Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je jedan od boljih dana koje je ova tema videla, mislim najbolji od proslog leta, zbog cega sam veoma srecan, a tek je pola 9

    Poslala mi je poruku, skidacemo mec na smenu kada ona zavrsi
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Tema odavno nije bila aktivnija i baš mi je drago mi je zbog toga.

      Dogovoreno za meč, nego kako ćemo podijeliti analizu ?! Hoćeš li prepustiti to zadovoljstvo meni ili ćemo lapo lapo ?!
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Tebi naravno, zeleo si je od pocetka a ja ionako imam drugih poslova koji ce nadam se jos vise obogatiti ovu temu do nove godine
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • @Prle, ali Rafa za ove 3,4 godine igranja na vrhunskom nivou koje mu predstoje moze to trenutno stanje okrenuti u svoju korist.
          Kao sto je broj osvojenih titula, sto je veoma izvesno.
          Broj osvojenih Grand slamova, i to je veoma moguce.

          Dodao bih na Rafin konto sledece stvari koju si izostavio.
          Najbolji igrac na sljaci svih vremena
          Najdominantniji igrac na nekom Grand slamu

          Ove tvoje dve stavke kada prebacis na Nadalovu stranu, to cini njega boljim igracem zar ne?

          Po meni umanjujes Nadalove uspehe, mozda nesvesno ali ipak to radis.
          Ako je Pete imao najbolji napad tj ( Servis, anticipacija, prisustvo na mrezi i voleji)
          Isto tako Nadal ima najbolju defanzivu( Kretanje, brzina, borbenost, strasni passing shotovi)

          ALi po meni je svako trenutno poredjenje jako tesko, kada Nadal zavrsi karijeru onda mozemo pricati o nekim jos detaljnijim analizama.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Evo, cisto da vidite kako izgleda, a loptica se relativno ok vidi



            inace, malo se ubrzalo i ako ovako nastavi, racunam da cu za 3,4 dana da skinem
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Gledao sam ja i vece krseve

              Bitno mi je da je kompletan mec tu, ako su isecene neke reklame to je taman koliko je trajao
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Indigo

                Nadal može da promijeni stvari i kako rekoh ranije to najviše zavisi od njega. Šta će se dešavati i kako će se odvijati stvari u budućnosti, ne mogu znati. Moguće je da Rafa nastavi sa vrhunskim igrama, a moguća je i druga solucija, da Nadal igrački padne. Ja gledam stvari onako kakve one trenutno jesu.

                Odgovor na ta pitanja i nije tako jednostavan kako se čini, jer uvijek moramo obuhvatiti više vremenskih era i konkurenciju u datom trenutku. Da li je Nadal najbolji igrač na šljaci je diskutabilno, da li je najdominantniji igrač na nekom GS-u također. Konkretno, šta podrazumijevaš pod tim?! Set količnik ili nešto drugo ?!

                Možda umanjujem, a možda sam samo realan. Ne shvataju svi moje postove na isti način i to je uredu.

                Ofanzivu više cijenim od defanzive, naročito u sportu kakav je tenis. Najviše zbog činjenice da je defanziva uglavnom destrukcija protivničke igre i da se više koristi fizičkim talentom nego igračkim, za razliku od ofanzive.

                Sa zadnjim dijelom se apsolutno slažem i ponovio sam nekoliko puta da se bespotrebno ova dva igrača stavljaju u isti koš i prave neke veče analize, budući da govorimo o i dalje aktivnom igraču. No otom potom. ;)
                Last edited by Prle!; 09-10-12, 19:55.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Prle!

                  Tvoj post je fantastican!

                  Objektivan prema meni, objektivan prema igracima o kojima diskutujes...

                  Taksativno si pobrojao nase razlike ali u prvom redu kvalitatativno. Moja analiza je vise kvantitativna.

                  Ja cu se samo ograniciti na statisticki dio. Za Nadala:

                  Statistika:
                  -Više masters titula /bitno vise u kracoj karijeri
                  -bolji omjer W/L na GS-ovima /tu je kraca karijera prednost za Nadala, ali Sampras je bolji na 3 od 4 GS-a
                  -bolji H2H sa konkurencijom
                  -CGS /ovo je pokriveno ukupnim brojem GS-ova, ovo je visak
                  Za Samprasa:

                  ukupno osvojenih titula /tokom duze karijere, Nadal je vise osvoji po godini igranja

                  Više osvojenih GS titula /tokom duze karijere, Nadal je vise osvoji po godini igranja
                  Više osvojenih završnih mastersa /neuporedivo bolji Sampras
                  Veča dominacija nad konkurentima u kontekstu rankinga/Ovdje imamo semnticki problem za mene veca i duza ne znace isto kad govorim o dominaciji
                  Više puta proglašen za ATP World Tour Championa /subjektivna procjena posmatraca (pokriveno sa brojem nedjelje na 1. mjestu)

                  Veča dominacija na hardu, glavnoj podlozi na touru/bitno bolji, ali onda bih ocekivao vecu prednost Samprasa u brojevima

                  Bolji omjer osvojenih titula na travi, Outdoor/Indoor hardu i tepihu./za tebe je ovo bitno za mene totalno nebitno. pokriveno brojem turnira
                  Mislim da mozemo smanjiti razliku medju nama formulom (moja metoda smanjivanja razlike)

                  Nadal= mastersi*1000 + zavrsni turnir*1500=21000+0=21000
                  Sampras= mastersi*1000 + zavrsni turnir*1500=11000+7500=18500

                  Mozemo li se sloziti da su tu otprilike jednaki?

                  Comment


                  • Hvala na pohvalama @NI

                    Razlike u našim mišljenjima smo snizili na najniži mogući nivo. Do razmimoilaženja dolazi kod stavke "prosjek". Ti tome daješ puno veču prednost nego ja. Ja nisam pobornik toga, jer je prosjek u zavisnosti onoga što će se dešavati u budućnosti. Ako Nadal u narednih nekoliko godina ne bude ostvario neke zapažene rezultate, njegov prosjek će izgubiti na značaju. Meni to koliko je rano neki igrač osvojio titula ne igra važnu ulogu, jer neki igrači sazriju prije, a neki poslije i to uopšte nije povezano sa samim kvalitetom. Međutim, historija me/nas je naučila da igrači koji sazriju ranije, ranije i padnu, a kada je u pitanju Nadal, to je sve više i više izvjesnije.
                    Zato nikada nisam volio porediti aktivne igrače sa penzionerima, ne mogu prosjeku davati prednost u odnosu na realne cifre, već brojke gledam onakve kakve one trenutno jesu.

                    Mogu se ja sa tobom složiti glede brojčanog iznosa dobijenog iz te formule, ali teško da će sami brojevi nešto više reči. Šta misliš zašto smo uopšte ovoliko romana ispisali, sigurno ne zato što tako jednostavno dobijamo odgovore na ta pitanja.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Pokusaj odredjivanja najboljih turnira u 1974. i pogled na Konorsovu sezonu iz drugog ugla

                      Code:
                      [B]Connors  (21) :[/B] Australian Open, Roanoke, Omaha, Little Rock, Birmingham, Salisbury, Hampton, Salt Lake City, Tempe, Washington, Manchester, Nottingham, Wimbledon, Indianapolis, Montreal, South Orange, US Open, Los Angeles, San Francisco, London, Johannesburg
                      
                      [B]Newcombe (22) :[/B] Australian Open, St. Petersburg WCT, Hempstead WCT, Lacosta WCT, Tuscon, Atlanta WCT, New Orleans WCT, Orlando WCT, Charlotte, St. Louis, Dallas WCT, Las Vegas, Nottingham, Wimbledon, US Open, Maui, Tokyo, Sydney Indoor, Adelaide, Hong Kong, Manila, Masters
                      
                      [B]Borg     (28) :[/B] Australian Open, Auckland, Philadelphia WCT, Bologna WCT, London WCT, Barcelona WCT, Sao Paulo WCT, Tuscon, Palm Desert WCT, Tokyo WCT, Houston, Denver WCT, Dallas WCT, Rome, Roland Garros, Nottingham, Wimbledon, Bastad, Indianapolis, Montreal, Boston, US Open, 
                      Madrid, Barcelona, Tehran, Stockholm, Adelaide, Masters
                      
                      [B]Laver    (13) :[/B] Philadelphia WCT, Bologna WCT, London WCT, Barcelona WCT, Sao Paulo WCT, Tuscon, Palm Desert WCT, Tokyo WCT, Houston,
                      Denver WCT, Dallas WCT, Las Vegas, Bretton Woods
                      
                      [B]Vilas    (28) :[/B] Philadelphia WCT, Sao Paulo WCT, Tuscon, Palm Desert WCT, Tokyo WCT, Houston, Denver WCT, Hamburg, Rome, Roland Garros, Nottingham, Wimbledon, Gstaad, Hilversum, Washington, Indianapolis, Louisville, Montreal, Boston, US Open, Madrid, Barcelona, Tehran, Paris Indoor, Stockholm, London, Buenos Aires, Masters
                      
                      [B]Okker    (19) :[/B] Philadelphia WCT, Toronto WCT, Miami WCT, Washington WCT, Rotterdam, Tuscon, Munich WCT, Dallas WCT, Las Vegas, Wimbledon, Montreal, Boston, US Open, Madrid, Barcelona, Tehran, Stockholm, London, Johannesburg
                      
                      [B]Ashe     (28) :[/B] Philadelphia WCT, Bologna WCT, London WCT, Barcelona WCT, Sao Paulo WCT, Tuscon, Palm Desert WCT, Tokyo WCT, Houston,
                      Denver WCT, Dallas WCT, Las Vegas, Roland Garros, Nottingham, Wimbledon, Washington, Louisville, Boston, Columbus, US Open, Los Angeles,
                      San Francisco, Barcelona, Tehran, Paris Indoor, Stockholm, London, Johannesburg
                      
                      [B]Rosewall (7)  :[/B] Tuscon, Wimbledon, US Open, Tokyo, Sydney Indoor, Hong Kong, Johannesburg
                      
                      [B]Smith    (23) :[/B] Philadelphia WCT, St. Petersburg WCT, Hempstead WCT, Lacosta WCT, Tuscon, Atlanta WCT, New Orleans WCT, Orlando WCT,
                      Charlotte, St. Louis, Dallas WCT, Las Vegas, Rome, Roland Garros, Nottingham, Wimbledon, Chicago, Washington, Louisville, Boston, US Open,
                      Los Angeles, San Francisco
                      
                      [B]Nastase  (25) :[/B] Richmond-WCT, Toronto WCT, Salisbury, Miami WCT, Hampton, Washington WCT, Rotterdam, Munich WCT, Monte Carlo WCT, Dallas WCT, Munich, Bournemouth, Rome, Roland Garros, Nottingham, Wimbledon, Indianapolis, Montreal, Boston, US Open, Cedar Grove, Madrid, Barcelona, London, Masters

                      Code:
                      Australian Open - Connors, Newcombe, Borg
                      Roanoke         - Connors
                      Omaha           - Connors
                      Little Rock     - Connors
                      Birmingham      - Connors
                      Salisbury       - Connors, Nastase
                      Hampton         - Connors, Nastase
                      Salt Lake City  - Connors
                      Tempe           - Connors
                      Washington      - Connors
                      Manchester      - Connors
                      Nottingham      - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Ashe, Smith, Nastase
                      Wimbledon       - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Okker, Ashe, Rosewall, Smith, Nastase
                      Indianapolis    - Connors, Borg, Vilas, Nastase
                      Montreal        - Connors, Borg, Vilas, Okker, Nastase
                      South Orange    - Connors
                      US Open         - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Okker, Ashe, Rosewall, Smith, Nastase
                      Los Angeles     - Connors, Ashe, Smith
                      San Francisco   - Connors, Ashe, Smith
                      London          - Connors, Vilas, Okker, Ashe, Nastase
                      Johannesburg    - Connors, Okker, Ashe, Johannesburg
                      Na cak 9 turnira Dzimi je igrao bez ijednog drugog igraca koji je godinu zavsio u prvih 10! Na dva turnira drustvo mu je pravio samo Nastase a na tri turnira imao je po dva rivala


                      Na kraju, turniri sa bar 4 YE Top 10 igraca u zrebu :

                      Code:
                      Wimbledon        - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Okker, Ashe, Rosewall, Smith, Nastase
                      US Open          - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Okker, Ashe, Rosewall, Smith, Nastase
                      
                      Tuscon           - Newcombe, Borg, Laver, Vilas, Okker, Ashe, Rosewall, Smith
                      
                      Dallas WCT       - Newcombe, Borg, Laver, Okker, Ashe, Smith, Nastase
                      Nottingham       - Connors, Newcombe, Borg, Vilas, Ashe, Smith, Nastase
                      
                      Philadelphia WCT - Borg, Laver, Vilas, Okker, Ashe, Smith
                      Boston           - Borg, Vilas, Okker, Ashe, Smith, Nastase
                      
                      Barcelona        - Borg, Vilas, Okker, Ashe, Nastase
                      Roland Garros    - Borg, Vilas, Ashe, Smith, Nastase
                      Las Vegas        - Newcombe, Laver, Okker, Ashe, Smith
                      London           - Connors, Vilas, Okker, Ashe, Nastase
                      Montreal         - Connors, Borg, Vilas, Okker, Nastase
                      
                      Rome             - Borg, Vilas, Smith, Nastase
                      Masters          - Newcombe, Borg, Vilas, Nastase
                      Indianapolis     - Connors, Borg, Vilas, Nastase
                      Madrid           - Borg, Vilas, Okker, Nastase
                      Sao Paulo WCT    - Borg, Laver, Vilas, Ashe
                      Denver WCT       - Borg, Laver, Vilas, Ashe
                      Tokyo WCT        - Borg, Laver, Vilas, Ashe
                      Tehran           - Borg, Vilas, Okker, Ashe
                      Stockholm        - Borg, Vilas, Okker, Ashe
                      Palm Desert WCT  - Borg, Laver, Vilas, Ashe
                      Houston          - Borg, Laver, Vilas, Ashe
                      Johannesburg     - Connors, Okker, Ashe, Rosewall
                      Last edited by ClayWarrior; 09-10-12, 22:28.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Eto CW, poslusao te je i nije prosao pola zemaljske kugle da bi izgubio u 1. kolu

                        Thomas Johansson ‏@TompaSthlmOpen
                        Bernard Tomic has unfortunately withdrawn from If Stockholm Open. #IfSthlmOpen
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Sad se setio da se zali kako je igrao 50 turnira ove sezone i kako ga je stigao umor
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Ja sam Prle zamislio tu veliku analizu kao u postu gore, samo naravno sredjeniju i sa vise podataka.. videcu vremenom da li da uvrstim turnire sa najmanje 4 ili 5 YE Top 10 igraca u glavnom zrebu, oko toga se jos dvoumim
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Warrior,

                              Ja dolazim do slicnih rezultata. Davao sam svim turnirima koje je Konors igrao 1974 kategoriju 250,500,1000 i 2000 poena. Na kraju sezone je imao samo 10155. Malo sam ga zakinuo ali ne previse.

                              To je daleko ipod najboljih Federerovih sezona.

                              Comment


                              • Eto vidis, mali pregled turnira koje su igrali najbolji igraci iz te sezone i stvari se odmah menjaju

                                Australian Opena nema na listi, jeste da su ga igrali prvi, drugi i treci reket sveta sa kraja sezone ali Borg je na njemu imao 17 i po godina. Vimbldon i US Open igrali su svi osim Lejvera, a Rolan Garos je negde na sredini.. sto savrseno oslikava njegov status u tom periodu, ispred Australije ali vidno iza Vimbldona i US Opena
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X