Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kontrole su jako cheste,agencija mora znat kretanje da bi mogli ako zele uradit ADtest,samo shto sve to toliko ne izlazi u javnost.
    SignaturE se cheka ...sigpic

    Comment


    • U svakom zitu ima kukolja pa tako i u tenisu,varanje u cilju uspeha postoji u svakom sportu ali ne samo u sportu,za tenis kao sport je bitno da pojave nisu ucestale a posebno da glavne perjanice sporta ne budu dovedena u sumnju.Drago mi je sto Roger vodi glavnu rec kao jedan od glavnih poluga tenisa ciji se glas cuje ,takodje podrzavam Novakove izjave u vezi Amstronga i Endijevu ideju povecanja kontrole na ustrb nagrada na GS jedino se Rafinjo nesto bunio sto mu upadaju usred noci ,verovatno da ga uhvate na spavanju.Problem dopinga treba kontrolisati i adekvatno kaznjavati ali i tu je bilo propusta ,grecaka i raznih cuda ali po broju afera tenis je jeda od cistijih sportova bar po onome sto je dosad otkriveno statisticki gledano.

      Comment


      • Problem sa ovom izjavom sto ovako uopstena moze da se shvati kako se odnosi na nekoga konkretno. Ako idemo dalje, prvi koji padnu na pamet su oni koji se najvise trose a to su Djokovic, Nadal i Ferer. Obzirom da je Federer sklon podmuklim izjavama u loozer danima, covek svasta moze da procita u njima.

        Ali ja na prvu loptu mislim da nije hteo namerno bilo koga da prozove, mada mislim da je glupo sto nije naglasio bar cinjenicu da top igrace testiraju i isti broj puta i na isti nepredvidiv nacin.

        Comment


        • Mislim da je rešenje da Roger drži stražu dok Novak "pušta vodu".. ;)
          Jeste malo grubo, ali je i izjava Federera opšta i bezvezna..
          I ovakvom izjavom sigurno ne udara na "Jirgena Melcera"(slučajno izabran "uzorak"), nego na najuspešnije..
          Slušaćemo mi od Federera još dosta toga.. Imaće vremena.. Manje će trenirati.. Manje će igrati.. Nadam se da će odigrati još neke mečeve za pamćenje.. Ipak je najveći igrač ikada.. Mda je i to nemerljivo u raznim (ne)vremenima

          Obzirom da sam se uglavnom na ovom delu foruma opredelio za povremeno čitanje, moram da pohvalim pisanje od strane CW i Prleta.. Alal Vam ćufte.. Uživancija.. I ostalima koji doprinose naravno..
          Uzdravlje

          Comment


          • Ja mislim da je prozvao Djokovica, Mareja i Nadala i upravu je, dopinguju se.


            A i kad se dokaze da je upravu, dici ce prstic u vis.


            <

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Cudo ti je Vilander ...
              mats vilander i lejton hjuit imaju tacno u broj jednak odnos dobijenih i izgubljenih atp meceva (571-222)
              moze tu neka analiza, paralela, poredjenje.. ?

              Comment


              • Nadal je potvrdio da ce igrati IW, nadam se da ce doci Novaku u 1/4 finalu.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nadal je potvrdio da ce igrati IW, nadam se da ce doci Novaku u 1/4 finalu.
                  Isto razmisljamo Iznenadjen sam sto je odlucio da ipak igra. Verovatno su mu dobre partije u Akapulku vratile samopouzdanje. Osim toga i pauza bi bila prevelika, nema smisla da odmara do MC-a nakon sto je usao u dobru takmicarsku formu, bilo bi kontraproduktivno.
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • Nadal je ubjedljivo najbolji glumac medju teniserima, mogao je on lagano i AO da igra ali ima problem kad mu je naceto samopouzdanje, kad dozivi poraz i vjerujem da je zbog toga izbjegao. Znamo njegove izjave tokom karijere, ne znam je li 10-ak poraza dozivio zdrav, gotovo po automatizmu bi imao neki problem posle svakog, od bilo koga da je gubio. Samo dva tenisera ga mogu namuciti, a samo jedan dobiti na sljaci trenutno, Almagro i Djokovic, na betonu je druga prica ali i tu vjerujem da moze do finala ukoliko Novak bude na drugoj strani, ali na betonu ima vise ljudi koji ga mogu dobiti to je vise nego jasno, tesko ali mogu. Tako da zelim njegov i Novakov mec mnogo prije finala, ali kod koga god oce samo ne kod Ferrera u cetvrtfinalu, 75% je vise nego prihvatljivo
                    sigpic

                    Comment


                    • Slazem se da je to bio glavni razlog odustajanja od AO, vec nakon prvog meca u Cileu bilo je jasno sta je po sredi. Jeste pruzio nesto slabije partije u Brazilu ali one su dosle kao posledica vise faktora, u prvom redu nedostatka samopouzdanja nakon sokantnog poraza od Zebalosa, odsustva straha od strane protivnika koji nisu izlazili na teren spustenih gaca, a dobrim delom i zbog uslova. Teren u SP-u je bio nesto brzi, ali i loseg kvaliteta i Nadal se nije osecao najkomotnije sto se najvise odrazilo na kretanje. U Akapulku tih problema nije bilo i videli smo kakav je bio ishod. Usao je u dobar takmicarski ritam, povratio samopouzdanje i sad mozemo slobodno reci da je potpuno spreman, odnosno onaj stari, kakav je bio pre pauze. Naravno, to ne znaci da on opet nece pominjati knee , narocito kad izgubi, ali na to vise ne treba obracati paznju. I ja prizeljkujem njegov duel sa Novakom sto je pre moguce, nema smisla da nam neko drugi uskrati to zadovoljstvo
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Nadal je ispravno postupio sto nije igrao AO. Cilj je sto prije do punog samopouzdanja. Naravno povredu koljena je koristi kao izgovor. Pobijedio je lako Almagra i Ferera i koljeno je odmah bolje.

                        Ja zeli Rafi uspjesan IW. On treba tenisu i pouzdanje treba da raste. NAravno nece biti lako. Ima puno igraca koji danas znaju kako igrati protiv njega. Mec protiv Djokovica je za mene nebitan. Ako se Rafa oporavio, bice prilike.

                        Comment


                        • Necete vi docekati Rafu pre nekog finala na sljaci,;)djaba se nadate

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Nadal je potvrdio da ce igrati IW, nadam se da ce doci Novaku u 1/4 finalu.
                            Ne bi me cudilo da mu daju Ferera..

                            Comment


                            • Samo ne Ferera, neka bude malo premetacine.... iako bi najpostenije bilo da "uleti" u Fererov deo zreba, opet ce biti mnogo zanimljivije ako se nadje sa jednim od ove trojice pre polufinala ...
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • HINGIS ELECTED TO TENNIS HALL OF FAME

                                Martina Hingis, a multiple Grand Slam champion and former No.1 in both singles and doubles who set several youngest-ever records as well, has been elected into the International Tennis Hall Of Fame.

                                NEWPORT, RI, USA - Five-time Grand Slam champion and former World No.1 Martina Hingis will be elected into the International Tennis Hall Of Fame in the Class Of 2013, it was announced Monday.

                                Hingis won her first three Grand Slam titles in 1997 at the Australian Open, Wimbledon and US Open, then captured two more Australian Opens in 1998 and 1999. Her win at the 1997 Australian Open made her the youngest Grand Slam champion in the Open Era at 16 years and 3 months, and a few months later she became the youngest ever No.1, aged 16 years and 6 months. She ended up winning a total of 43 WTA titles and spending 209 non-consecutive weeks as World No.1.

                                The Swiss was also hugely successful in doubles, winning 37 WTA doubles titles - nine of those Grand Slam doubles titles, including all four in 1998 - and she ended up spending 35 weeks as No.1 in the world in doubles. She is one of only five players ever to be No.1 simultaneously in both disciplines.

                                Hingis also captured one Grand Slam mixed doubles title, winning the 2006 Australian Open with Mahesh Bhupathi just weeks after making her return to the tour after three years in retirement.

                                The last event of Hingis' career came at Beijing in September 2007, where she fell to Peng Shuai.

                                "Being inducted into the International Tennis Hall Of Fame is a tremendous honor," Hingis commented. "It is truly a privilege to be part of such an exclusive group of tennis icons. I am looking forward to the enshrinement weekend in Newport and to being welcomed in by the other Hall Of Famers."

                                Hall of Fame President Stan Smith said, "Having achieved No.1 status in both singles and doubles, and having won an incredible 15 Grand Slam tournament titles, Martina Hingis is undoubtedly one of the world's elite tennis players, and we are glad to pay tribute to her among the legends of the sport."

                                Located in Newport, Rhode Island, the International Tennis Hall Of Fame & Museum is a non-profit organization dedicated to preserving the history and heritage of the sport of tennis. The Hall Of Fame offers an extensive museum that chronicles the history of the sport and honors the game's greatest legends. Surrounding the museum are 13 historic grass tennis courts that date back to 1880, and were the site of the first US National Lawn Tennis Championships, hosted in 1881. The Class of 2013 International Tennis Hall Of Fame Enshrinement Ceremony will be held on Saturday, July 13, 2013.

                                Also among the Class Of 2013 will be two co-founders of the ATP World Tour - longtime ESPN tennis broadcaster Cliff Drysdale and tennis promoter and industry leader Charlie Pasarell, both of whom have been elected in the Contributor Category. Also in that category, Romanian legend Ion Tiriac has been elected for his work in growing the sport through roles as an influential player manager and successful tournament promoter. And Australian tennis legend Thelma Coyne Long, winner of 19 Grand Slam titles between the 1930s and 1950s, has been elected in the Master Player Category.
                                http://www.wtatennis.com/news/articl...s-hall-of-fame

                                Comment

                                Working...
                                X