Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zato sto su ovi vise trkaci, a manje teniseri, onda treba da nazovemo celu indoor seoznu "garbage"
    toliko se ne slazem, da ne znam ni odakle da krenem...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Slazem se sa unagijem,ocajan je nivo na kojem su nakon USOa,nista to ne valja.Najbolje bi bilo da se igra u januaru,ali nista od toga
      sigpic

      Comment


      • Ma da, zato sto top 2 igra tako kako igra, ukinuti celu indoor sezonu
        bolje da idem da spavam...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by unagi View Post
          Meni su ti masters kupovi imali mnogo vecu draz krajem 80-ih i 90-ih godina. Kakvih je tu meceva bilo.

          Ovim podizanjem igre na ovako zahtevan fizicki nivo, sada sezonu mastersa posle US opena i WTF mozemo nazvati ,,garbage season".

          Steta sto je tako.
          Na svakom turniru bio je zagarantovan veoma kvalitetan tenis, posebno do sredine 80-ih kada se turnir igrao u januaru.. zlatni turnir zlatnog teniskog doba

          Bilo je stvarno velikih duela a stvar je na neki nacin okoncana 1996. i onim finalom Samprasa i Bekera. Sami igraci su trazili da se od sledece godine uspori podloga, bila je prebrza cak i za one koji su voleli takve uslove
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Bojana nisu samo oni,imali smo turnir ranjenika prosle sezone.To nije dobro.Imacemo i ubuduce bojim se.
            Last edited by Vladan; 01-04-12, 23:12.
            sigpic

            Comment


            • Ma bojana mozes ti da se ne slazes koliko hoces ovo sto sam ja napisao je fakat.

              E zasto je to tako to je vec drugo pitanje.

              edit: Ne znam ko prica o ukidanju sezone. Ali ta sezona je smesna sto se tice kvaliteta tenisa, motivacije igraca i sl.

              I da se razumemo meni je krivo zbog toga ali je tako.
              Last edited by unagi; 01-04-12, 23:15.

              Comment


              • Pa neka nauce nesto drugo da rade, jos neke teniske elemente, a ne samo da prebacuju lopticu 30 puta u toku poena, pa mozda i izdrze celu sezonu.

                Jbg. kad Fed sa 30 godina moze da izdrzi celu sezonu, mogu i oni sa 25...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Nema vise ucenja, puskom ih covek nece pomeriti od osnovne linije.. ni njih trojicu ni one koji tek dolaze
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Prototype View Post
                    A je l' bi zabranila da igrac sa suprotne strane ne zakuca ritern.

                    "serviranje preko 190km/h je meni van svake pameti" Msm mogli bi i zabranit i "prejake" topspinove jer visoki spinovi teraju igrace da pogrese i uopste nije lepo za publiku.

                    Sta se sve ovde moze procitat
                    Poenta je u tome da se meni ne dopada kad servis gem traje 50 sekundi, a to se vrlo cesto desava. Svi igraci samo ludacki vezbaju servis, i sad su svi postali veliki serveri (dobro, gotovo svi) a meni servis viner i as nisu primamljivi za gledanje. Neretko se desava da u gemovima ovih top igraca vidimo jedan klasican poen i 3 ubitacna servisa. Zamisli dva Karlovica na terenu? Polako i sigurno, servis im svima postaje glavno oruzje i ako se tako nastavi, pravog tenisa ce biti sve manje i manje.
                    To je sve sto sam ja htela da kazem na ovu temu. Izvini sto ti je moja recenica uvredila inteligenciju i eto izvini sto ja volim da gledam prave poene, sa bar 5-6 udaraca.
                    One and only - Rafael Nadal

                    Dream it, and then make it happen!

                    Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                    Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                    Comment


                    • Samo da pozdravim sve teniske fanove i da kazem,zaista sam uzivao u finalnom mecu.
                      A znate li zasto?

                      Zato sto Novak nije krenuo silovito.
                      Zato sto je takvim ponasanjem sigurno,bar malo sokirao Mareja (i mene je sokirao ).
                      Zato sto je tokom celog meca pokazo jednu ravnu liniju konstantnosti.
                      Zato sto su uslovi za igranje bili teski.
                      Zato sto su obojica bili ispod svog nivoa.
                      Zato sto je Novak bio odlican kada su dolazili bitni poeni a i sam je znao da mnogo gresi.
                      Zato sto je Marej zeleo da dobro odigra vazne poene a i sam je znao da mnogo gresi.
                      Zato sto je osvojio 30-u titulu.
                      Zato sto je osvojio jos jedan masters tj. odbranio ga je.
                      Zato sto se popeo za jos jedu stepenicu gore,gore prema zvezdama-ne mislim ostalim teniserima nego nebeskim zvezdama.

                      I samo jos nesto da dodam:
                      Vama kojima je mec bio dosadan tj. ne zanimljiv ili onima koji su (kako neki ovde kazu) platili karte da gledaju spektakl a "nisu ga dobili"
                      ima dana kada se u ratu gine i bez ispaljenog metka,ima dana kada Barselona pobedi sa samo 1:0 a Mesi nije strelac,ima dana kada se neki sport igra i po kisi,blatu i po snegu
                      a da im to nije bas normalna okolnost i ne moze se uzivati,ima dana kada neko plati finale AO u nadi da ce tako gledati 2-3 sata kvalitetnog tenisa a to dobije i ostane tamo 6. sati,
                      ima dana kada nekoj osobi ne kazes VOLIM TE pa ipak ta druga osoba zna da je volis... prema tome sve ja to zivot,sve je to sport.
                      Zato je sve tako i zanimljivo,zato i imamo raznorazne leptirice u stomaku. Zato i postoje porazi kukavicki i herojski kao i pobede.
                      Zato je i zivot klackalica koja se stalno klacka.
                      Last edited by AIRBORNE; 01-04-12, 23:26.
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • @ bojana

                        Nadala jednostavno ne zanima taj deo sezone a svi znamo i zasto i mislim da mu je to i pametno ako misli da odigra jos nekoliko sezona na vrhunskom nivou.

                        Sad kad se odmah hvatas za Federera nesto se i on nije previse cimao oko mastersa posle US opena kad je imao sezone sa po 3 Mejdzora. Za zavrsne masterse mu svaka cast.

                        Sveli smo sad ovo previse ne imena ali i u buducnosti ce to biti tako jer bilo koji teniser koji osvoji 3 Mejdzora u sezoni ima da odstatira kraj sezone ma kako se on zvao.

                        Comment


                        • Originally posted by Rafanatic View Post
                          Poenta je u tome da se meni ne dopada kad servis gem traje 50 sekundi, a to se vrlo cesto desava. Svi igraci samo ludacki vezbaju servis, i sad su svi postali veliki serveri (dobro, gotovo svi) a meni servis viner i as nisu primamljivi za gledanje. Neretko se desava da u gemovima ovih top igraca vidimo jedan klasican poen i 3 ubitacna servisa. Zamisli dva Karlovica na terenu? Polako i sigurno, servis im svima postaje glavno oruzje i ako se tako nastavi, pravog tenisa ce biti sve manje i manje.
                          To je sve sto sam ja htela da kazem na ovu temu. Izvini sto ti je moja recenica uvredila inteligenciju i eto izvini sto ja volim da gledam prave poene, sa bar 5-6 udaraca.
                          Ne valja ni kada se brises peskirom ili tapkas lopticu tih 50 sekundi, pa ljudi zaborave kad si poceo da igras

                          To sto ti opisujes se desavalo nekada, posebno u 90-im. Nema teorije da su svi sada postali veliki serveri, iako bi sigurno zeleli. Nadal, Marej i Djokovic to nikada nece biti pa makar vezbali 25 sati dnevno, niti im se na tome zasniva igra. Da ne pominjemo omalenog Ferera, Tipsarevica ili ostale koji se motaju oko prvih 10. Ima par igraca koji su ubitacni serveri ali se njihove titule (male) mogu prebrojati prstima jedne ruke, servis nije dovoljan

                          U proslosti, dok se nzalo koja je koja podloga i kako se na kojoj igra, bilo je turnira gde se znalo da ce veliki serveri imati prednost i oni su to koristili. Medjutim, sigurno ti je jasno da su u recimo finalu velikih servera (Ivanisevic vs Roset na primer, prvi su mi pali na pamet) obojica pod konstantnim pritiskom.. cim stane prvi servis mogu da se slikaju, a o brejkovima posle toga tesko da je iko i razmisljao. I pored toga, nije se uvek islo do 7-5 ili 7-6 na brzom betonu ili tepihu, servis nije uvek radio i nije uvek bio dovoljan element (stavimo Andrea sa druge strane pa ce da im sevne ritern pre nego sto trepnu). Imali smo takvu situaciju u Parizu 2010. i znamo koliko smo uzivali, posebno u subotu kada su bila 1/2.. najbolji polufinalni dan u istoriji Masters 1000 turnira. Mejdutim, gospodi igracima to nije odgovaralo pa smo dobili sporiju podlogu prosle godine
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Ne valja ni kada se brises peskirom ili tapkas lopticu tih 50 sekundi, pa ljudi zaborave kad si poceo da igras

                            To sto ti opisujes se desavalo nekada, posebno u 90-im. Nema teorije da su svi sada postali veliki serveri, iako bi sigurno zeleli. Nadal, Marej i Djokovic to nikada nece biti pa makar vezbali 25 sati dnevno, niti im se na tome zasniva igra. Da ne pominjemo omalenog Ferera, Tipsarevica ili ostale koji se motaju oko prvih 10. Ima par igraca koji su ubitacni serveri ali se njihove titule (male) mogu prebrojati prstima jedne ruke, servis nije dovoljan

                            U proslosti, dok se nzalo koja je koja podloga i kako se na kojoj igra, bilo je turnira gde se znalo da ce veliki serveri imati prednost i oni su to koristili. Medjutim, sigurno ti je jasno da su u recimo finalu velikih servera (Ivanisevic vs Roset na primer, prvi su mi pali na pamet) obojica pod konstantnim pritiskom.. cim stane prvi servis mogu da se slikaju, a o brejkovima posle toga tesko da je iko i razmisljao. I pored toga, nije se uvek islo do 7-5 ili 7-6 na brzom betonu ili tepihu, servis nije uvek radio i nije uvek bio dovoljan element (stavimo Andrea sa druge strane pa ce da im sevne ritern pre nego sto trepnu). Imali smo takvu situaciju u Parizu 2010. i znamo koliko smo uzivali, posebno u subotu kada su bila 1/2.. najbolji polufinalni dan u istoriji Masters 1000 turnira. Mejdutim, gospodi igracima to nije odgovaralo pa smo dobili sporiju podlogu prosle godine
                            Rafa nije veliki server i on to nikada nece biti. Zbog prirode njegovog servisa, nikada nece moci da gadja aseve kao blesav ili da ima brzinu od 200 i vise km/h. Marej jeste veliki server i radi na tome, isto i za Djokovica vazi. Ne secam da su ovako silovito servirali ranijih sezona. Kad im udje dobar prvi servis, nema tu mnogo igre. Ili nema uopste. Ne kazem da im je svaki poen takav, daleko od toga, ali dosta poena zavrse servisom, i bice ih sve vise i vise... Kazem, oni rade na tome, i ne sumnjam da ce uspeti. A ja ne zelim da se svi pretvore u Karlovica za nekoliko sezona :/ I ove novenade tenisa, pa i oni igru baziraju na servisu, cim servis stane, gotovo.
                            Sto se tice pauze izmedju poena, mene to nervira, kod Rafe me jako nervira, a vidim da su i ostali poceli, samo sto se nekako na Rafu najvise okome. Evo danas su obojica pravili preprepreduge pauze, DelPo ume da oduzi... i to bih im zabranila da idu preko 27-28sek max, eventualno posle nekih bas iscrpljujucih relija bi se moglo istolerisati.
                            One and only - Rafael Nadal

                            Dream it, and then make it happen!

                            Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                            Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                            Comment


                            • Marej veliki server? Tesko sa polu amaterskim drugim servisom.. ne mozemo koristiti tu terminologiju i staviti ga u isti kos sa Pitom Samprasom, prvi servis nije sve (plus sto Mareju ne donosi bas toliko vinera kada ga ubaci, iako je bilo takvih meceva, video je to Rafa u Londonu 2010.)

                              To sto se Raonic i slicni danas mogu izivljavati sa tim servisom i njegovom brzinom je druga stvar, reketi sa Kriptona im to omogucavaju. Veliki server ne moze biti svako (ne racunam dzinove)
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Marej veliki server? Tesko sa polu amaterskim drugim servisom.. ne mozemo koristiti tu terminologiju i staviti ga u isti kos sa Pitom Samprasom, prvi servis nije sve (plus sto Mareju ne donosi bas toliko vinera kada ga ubaci, iako je bilo takvih meceva, video je to Rafa u Londonu 2010.)

                                To sto se Raonic i slicni danas mogu izivljavati sa tim servisom i njegovom brzinom je druga stvar, reketi sa Kriptona im to omogucavaju. Veliki server ne moze biti svako (ne racunam dzinove)
                                Pa mislila sam na prvi servis, generalno mislim na prvi servis, jer drugim servisom malo ko moze resiti poen odmah. Marej ima odlican prvi servis, kad ga krene, to sto je Djokovic najbolji riterner pa to pored njega i ne izgleda bas tako je druga stvar. Ali ja mislim da je Marej sjajan server uopste gledano. Mozda sam ja malo preterala, ali sustina je da eto ne volim da vidim 4 poena iz servisa i gem gotov. A toga ima sve vise i vise. Nisam ni za besomucne razmene, da se razumemo (to cesto zamerim i Rafi). Zlatna sredina je najbolja. Nisam gledala tenis 90-ih, bila sam dete, pa ne mogu da uporedim.
                                One and only - Rafael Nadal

                                Dream it, and then make it happen!

                                Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                                Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                                Comment

                                Working...
                                X