Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gael Monfils ‏@Gael_Monfils
    I m packing my bag for a tennis tournament dammmmmm.Reallyyyyyyyyy .yeahhhhhhhhhh i can t waitttttttttttt
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • http://www.clarin.com/deportes/Potro...775722630.html

      Delpo narednih 10 dana mora da miruje, a nece igrati mesec dana, tako da propusta masters u Sangaju.

      google translate:
      After his absence in the fourth point of the series against Czech Republic Davis Cup, Juan Martin Del Potro will be one month off the court. Is that after ten days of rest and immobilization of the left wrist, the Tandil must follow a treatment to recover from the injury that creeps in that area and that will require about three weeks.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Krece sjajna post-US Open sezona
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • postoji mogucnost da Pariz-Bercy promeni datum, da ga prebace da se igra u februaru i to od 2014. godine

          Probable date change for the tournament in Paris-Bercy
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Nikad mi nije bilo jasno kako su uspeli da uniste jednu od perjanica citavog Tura i turnir koji je video citavu Open eru.. pored toliko ATP 250 MIki Maus turnira koje su mogli istumbati da naprave mesta za tu famoznu nedelju ili dve odmora, oni uniste Pariz

            Moze februar, da se zimski i jesenji deo dvoranske sezone malo izjednaci
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • I meni se isto ne svidja sto su tako unistili taj masters, a ubedjena sam da su mogli da uniste neki drugi turnir, a ne ovaj.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Prle! View Post
                Ovo je veliko blago, siguran sam da si i ti svjestan toga. Nedavno, prije mjesec-dva sam čaprkao po historiji, malo više vremena posvetio Borgu, Connorsu i JohnyMacu u 70-tim, njihovim rezultatima na WCT i turnirima Grand Prix tour serije, prethodnicima današnjih Mastersa, kao i na GS turnirima, analizirao igrače koje su dobijali, od kojih su gubili i kako se sve to kretalo. Bio sam raštrkan pravo glede podataka o igračima koji su učestvovali na tim turnirima, sa dosta turnira sam uspio izvući žrijebove, sa nekih nisam, wikipedia je malo pomagala, malo i ATP, a ovo je prava stvar, sve na jednom mjestu. Žrijebovi kvalifikacija, glavni singl i dubl žrijebovi za svaki GS turnir ponaosob u periodu od 1968 godine. Čim ponovo uhvatim zalet, hvatam se još nekih proučavanja, analiziranja i upoređivanja. Naravno, tako detaljno kao ti to ne mogu ni u snu odraditi, ali ipak ima još stvari koje želim saznati, osmotriti ih sa malo drugačijih tački gledišta, tako da ću nadam se uspjeti u tome. Vrijeme je glavni problem, ono me najviše ograničava. Vjerujem da si izgubio nekoliko sati na ovome, ali vjeruj mi, baš sam se obradovao kad sam ovo vidio. Ako ti to predstavlja barem malo satisfakciju za tvoj naporan rad, onda super.

                Kad sam spomenuo Grand Prix tour seriju, moram i ovo reči. Nakon dobro poznate kategorizacije turnira po određenim serijama koja je nastala 1990, nakon što je ATP uzeo sve turnire pod svoje okrilje, igrači koji su osvajali Masters 1000 turnire se spominju samo od te godine. Nije to pogrešno, ali ne bi bilo loše ni kad bi tu ubacili i igrače koji su igrali prije 1990, a jednako pa čak i više dominirali Grand prix tour serijom (današnjim mastersima iz serije 1000). Recimo, ne pamtim da je iko pominjao Lendla koji se skupio čak 22 GPT turnira i dugo bio #1 glede toga, zatim JohnyMaca sa 19, Jimba sa 17, Borga sa 13, Lavera sa 9 itd. Razumijem da zbog slabe organizacije i horuk sistema pomenuti turniri nisu bili važni kao današnji Masters 1000, jer su praktično postojala dva paralelna toura gdje se sve odvijalo navrat nanos i gdje se nije znalo ko kosi a ko vodu nosi, ali ipak, nisu to cifre, a Bogami ni titule za podcjenjivanje, naročito uznemo li u obzir i samu historiju i važnost pomenutih turnira te njihov uticaj u bijelom sportu.

                Glede meča Evert i Graff, trebao bih ga odraditi ove subote i nadam se da hoću, maksuz ću rano ustati, da ispunim dato obećanje.
                Napravicu ovakvu listu i za Masters 1000 seriju, ponovo sa ITF sajta jer je merodavniji od ATP-a (iako za te turnire ne bi trebalod a bude tako, ATP-eva su perjanica). Uskoro cu iskoristiti ovu listu za analizu meceva na Mejdzorima gde su pobednici preokrenuli zaostatak od 2-0 u setovima.. bice dobra. Moracu i ja konsultovati Wikipediju, iz prostog razloga sto su (nadam se tacno) stavljali zemlje koje su igraci reprezentovali.. to ce mi posluziti za analizu ucinka po kontitentima, i preuzimanje primata od strane Evrope.. primat koji nece skorije prestati. Na ITF sajtu igracu kompjuterski stoji samo ona poslednja zemlja za koju je igrao, pa bih tako recimo napravio gresku u analizi jer je Johan Kriek osvojio AO 1981. za nativnu Juznu Afriku, a onaj sledece godine za Sjedinjene Drzave

                Trebao si pisati ovde o tom ceprkanju, sve je bolje od prazne teme ili citanja o Monfilsovom pakovanju za turnir. Sve sledece stvari obavezno pisi ovde vreme ce na zalost i meni postati problem od oktobra jer moram naci neki posao, i to bez ikakvog biranja. bas mi je prigustilo. Medjutim, isto sam tako spreman da od oktobra (i od te analize sa vracanjem od 0-2 koju sam pomenuo) krenem da radim maksimalno ozbiljno.. vec sam spremio nekih 15 velikih analiza, pa polako redom. Problem su na zalost i resursi, dzabe ti svo vreme ovog sveta ako ne mozes naci mnogo podataka za tenis pre neke 1980. Neku osnovnu sliku mozes da stvoris ali to je sve. I dan danas ljudi se prepiru oko toga da li je 1977. na prvom mestu trebao da zavrsi Borg, Konors ili Viljas.. a pravog odgovora nema

                Dobro je sto si pomenuo Grand Prix seriju! Problem je sto ne postoji nikakva sansa da odredimo neki fiktivni (pravi nije postojala) ekvivalent Masters 1000 seriju koja je pocela 1990. http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_P...ionship_Series lepo je videti ovu listu na Wikipediji ali tu odmah u startu postoje problemi. Ovo mozda i jesu bili najjaci turniri u sezoni posle tri Mejdzora ali rec je o haoticnoj 1970. godini, kada se jos uvek nije znalo ni ko pije ni ko placa. Stvari se nisu popravljale ni narednih godina.. igraci zbog tamo nekog Nikija Pilica nisu isli na sveti Vimbldon, a kamoli da se zna Premium serija turnira za tu sezonu. Stvar je naravno mnogo dublja od protesta zbog kolege, a sve to nam govori da nema ni pomena o nekoj organizaciji. Video si koliko sam ispisao o tenisu iz 80-ih.. nigde nisam nasao ni slovo o nekoj izdvojenoj Grand Prix seriji. A nasao bih sigurno jer mi je Lendl omiljeni igrac i kao sto si rekao naosvajao se tih trofeja

                Postoji jedan relativno lak nacin da odredimo snagu turnira od 1973. (kada je poceo ranking). U planu mi je analiza gde bih sakupio sve turnire koje su igrali Year End Top 10 igraci od 1973. do danas. Nakon toga bih sastavio listu po godinama sa onim turnirima gde su igrali bar cetvorica igraca koji su godinu zavrsili u prvih 10. Poredjacu ih od najjaceg, od onih gde se najvise njih okupilo, pa cemo videti gde se tu uklapaju ovi turniri koje je Wikipedija izdvojila. Neko mi naravno moze reci da ti igraci nisu nuzno tokom citave sezone bili medju 10 najboljih ali to je najbolje sto imamo.. ranking je kao sto znas bio poprilicno bezvredan sve do sredine 80-ih, i sluzio je bukvalno da odredi nosioce na turnirima i ucesnike Masters Kupa. Sve to omogucilo je Mekinrou da ni kriv ni duzan zavrsi 1982. kao prvi reket sveta.. ispred coveka koji je osvojio Vimbldon i US Open. Dakle, ja bih prvi svakodnevno pominjao te 22. titule koje je Lendl osvojio u Grand Prix seriji ali to ne odgovara u potpunosti pravom stanju stvari

                O.k, onda cemo sastaviti ta dva seta i imati mec
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Jos nesto vezano za Masters 1000 seriju. Ne bi trebalo biti preterano velike pompe oko nje ni od same 1990. Trazio sam izvestaje za Indian Vels i Majami iz te prve sezone i nigde se ne pominje nikakva nova serija, iako je sada stvarno postojala. No, na stranu i to, pogledajmo Year End Top 5 igrace koji su igrali na Masters 1000 turnirima u prvih 10 sezona :

                  1990 : 26/45
                  1991 : 29/45
                  1992 : 29/45
                  1993 : 33/45
                  1994 : 32/45
                  1995 : 33/45
                  1996 : 34/45
                  1997 : 35/45
                  1998 : 38/45
                  1999 : 35/45

                  Od mogucih 45 mesta koje su mogli da zauzmu u zrebovima, oni jedva da su presli pola u toj prvoj sezoni! Sa izuzetkom 1998., u svim ostalim se bas i nisu pretrgli igrajuci ovu Premium seriju. Jedan od razloga naci cemo i ako bacimo malo podrobniji pogled na kalendar ovih sezona.. tek od 2000. godine Masters 1000 turniri dobili su izdvojene nedelje, dakle tada su se igrali smao oni. To je vec malo bolja formulacija Premium serije i turnira koji bi trebali biti najaci posle Mejdzora. Od 2000. vec imamo preko 40 mesta rezervisanih za YE Top 5 igrace ali se brojka opet smanjivala.. 2005. zauzeli su samo 31. poziciju u zrebu i gle cuda Nadal i Federer su izmedju sebe podelili 8 od 9 turnira. U poslednjih nekoliko godina ovi turniri preskacu se samo ako je igrac povredjen ili bas umoran (Monte Karlo i posebno Sangaj su slabe tacke ali je opet mnogo bolje nego pre)

                  Zbog svega ovoga mora se uvek istrazivati dublje i dublje, cak i neke najosnovnije stvari mogu doneti dobre odgovore i stvoriti jasniju sliku
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Nesumnjivo je da se turniri iz GPT serije ne mogu stavljati u isti koš sa današnjim Masters 1000 turnirima i oko toga nema rasprave. Za to je kriva dosta nestabilna i neusaglašena organizacija turnira gdje se praktično nije znala važnost određenih turnira, bodovanje, ranking nije bio bitan kao sada, a sve je do dovelo do toga da pojedini turniri u vidu egzibicija privlače više pažnje nego određeni GS-ovi poput AO-a. Ja to ne mogu osporiti, niti želim, ne mogu Ivanove 22 titule porediti sa Rafinim ili Rogerovim, kao ni Jimbove sa Aggasijevim. Međutim, nekada volim potencirati osvajače turnira koji su prethodili današnjim Mastersima, čisto da se i to zabilježi u spisak.
                    Da bi dobili neku realniju sliku jačine tih turnira, pokušat ću da nađem koji igrači su godinama igrali na pomenutim turnirima, njihov ranking, pomoću kojeg bi dobili koliko toliko bližu sliku o konkurenciji na pomenutim turnirima i svakako međusobne omjere the best of the best igrača na tim turnirima. Bit će teško, jer ću morati sa svih strana kupiti podatke, ali potrudit ću se, pa šta bude.

                    Problem je horuk sistem prije čuvene 1990 i kategorizacije turnira. Hem što se znalo igrati preko 80 turnira u jednoj godini, hem što si imao dva paralelna toura, koji često nisu priznavali titule jedni drugima, hem što igrači osim GS-ova nisu bili svjesni jačine drugih turnira, pa nisu mogli ni normalno planirati sezonu itd. Danas se jasno zna koji turniri su najvažniji, koji su jako važni i koji su manje važni. Imaju 9 Masters turnira koje su obavezni igrati izuzev MC-a i svjesni su njihove važnosti, naročito kada ih posmatramo kroz cjelokupno ostvarene rezultate i stavljamo na neku zamišljenu listu najboljih igrača OE. Ne možemo govoriti o Nadalu a da ne spomenemo njegova 22 Masters turnira, kao i o Rogeru itd.

                    Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Postoji jedan relativno lak nacin da odredimo snagu turnira od 1973. (kada je poceo ranking). U planu mi je analiza gde bih sakupio sve turnire koje su igrali Year End Top 10 igraci od 1973. do danas. Nakon toga bih sastavio listu po godinama sa onim turnirima gde su igrali bar cetvorica igraca koji su godinu zavrsili u prvih 10. Poredjacu ih od najjaceg, od onih gde se najvise njih okupilo, pa cemo videti gde se tu uklapaju ovi turniri koje je Wikipedija izdvojila. Neko mi naravno moze reci da ti igraci nisu nuzno tokom citave sezone bili medju 10 najboljih ali to je najbolje sto imamo.. ranking je kao sto znas bio poprilicno bezvredan sve do sredine 80-ih, i sluzio je bukvalno da odredi nosioce na turnirima i ucesnike Masters Kupa. Sve to omogucilo je Mekinrou da ni kriv ni duzan zavrsi 1982. kao prvi reket sveta.. ispred coveka koji je osvojio Vimbldon i US Open. Dakle, ja bih prvi svakodnevno pominjao te 22. titule koje je Lendl osvojio u Grand Prix seriji ali to ne odgovara u potpunosti pravom stanju stvari
                    Eto, ni ne viđoh da si to napisao, a gore rekoh da imam i ja to u planu. To bi fakat bilo odlično, imali bi koliko toliko realniju sliku o pomenutim turnirima.

                    Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Zbog svega ovoga mora se uvek istrazivati dublje i dublje, cak i neke najosnovnije stvari mogu doneti dobre odgovore i stvoriti jasniju sliku
                    Aposlutno. Svakoj temi koja govori o nekadašnjim ATG igračima i cjelokupnoj teniskoj atmesferi, organizaciji i sistemu u datom vremenskom periodu zahtjeva posebnju pažnju i pristup, jer nije sve crno-bijelo kako se čini. Teme su dosta osjetljive, ali to ih i čini zanimljivima.

                    Izvini što nisam ranije odgovorio, nije do mene. Bojim se ako počnem pisati više, otvoriću mali milion tema, a ne mogu redovno odgovarati na sve, pa diskusija u rasponu 2 ili više dana, gubi na značaju.
                    Danas ili sutra će biti gotove Graff i Evert.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Pazi, ja cu napraviti osnovu (vec imam podatke za Year End Top5 igrace od 1980., na to cu samo nadograditi ostatak i dodati 1973-1979) i posle cemo lepo sastaviti listu svih mogucih stvari koje nam padnu na pamet.. mozda na kraju ta lista sa Wikipedije zaista ispadne dobra, ili sami izdvojimo 9 Premium turnira iza Rolan Garosa, Vimbldona i US Opena. Onda cemo da vidimo koliko su meceva igrali i koliko je cesto finale igrano na 3 dobijena seta (za mene uzanso vazna stvar).. no, treba krenuti od broja najkvalitetnijih igraca koji su te turnire igrali, u sveopstem haosu neorganizovanog i podeljenog Tura

                      Uz svu nasu dobru volju, necemo naci nista!! Ne postoji ni teoretska sansa da udjemo dublje u ranking za na primer 1975. godinu jer na ATP sajtu ti imas ranking iz samo 8 nedelja te godine.. kako smo dosli do toga da su u Top 10 godinu zavrsili Konors, Viljas, Borg , Es, Orantes, Rozvel, Nastase, Aleksandre, Taner i Lejver bolje i da ne pitamo... mada mi se lista prokleto svidja ipak, od leta 1984. ATP pocinje da izbacuje nedeljne liste a to bi vec moglo mnogo vise da nam pomogne. Onda cemo velikoj macki, Miloslavu Meciru, prakticno dodeliti Mejdzor titulu za trijumf u Majamiju 1987... turnir je bio za tri koplja jaci od nekih prethodnih Australian Opena. Sto je najcrnje, bili su i neki turniri koje ATP cak i nema u svojoj bazi i ne vode se kao ATP titule, ali i tome cu posvetiti paznju kada nadjem vremena

                      Uglavnom, voleo bih zaista da zajednicki radimo na ovoj analizi, bice stvarno zlata vredna kada zavrsimo


                      Masters 1000 seriju obozavam i u buducnosti cu joj sigurno posvetiti punu paznju, samo uvek moramo biti pazljivi jer sam prostim primerom pokazao da to bas i nije funkcionisalo najbolje od 1990. i osnivanja ATP Tura. Veoma je vazno da se u citavoj prici osvrnemo i na 2000. godinu.. tada su se stvari zaista iskristalisale. Po prvi put sva 4 Mejdzora nosili su isti broj poena, jer su ukinuti bonus poeni tj. nije se vise gledao ranking igraca kojeg pobedis na putu do trofeja. Takodje, te godine svi Masters 1000 turniri po prvi put od osnivanja dobijaju svoju sedmicu i tada si mogao da igras samo njih. Isto tako, od tada je ustanovljeno da Grand Slam titula donosi duplo vise poena od Masters 1000 titule, a po prvi put je uveden i ATP Race, koji je davao daleko jasniju sliku o trenutnom stanju stvari. Da ne zaboravimo da je i broj turnira koji se racunaju za ranking povecan sa 14 na 18.. u svakom slucaju, vazna sezona


                      Nema veze, nek traje i 5 dana, mada ce postovi stvarno biti sve duzi i duzi i necemo ni znati od cega smo posli (sto je super )
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • 1.gejm – Chris Evert

                        1. 0-15 / p.s / 7 / Neiznuđena greška Evert forhendom sa osnovne linije
                        2. 0-30 / - / - / Dvostruka servis greška
                        3. 15-30 / p.s / 12 / Iznuđena greška Graff nakon odličnog forhenda od strane Evert
                        4. 15-40 / d.s / 7/ Iznuđena greška Evert nakon fantastičnog IO forhenda od strane Graff
                        5. 30-40 / p.s / 14/ Nakon nekoliko odličnih udaraca sa obje strane, Chris sjajnim štop volejom na mreži dolazi do poena
                        6. Brejk / d.s / 27 / Neiznuđena greška Evert forhendom sa osnovne linije nakon jako duge razmjene

                        2.gejm – Steffi Graff

                        1. 15-0 / p.s / 3/ Forhend viner Graff nakon odličnog slajs servisa kojim je u potpunosti izbacila Evert iz terena
                        2. 15-15 /-/ - / Dvostruka servis greška
                        3. 30-15 / d.s / 8 / Neiznuđena greška Evert bekendom sa osnovne linije
                        4. 40-15 / p.s / 3 / Nakon odličnog servisa, uslijedio je još bolji forhend viner Graff
                        5. 40-30 / d.s / 2 / Nakon riterna Evert loptica se od vrha mreže odbila u polje Graff
                        6. Gejm / p.s / 2 / Servis viner

                        3.gejm – Chris Evert

                        1. 0-15 / p.s / 3 / Neiznuđena greška Evert forhendom sa baselinea
                        2. 0-30 / p.s / 7 / Još jedna neiznuđena greška Evert iz forhenda
                        3. 0-40 / p.s / 3 / Neiznuđena greška Evert iz bekenda
                        4. Brejk / d.s / 4 / Nakon odličnog riterna kojim je promijenila ritam poena, uslijedila je fantastična forhend paralela Graff kojom pravi dupli brejk

                        4.gejm – Steffi Graff

                        1. 0-15 / d.s / 16 / Nakon duže razmjene i nekoliko odličnih udaraca sa obje strane, Evert stiže do poena odličnim forhend vinerom na mreži
                        2. 15-15 / p.s/ 17/ Još jedna druža razmjena koju ovaj put dobija Njemica smash udarcem nakon odličnog slajs udarca kojim je pripremila izlazak na mnrežu
                        3. 30-15 / p.s/ 2 / Servis viner
                        4. 40-15 / p.s/ 2 / Servis viner
                        5. Gejm / p.s / 1 / As

                        5.gejm – Chris Evert

                        1. 15-0 / p.s / 2 / Servis viner
                        2. 30-0 / p.s/ 2 / Servis viner
                        3. 40-0 / p.s / 5 / Neiznuđena greška Graff iz bekenda. Slajs je završio u mreži.
                        4. Gejm / p.s / 2 / Servis viner

                        6.gejm – Steffi Graff
                        1. 15-0 / d.s / 2 / Servis viner
                        2. 15-15 / d.s / 3 / Neiznuđena greška Graff iz forhenda
                        3. 30-15 / p.s / 2/ Servis viner
                        4. 40-15 / p.s / 4 / Iznuđena greška Evert iz forhenda, nakon odlične forhend paralele Graff
                        5. Gejm / p.s / 1 / As


                        7.gejm – Chris Evert

                        1. 0-15 / p.s / 7 / Neiznuđena greška Evert iz bekenda
                        2 15-15 / p.s / 2 / Servis viner
                        3. 30-15 / p.s /16 / Iznuđena greška Njemice nakon odličnog CC forhenda Evert
                        4. 30-30 / p.s / 5 / Neiznuđena greška Evert iz bekenda
                        5. 40-30 / p.s / 32 / Fantastična razmjena udaraca u kojoj je kao pobjednica izašla Evert, budući da je bekend slajs Njemice završio u autu
                        6. Gejm / d.s / 7/ Nakon nekoliko fantastičnih bekenda kojima je otvorila teren, Evert stiže do svog 2 gejma u ovom setu laganim forhend volejom


                        8.gejm – Steffi Graff

                        1.15-0 / d.s / 8 / Iznuđena greška Evert iz forhenda
                        2. 15-15 / p.s / 6 / Fantastična bekend dijagonala Evert, nakon odličnog CC forhenda iz trka
                        3. 15-30 / p.s / 5 / Neiznuđena greška Steffi iz forhenda
                        4. 15-40 / p.s / 9 / Neiznuđena greška Steffi iz slajsa, koji je završio u mreži.
                        5. 30-40 / p.s / 3 / Nakon odličnog servisa, uslijedila je još bolja bekend paralela Graff
                        6. Brejk / p.s / 3 / Dobar servis Njemice, ali fantastičnim riternom Evert je iznudila grešku Šteffi i vratila jedan brejk.

                        9-gejm – Chris Evert

                        1. 0-15 / p.s / 7 / Neiznuđena greška Evert iz forhenda
                        2. 15-15 / d.s / 10 / Bekend slajs Njemice ponovo završava u mreži.
                        3. 30-15 / d.s / 4 / Neiznuđena greška Steffi iz forhenda.
                        4. 40-15 / p.s / 19 / Nakon odličnog CC forhenda, uslijedila je i bekend dijagonala kojom Evert osvaja poen.
                        5. Gejm / p.s/ 14 / Iznuđena greška Steffi iz forhenda, nakon još jednog odličnog CC forhenda Evert


                        10.gejm – Steffi Graff

                        1. 15-0 / d.s / 16 / Neiznuđena greška Evert iz forhenda
                        2. 15-15 /-/ - / Dvostruka servis greška
                        3. 30-15 / p.s / 11 / Forhend viner Steffi kojim je probila Evert na mreži
                        4. 30-30 / p.s / 9 / Neiznuđena greška Njemice iz bekenda, nakon odličnog forhend slajsa Evert
                        5. 30-40 / p.s / 7 / Neiznuđena greška Njemice iz bekend slajsa
                        6. Brejk / d.s / 5 / Neiznuđena greška Steffi iz bekenda, nakon što se Evert nekoliko puta odlično odbranila


                        11.gejm – Chris Evert

                        1. 15-0 / p.s / 8 / Iznuđena greška Njemice nakon odličnog CC forhenda Evert
                        2. 15-15 / p.s / 9 / Neiznuđena greška Evert, nakon što se prije toga nekoliko puta fantastično odbranila
                        3. 30-15 / p.s / 24 / Fantastična razmjena udaraca koja je pripala Amerikanki, zahvaljujući odličnoj bekend paraleli kojom je pripremila izlazak na mrežu i iznudila grešku Njemice
                        4. 40-15 / p.s / 4 / Iznuđena greška Steffi, nakon odličnog CC forhenda Evert
                        5. Gejm / d.s / 2 / Servis viner


                        12.gejm – Steffi Graff

                        1. 15-0 / d.s / 16 / Iznuđena greška Evert iz forhenda, nakon dubokog CC forhenda Graff
                        2. 15-15 / d.s / 18 / Fantastičan poen koji osvaja Amerikanka laganim Smash udarcem, nakon što se fantastično odbranila, pa zatim i napala i omogučila sebi lagani poen na mreži.
                        3. 30-15 / d.s / 16 / Neiznuđena greška Evert, nakon što se ponovo fantastično branila od razornih udaraca protivnice
                        4. 30-30 / p.s / 5 / Odličnim riternom Evert je razbila fokus protivnici, koja neposredno nakon toga pravi neiznuđenu grešku iz forhenda
                        5. 40-30 / d.s / 4 / Neiznuđena greška Evert iz bekenda
                        6. Gejm / d.s / 4 / Neiznuđena greška Evert iz forhenda

                        Tiebreak:

                        Evert: 0-1 / p.s / 3 / Neiznuđena greška Evert iz bekenda
                        Graff: 2-0 / d.s / 14/ Nakon duge razmjene, Evert pravi neiznuđenu grešku iz bekenda
                        Graff: 2-1 / p.s / 7 / Neiznuđena greška Graff iz forhenda
                        Evert: 2-2 / p.s / 4 / Neiznuđena greška Graff iz bekenda
                        Evert: 2-3 / p.s / 9 / Fantastičnim IO forhend vinerom Graff stiže do minibreaka.
                        Graff: 4-2 / d.s / 7/ Odličan forhend passing shot Njemice kojim je probila Amerikanku na mreži.
                        Graff: 5-2 / p.s / 12 / Iznuđena greška Evert, nakon nekoliko odličnih CC forhenda od strane Graff.
                        Evert: 3-5 / p.s / 8 / Neiznuđena greška Steffi iz bekend slajsa koji završava u mreži
                        Evert: 3-6 / p.s / 17/ Greška Evert iz voleja, nakon izuzetno nezgodnog slajsa Njemice koja sada ima 3 vezane meč lopte.
                        Graff: 7-3 / p.s / 3 / Odličan servis, plitak ritern Amerikanke, što Njemica koristi i laganim forhendom dobija meč i osvaja svoju drugu GS titulu, a prvu na Australian openu.


                        Drugi set je bio puno uzbudljiviji, dinamičniji i kvalitetniji od prvog. Hvala CW-u što je prepustio meni da analiziram.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • @ CW

                          Bilo bi mi izuzetno zadovoljstvo da zajedno odradimo tu analizu. Znanja imamo, jedini problem bi mogli predstavljati resursi i vrijeme, ali može se naći rješenje i za to. U suštini, sve je to veoma zanimljivo i odavno me kopka, zato ću se jako potruditi da nađem odgovore na neka meni nepoznata pitanja. Dakle, volje imamo i to je najbitnije. Nešto ćemo izmajmunisati. Ne sumnjam da će to na kraju odlično izgledati i da ćemo biti zadovoljni urađenim

                          Očigledno je da je novi milenijum i 21. vijek donio određene promjene, koje će, kako se kasnije ispostavilo promijeniti i odrediti tok i pravac kojim će tenis u budućnosti ići. Od jasnog naglašavanja Premium serije, tačnog određivanja jačine GS, Masters, 500 i 250 turnira, uvođenja ATP racea, promjene seedovanja sa 16 na 32 nosioca, usporavanja podloge najprestižnijeg turnira itd.
                          Ništa, apsolutno ništa u tenisu nije onako kako se čini na prvi pogled. U tome i jest gušt diskustovanja i analiziranja određenih tematika, sve je puno iznenađenja, uvijek saznaš nešto novo i nikada ne znaš kakav će zaključak proizići iz svega toga.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Originally posted by Prle! View Post
                            @ CW

                            Bilo bi mi izuzetno zadovoljstvo da zajedno odradimo tu analizu. Znanja imamo, jedini problem bi mogli predstavljati resursi i vrijeme, ali može se naći rješenje i za to. U suštini, sve je to veoma zanimljivo i odavno me kopka, zato ću se jako potruditi da nađem odgovore na neka meni nepoznata pitanja. Dakle, volje imamo i to je najbitnije. Nešto ćemo izmajmunisati. Ne sumnjam da će to na kraju odlično izgledati i da ćemo biti zadovoljni urađenim

                            Očigledno je da je novi milenijum i 21. vijek donio određene promjene, koje će, kako se kasnije ispostavilo promijeniti i odrediti tok i pravac kojim će tenis u budućnosti ići. Od jasnog naglašavanja Premium serije, tačnog određivanja jačine GS, Masters, 500 i 250 turnira, uvođenja ATP racea, promjene seedovanja sa 16 na 32 nosioca, usporavanja podloge najprestižnijeg turnira itd.
                            Ništa, apsolutno ništa u tenisu nije onako kako se čini na prvi pogled. U tome i jest gušt diskustovanja i analiziranja određenih tematika, sve je puno iznenađenja, uvijek saznaš nešto novo i nikada ne znaš kakav će zaključak proizići iz svega toga.
                            Ne ne, zadovoljstvo ce biti moje prijatelju ja cu napraviti bazu, i iz nje izvesti one stvari koje su mi interesantne i koje sam planirao. To stavljam na blog a zatim ti stupas na scenu, sa dopunama i idejama koje zajedno moze raditi. Ne zurimo nigde i clanak na blogu cu uvek moci da editujem, cim nesto novo iskopamo. Ti ces naravno dobiti zahvalnost za trud na pocetku clanka, to je najmanje sto mogu da ucinim ;) i, onako medju nama, volim da se majmunisem

                            Da, malo posle te 2000. promenjeno je i sidovanje (tresem se kad god se toga setim, mislim da ljudi ne shvataju koliko je to promenilo najvece turnire) i sve je krenulo ka situaciji koju imamo danas a koja mi se ic ne dopada

                            Odlicno si odradio ovaj drugi set, samo sto ja odredim crvenu boju za pobednika meca a plavu za porazenog i toga se drzim tokom citavog duela.. ovako je tesko pohvatati stvari tokom gema ali nema veze kad nadjem vremena sastavicu oba seta i napisati jos nesto sto nadjem o mecu, to ostaje ovde na forumu jer mi je zenski tenis beskoristan van njega
                            Last edited by ClayWarrior; 23-09-12, 23:35.
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Da, malo posle te 2000. promenjeno je i sidovanje (tresem se kad god se toga setim, mislim da ljudi ne shvataju koliko je to promenilo najvece turnire) i sve je krenulo ka situaciji koju imamo danas a koja mi se ic ne dopada
                              jel te ne mrzi da obrazlozis malo? zanima me, a nisam upucen
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Originally posted by prskaj View Post
                                jel te ne mrzi da obrazlozis malo? zanima me, a nisam upucen
                                mislim da CW misli na povecanje broja nosilaca na slemovima, pre je bilo 16, a sad je 32 sto poprilicno utice na zreb
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X