Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    Tipsu su neke druge stvari zanimale do pre 6 meseci mnogo vise od tenisa... Do tad je igrao koliko mu se dalo, koliko je hteo, sebi za merak. Moje misljenje, a razlog je recimo AO '08, kada je Feda propisno izmucio, potom na RG ispadne odmah od Lapentija, ili na USO od nekog War(t)burga... Insipirasn velicinom meca, mogao je da odigrao bolje i duze nego sto je realno, slicno kao Boba Zivojinovic, Nosio se sjajno sa najboljima na Centralnim terenima, a umeo je na 18. da izgubi od pacera ATP br.234... Tako je i Nole do pre godinu i po dana, sjajno je igrao protiv Rafe i Rogera, ali izgubi od Moye 3 dana nakon sto je osvojio Montreal.

    Tipsa je sad drugaciji, zeli da postigne nesto vise u tenisu, nece ostati na te dve titule, cak sam siguran da moze da dodje i do SF Mastersa... Mislim da bi bilo tesno sa Agassiem, recimo 2-1 u setovima, u zadnjem 6-3 ili 6-4. Dajem set Janku zbog solidnih passing shotova i jake igre sa osnovne. Agassi valjda nije igrao S&V koliko ostali tad, zato mislim da bi on uzeo mec. Nivo tenisa i sama igra su drugaciji sad, tesko je porediti, ali mislim da bi Janko uzeo taj jedan set, ko zna, mozda i mec, ako bi se neke stvari poklopile...
    Nije Janko taj kalibar. Nemoze on konstatno biti ni u top 50 ako maksimalno nije u tenisu. Moze Djokovic i takvi ali Janko ne. Jako, jako puno posvecenosti treba da bi bio u vrhu. Nema tu prostora za luftanje.Jasno je da on bolje igra kad je protivnik veci, i to govori da decko ima talenta kojeg nije dovoljno iskoristio.
    Sto se Djokovica tice, to je bilo i ocekivano za mladica koji je dosao u vrh. A Moya je i tad bio dobar igrac.
    Znas li ti koliko su tad reketi bili losiji nego sada. Kad bi Janko uzeo onaj reket u ruke ne bi uopce igrao dobro kao sto sad moze. u jednom mecu kad su on i Agassi na maksimumu, ne bi mu Janko nista mogao.
    A sto se tice S&V igraca, pa tek protiv njih ne bi mogao nista ako pricamo o travi i carpetu. Te lopte bi samo zujale pored njega. Bas su pravi travasi (Ivanisevic i Sampras) imali najbolje passinge (uz Agassija) tada jer su im i najjaci protivnici u Wimbledonu bili S&V i stalno izlazili na mrezu pa su ih morali "passirati" da bi osvojili poen.

    Comment


    • da zaista Djokovic igra najkvalitetniji tenis ikada. Jednostavno se niko nije tako dobro branio a ni napadao (kad uzmes obje komponente) ikada. cak i odvojeno, pogotovo obrana.
      A sto se tice USO, on je to 2 puta napravio Federeru. Ali navijaci nisu bili neposteni, samo su htjeli vidjeti kako Roger pobjedjuje. najvijaci svuda, pa tako i tamo, najvise vole Rogera jer je najbolji svih vremena i jer je najbolji na USO zadnjih 10-ak godina. K tome preklani od Nadala nije mogao osvojiti GS (zadnja 3) a lani od Djokovica i Nadala. Znaci tu je i element sazalijenja pream starom sampionu.

      PS Kad bi bili i izjednaceni on i Djokovic po uspjesima vjerovatno bi navijali za Federera jer on dolazi iz njihovog zapadnog svijeta a ne iz njima nepoznate i mracne istocne Evrope. Ali ovdje se ne radi o tome. Jednostavno je Roger puno vece ime i zato navijaju za njega.

      Comment


      • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
        Nije Janko taj kalibar. Nemoze on konstatno biti ni u top 50 ako maksimalno nije u tenisu. Moze Djokovic i takvi ali Janko ne. Jako, jako puno posvecenosti treba da bi bio u vrhu. Nema tu prostora za luftanje.Jasno je da on bolje igra kad je protivnik veci, i to govori da decko ima talenta kojeg nije dovoljno iskoristio.
        Sto se Djokovica tice, to je bilo i ocekivano za mladica koji je dosao u vrh. A Moya je i tad bio dobar igrac.
        Znas li ti koliko su tad reketi bili losiji nego sada. Kad bi Janko uzeo onaj reket u ruke ne bi uopce igrao dobro kao sto sad moze. u jednom mecu kad su on i Agassi na maksimumu, ne bi mu Janko nista mogao.
        A sto se tice S&V igraca, pa tek protiv njih ne bi mogao nista ako pricamo o travi i carpetu. Te lopte bi samo zujale pored njega. Bas su pravi travasi (Ivanisevic i Sampras) imali najbolje passinge (uz Agassija) tada jer su im i najjaci protivnici u Wimbledonu bili S&V i stalno izlazili na mrezu pa su ih morali "passirati" da bi osvojili poen.
        To za rekete je nesto sto ne volim da poredim. Mislim da, ako bi Agassi iz onog vremena uzeo danasnji reket u ruke, promasivao bi svaku lpoticu, njihov je osecaj delikatan, fin, to ode malo u aut ako je zica za 2 kg jace ili slabije zategnuta, a ne potpuno drugi reket. Kad gledamo 2 igraca iz razlicitih perioda, onda ne treba da poredimo njihovu opremu, nego da sve to posmatramo kao paket, patike, igrac, reket, mozda i znojnice... Zamisli da ne moze da tako dobro pokupi znaoj neko sa straim kao danas... Ode koncentracija, upadne ti znoj u oko, zazmuris 2-3 puta i prosla loptica pored tebe kao da si u diskoteci sa strob svetlima...

        Ako racunas tenisera iz njegovog najboljeg vremena, onda racunas sve sto je koristio...

        Comment


        • Imam jednu ideju da od sledece nedelje ili vec sutra na temi za celendzere na pravim neke rubrikice koje bi bile zanimljive...pa bi pored rezultata recimo postavljao mec za koji mislim da je MEC DANA, pa neke zanimljive situacije sa turnira, izjave, neke previewe turnira...
          Nemam iskustva sa takvim radom pa ne znam da li vredi pocinjati tako nesto?Hvala...
          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

          Comment


          • Isner-Ivanisevic ? Ja mislim da bi ga Isner dobio 7-6 (9-7) 6-3, a na GS-u, 7-6 (7-4), 7-5, 6-7 (6-8), 6-3.
            Cuj prvi maj

            Comment


            • Originally posted by Aleksa9 View Post
              Imam jednu ideju da od sledece nedelje ili vec sutra na temi za celendzere na pravim neke rubrikice koje bi bile zanimljive...pa bi pored rezultata recimo postavljao mec za koji mislim da je MEC DANA, pa neke zanimljive situacije sa turnira, izjave, neke previewe turnira...
              Nemam iskustva sa takvim radom pa ne znam da li vredi pocinjati tako nesto?Hvala...
              Svaki rad ce tamo biti dobro dosao, ja stvarno nemam vremena
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Evo legenda kaze da je ovo golden era.Naravno fali Djokovica,uvijek je vjerovao u njega

                http://www.atpworldtour.com/News/Ten...olden-Era.aspx
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by asprilja View Post
                  Isner-Ivanisevic ? Ja mislim da bi ga Isner dobio 7-6 (9-7) 6-3, a na GS-u, 7-6 (7-4), 7-5, 6-7 (6-8), 6-3.
                  HAHAHA to je pet puta gore od Agassi vs Tipsarevic. Isner je prosjek prosjeka dok je Goran bio svjetska klasa. Da nije bio luzer u glavi u mecevima protiv Samprasa (ali dobro, Sampras je najbolji igrac te podloge svih vremena) on bi osvojio 3 a Sampras 4 Wimbledona. Sampras je bio malo igracki kvalitetniji na travi od njega.
                  Servis, volej, return, passing, kretanje, solidna igra sa osnovne...sve je to imao Ivanisevic, inace ne bi vidio 4 finala W-a dok Isner ima samo servis.
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 02-02-12, 13:09.

                  Comment


                  • Mogli bi ove godine da radimo i rekap turnira serije 500,bar onih najvaznijih.E sad da vidimo ko ima vremena za to?Ja cu opet Masterse i potrudicu se Slamove ako ne bude niko mogao.Mada i za proslu godinu dugujem dva
                    sigpic

                    Comment


                    • Evo jedna JAKO pametna izjava:

                      Iz kvalifikacija je te godine na Zagreb Indoorsu stigao do četvrtfinala. Momak iz Međugorja danas je mnogo ozbiljniji faktor u tenis- kom svijetu. Nakon prve sezone koju je završio u top 50, pobijedio Nadala i osvojio prvi ATP naslov na Zagreb Indoorsu, egzistencijalne priče iz tih vremena čine mu se poput ružnog sna.

                      - Kada sam krajem 2008. otišao u kamp u Njemačkoj, bio sam bez ičega. U tom sam kampu živio sam, kuhao što sam znao, uglavnom živio na sendvičima. I sad me vi pitate za pritisak obrane naslova. Pritisak osjećaš kada igraš turnir da nešto zaradiš jer nisi siguran hoćeš li bez tog novca sutra igrati tenis. Ovo danas je čisti užitak - najavljuje Dodig nastup na Zagreb Indoorsu


                      http://www.jutarnji.hr/dodig--tenis-...zitak/1003844/

                      Comment


                      • Dok cekamo da pocne neki tenis, tj. DC:

                        Double ranking period could be trouble

                        Prica o dvogodisnjem rankingu i po ovome bi Nadal jos uvek bio no.1 i to bi razlika bila oko 1300 poena.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Samo jedno primećujem, Nadal se nije borio za takav sistem kada je on "napredovao" meteorskom brzinom sa rezultatima turnira na šljaci, u svojim još uvek teen godinama.

                          Tenis i golf nemaju nikakvih dodirnih tačaka, kao sportovi, prema tome lično mislim da je Nadal malo "promašio temu".

                          Dalje, on bi opet kad se preračunaju rezultati, tokom leta smenjen na br 1.

                          A pogotovu, što bi sistem bio poguban za mlade, nadiruće talente, bili bi motivisani kao za lanjski sneg, samo bi korist imali oni koji su na vrhu.

                          Mislim da je Roger u pravu sa svojim stavom koji je rezervisan u odnosu na takav način bodovanja.

                          Comment


                          • Roger je otvoreno protiv ovog sistema, a razlog je upravo to sto bi bilo strasno tesko bilo kom teniseru da se probije posle jednog ili dva dobra rezultata, a da ne pricam o mladim teniserima. Njih ionako ima strasno malo, sa dvogodisnjim rankingom ih tek ne bi bilo.
                            Mozda nadjem tu izjavu gde je sve to rekao, iako bi njemu sigurno odgovaralo, posto bi i on duze bio u samom vrhu.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Igrao se tenis i prosle nedelje pa je nas petoro nesto pisalo
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Pa znam CW, ali sad se bas ne igra, ako ne racunamo celendzere.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X