Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Djokovic Declares Nadal Best Player Of 2013

    Novak je naucio nesto od Rafe.

    http://www.atpworldtour.com/News/Ten...vic-Nadal.aspx

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Pa sudeci po ovoj recenici: "He was very aggressive, stepping in, variety in the game -- but it was still a very close match," the Serb added. on negde u sebi misli da je bolji igrac od Nadala i to javno kaze, i to pretpostavljam jaca njegovo samopouzdanje. Ja mislim da mu to pravi problem, ali valjda on zna sta je najbolje za njega.
      Ali generalno u pravu si, rekao je da je Nadal ove godine najbolji, sto i inace drugi parametri jasno pokazuju, i stime verojatno pokusava skinuti pritisak sa sebe, koji postaje prevelik tovar za Djokovica.

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        ...on(Novak) negde u sebi misli da je bolji igrac od Nadala i to javno kaze, i to pretpostavljam jaca njegovo samopouzdanje. Ja mislim da mu to pravi problem, ali valjda on zna sta je najbolje za njega.
        Sto predlazes? Da kao Ferrer fino prihvati da je Nadal bolji i izgubi svaki mec prije nego pocne?

        U savakom slucaju njegovo uvjerenje da je bolji od Nadala nije bez osnova ali nije ni potvrdjeno. Svako moze dokazivati i jedno i drugo. Dio odgovora bi trebala dati ova jesen, ali za konacni sud, ako upste ima takvog, treba cekati da obojica zavrse karijere.
        Last edited by NI; 16-08-13, 14:40.

        Comment


        • Connors dobio otkaz

          http://www.telegraph.co.uk/sport/ten...rs-defeat.html
          Last edited by shminka; 16-08-13, 15:19.

          Comment


          • Cilicev silent ban se nastavlja, nista od USOa

            Comment


            • Što kažeš na čipeta ? Sigurno je od čevapa
              "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

              Comment


              • Ma ja, Marinko mu dopinga u cevape ubacio

                Comment


                • ivo karlovic ‏@ivokarlovic 29m

                  Playing first Grand Slam qualies in a ... decade.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Reed i njegov Andy

                    http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/...154549264.html

                    Comment


                    • http://www.usopen.org/en_US/scores/d...l?promo=subnav

                      Izasao zrijeb za kvalifikacije.

                      Bašić na Schwanka, a onda vjerovatno Delbonis. Nema sanse da moze do 3 kola. I 2. bi bio uspjeh!
                      Dzumhur na Ita, pa Sugitu. To se moze proci, mada oni imaju dosta vise iskustva na tvrdoj podlozi. U trecem kolu moguci protivnici Dancevic, Gabashvili ili Herbert. To je vec tezak posao.
                      Šetkić na Zhyrmonta, Schwartsmana i vjerovatno Lajovica. Opet Šetkic prolazi najbolje sa zrijebomm sto naravno nece znati iskoristiti.

                      Nema sumnje da je jedina nada za mec u glavnom dijelu turnira upadanje kao LL, sto nam je dobro islo ove godine

                      Lajovic bi trebao do glavnog dijela turnira, kao i Karlovic
                      Last edited by shminka; 20-08-13, 00:09.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Sto predlazes? Da kao Ferrer fino prihvati da je Nadal bolji i izgubi svaki mec prije nego pocne?

                        U savakom slucaju njegovo uvjerenje da je bolji od Nadala nije bez osnova ali nije ni potvrdjeno. Svako moze dokazivati i jedno i drugo. Dio odgovora bi trebala dati ova jesen, ali za konacni sud, ako upste ima takvog, treba cekati da obojica zavrse karijere.
                        Izvini NI, ranije bih odgovorila ali sada sam videla post Uopste nisam mislila dali je igracki Djokovic bolji ili ne, i u principu ne dopadaju mi se mnogo takve sporedbe. Mislila sam na psihicki trenutak. Ja imam utisak da od kada Djokovic misli da je bolji od Nadala, njemu to smeta na mentalnom planu. To uverenje da ima igru za njega i da ako bude igrao odlicno on ce njega svakako pobediti. Tako nespreman docekuje izmene koje Nadal radi. To je to, uopste nemam nameru sporiti ko je bolji igrac, jer su zaista razliciti igraci u svakom pogledu.

                        Comment


                        • Danas sam nasao ovo na web, valjda ovi ljudi sto uredjuju sajt znaju nesto sto vecina ili ne zna ili nezeli o tome da govori; smatra da je nebitno i sta ti ja znam. Ja nisam neki eksperta za tenis, iako pratim tenis jos od vremena Dzimija Konorsa i Dzona Mekinroa pa do dan danas. Dali vjerujem ljudima koji uredjuju ovakve "strucne" sajtove i nije bitno, bitno je da je matematika, a, samim time i statistika jako okrutna nauka
                          http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ng-Record.aspx

                          Comment


                          • Originally posted by jablan
                            Mozda je malo off, Danas sam nasao ovo na web, valjda ovi ljudi sto uredjuju sajt znaju nesto sto vecina ili ne zna ili nezeli o tome da govori; smatra da je nebitno i sta ti ja znam. Ja nisam neki eksperta za tenis, iako pratim tenis jos od vremena Dzimija Konorsa i Dzona Mekinroa pa do dan danas. Dali vjerujem ljudima koji uredjuju ovakve "strucne" sajtove i nije bitno, bitno je da je matematika, a, samim time i statistika jako okrutna nauka
                            http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ng-Record.aspx
                            H2H statistika je vazna u ocjeni uspjesnosti nekog igraca. Ona se uglavnom radi protiv prvih 10. Ovo sto su je napravili za prvih 30 je navlacenje vode na Rafin mlin ali to je uvijek tako sa trenutnom zvjezdom.

                            Najveca mana te statistike je neujednacenost snage prve destorice tokom godina. Nekad imas jaka dva i 8 koji kaskaju, nekad jaka cetiri itd. Cesto imas dosta osrednje u zadnjih nekoliko mjesta. Recimo Raonic i Gaske danas.

                            Bilo kako bilo Rafa ima drugu najbolju statistiku protiv prvih 10 u istoriji open ere. Prvi je kao i obicno Borg. I u drugoj statistici koju ja jako cijenim, % dobijenih meceva na GS-ovima. je Rafa drugi. Opet iza Borga.

                            Medjutim kad su Borg i pogotovo Rafa u pitanju postoji problem. Dominacija na sljaci. Disproporcionalno veliki broj meceva je Rafa igrao protiv ostalih iz prvih 10 na sljaci. Ne 30% koliko bi bilo ocekivati nego 40% pa i 45%. Drugim rijecima Federer je bio godinama daleko bolji igrac na sljaci nego sto je Rafa bio na brzom hardu i travi. Zato su igrali disproporcionalno puno meceva na sljaci. Kad se napravi neophodna korekcija, Rafa je u H2H jos uvijek bolji ali ne sa 68%:32% nego sa 62%:38%. Poslije slicne korekcije, Rafa i Novak su defakto isti.

                            Ove godine, koja je za Rafu najbolja na hardu, on ima 6:1 na sljaci protiv prvih 10, a 6:0 na hardu. To, bar za sada, pokazuje da je teza da Rafa ima bolju godinu na hardu nego na sljaci u okviru statisticke greske.

                            -------

                            Ako se izuzmu cetiri prva, Mari, Novak, Rafa i Rodzer, oni su i onako prica za sebe, i uporedi Rafina i Rozderova statistika sa preostalih 26, onda po ocekivanju Rodzer ima bolju statistiku nego Rafa. Doduse razlika je manja od ocekivane: 87.9%:87.4%.

                            Dakle Rafina statistika je u prvom redu impresivna zbog odnosa pobjeda i poraza sa ostalom trojicom. Sto i jeste najvaznije!

                            Napravio sam analizu za svu cetvoricu. Protiv ostalih 26 u prvih 30:
                            igrac postotak
                            Federer 87,9%
                            Nadal 87,5%
                            Novak 78,8%
                            Mari 73,9%
                            Federer i Nadal su daleko ispred Novaka. To je prirodno. Njihova dominacija, Federera na hardu i travi a Nadala na sljaci, traje godinama, duze od Novakove. Osim toga bila je veca od Novakove. Mari znacajno zaostaje za Novakom. Vjerujem da ce ovi pokazatelji malo koga iznenaditi.

                            Napravio sam analizu i njihovih medjusobnih meceva:
                            igrac postotak
                            Nadal 64,7%
                            Novakl 46,4%
                            Federer 43,8%
                            Mari 42,1%

                            Tu je Nadal ubjedljivo prvi. Takvoj dominaciji doprinosi efekt slajke i to sto je Nadal izuzetno nepovoljni 'match up' za Federera. Medjutim jos uvijek to je u prvom redu zbog Nadalovih igrackih kavliteta. Osim toga protiv Marija nema efekta sljake. Igrali su manje na slaci nego bi bilo za ocekivati. Na ostalim podlogama Nadal vodi 9:5. Njegova dominacija nad Marijem je veca od njegove dominacije nad Federerom. To je za ocekivati. Od dva defanzivca, Nadal je bolji.

                            Djokovic je bolji na listi od Federera i Marija zato sto je defakto ravnopravan Nadalu.
                            Last edited by NI; 22-08-13, 08:32.

                            Comment


                            • http://www.atpworldtour.com/News/Ten...etirement.aspx

                              Ne znam da li je neko video? Tuzna vest
                              link

                              Comment


                              • Two tennis retirements in the last 24 hours - well done to James Blake and Xavier Malisse on their great careers!

                                Blake will retire after this year's #USOpen while Malisse will make one last trip Down Under for the 2014 #ausopen.

                                Comment

                                Working...
                                X