Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samprasu svaka cast ali Muster te pobede sto se mene tice moze macku o rep da okaci.. krseci sve zakone fizike on je 1995. i 1996. odigrao skoro 30 ATP turnira na sljaci.. Nadal se moze nadati punoj fizickoj spremi tokom citavog proleca da bi toliko turnira odigrao za 6 godina.. i to ne Meksiko i Umag necgo 5 najvecih sljakastih turnira u sezoni
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Pa tih godina su mnogi i kršili zakone fizike ipak je Muster koristio tada još nedefinisano strogo utvrđen broj turnira koje igrač igra (250,500 1000)ali moraš priznati da nije ni to mačji kašalj.

      Opet tu dolazimo do toga da se ni dva desetljeća ne mogu porediti kako treba zbog toliko različitih pravila, uslova, broja odigranih turnira, broja jakih rivala na tim turnirima...

      Comment


      • Te njegove putesestvije na sljaci ni sa cim se ne mogu porediti

        Dzabe mu je u smislu da ima jedno 1/4, jedno 1/2 i jednu titulu na Rolan Garosu, na turniru gde je trebalo opravdati to spavanje na sljaci i 40 ATP titula
        Last edited by ClayWarrior; 10-10-12, 13:12.
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Ne ide posao, forum i Janko-Vića

          Ja ga zato nikada nisam mogao rangirati u mojoj glavi onako kako je on bio rangiran na listi a i kod mnogih...
          Al da je bio lud k'o struja to jeste kad je toliko igrao tih godina, a zašta tek je to sve naplatio malte ne na kraju, ukoliko se tako može reći. Meni jedna od najčudnijih karijera svakako

          Comment


          • Kako nije cudna covece, treba biti treci reket sveta sa onakvim kalendarom mislim da su njima racunali 14 najboljih turnira u sezoni.. on je skupljao i sklupljao pa bi se na kraju i nakupilo

            Ja mislim da je on jedini igrac sa toliko ATP titula kojeg nikad u neku ozbiljnu analizu nisam ukljucio
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Da tad je jedno vreme bilo kao u formuli, najbolji plasmani su ulazili i računali se, pa kad su videli da se "specijalci" kotiraju visoko, onda su to izmenili na olakšanje svima.

              nemoj ni da se trudiš za tako blistavu karijeru
              Last edited by Torima; 10-10-12, 14:05.

              Comment


              • Torima i Warrior,

                1.
                Rekao sam "malo devalvirao". Ne zaboravite da ja stavljam Lejvera ispred Federera. iza ovih analiza to se mora promijeniti.

                2.
                Warrior, ti si bio upuceniji. Cestitam.

                3.
                Poravio sam Konorsovu tabelu. Sve turnire koji su oznaceni kao mastersi na ovoj stranici:

                http://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_...and_statistics

                oznacio sam sa 1000 poena.

                Ostale po osjecaju 250 i 500. U osnovi sam radio prilicno povoljno za Konorsa.

                Ispravljeni Konors

                Godina A B
                1973 145 7570
                1974 904 11910
                1975 217 7585
                1976 512 9735
                1977 126 9595
                1978 505 7165
                1979 126 7690
                1980 92 6970
                1981 86 5365
                1982 525 8540
                1983 262 5175
                1984 88 7200
                1985 21 4040
                1986 0 2400
                1987 0 4000
                1988 54 2935
                1989 40 2010
                1990 0 0
                1991 0 1280
                1992 0 595
                1993 0 90
                1994 0 25
                1995 0 45
                1996 0 0
                Last edited by NI; 15-10-12, 12:00.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Torima i Warrior,

                  1.
                  Rekao sam "malo devalvirao". Ne zaboravite da ja stavljam Lejvera ispred Federera. iza ovih analiza to se mora promijeniti.
                  Sve ti je oprošteno

                  Comment


                  • Nalbandijan otkazao i ova 3 turnira koja su ostala do kraja godine.A da li je ovo kraj saznacemo uskoro,mada mislim da ce igrati jos bar jednu sezonu.

                    Comment


                    • Zato je Delpo sad ok i igrace u Becu...

                      Les cuento que estoy bien y en condiciones de volver a jugar. Arranco la próxima semana en el torneo de Vienna. Muchas gracias x el apoyo!!

                      Comment


                      • Nemam vremena da radim Top 10 igrace na kraju 1984., koristicu Top 5 iz analize koju sam davno napravio. I ovo je daleko od savrsenog ili organizovanog. Njih petorica igrali su na 38 razlicitih turnira te sezone.. na cak 16 imali smo samo jednog igraca iz ove grupe. Na 8 turnira igrali su dvojica a na 9 turnira trojica. Cetvoricu iz 5 najboljih igraca sezone zajedno smo imali samo u Tokiju i na Masters Kupu, dok su se svi zajedno okupili samo na 3 validna Mejdzora, u Parizu, Londonu i Njujorku.

                        Code:
                        (23.1)  Philadelphia       (I. Carpet) - John McEnroe, Ivan Lendl
                        (6.2)   Memphis            (I. Carpet) - Jimmy Connors, Andres Gomez
                        (6.2)   Richmond WCT       (I. Carpet) - JOhn McEnroe
                        (13.2)  La Quinta          (O. Hard)   - Jimmy Connors
                        (27.2)  Madrid             (I. Carpet) - John McEnroe, Jimmy Connors, Andres Gomez
                        (5.3)   Brussels           (I. Carpet) - John McEnroe, Ivan Lendl, Mats Wilander
                        (12.3)  Rotterdam          (I. Carpet) - Jimmy Connors, Ivan Lendl
                        (19.3)  Milan              (I. Carpet) - Mats Wilander
                        (26.3)  Boca West          (O. Hard)   - Jimmy Connors, Andres Gomez
                        (9.4)   Luxembourg         (I. Carpet) - IVan Lendl
                        (9.4)   Nice               (O. Clay)   - Andres Gomez
                        (16.4)  Monte Carlo        (O. Clay)   - Ivan Lendl, Mats Wilander, Andres Gomez
                        (24.4)  Dallas WCT         (I. Carpet) - JOhn McEnroe, Jimmy Connors
                        (6.5)   Forest Hills WCT   (O. Clay)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl
                        (7.5)   Hamburg            (O. Clay)   - Mats Wilander, Andres Gomez
                        (13.5)  Rome               (O. Clay)   - Mats Wilander, Andres Gomez
                        (28.5)  Roland Garros      (O. Clay)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl, Mats Wilander, Andres Gomez
                        (11.6)  Queen's            (O. Grass)  - JOhn McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl
                        (25.6)  Wimbledon          (O. Grass)  - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl, Mats Wilander, Andres Gomez
                        (16.7)  Boston             (O. Clay)   - Andres Gomez
                        (23.7)  Washington         (O. Clay)   - Andres Gomez
                        (30.7)  North Conway       (O. Clay)   - Andres Gomez
                        (6.8)   Indianapolis       (O. Clay)   - Andres Gomez
                        (13.8)  Montreal / Toronto (O. Hard)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl
                        (20.8)  Cincinnati         (O. Hard)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Mats Wilander
                        (28.8)  US Open            (O. Hard)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl, Mats Wilander, Andres Gomez
                        (10.9)  Los Angeles        (O. Hard)   - Jimmy Connors
                        (17.9)  San Francisco      (I. Carpet) - John McEnroe
                        (17.9)  Geneva             (O. Clay)   - Mats Wilander
                        (1.10)  Barcelona          (O. Clay)   - Mats Wilander
                        (8.10)  Sydney Indoor      (I. Hard)   - Ivan Lendl
                        (8.10)  Tokyo Outdoor      (O. Hard)   - Andres Gomez
                        (15.10) Tokyo Indoor       (I. Carpet) - Jimmy Connors, Ivan Lendl, Mats Wilander, Andres Gomez
                        (22.10) Hong Kong          (O. Hard)   - Andres Gomez
                        (29.10) Stockholm          (I. Hard)   - John McEnroe, Jimmy Connors, Mats Wilander
                        (5.11)  Wembley            (I. Carpet) - Jimmy Connors, Ivan Lendl, Andres Gomez
                        (26.11) Australian Open    (O. Grass)  - Ivan Lendl, Mats Wilander
                        (8.1)   Masters            (I. Carpet) - John McEnroe, Jimmy Connors, Ivan Lendl, Mats Wilander
                        Last edited by ClayWarrior; 10-10-12, 21:02.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Imam Lendla:

                          Ispravljeni Lendl

                          Godina A B
                          1979 0 1775
                          1980 61 7640
                          1981 141 8885
                          1982 212 10385
                          1983 101 8725
                          1984 179 7700
                          1985 375 10520
                          1986 601 11610
                          1987 473 11695
                          1988 120 6870
                          1989 362 10770
                          1990 273 6690
                          1991 41 5710
                          1992 10 3600
                          1993 20 1945
                          1994 0 1075

                          Ko je bolji Lendl ili Konors?

                          Priblizno su jednaki. Po metodi A koja uzima u obzir, titule,poraze i pobjede - Konors. Po metodi B koja uzima ranking - Lendl. To je zapravo ocekivano. Lendl je igrao vise kvalitetnih turnira a Konors dobija vise '250-tica'.

                          Naprvicu detaljnu komparaciju ali ne vjerujem da cu dobiti jasan odgovor.

                          Kad sam ispravio gresku, pokazalo se da sam Lendla najvise zakinuo. Iako su blizu, on je bolji od Konorsa !!!
                          Last edited by NI; 15-10-12, 12:05.

                          Comment


                          • Da, kod njega su najbolje 1982. i onda triling 1985-1987, kada je rusio redom i iz 48 odigranih turnira usao u 38 finala u te tri godine. Kao sto vidis, nije lako odrediti ni validnost turnira tokom 80-ih, ali ipak je stanje bolje nego za vreme Konorsovog prajma. Od leta 1984. makar imamo uvodjenje nedeljnog rankinga, sto ipak dosta znaci

                            Rekao je nakon 1987. da sledece godine nece previse igrati i da mora da uspori.. to je Vilander iskoristio za osvajanje 3 Mejdzora, sto se po meni nikada nije smelo desiti, previse je
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Konors je ipak malo bolji

                              1.
                              Ako uporedjujemo jednu sezonu Konors je bolji:

                              teniser godina A B
                              Konors 1974 904 11610
                              Lendl 1986 601 10190
                              Ali 1986. je sezona sa 3 GSa. Bez Australije. Kao i uvijek Lendl je imao malo peha.


                              2.
                              Ako uporedjujemo 5 sezona Konors je bolji po metodi A a Lendl po metodi B:

                              teniser godine A B
                              Konors 174,76,78,82-83 551 6880
                              Lendl 85-87,89,90 405 8899
                              Apsolutno ne mogu dati prednost ni jednome.

                              3.
                              Na 10 sezona ista stvar:

                              teniser godine A B
                              Konors 73-80,82-83 325 6241
                              Lendl 81-90 279 7839
                              Mozda ipak mala prednost Konorsu.

                              4.
                              Na 15 sezona opet slicno situacija

                              teniser godine A B
                              Konors 73-85,88-89 235 5059
                              Lendl 79-93 177 6207
                              Mala prednost Konorsu.

                              Pogrijesio sam. Lendl je bolji!
                              Last edited by NI; 15-10-12, 12:07.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                1.
                                Ako uporedjujemo jednu sezonu Konors je bolji:

                                teniser godina A B
                                Konors 1974 904 11610
                                Lendl 1986 601 10190
                                Ali 1986. je sezona sa 3 GSa. Bez Australije. Kao i uvijek Lendl je imao malo peha.


                                2.
                                Ako uporedjujemo 5 sezona Konors je bolji po metodi A a Lendl po metodi B:

                                teniser godine A B
                                Konors 174,76,78,82-83 551 6880
                                Lendl 85-87,89,90 405 8899
                                Apsolutno ne mogu dati prednost ni jednome.

                                3.
                                Na 10 sezona ista stvar:

                                teniser godine A B
                                Konors 73-80,82-83 325 6241
                                Lendl 81-90 279 7839
                                Mozda ipak mala prednost Konorsu.

                                4.
                                Na 15 sezona opet slicno situacija

                                teniser godine A B
                                Konors 73-85,88-89 235 5059
                                Lendl 79-93 177 6207
                                Mala prednost Konorsu.

                                Tačno tako, mala prednost Konorsu. Ja sam u postu neki dan naveo listu, i mislim da tu listu, osim Lejvera, nikad ne bi napisao isto, jer ne može čovek nikada da npr vrednuje isto Konorsa koji je brdo mečeva u tri različite dekade, igrao "do pre neki dan" i Nadala koji još igra(??)...

                                Meni je karijera Morin Konoli - Male Mo bila uvek pokazatelj kako je neko ko za kratko vreme postigne tako nešto (prvi ženski GS) i onda doživi nesreću ... na vrhuncu. Sad je nema nigde na listama, jer je karijera bila kratka, i onda niko neće da je vrednuje kako zaslužuje.

                                Toliko je različitih faktora uticalo na svačiju karijeru, da je stvarno nezahvalan posao praviti te liste.

                                Zbog svega toga radiš fenomenalan posao NI, jer ja nisam nikad sklon statistikama u smislu vođenja, ali znaju da iznenade. Baš mi je drago da sam tu na forumu da bih sve to proučio i naučio nešto, i da se to radi bez upadica fanova...
                                Last edited by Torima; 11-10-12, 08:34.

                                Comment

                                Working...
                                X