Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ....
    Last edited by tuta bugarin; 24-01-19, 20:47.

    Comment


    • Ironicno je to sto te promene o kojima vi pricate dovode do toga da je sve manje promena i razlika u tenisu.
      Zadnjih 10 godina GSove osvajaju 3 tenisera, a broj masters titula koje nisu osvojila ta ista trojica je mizeran.
      Ista cetvorka kolo vodi na svim jacim turnirima. Ne vidim kako je to nikad jaca konkurencija. Da bi se neko mogao nazvati konkurencijom mora postizati neke konkurentne rezultate u polju kojim se bavi. Ostatak teniskog sveta sluzi samo kao trening partner ili eventualni kamen spoticanja igracima iz TOP4.

      Jedan Llodra kad igra tenis to je milina za gledanje, samo je problem sto on nije opasan po top igrace, ali je on primer kako tenis moze biti prelepa igra kad se unese varijacija u izboru udaraca i nacinu pristupanja poenu.
      Dosli smo do toga da nazivamo mec Djokovic - Bagy mecom turnira, a mec je realno bio cist prosek al eto u odnosu na ostalu jad i bedu ispade izvrstan. Ono finale izmedju Nadala i Djokovica ne znam dal bih mogao da odgledam da ne navijam za Noleta i da me nije drzala navijacka strast i neizvesnost.
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Izvinjavam se sto ne odgovorih ranije, u principu ne bih produbljivao raspravu jer svako od nas ima jasno izrazen stav i ostace cvrsto na svojim pozicijama, ali bih se osvrnuo samo na ovaj deo.
        Originally posted by prskaj View Post
        Jedan Llodra kad igra tenis to je milina za gledanje, samo je problem sto on nije opasan po top igrace, ali je on primer kako tenis moze biti prelepa igra kad se unese varijacija u izboru udaraca i nacinu pristupanja poenu.
        Ok je to, mozda njegova igra deluje leprsavo i estetski doterano, sve zavisi od ugla posmatranja i samog posmatraca(hocu reci da se radi o krajnje subjektivnim utiscima), ali se tenis i sport uopste ne svode na to ko ce ostaviti lepsi umetnicki dojam vec cija ce igra biti efikasnija.
        Vodeci igraci imaju sjajan miks savrseno efikasne, ponekad brutalne, meni licno veoma dopadljive i nadasve raznovrsne igre. Sad neko moze reci sta to ima raznovrsno u konstantnom prebacivanju loptice sa osnovne linije, ali pogledajte samo varijacije koje oni izvedu u toku jednog poena i sve ce biti jasno. Meni su ti mecevi daleko zanimljiviji i sadrzajniji nego S&V tenis.

        Inace, kad smo vec kod toga, mislim da je velika zabluda da bi ubrzanje podloga dovelo do reinkarnacije volej igre. Od danasnjih igraca retko ko ima igru na mrezi u svom repertoaru, a dugorocno posmatrano mislim da bi to odvelo tenis u potpuno pogresnom pravcu i predstavljalo bi veliki korak unazad. Igraci poput Isnera bi postali neki standard(da me neko pogresno ne shvati, meni je Isner jedan od drazih igraca ali upravo iz razoga sto je raritet), igra bi se svela na servis i jedan do dva udarca eventualno, a upravo iz tog razloga je i doneta odluka da se podloge uspore i tenis spreci dalje degradacije. Drugim recima, islo se na to da se igra razvije i na drugim podlogama a ne samo na sljaci. Po mom sudu potpuno ispravno.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • ....
          Attached Files
          Last edited by tuta bugarin; 24-01-19, 20:46.

          Comment


          • .....
            Attached Files
            Last edited by tuta bugarin; 24-01-19, 20:46.

            Comment


            • Originally posted by Navras View Post
              Izvinjavam se sto ne odgovorih ranije, u principu ne bih produbljivao raspravu jer svako od nas ima jasno izrazen stav i ostace cvrsto na svojim pozicijama, ali bih se osvrnuo samo na ovaj deo.

              Ok je to, mozda njegova igra deluje leprsavo i estetski doterano, sve zavisi od ugla posmatranja i samog posmatraca(hocu reci da se radi o krajnje subjektivnim utiscima), ali se tenis i sport uopste ne svode na to ko ce ostaviti lepsi umetnicki dojam vec cija ce igra biti efikasnija.
              Vodeci igraci imaju sjajan miks savrseno efikasne, ponekad brutalne, meni licno veoma dopadljive i nadasve raznovrsne igre. Sad neko moze reci sta to ima raznovrsno u konstantnom prebacivanju loptice sa osnovne linije, ali pogledajte samo varijacije koje oni izvedu u toku jednog poena i sve ce biti jasno. Meni su ti mecevi daleko zanimljiviji i sadrzajniji nego S&V tenis.

              Inace, kad smo vec kod toga, mislim da je velika zabluda da bi ubrzanje podloga dovelo do reinkarnacije volej igre. Od danasnjih igraca retko ko ima igru na mrezi u svom repertoaru, a dugorocno posmatrano mislim da bi to odvelo tenis u potpuno pogresnom pravcu i predstavljalo bi veliki korak unazad. Igraci poput Isnera bi postali neki standard(da me neko pogresno ne shvati, meni je Isner jedan od drazih igraca ali upravo iz razoga sto je raritet), igra bi se svela na servis i jedan do dva udarca eventualno, a upravo iz tog razloga je i doneta odluka da se podloge uspore i tenis spreci dalje degradacije. Drugim recima, islo se na to da se igra razvije i na drugim podlogama a ne samo na sljaci. Po mom sudu potpuno ispravno.
              U pravu si,od danasnjih ne bi,ali bi se novi ucili da igraju na mrezi,imali bi dobro oruzje onda i sigurno ne bi samo to vjezbali,napravi se dobar balans.
              Slusao si sigurno Gencicku koja kaze da je jos tada Novaku govorila da ostane na osnovnu liniju,ocekivala je da ce doci do ovoga,igru sa osnovne linije su forsirali.
              Ja ne bi volio da je svaki turnir led i to niko ne bi volio sigurno,ali je sad svaki iole vazniji spor,bar jedan Slam da je brz,ali posto ni to nece ici onda bar onaj poslednji dio sezone,zasto da i ne vratiti tepih,dati sansu i drugima.Medjutim i taj Paris koji se smatra najbrzim je prosle godine bio osjetno sporiji.Ne trazi niko ni pola-pola,vec samo jedan dio sezone,ali jedan bitni dio i imacemo mnogo vise borbe,vineri ce odlucivati ne greske.AKo si pratio Stokholm prosle godine vidio si koliko moze dobar tenis da se igra na brzom terenu
              Tehnologija je takva kakva je i od nekog ogromnog ubrazanja nema nista,a i cinjenica je da ljudi vole moderne gladijatore,duge razmjene,5-6 sati na terenu u finalima.
              Last edited by Vladan; 12-04-12, 17:05.
              sigpic

              Comment


              • Svakako bi bilo pozeljno da neke naredne generacije u svom arsenalu imaju i igru na mrezi, to bi dalo jos jednu dimenziju njihovoj igri i podiglo sveukupni kvalitet, idealan scenario u tom slucaju, ali ja ipak mislim da bi ponovno ubrzanje podloga zapravo proizvelo suprotan efekat i da bi se najvise proizvodili jednodimenzionalni teniseri.

                Sto se tice ubrazanje jednog dela podloga i sam sam negde razmisljao da bi taj deo sezone posle USO-a mogao da se ubrza i da bi tako mozda bilo najidealnije. Onaj krucijalni deo ostao bi nepromenjen, a opet bi se neki vazni turniri igrali na ledu cime bi se zadovoljili afiniteti najveceg dela teniske populacije. Medjutim, to ocigledno ne odgovara organizatorima i ne verujem da ce se nesto promeniti u buducnosti.

                Dobro, tih 5-6 sati je preterano, ni ja ne bih voleo da to postane pravilo i da mecevi toliko traju. Ne treba ici ni u drugu krajnost.

                tuto, istancan ukus, nisam ni sumnjao
                Last edited by Navras 16950; 12-04-12, 17:55.
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • Pa imali smo brze podloge ranijih godina, tj pre 5-6 godina. Itekako je imalo igraca koji nisu jednodimenzionalni, i stvarno su mecevi znali da budu spektakularni na kojima vi se vidjalo mnogo vinera i to oni vineri koje dolaze nakon 10+ udaraca. Pa nije to bilo tako davno... Wimbledonska trava izmedju 2002-2006 je bila najbolja. Nije bila previse brza, a nije bila ni spora. Odskok je bio nizi nego danas. Ovo danas je previse sporo.

                  Ni ja ne volim led podloge, ali barem malo brze podloge u odnosu na ove dansnje bilo bi ekstra. Znaci neka sredina kad bi se nasla bilo bi ekstra.

                  Comment


                  • Nagradni fond RGa povecan,posebno ce to obradovati igrace koji ce ispasti u prvim rundama

                    PARIS -- Prize money at the French Open is going up significantly this year for players who lose in the early rounds.

                    Roland Garros organizers say the overall purse for the tournament is going up by 7 per cent to C18.7 million ($24.6 million), with the men's and women's singles champions each getting C1.25 million ($1.64 million) -- an increase of 4.17 per cent.

                    Proportionately, the biggest increases are for those who get knocked out early. First-round losers get a 20-per cent pay rise, from C15,000 ($19,700) to C18,000 ($23,670).

                    Organizers said more than 300 players who lose between the second round of qualifying and the third round of the main draw will see their prize money increased by between 10 and 20 per cent.

                    The increases come after player complaints at this year's Australian Open about the way prize money is distributed at grand slam tournaments.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pitanje za one koji su se debelo zadubili u problematiku sljake, koje me kopke vec duze vreme... Sta tacno cini jednu sljaku brzom ili sporijom od druge?

                      Podloga ispod, razlicita nadmorska visina, to znam... Ali sta cini MC sljaku sporijom od Rimske? Razlicita temperatura pecenja opeke, razlicita glina u samoj opeci, razlicita velicna zrna ili kombinacija svega navedenog? Ako je kombinacija, u kom odnosu?

                      Hvala unapred!

                      Comment


                      • Gay...
                        Organizatori ovogodišnjeg Rolan Garosa spremaju do sada nezabeleženu ''atrakciju'' na ovom turniru - teren roze boje...

                        Kako je najavljeno, na ovogodišnjem Rolan Garosu, tačnije 7. juna, teren broj 1 biće obojen u roze boju!

                        Organizatori su, naime, odlučili da tog dana na pomenutom terenu budu odigrani samo mečevi ženskog dela takmičenja, pa u cilju privlačenja što većeg broja ženske publike, teren broj 1 biće u pomenutoj boji koja bi trebalo da donese željeni efekat.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • http://teamrafole.blogspot.co.uk/

                          Zanimljiv blog koji prati Rafu i Noleta...;)


                          Kirsten Flipkens will be taking a break from tennis because she has blood clots in a calf muscle.

                          edit:Pere Riba nece igrati ostatak sezone...

                          The Spanish player Pere Riba of the tracks will be out the remainder of the season because of hip injury that will have to undergo surgery soon, as he announced through his account of 'Twitter'.
                          Last edited by Aleksa9; 14-04-12, 22:28.
                          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                          Comment


                          • Andy Murray Fans
                            Hearing rumours that Sergio Tacchini struggling to continue paying Novak Djokovic's contract. Claims Nike are stepping in, switch in 2013?!
                            http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                            Comment


                            • Gde vam je ona tema u kojoj su bile samo vesti?
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X