Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A ja ti kazem da je 10-12 mastersa previse jer on nije dominirao 6 godina.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Unagi, ali to opet ne mora da znači da mu nije stalo do tih turnira i da se pojavljuje, pre svega, zbog sponzora i fanova ... Znamo koliko mu je značilo kad je uzeo Pariz ...
      A i koliko to mastersa ima posle USO ???

      Comment


      • Ne znam sto ste toliko napali decka, samo je pitao koliko je Fed osvojio masters titula posle US opena i zasto nije osvojio vise. Ne znam zasto je toliko tesko doci do broja 10-12 odigranih mastersa . Ajd da kazemo i da je samo 4 godine imao dominaciju(i to onu suvu dominaciju) to je 8 turnira. Pa i sve ove godine do dana danasnjeg on je jedan od 3 favorita za osvajanje bilo kod turnira a da ne pricamo o indoor turnirima. Ajde eto da oduzmemo tu povredu kada nije igrao kao sto Bojana kaze opet se lako skupi taj broj odigranih turnira.

        Markoni taj Paris mu je znacio zato sto maltene nista nije osvojio prosle godine i to je bio najveci turnir do tada koji je uzeo od 2010 WTF, kao sto ces videti koliko ce Nadalu znaciti sledeca titula koju koju bude uzeo ove godine koji god to turnir bio.
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Ova rasprava se svela na Federera a sustina je da je poslednjih 7-8 godina sezona posle US opena ,,grbage season" i u ovo ne moze niko da pobije ma koliko se trudio.

          Uzmimo samo sezone Federera, Nadala, i Djokovica sa 3 Mejdzora.

          Federer 2004,2006,2007 - 1 masters
          Nadal 2010 - 0
          Djokovic 2011 - 0

          Znaci od mogucih 10 mastersa oni su uzeli 1 masters.

          Federer je imao 2 sezone(2005,2009) delimicne dominacije i osvojio je 0 mastersa.

          Nadal je imao jednu sezonu(2008) delimicne dominacije i osvojio je 0 mastersa.

          E pa sad neka me neko ubedi da sezona posle US opena nije ,,garbage season"
          Last edited by unagi; 02-04-12, 10:56.

          Comment


          • Pa nije, a razlog je taj sto je ranije u tenisu bilo normalno da imamo periode u sezoni kad razliciti teniseri dominiraju, a sada nam je cudno kad se u polufinalu jakog turnira ne pojavi top 4, kad neko od njih ranije ispadne. I odmah se to zove "garbage" sezone...
            ja bih onda to rekla drugacije, tenis uopste nije u zlatnom dobu, kao sto pokusavaju da nas ubede, nego je miljama udaljen...
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Slazem se sa tobom Bojana. Sve je manje razlike izmedju tenisera, a to je zato sto su sve manje razlike medju podlogama. Do sada nam je maltene ostala samo podela tenisera na one kojima je sljaka primaran cilj i one koji najvise vole na betonu da igraju. A veoma brzo ce se i to izjednaciti, "sljakasi" ce postizati sve bolje i konstantnije rezultate na brzim turnirima, a "beton" igraci ce se sve vise navikavati na duge razmene i spinove na sljaci.

              95% tura ima isti raspored i fokusira se na priblizno iste turnire. Tako da se svi kolektivno istrose do US opena, a posle ko prezivi pricace. Nema vise tenisera koji cekaju indoor sezonu, tepih ili travnate turnire.
              Hvala bogu pa ove godine imamo 2 Wimbledona, barem necemu da se radujem ove sezone
              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

              Comment


              • Slažem se sa konstatacijom da teniser koji dobro odigra GS turnire, čime osigura broj jedan, ostatak sezone "odmara".
                Federer u periodu kada je bio broj jedan (2004,2005,2006,2007,2009), od tih 10 masters turnira nije igrao na 7 a na ostala tri je jednom izgubio u 2.kolu jednom u 3.kolu, jednom u finalu a samo jednom je pobedio.
                Nadal u dve sezone na broju jedan (2008,2010) od 4 mastersa jedan nije igrao, jedan predao, jedno 3.kolo i jedno polufinale.
                Djoković prošle godine jedan turnir nije igrao a drugi je w.o.
                Za No.1 tenisa to je malo i nije slučajno.

                Comment


                • Ljudi realno kad neko uzme 2 ili pak 3 Majora njega ne zanima previse nista posle USOa,jednostavno je tako.Da ima jos jedan Major onda bi bila druga prica.Cilj je drzati formu do kraja USOa i to je to,posle onaj koji je dao sve sto ima u tih 8-9 mjeseci zeli odmor,nema tu motivaciju i to je potpuno normalno.Nije to lose za ostatak toura,pokupe ponesto ali ljudi na WTFu zele da gledaju najbolje sto tenis te godine ima,a to nece vidjet'.Da AO nije tako rano mozda bi se nesto moglo uraditi pa da igraju pocetkom januara,ali i ovako je raspored pregust i jasno je da od toga nema nista.
                  sigpic

                  Comment


                  • Lijepo je sto cijeni sto je tu dje je zbog oca

                    http://www.tennis.com/articles/templ...17072&zoneid=4
                    sigpic

                    Comment


                    • Ima li kakvih vijesti za Soderlinga? Kako tece oporavak?
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Nece igrati u MCu,Barseloni i Estorilu sigurno,postoji mala,ali bas mala sansa da igra u Madridu ili Rimu

                        Inace Dule je uzeo MC,ako ima zaintresovanih za otvaranje Madrida i Rima neka se jave
                        sigpic

                        Comment


                        • Sta bi s onom plavom sljakom u Madridu? Jel se ove godine Madrid igra na plavoj ili klasicnoj?

                          Comment


                          • Plava,plava

                            Comment


                            • Izgurao je Tiriac svoje,cirkus je potpun!
                              sigpic

                              Comment


                              • Ma,neka je! Da vidimo barem nesto novo

                                Imam osjecaj da ce Roger biti nepobjediv na plavoj sljaci

                                Comment

                                Working...
                                X