sam ih 135 do sada.. samo je trebalo proveriti na listi meceva koje imam ali ostarilo se jbg.

                          Ako uspem u subotu da sredim ovo cudo od kucista krenucu da ga radim, kompletan je
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by juventus View Post
                            Vanja,
                            pa sta onda reci recimo za Novakov 1 GS,Mari rano ispao ,Roger imao probleme sa mononukleozom(bar Rogerovci tako kazu)Rafa pociscen od Conge u mecu zivota do tad i u finalu igrao sa Congom koji prvi put ulazi u finale i naravno da podbaci, a Novak iskusno, posto je vec naucio lekciju probija led GS ,poredjujuci ta dva GS i kako je ko dosao do titule, iako sam Novakovac Novak je imao daleko laksi posao do 1 GS(naravno to je moje misljenje)
                            Juve, ko je tada bio Murray? 9 igrac sveta, ako se secas, koji je tek kasnije u godini pokazivao nesto vise... Tsonga je bio van nosilaca (za nesto malo) i kao takav dogurao do finala sasvim zasluzeno. O mononukleozi sam rekao sta sam imao vise puta...

                            Sem toga, sta je uradio Novak od tad, 6 meseci nakon toga npr, sta je uradio DelPo 6 meseci nakon toga?

                            Novak je osvojio IW, Rim, odigrao polufinale RG-a... Imao je jos 2 polufinala na Mastersima i jedno finale Na Queensu do Wimbledona. DelPo je imao cetvrtfinale Shanghaia, finale WTF-a i cetvrtu rundu AO, ali tada je povreda vec bila aktivna. Ipak, izgubio je od tadasnjeg polufinaliste Cilketa u 5 setova, sto nije mali poduhvat i tesko da se moze postici sa slabom spremnoscu. Uostalom, videli smo koliko je Novaku navodnih 60%, a tesko da je bilo i toliko, na DC-u 2011. znacilo protiv DelPa i sta se na kraju desilo...

                            Naravno, bio je to kraj godine, manje turnira na raspolaganju, ali na tim na kojim je ucestvovao, a rezultate nisam zapisao, nije postigao bas nista spktakularno.

                            Video sam i da je NI odgovorio 90% istih cinjenica, ali kad sam vec zapisao, nije mi se brisalo... Zanemari, vec si odgovorio.

                            Originally posted by NI View Post
                            3. Da li je Djokovic imao srece da je sazrio u ljeto 2007. a ne 9 mjeseci kasnije?

                            Apsoluno!

                            Naravno realtivno govoreci. Sazreti sa 20. godina je u prvom redu kvalitet ali ne bitno veci nego sazreti sa 21. godinom.

                            U krajnjoj liniji, cinjenica da je Novak ima dva GS finala za redom id a ce potom cekati 10 GS-ova do sljedeceg finala, potvrdjuje to. Cak ako se uzme u obizr da cesto dolazi pad poslije 1. GS-a.

                            A da Federer nije imao mononukleozu, koja je malo prenapuhana, Novaku bi bilo teze da osvoji taj prvi GS.
                            Mislim da bi u to sazrevanje trebalo uzeti u obzir i vreme koje su proveli kao profesionalni igraci. Andy je krenuo godinu dana posle Novaka, rekao bih da je to vrlo bitnih godinu dana.

                            U stvari...

                            Sad gledam ATP sajt, stoji da je Andyev prvi renking iz druge polovine 2003, meni je negde u glavi da je postao pro 2004, a na sajtu stoji da je postao pro 2005...

                            Sad sam pogledao jos malo, video da je Novak igrao prvi fjucers januara 2003, Andy jula, kad mu i krece rank. Ok, recimo da je 6 meseci, i to pravi razliku, mada ne bas direktno tih godinu i kusur dana raspona od proboja u vrh.

                            Comment


                            • Ranking nema nikakve veze sa postajanjem pro igraca
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                nalazi mi se vec na cetvrtom disku, a narezao sam ih 135 do sada.. samo je trebalo proveriti na listi meceva koje imam ali ostarilo se jbg.

                                Ako uspem u subotu da sredim ovo cudo od kucista krenucu da ga radim, kompletan je
                                Dobro je da smo i to sredili. Ja ću ga maksuz pogledati u skorije vrijeme, pa ćemo moći baciti riječ-dvije o njemu. Sigurno ćemo opet izvući nešto zanimljivo.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X