Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marej je i za Rodika i Hjuita izmislio tenisku igru, a pogotovo za Hewita beskicemnjaka i najsretnijeg tenisera u historiji.

    Comment


    • Talicni,

      Puno toga sto si napisao u postu je apsolutno OK, ali malo pretjerujes.

      1. 30-tridesetogodisnjaci.

      Stoji da se u tenisu pomakla granica na gore. No, to je malo varljivo. Tu imamo dva efekta. Prvi je ishrana, oprema, fizio, hladne kupke, totalni profesionalizam. Sve to produzuje sportski vijek ali taj proces ne ide u beskraj. Ipak se iza tridesete godine pocinju osjecati.

      Od 1974, uzimam tu godinu jer je bila poslije bojkota Uimbldona 1973, bilo je 165 GS pobjednika. Samo 10 su bili preko 30 i samo jedan preko 32:

      Code:
       1 Jimmy Connors   1982  USO  30y 0m 10d
       2 Petr Korda      1998  AO   30y 0m 9d
       3 Roger Federer   2012  Wim  30y 11m 0d
       4 Andres Gomez    1990  RG   30y 3m 14d
       5 John Newcombe   1975  AO   30y 7m 9d
       6 Andre Agassi    2001  AO   30y 8m 30d
       7 Pete Sampras    2002  USO  31y 0m 27d
       8 Jimmy Connors   1983  USO  31y 0m 9d
       9 Arthur Ashe     1975  Wim  31y 11m 25d
      10 Andre Agassi    2003  AO   32y 8m 28d
      Velikom Federeru je to poslo za rukom samo jednom u 3.5 godina. Uz jos jedno finale. Oba puta u Uimbldonu. A Federer je jedinstven zbog igrackog dijapazona. Svojevremeno je Konors izgledao kao Federer danas. Onda se trend prekinuo.

      Jer tu postoji drugi, ciklicni, efekt koji se cesto zaboravlja. Jednostavno je trojka Federer, Nadal i Novak vanserijska. A generacija iza prilicno osrednja.

      DP kuburi sa povredama a i previsko je, Nishikori isto tako a i prenizak je, Cilic, Vavrinka i pored slemova su daleko iza. Raonic, Dimitrov i Gulbis imaju ogranicenja. Raonicev krajnji domet je Rodikov nivo. On je jos daleko od toga. Gulbis je neradnik. Dimitrov nikako da sazrije. Ta susa daje Novaku sansu, koju on za sada nije iskoristio. Prosle godine su mu “pobjegla” dva slema.

      Kako ce biti sa Kirgiosom, Kokinakisom, Bornom, Rubljovom… tek treba da vidimo. U svakom slucaju oni trebaju koju godinu da sazrenu...

      2. Mari

      Niko na ovom forumu nije potcijenjen kao Andi Mari. On je jasno bolji igrac od Rodika. Vjerovatno tek za nijansu od Hjuita, Nalbandijana i Safina. Jednostavno se rodio u krivo vrijeme. Hjuit je sve postigao jer se rodio u pravo vrijeme. Izmedju Samprasa i Federera. Fantastican tajming njegovih roditelja. Osim toga, Mari je imao problem da se podloge ubrzavaju u za njega krivo vrijeme. Kao sto je Ferero imo u suprotnom smjeru.

      3. Novakova konsistentnost

      Novak je daleko najkonsistentniji. To lijepo pokazuje statistika koju si naveo. Ima i drugih statistika koje pokazuju isto. 2011. i 2013. se borio za primat sa Nadalom, 2012. sa Federerom i Marijem, 2014. sa Federerom. Nije jasno sa kime ce biti ove godine. Konkurenti se mijenjaju, Novak ostaje.

      Comment


      • Originally posted by DinoFC View Post
        Marej je i za Rodika i Hjuita izmislio tenisku igru, a pogotovo za Hewita beskicemnjaka i najsretnijeg tenisera u historiji.
        Ako je Hjuit beskicmenjak, koji se bori do poslednjeg poena i nikad ne odustaje, pa cak ni posle ovoliko opercija i povreda, sta je onda jadni Marej, koga jedan poen izbaci iz celog meca?
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Novak je daleko najkonsistentniji. To lijepo pokazuje statistika koju si naveo. Ima i drugih statistika koje pokazuju isto. 2011. i 2013. se borio za primat sa Nadalom, 2012. sa Federerom i Marijem, 2014. sa Federerom. Nije jasno sa kime ce biti ove godine. Konkurenti se mijenjaju, Novak ostaje.
          Mislim od 2011 kada je Djokovic sazreo, da se on bori za primat samo sa Nadalom. To sto je Nadal pola od tog vremena otsutan je druga stvar.
          Federer se ne bori za primat najboljeg trenutnog, iako se bori za jos jedan GS, iako i dodje do prvog mesta zbog svoje igre i sled okolnosti, ali za trenutni primat mogu se boriti samo Djokovic i Nadal.
          Murray se nikada nije ni mogao boriti za primat, iako i ja kao i ti mislim da je jako potcenjen. Cisto igracki on je neverovatan talent, to sto mentalni sklop je takav kakav je, je problem sto verovatno nikada se nece boriti za nikakav primat.

          Comment


          • to sto je samo 10 slem pobjednika imalo 30+ u posljednjih 40 godina nema nikakave veze sa cinjenicom da se optimalna snaga sa vremenom sve vise primice 30 godina. to samo znaci da bi u buducnosti takvih slucajeva trebalo biti vise. znaci sve manje 18-20 godisnjaka a sve vise 28-30 godisnjaka! ako su top10 apsolutno najbolji teniseri svijeta a prosjek godina im je bezmalo 29 sada, onda to nesto znaci! uporedi sa prosjekom godina top10 kroz istoriju i vidjet ces da se to konstantno povecava! evo vava je napunio 30 a tek u posljednje 2 godine igra svoj najbolji tenis! fed i dalje igra na vrhunskom nivou sa 34. ferer je tek oko 30. postavio najvece uspjehe. karlovic takodjer igra svoj najbolji tenis. granice se pomjeraju. i 30 godina u ovo vrijeme nikako ne moze biti staro za vrhunskog sportistu! feda se naziva dedom jos od pocetka njegovog pada 2008. u smislu da vise nije bio dominantan kao prije. to je prije svega zbog toga sto su stasali rafa i nole pa i marj tada a ne zbog stvarnog igracnog pada feda. pa on je tada imao tek 26-27 godina i bio je u apsolutnom naponu snage. to nazivanje dedom nekog ko je na pragu 30ih ili tek zagazio u 30e je neshvatljivo! pa evo i nole i marej ce uskoro napuniti 28. u septembru cemo imati 4 30godisnjaka u top10! ako svi ostanu zdravi za 2 godine ce rafa, nole, fed, marej, vava, ferer, berdih vrlo moguce jos uvjek biti tu oko top10. mozda i svih 7 u top10. i po meni ce i dalje oni imati vece sanse za slem nego ostatak tura. ako ne bude povreda sa kojima se nikada ne zna kazem. a povreda ibolest moze da se desi i mladjim i starijim. vidi potra, soderlinga, ancica...
            Last edited by talicni; 07-04-15, 12:00.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ako je Hjuit beskicmenjak, koji se bori do poslednjeg poena i nikad ne odustaje, pa cak ni posle ovoliko opercija i povreda, sta je onda jadni Marej, koga jedan poen izbaci iz celog meca?
              Ma meni je dovoljno samo da pomislim na onu Hjutiovu bezlicnu igru, nemocni FH i BH da sve bude jasno kada se poredi sa Marejom.
              Da je on ikakav igrac on bi bar nesto postigao poslije 2005.

              Comment


              • Originally posted by DinoFC View Post
                Ma meni je dovoljno samo da pomislim na onu Hjutiovu bezlicnu igru, nemocni FH i BH da sve bude jasno kada se poredi sa Marejom.
                Da je on ikakav igrac on bi bar nesto postigao poslije 2005.


                a druga stvar, sta cemo da kazemo za Marejev servis, posebno drugi koji je na nivou WTA?

                Pogledaj koliko je Hjuit operacija i povreda imao, nije ni cudo sto nije toliko postigao
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Mislim od 2011 kada je Djokovic sazreo, da se on bori za primat samo sa Nadalom. To sto je Nadal pola od tog vremena otsutan je druga stvar.
                  Federer se ne bori za primat najboljeg trenutnog, iako se bori za jos jedan GS, iako i dodje do prvog mesta zbog svoje igre i sled okolnosti, ali za trenutni primat mogu se boriti samo Djokovic i Nadal.
                  Slazem se, samo pitanje je koliko Nadal moze posle silnih povreda i operacija da pruzi neki veci otpor Novaku. On se mnogo vise fizicki istrosio tokom karijere nego Novak, a tu su i godine koje same po sebi uticu na fizicku snagu i brzinu (to se najbolji vidi po Federeru koji uvek kasni jedan korak a u odlucujucem setu cesto ostane bez gasa). Neki predlazu da treba dodatno da smrsa kako bi dobio na brzini ali tada bi izgubio na snazi. Ne znam, prilican sam skeptik u vezi Nadalovog povratka na sam teniski tron. U svakom slucaju preciznije odgovore cemo dobiti nakon sezone sljake.
                  Last edited by skeptik; 07-04-15, 12:08.

                  Comment


                  • Originally posted by Niki View Post
                    Mislim od 2011 kada je Djokovic sazreo, da se on bori za primat samo sa Nadalom. To sto je Nadal pola od tog vremena otsutan je druga stvar.
                    Federer se ne bori za primat najboljeg trenutnog, iako se bori za jos jedan GS, iako i dodje do prvog mesta zbog svoje igre i sled okolnosti, ali za trenutni primat mogu se boriti samo Djokovic i Nadal.
                    Murray se nikada nije ni mogao boriti za primat, iako i ja kao i ti mislim da je jako potcenjen. Cisto igracki on je neverovatan talent, to sto mentalni sklop je takav kakav je, je problem sto verovatno nikada se nece boriti za nikakav primat.
                    pa evo prosle sezone je nole upravo sa fedom se borio za br1na kraju godine! tek je ulaskom u finale na WTF-u (znaci u predzadnjem mecu sezone za noleta) osigurao br1. takodjer i 2012. mu je upravo fed bio glavni konkerent za br1. fed je i sam rekao krajem prosle godine da bi vise volio ponovo biti br1 nego jos 1 slem. i da je br1 najveci uspjeh. vec sam citirao njegovu izjavu ranije. kako je slem uspjeh za 7-14 dana inspiracije a za br1 treba biti u godinu dana najbolji.
                    Last edited by talicni; 07-04-15, 12:22.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Slazem se, samo pitanje je koliko Nadal moze posle silnih povreda i operacija da pruzi neki veci otpor Novaku. On se mnogo vise fizicki istrosio tokom karijere nego Novak, a tu su i godine koje same po sebi uticu na fizicku snagu i brzinu (to se najbolji vidi po Federeru koji uvek kasni jedan korak a u odlucujucem setu cesto ostane bez gasa). Neki predlazu da treba dodatno da smrsa kako bi dobio na brzini ali tada bi izgubio na snazi. Ne znam, prilican sam skeptik u vezi Nadalovog povratka na sam teniski tron. U svakom slucaju preciznije odgovore cemo dobiti nakon sezone sljake.
                      I ja sam skeptik, a mislim da je i sam Nadal skeptik. Zato on od pocetka godine prica da ga broj jedan vise ne zanima, da zeli da sto duze igra, sto bi znacilo da ga zanimaju samo GS ili cak mozda samo RG. Nadal je znacajno izgubio brzinu koju je imao, ali to je i zato sto je promenio stil igre. Na sjlaku se taj nedostatak brzine najmanje vidi, ali se zato primeti promena igre. Dobicemo vrlo brzo odgovore.

                      Talicni,
                      Tacno da se borio Federer za broj jedan, ali samo zato sto Nadal nije bio tu. Ali, za primat vis a vis Djokovica se nije borio. Jer nije to samo statisticki da tako kazem broj jedan, nego pobeda na najbitnijim, a i manje bitnim turnirima nad onim koji ti je najveci konkurent, a to je realno trenutno (zadnjih nekoliko godina) Nadal Djokovicu i obratno.
                      Last edited by Niki; 07-04-15, 12:20.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Slazem se, samo pitanje je koliko Nadal moze posle silnih povreda i operacija da pruzi neki veci otpor Novaku. On se mnogo vise fizicki istrosio tokom karijere nego Novak, a tu su i godine koje same po sebi uticu na fizicku snagu i brzinu (to se najbolji vidi po Federeru koji uvek kasni jedan korak a u odlucujucem setu cesto ostane bez gasa). Neki predlazu da treba dodatno da smrsa kako bi dobio na brzini ali tada bi izgubio na snazi. Ne znam, prilican sam skeptik u vezi Nadalovog povratka na sam teniski tron. U svakom slucaju preciznije odgovore cemo dobiti nakon sezone sljake.
                        rafu NIKADA ne treba otpisivati! rafa nije imao neke operacije na koljenima ili slicno, osim operacije slijepog crijeva sto ipak nije nesto pretjerano opasno. on je za mene enigma i sve sa njim mi je po malo sumnjivo. dok se drugi igraci koji naprave neku vecu pauzu zbog neke povrede oporavljaju mjesecima ili i godinama on se uvjek nakon pauze zbog teskih povreda vrati jaci nego prije pauze! kako! nikome nije jasno. i prkosi svakoj logici! ako pod povredom ne mozes maximalno da treniras onda se i nakon povrede ne mozes vratiti jaci. to nije uspjelo nikome. vidimo potra, mareja i bilo kog drugog ko se vracao nakon visemjesecnog izbivanja iz tenisa zbog povreda. rafa sa druge strane propusti vimbldon i ne igra jedan period 2009. zbog povrede iliti "povrede" a onda skoro pocisti 2010. godinu sa 3 slema. propusti pola sezone 2012. a onda odigra svoju najkonstantniju godinu i bude br1 u 2013. svaki put se povlacio nakon slabijih igara ali ne i neke vidljive povrede. sada je prvi put imao operaciju a ne samo da se povukao zbog slabih igara i evo vec mu povratak ne ide jednako dobro kao i 2010. ili 2013. godine. njegova povlacenja vise lice na ono sta se desilo cilicu ili troickom nego ostalim povrijedjenim sportistima. ni cilic ni troicki nisu bili odsutni zbog povreda nego zbog suspenzija i vracali su se jaci nakon pauze jer su mogli tokom pauza trenirati punim intezitetom a vracali bi se svjezi. rafa ako je imao velike probleme sa koljenima nikako nije mogao trenirati punim intezitetom pa da se i on poput ove dvojice vrati spremniji nego prije pauze!
                        Last edited by talicni; 07-04-15, 12:26.

                        Comment




                        • “Novak Djokovic and Rafael Nadal are a level below Roger Federer”- says Becker
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ja to nisam izjavila, a najbolji Noki vs najbolji Fed bi bio odlican mec, ali bi moralo da se gleda i po podlogama i jedino gde bi ja blagu prednost dala Nokiju je spori hard

                            a to da nije dovoljno dobar bio Nadal...
                            2013. je kao Fed bio dovoljno dobar? ali to ga nije sprecilo da mu cak 4 puta dodje na penal
                            Zato je pobjegao na US Openu i izgubio od mocni Robredo. Da su tad igrali Fed bi mozda doziveo najbolniji poraz na hard u karijeri od ovih iz top 10.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Zato je pobjegao na US Openu i izgubio od mocni Robredo. Da su tad igrali Fed bi mozda doziveo najbolniji poraz na hard u karijeri od ovih iz top 10.
                              Stefane, ovu raspravu gubis u startu, bolje odustani.

                              Fed je tog leta gubio od prejakih Delbonisa i Brandsa, a isti taj Robredo je prosle godine dobio Djokovica na hardu, nije da on bas ne ume da igra.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Roger has it all. If he did not love the courts, I think he would have not won so many things. The final against Djokovic at Wimbledon in 2014 was the best, the other Grand Slam finals were not so beautiful. Rafa and Novak, however, have to work on certain elements of the service and the volleys, if they want to be on his level.
                                Citat iz linka koji je postavila Bojana. . . ceo citat je malo konfuzan, ali mozda je i do prevoda. Ali, ova dva elementa servis i volej su bas razlicitog kvaliteta kod obojicu. Nadal ima daleko bolji volej nego Djokovic, ali je druga stvar zasto ga ne koristi (ceo koncept igre). Sa druge strane Djokovic je jako puno poboljsao servis i to mu je postalo jedan od temelja igre. Tako da tesko da to moze u jednu recenicu za dvojicu istovremeno.

                                Comment

                                Working...
                                X