Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Levoruki Fh Nadala jeste proizvod teskog rada a njegova efikasnost zasluzuje svako postovanje. Izuzetno tesko je prirodnog desnjaka nauciti da igra Fh levom rukom. Ne radi se samo o menjanju urodjene navike, rada na jacanju ruke vec se mora menjati i kretanje, polozaj tela, rad nogu, pa sve do `treninga mozga` kao glavnog komandanta motorickih operacija. Sigurno da glavni inicijator i realizator ove ideje je Strikan. Ociti autoritet koji ima nad Nadalom uz metode nama nepoznate rezultirale su stvaranju ovog segmenta igre kod Nadala, a njegova efikasnost je neuporediva sa slicnim pokusajima, koji su na tome i ostali. Strikanovog volsebnog autoriteta Nadal se oslobadja samo na terenu tokom meceva, a prilog te tvrdje mogle bi biti vrlo burne i emotivne reakcije vidjene na mnogim mecevima.
    Ne bih se slozio da je jedina taktika protiv Federera forsiranje Bh dok se ovaj ne raspadne, malo je to pojednostavljeno i povrsno vidjenje. Top spin Fh osnovni je uzrok, ali ne samo napadima na Bh Federera, vec i oduzimanjem mogucnostima napada Federera iz Fh, zahvaljuci ekstremnoj rotaciji loptice i visokom odskoku. Razlika u fizickoj spremi je takodje Nadalu isla u korist. Nadal je sve vreme radio na sebi popravljajuci mnoge segmente igre. U poredjenju sa Nadalom iz finala Rima 2006. god. poboljsao je Bh, servis, kretanje na travi i betonu. Fh top spin mi deluje snazniji, precizniji, cesto na ivici automatizma. Federerova igra nije bitno razlicita od tada. Napredak Nadala je dokaz konstantnog rada koji rezultuje uspesima u buducim duelima sa Federerom a kruna je Wimbldonska titula. Kralj sljake u finalu porazio je jednog od najboljih igraca na travi ikada. Kulminacija teskog rada i po meni najznacajnija titula Nadala u karijeri.
    Trajalo bi dominacija Nadala duze, ali jedan igrac je `slozio kockice` - Novak Djokovic.
    Last edited by pecaros; 04-01-13, 18:37.
    sigpic

    Comment


    • Mardi Fis i zvanicno odustao od AO...Ulazi Jan Hajek umesto njega...Dok kod zena nece biti Voznijak i Penete...Upadaju umestno njih Rebeka Marino i Cepelova.
      Last edited by Aleksa9; 04-01-13, 22:54.
      http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

      Comment


      • Opa! Izgleda da ce "Srbija Open" postati "Crna Gora Open"
        http://www.vijesti.me/sport/crna-gor...-clanak-107685
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • E to bi tek bio cirkus, u zemlji sa dvojicom tenisera koji su na kraju 2012. imali ATP ranking
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Pa neka bude,da mi malo uzivamo,uostalom da ne pochinjem sad prichu odakle vuku korijene neki od vaznijih ...
            SignaturE se cheka ...sigpic

            Comment


            • Bilo bi lijepo ali je jasno vec sad da i ako dodje do toga bice potpuno neisplativo i dok pocne da se isplacuje nisam siguran da ce neko cekati toliko dugo. Tu nije toliki problem publika, Estoril se igrao kad i Beograd i nije imao vecu posjetu, jos kad bi Novak bio tu bilo bi puno, ali su potrebni sponzori za turnire i da drzava stane iza turnira. Hrvati imaju dva turnira i opstaju, mada uvijek imaju i dobre igrace. Ipak je Umag taj koji je uvijek posjeceniji i koji ce uvijek biti veci turnir u Hrvatskoj iako znamo koliko Umag ima stanovnika, a koliko Zagreb. Prosle godine ni Tipsarevic ni Troicki nisu bili tu, ne ide to tako. Drzava treba da stane iza takvih stvari, kad jedna zemlja ima teniski turnir to je velika stvar. Bila bi velika stvar i za Crnu Goru ali se moraju naci sponzori i moraju se istrpjeti gubici dugo vremena pa ce jednoga dana poceti da se vraca, nista ne ide preko noci. Samo nam fali igraci i to je cinjenica, kad bi termin bio drugaciji pa da Novak dolazi na turnir sve bi bilo mnogo lakse. A termin ovom turniru je krajnje zajeban.

              Najveci je problem dje bi se igrao turnir, u Podgorici nema dje, mozda u Budvi ali cisto sumnjam da i oni imaju uslove za organizaciju jednog ATP turnira.
              sigpic

              Comment


              • Drzava je vise nego dovoljno stala iza tog turnira.
                Dobili su za dzabe one terene, savrsenu lokaciju, Telekom i jos neke firme su bili stalni sponzori, a kako mislis da turnir opstane kad prvi Djokovic ne igra?
                U Srbiji ima strasno malo pravih fanova tenisa koji su isli na taj turnir radi samog tenisa i radi drugih igraca, 90% je islo da gleda Djokovica, pa tek onda Tipsarevica, Troickog i ostale nase igrace.
                A kad se desi, da se ne pojavi niti jedan nas igrac na turniru, a npr. Troicki je igrao Bukurest sledece nedelje, onda je jasno da tu dosta toga nije stimalo.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Bilo bi lijepo ali je jasno vec sad da i ako dodje do toga bice potpuno neisplativo i dok pocne da se isplacuje nisam siguran da ce neko cekati toliko dugo. Tu nije toliki problem publika, Estoril se igrao kad i Beograd i nije imao vecu posjetu, jos kad bi Novak bio tu bilo bi puno, ali su potrebni sponzori za turnire i da drzava stane iza turnira. Hrvati imaju dva turnira i opstaju, mada uvijek imaju i dobre igrace. Ipak je Umag taj koji je uvijek posjeceniji i koji ce uvijek biti veci turnir u Hrvatskoj iako znamo koliko Umag ima stanovnika, a koliko Zagreb. Prosle godine ni Tipsarevic ni Troicki nisu bili tu, ne ide to tako. Drzava treba da stane iza takvih stvari, kad jedna zemlja ima teniski turnir to je velika stvar. Bila bi velika stvar i za Crnu Goru ali se moraju naci sponzori i moraju se istrpjeti gubici dugo vremena pa ce jednoga dana poceti da se vraca, nista ne ide preko noci. Samo nam fali igraci i to je cinjenica, kad bi termin bio drugaciji pa da Novak dolazi na turnir sve bi bilo mnogo lakse. A termin ovom turniru je krajnje zajeban.

                  Najveci je problem dje bi se igrao turnir, u Podgorici nema dje, mozda u Budvi ali cisto sumnjam da i oni imaju uslove za organizaciju jednog ATP turnira.
                  Zasto u Podgorici nema dje? Asanovic bi mogao to da odradi, mada on vec ima WTA turnir. Tu je teniski kompleks u Rogame (mada bih ja njih izbjegao), plus TK Eminent, koji je uz Asanovica vjerovatno najbolji kompleks u Podgorici.
                  Niksic nije sposoban da organizuje ni turnir za mladje generacije, tako da on otpada.
                  Sto se tice primorja, Budva i Ulcinj su kandidati. Po meni Ulcinj ima jedan od boljih kompleksa u CG. 8 terena, blizu Velike plaze.

                  Da je u pitanju beton, lako bi odlucili, pravac Tivat
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Turnir u Tivtu bi bio epic

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Drzava je vise nego dovoljno stala iza tog turnira.
                      Dobili su za dzabe one terene, savrsenu lokaciju, Telekom i jos neke firme su bili stalni sponzori, a kako mislis da turnir opstane kad prvi Djokovic ne igra?
                      U Srbiji ima strasno malo pravih fanova tenisa koji su isli na taj turnir radi samog tenisa i radi drugih igraca, 90% je islo da gleda Djokovica, pa tek onda Tipsarevica, Troickog i ostale nase igrace.
                      A kad se desi, da se ne pojavi niti jedan nas igrac na turniru, a npr. Troicki je igrao Bukurest sledece nedelje, onda je jasno da tu dosta toga nije stimalo.
                      Zahvaljujuci Telekomu SK nije bio sponzor 2012. iako znamo kako je prenosio turnir 3 godine. Naravno da niko ne zeli da gubi pare, nema toga ko ce to dozvoljavati. Tako da je drzava trebala da vidi isplati li joj se ili ne. Ako Hrvatima moze da se isplati da imaju cak dva onda je i Srbija sigurno mogla naci interes. Pa ako Beogradjane ne zanima toliko sigurno bi u Nisu npr. bila bolja posjeta kad igraju domaci igraci. Naravno da ce biti puno kad igra Djokovic i na kraju dana uopste nije bitno dolaze li oni zbog tenisa ili ne. Meni kao Novakovom navijacu je milo sto on nece imati vise obavezu te nedelje, samo mu je stvarao probleme ali je cinjenica da se olako odustalo od ATP turnira.
                      Srbija je organizovala krajem 2012. evropksko prvenstvo u rukometu za zene, vidjeli smo kakav je bila posjeta i vidjeli smo da je jedna Holandija odustala jer je bilo totalno neisplativo. Organizovace ce cak i svjetsko krajem ove godine, znaci drzava je tu vidjela neki interes ali ne i u teniskom turniru. Odlicno igraci su dolazili te 4 godine, zna se kako se zvijezde dovede, one moraju da se plate. Sigurno su i Tipsarevic i Troicki trazili nesto za ucesce, Rogeru je Basel vjerovatno najdrazi turnir pa znamo da je dobro placen za ucesce, a ocekivati da Djokovici placaju i pritom im se nista ne vraca ili bilo koji drugi privatnik je svojevrstan apsurd. Nabavili su licencu, doveli turnir, organizovali ga, gubili pare, drzava nece da stane iza turnira i to je to.
                      Originally posted by Ivan Piper View Post
                      Zasto u Podgorici nema dje? Asanovic bi mogao to da odradi, mada on vec ima WTA turnir. Tu je teniski kompleks u Rogame (mada bih ja njih izbjegao), plus TK Eminent, koji je uz Asanovica vjerovatno najbolji kompleks u Podgorici.
                      Niksic nije sposoban da organizuje ni turnir za mladje generacije, tako da on otpada.
                      Sto se tice primorja, Budva i Ulcinj su kandidati. Po meni Ulcinj ima jedan od boljih kompleksa u CG. 8 terena, blizu Velike plaze.

                      Da je u pitanju beton, lako bi odlucili, pravac Tivat
                      Primorje bi definitivno bilo bolje rjesenje, jos kad bi se turnir igrao mjesec kasnije, to bi dosta donijelo turizmu. Ali bi nam trebala zvijezda, trebao bi nam Djokovic/Federer bar prvih par godina.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa u Nisu bi dolazio jos manji broj ljudi na meceve gde ne igraju nasi teniseri, a nije mi jasno zasto bi tamo bila veca poseta kad igraju nasi? I karte su bile besplatne za sve terene osim za centralne, a mislis da bi ljudi po unutrasnjosti tek tako izdvajali 2000 dinara za mec, a siromastvo je tamo mnogo vece nego u BG-u.
                        I molim te, nemoj da pises kako Beogradjane ne zanima, kako smo mi razmazeni i kako bi u unutrasnjosti bilo bolje, jer cemo se zestoko posvadjati.

                        A ne mozes da poredis Bazel i Federera, to nije njegov turnir, niti ga je on doveo u taj grad, tako da se moze da se ponasa prema njemu kao prema svakom drugom turniru i moze da trazi pare.

                        Federer u Budvi
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Mene to uospte ne zanima, samo vidim da posjeta nije sjajna ni kad igraju druge reprezentacije u Beogradu a komentari svakako nisu sjajni, opet meni je sasvim svejedno.
                          Opet kazem te nedelje se igra Estoril pa smo vidjeli kolika mu je posjeta, da ne pricamo kako ponekad nema 10 ljudi na tribinama u Cincyu ili Torontu/Montrealu. A znamo ko sve dolazi na Mastersima, onaj koji ocekuje da stalno budu ispunjene tribine nije normalan jer se to nece desiti. Samo u Londonu na zavrsnom Mastersu i na velikim Mastersima sem Slamova kad igraju najvece zvijezde. Tako da prica o posjeti ne pije vodu. Opet meni je drago sto Novak nece imati obavezu te nedelje, jer je turnir u strasno nezgodnom terminu i radi se o nepotrebnom trosenju. A do sad je imao obavezu, one godine je odustao i donio "talentovanom" Krajinovicu brdo bodova zbog alergije, znamo da je propustio i Masters kasnije tako da nije namjerno odustao od turnira sigurno, prosle godine zbog djeda nije igrao, a stalno bi pokusao da ga igra dok ga organizuje i to ne bi bilo dobro za njega.
                          Isto tako ni Troicki ni Tipsarevic nemaju veze sa turnirom i mogu da se ponasaju kao prema bilo kom drugom. Ajde Viktor je i bio neko i nesto sad stvarno ne vidim ko bi mu eura dao za ucesce na nekom turniru, Janko je sad standardni clan TOP 10 drustva i sigurno nece doalziti za dzabe da igra ako moze nedje drugo da dobije pare. To mi je potpuno razumljivo.

                          Rekao sam ukoliko bi mi organizovali turnir bila bi nam potrebna zvijezda, a zna se ko najvise navijaca ima u Crnoj Gori, njih dvojica su zato pomenuti. Sto ne znaci da bi ijedan od njih dvojice dosao. No ipak si mogla da dodas i koji facepalm
                          sigpic

                          Comment


                          • Pa nije bila sjajna poseta ni kad su igrali van Beograda.

                            Nisam stavila facepalm zato sto sam verovala da se salis, u sta i dalje zelim da verujem.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Hajde da ne mistifikujemo stvari, Serbia open je dobar deo sredstava dobio od Olivera Dulica kako bi ovaj oprao pare. Dulic na tankom ledu->nema turnira. Jbg, banana drzava, ne moze se pobeci.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Ja garantujem da ce posjeta biti sasvim solidna, pa bilo da se igra na primorju ili u Podgorici.
                                I ja mislim da bi pametnije bilo da se igra na primorju, dakle Budva ili Ulcinj. Ako se odluce za PG, bice to ili Asanovic ili Eminent. U svakom slucaju, uslovi postoje, moze to dobro da se sredi.

                                E sad, problem je sto se turnir nece isplatiti, a porez ce da reseta.
                                Sto se tice posjete, imamo Raonica 100%, a vjerujem da se mogu "dovuci" jos par jakih imena.
                                Evo zamisljam Rogera u Budvi, i nesto mi to nije toliko smijesno (mislim ono, znam da nikad nece doci, ali nije ni Budva tamo neka rupa, naprotiv)
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X