Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne razumijem sto si htjela reci

    Comment


    • Nadal tesko da ce ikada stici do finala Cyncia. Jedan od najbrzih terena + sto on u to doba godine najslabije igra. Djokovic sa druge strane ima dobre sanse u Sangaju. Prosle godine je u polufinalu bio.

      Comment


      • Originally posted by zdravkelja View Post
        Nadal tesko da ce ikada stici do finala Cyncia. Jedan od najbrzih terena + sto on u to doba godine najslabije igra. Djokovic sa druge strane ima dobre sanse u Sangaju. Prosle godine je u polufinalu bio.
        Dijelim tvoje mišljenje. Nadal u vrijeme Cyncija obično brusi formu pred US Open i ne opterećuje se dobrim rezultatom na tom turniru čiji mu brzi teren zaista ne odgovara (što ne znači da ga neće usporiti jer me ništa više ne iznenađuje). Ali vjerujem da Rafu iskreno nije briga hoće li ući u finale Cyncija ili ne.
        Đoković ima velike šanse da uđe u finale Šangaja (ili gdje god se bude igrao taj turnir jer ga ATP pomjera kao Masters Cup) jer ne vidim razlog zašto ne bi, ali i za njega važi isto što i za Rafu. Pitanje motivacije i snage za kraj godine.
        Federeru se slučajno pogodilo ove godine da mu to bude jedan od glavnih ciljeva sezone a sačuvao je i najviše snage od vodećih igrača.
        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

        Comment


        • Ali Fed od 2004.-2006 godine, a to su godine njegove najvece dominacije, nije ni igrao Pariz, a ne sumnjam da je tada igrao da bi sigurno makar jedne godine stigao do finala, a mozda i osvojio.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Ali Fed od 2004.-2006 godine, a to su godine njegove najvece dominacije, nije ni igrao Pariz, a ne sumnjam da je tada igrao da bi sigurno makar jedne godine stigao do finala, a mozda i osvojio.
            Osvajao bi on, Bojana, Pariz ili ulazio u finale i poslije 2006, ali ima taj, da kažemo, peh da mu je mnogo važniji bio rodni Bazel u kom jednostavno mora igrati ukoliko je zdrav, a igrati dva jaka turnira zaredom poslije ogromnog broja mečeva tokom godine rezultira i slabijim izdanjem. Kad sam počeo da gledam TMS turnire, Pariz mi je bio nekako omiljeni. U posljednjoj deceniji je odlaskom Samprasa sa scene i konstantnim otkazima, povredama ili slabijim izdanjima usljed pada forme vodećih svjetskih igrača taj turnir mi je malo izgubio na značaju. Što ne zanči da ga sjutra ne valja osvojiti, naprotiv
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ali Fed od 2004.-2006 godine, a to su godine njegove najvece dominacije, nije ni igrao Pariz, a ne sumnjam da je tada igrao da bi sigurno makar jedne godine stigao do finala, a mozda i osvojio.
              Plus jedan.
              Inače, doseg vrijedan respekta samim tim što to nitko u povijesti nije napravio. Ali, ako ćemo u dubinu - samim tim što si No1, odnosno, samim tim što si najbolji, ovo i ne bi trebao biti toliki problem s homogeniziranim podlogama. Vjerujem da će i Rafa i Nole to napraviti u bližoj budućnosti. Podatak koji dosta govori o njima trojici, ali još više govori i o već spomenutim podlogama, lopticama, tehnologiji reketa i protivnicima.
              Od Lavera do Agassia 30-ak godina za Career Grand Slam prošlo, pa će trojica to napraviti u par godina, sad i ovo, ako to nije dokaz smjera u kojem ide tenis, ne znam što je.

              Ova priča "tko je prije" ničemu ne vodi. Prema toj teoriji, Čilić je veći od Federera jer je s dvadesetak godina bio u polufinalu Australije dok se Fed s toliko godina još razračunavao sa svojim demonima. A Becker je - GOAT?
              Uopće, čemu usporedbe tko je što napravio s koliko godina u tenisu? Nisu tenisači trkači da gledamo tko je prije stigao od točke A do točke B. Ovo je tenis a to je sport koji se, kao i sam život, sastoji od faza. Stagnacija i progresija su određeni dijelovi faze i svakome taj teniski put drugačije klikne.
              U suprotnome, hajde da napravimo pokus Benjamin Buttona pa da gledamo tko je što napravio u kasnijoj teniskoj dobi? Pa da vidimo je li vrijedniji Agassi od +30 ili Čilić od 20?
              Zapravo, na isto dođe i jednako je uzaludno.
              Sve što je u tenisu važno to su trofeji, dojam, igra, dugotrajnost i fair-play. Priče oko toga što je tko prije napravio nam samo govore o potencijalu tog igrača, dok mu to nipošto nije komparativna prednost u usporedbi s nekim drugim igračem.
              Last edited by ulysses; 13-11-11, 05:06.

              Comment


              • Originally posted by ulysses View Post
                Plus jedan.
                Inače, doseg vrijedan respekta samim tim što to nitko u povijesti nije napravio. Ali, ako ćemo u dubinu - samim tim što si No1, odnosno, samim tim što si najbolji, ovo i ne bi trebao biti toliki problem s homogeniziranim podlogama. Vjerujem da će i Rafa i Nole to napraviti u bližoj budućnosti. Podatak koji dosta govori o njima trojici, ali još više govori i o već spomenutim podlogama, lopticama, tehnologiji reketa i protivnicima.
                Od Lavera do Agassia 30-ak godina za Career Grand Slam prošlo, pa će trojica to napraviti u par godina, sad i ovo, ako to nije dokaz smjera u kojem ide tenis, ne znam što je.

                Ova priča "tko je prije" ničemu ne vodi. Prema toj teoriji, Čilić je veći od Federera jer je s dvadesetak godina bio u polufinalu Australije dok se Fed s toliko godina još razračunavao sa svojim demonima. A Becker je - GOAT?
                Uopće, čemu usporedbe tko je što napravio s koliko godina u tenisu? Nisu tenisači trkači da gledamo tko je prije stigao od točke A do točke B. Ovo je tenis a to je sport koji se, kao i sam život, sastoji od faza. Stagnacija i progresija su određeni dijelovi faze i svakome taj teniski put drugačije klikne.
                U suprotnome, hajde da napravimo pokus Benjamin Buttona pa da gledamo tko je što napravio u kasnijoj teniskoj dobi? Pa da vidimo je li vrijedniji Agassi od +30 ili Čilić od 20?
                Zapravo, na isto dođe i jednako je uzaludno.
                Sve što je u tenisu važno to su trofeji, dojam, igra, dugotrajnost i fair-play. Priče oko toga što je tko prije napravio nam samo govore o potencijalu tog igrača, dok mu to nipošto nije komparativna prednost u usporedbi s nekim drugim igračem.
                Meni su te price ''ko je pre'' strasno zanimljive ali zaista nicemu ne moraju da vode. Brutalni primer je Mats Vilander, vanserijski talenat, koji je u trenutku svog vrhunca bukvalno iscezao. Svoj prvi Mejdzor osvojio je vec iz treceg pokusaja, na debiju na Rolan Garosu, nanizavsi Lendla, Gerulaitisa, Klerka i na kraju Viljasa a jos uvek nije imao 18 godina. Od tada je redjao dobre rezultate, da bi 1988. osvojio tri trofeja i igrao 1/4 Vimbldona. Par dana nakon 24. rodjendana u vitrini je imao 7 Gren Slem titula, postao je i svetski broj 1 na kraju sezone i tu je bio kraj. Polomljen pritiskom i jos nekim okolnostima, do kraja karijere uzeo je jos samo jednu malu titulu i zauvek ostao nedorecen na terenu, nikada vise ne zavrsivsi godinu u prvih 10

                Sa druge strane, ispred Bekera tu imamo nedodirljivog Borga, koji je pre 26. rodjendana uradio ono o cemu drugi mogu samo da sanjaju u tri karijere a jedini koji ga prati u najvecem broju segmenata je Nadal (niko drugi nije a slobodno mogu reci da niko novi i nece u buducnosti, jednostavno je nemoguce)
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • WTF i bukvalno

                  http://www.atpworldtour.com/Scores/F...ings-2011.aspx
                  sigpic

                  Comment


                  • Te grupe stoje vec par dana, mislim jos od petka
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • pozdrav, pitao bih fanove federera , one najvernije kao sto sam i ja, da li znaju koliko je puta tokom svoje karijere predavao meceve ili napustao turnire zbog povrede ? ne pitam ovo zbog ovog otkaza novaka ili neigranja nadala vec 2 meseca, nego sam nacuo Viska kako je komentarisao to ali nisam zapamtio... prosto sam zapanjen kako covek vec toliko dugo godina igra tokom citave sezone konstantno(dobro ili lose) ... hvala unapred

                      Comment


                      • Originally posted by nidzopfc View Post
                        pozdrav, pitao bih fanove federera , one najvernije kao sto sam i ja, da li znaju koliko je puta tokom svoje karijere predavao meceve ili napustao turnire zbog povrede ? ne pitam ovo zbog ovog otkaza novaka ili neigranja nadala vec 2 meseca, nego sam nacuo Viska kako je komentarisao to ali nisam zapamtio... prosto sam zapanjen kako covek vec toliko dugo godina igra tokom citave sezone konstantno(dobro ili lose) ... hvala unapred
                        Pozdrav i dobrodosao na forum

                        Fed je samo jednom predao mec, 2008. godine u Parizu protiv Blejka u QF, ali nije ni izasao na teren, nego je odustao od meca pre pocetka.
                        Inace, kad izadje na teren, ostaje do kraja, nikad nije predao u toku samog meca.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Dobrodošao nidzopfc
                          Last edited by Adin; 14-11-11, 01:49.
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • Nidzopfc dobrodosao na forum.

                            Comment


                            • hvala na dobrodoslici i hvala bojani na brzom odgovoru mogu reci da me je taj njen odgovor veoma obradovao i potpuno ostavio bez teksta, to se zove vrhunski istreniran profesionalni sportista sa nestrpljenjem cekam london !

                              Comment

                              Working...
                              X