Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja to ne vidim tako,niti sam ovdje da raspravljam o njihovim ljudskim kvalitetima,pratim Nadala,Federera i Djokovica vec godinama i njihovo me ponasanje apsolutno ne zanima,to je njihova stvar,mene zanimaju njihove igracke kvalitete.Da se razumijemo to su sve veliki humanitarci tako o ljudskim kvalitetima je suvisno pricati.Jel neko sarmantan,duhovit,prirodan,elokventan,karizmatican ,spontan to me ne zanima,necu ih zeniti.Ono sto se gleda je kvalitet igracki i Novak je tu trenutno najbolji,to se nekom svidjalo ili ne

    Jeste li gledali meceve Novaka sa 17-18 godina,tada se i nije bas pristojno ponasao ali koga briga za to,sve je zaboravljeno zato sto u zaru borbe niti jedan covjek nije isti,a oni sazrijevaju i imaju svoje sujete,ali su one blazeg oblika kako stare

    Federer ima pravo na svoje misljenje,ima pravo da mu nekad bude krivo,sujetan je kao i svi i ne vidim sto je to toliko lose

    Ovo sa srcem je velika stvar,nije rezonska ali se cesto zbog te osobine osvajaju turniri,ili ne osvajaju,kako kada
    Last edited by AK47; 29-09-11, 17:50.
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      Federer ima pravo na svoje misljenje,ima pravo da mu nekad bude krivo,sujetan je kao i svi i ne vidim sto je to toliko lose
      Pa vidis, meni je to lose, jer se protivi mom razumu. Federer kada daje sumanute izjave onda ispada da smo svi sujetni i sumanuti, a kada igra dobro onda je samo on najbolji. Problem je u nepostojanju mere, a mislim da to najvise nervira one koji pripadaju drugoj strani.

      Bre, ako ti je misljenik ispao bedan, kazi da je bedan i kraj, slobodno nastavi da navijas za njega, to niko ne moze da ti zabrani ili ospori. Ali, nemoj da nas ubedjujes kako je njegova beda nesto super.

      Comment


      • Originally posted by Big Nole View Post
        Pa vidis, meni je to lose, jer se protivi mom razumu. Federer kada daje sumanute izjave onda ispada da smo svi sujetni i sumanuti, a kada igra dobro onda je samo on najbolji. Problem je u nepostojanju mere, a mislim da to najvise nervira one koji pripadaju drugoj strani.

        Bre, ako ti je misljenik ispao bedan, kazi da je bedan i kraj, slobodno nastavi da navijas za njega, to niko ne moze da ti zabrani ili ospori. Ali, nemoj da nas ubedjujes kako je njegova beda nesto super.
        Ja nikada nisam volio Rogera Federera,nikada ali je moja privrzenost ovoj igri toliko velika vec godinama unazad da nemam namjeru da ga ne postujem,on je velicina i igracina,tenis nikada ne bi bio isti da nije bilo njega,njegov talenat i prirodnost izvodjenja udaraca je zastrasujuca,a ja toliko volim tenis da ne mogu da ga pljujem nego ga postujem i uzivam u njegovim mecevima,a ako je neciju igru znao da komentarise na svoj nacin to je igra mog ljubimca,ali mene to prosto ne zanima,nek radi sta hoce,nije moje da to osudjujem,ja nisam fan licnosti RAFAELA NADALA,nego tenisera i igraca koji daje 1000% na terenu,a to jel sujetan ili sta ja znam vec nije moja stvar

        Svi smo mi mnogo sujetni,neko manje neko vise,Roger je velikan i to je njegovo pravo,na kraju i Novak i Nadal imaju te titule protiv njega i ja ne vidim kako te njegove "sujetne" izjave mogu uticati na to,to je ipak najvaznije
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by AK47 View Post
          Ja nikada nisam volio Rogera Federera
          Nije se na tebe odnosilo.

          Comment


          • Originally posted by Big Nole View Post
            Nije se na tebe odnosilo.
            Znam da nije,vidim da si uopsteno govorio,nego sam samo htio da kazem da ja to objektivno gledam...
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Bravo AK47,svidja mi se kako razmisljas..nisi fan Federera ali ipak shvatas da je najbolji igrac svih vremena..a najgore je kad neko prica kako Federer uopste nije neki igrac zato sto je sve grand slamove osvojio protiv smesnih igraca..pa tako ispada da ni Nadal nije neki igrac zato sto je vise od 70% grand slamova dobio upravo protiv takvog igraca kao sto je Federer..meni se licno ne svidja Nadalova igra..kao ni Marejova,zato sto sto bukvalno cekaju greske...to je razlog sto Marej nije uzeo nijedan grand slam..a sto se tice Nadala jeste..zato sto je vecinu finala igrao protiv Federera koji ne moze da igra protiv takvih igraca,tj nema resenje..Federer je pokazao da moze da se nosi sa igrom Novaka koji trenutno pruza najbolji tenis..
              Originally posted by Big Nole View Post
              Pa vidis, meni je to lose, jer se protivi mom razumu. Federer kada daje sumanute izjave onda ispada da smo svi sujetni i sumanuti, a kada igra dobro onda je samo on najbolji. Problem je u nepostojanju mere, a mislim da to najvise nervira one koji pripadaju drugoj strani.

              Bre, ako ti je misljenik ispao bedan, kazi da je bedan i kraj, slobodno nastavi da navijas za njega, to niko ne moze da ti zabrani ili ospori. Ali, nemoj da nas ubedjujes kako je njegova beda nesto super.
              Pa Federer je samo rekao da nikada nije igrao takav tenis..i da jednostavno ne razume takav pristup igri..ali to je njegovo misljenje..mene ne interesuje sta on prica van terena..I sta sad trebamo da pricamo za Nadala sto je komentarisao Novakvo radovanje u Madridu..? Veci je to problem sto zamera protivniku nacin proslavljanja titule..nego Federerovo misljenje o jednom poenu..

              Originally posted by Big Nole View Post
              Apsolutno se ne bih slozio. Ako je najbolji svih vremena, a tu misljenja nisu usaglasena, onda bi mozda imao opravdanje sto je narcisoidan. Ali nema opravdanja sto nipodastava druge. To je odlika ili nevaspitanih ili ljudi kojima se bas uskovitlalo u glavi.

              Bre, ako ti je misljenik ispao bedan, kazi da je bedan i kraj, slobodno nastavi da navijas za njega, to niko ne moze da ti zabrani ili ospori. Ali, nemoj da nas ubedjujes kako je njegova beda nesto super.
              Pa cime je to Federer pokazao da je nevaspitan..covek lose podnosi poraz i to je njegova stvar..pa ajde reci ko je po tebi najbolji igrac svih vremena,ako to nije Federer..
              Last edited by Vule_89; 29-09-11, 18:46.

              Comment


              • Originally posted by ivan piper
                A pratim tvoje postove jer se vidi mrznja koju pokazujes prema Rogeru. Odskacu tvoji postovi od drugih. Svi pricaju o igri samo si ti nasao da pametujes i da pricas o ponasanju.
                O'ladi malo
                E ja imam isti problem sa drugom,dodje mi da ga bijem kad pocne da lupa gluposti i nebuloze..Meni nije jasno odakle je ta mrznja..zato sto je Federer komentarisao u Australiji Novakovo lupanje loptice preko 20x ako ne i vise..i zato sto je rekao Novakovoj porodici da budu tisi..prosto je neverovatno koliko neki ljudi licno shvataju neke stvari..

                Comment


                • Dobro je da se neko sjetio da pobrise ove postove,vrijeme je bilo
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Originally posted by Big Nole View Post
                    Ne postoje glupa pitanja, nego glupi odgovori. Elem, nemoj da si nestrpljiv sa etiketama, ako treba pojasnicu.

                    Nije isto navijati za klubove i za odredjene individue. Kad navijas za klub, mogu da ti budu nesimpaticne necije izjave, necije ponasanje, a da ipak ne dovedes sebe pred pitanje "Za koga ja to navijam". Ipak su tu tradicija, drugi clanovi kluba, naspram izjava koje paraju usi. Ali kada govorimo o sportistima koji se bore sami za sebe, onda mi je potpuno nepojmivo da neko navija za coveka za kog misli da je losa osoba. Pitas me sta bi trebalo da se desi da prestanem da navijam za Djokovica? Elem, kad bi dao izjavu tipa da Nadal moze da ga pobedi samo kad je njemu Djokovicu los dan, momentalno bi pao u mojim ocima. To je samo jedan primer.
                    Prva stavka gde gresis, prvo i najvaznije, citaj i zapamti, NIKO ALI NIKO od ljudi koji nisu bliski odredjenom igracu NE MOGU da znaju kakav je on. To bacanje reci, uradio je nesto lose, los je covek, uradio je nesto dobro, dobar je covek, su apsolutne gluposti i samo stvaranje ideje o tome kakav je neko. Prvo ovde se radi o tenisu, ne dobijaju oni titule po tome ko je kakav covek i ko se kako ponasa, to prvo da se razumemo, ja volim Federera jer obozavam njegov stil igre i tu se apsolutno sve zavrsava.

                    To sto bi Novak pao u tvojim ocima jer bi izjavio nesto sto se tebi ne bi svidelo, opet govori da si ti imao svoju sliku o njemu kakav je, a ne realnost kakav je on. To se zove iluzija i kao sto mozes da pretpostavis nije dobra. Ko god da kaze da je neko dobar ili los covek od njih je apsolutno netacna informacija. Zasto? Prvo, 99,9% sportista daje pare u humanitarne svrhe, pocevsi od toga, svi su dobri. Druga stvar, postoji nesto sto se zove marketing, i postoji ceo tim oko tih ljudi koji se bave marketingom odredjenog igraca, sta ce uraditi, kako ce uraditi, jer su ljudi razlicitih kultura, veroispovesti i slicno. U Americi ce izjaviti da mu je zao zbog Septembra 11-og, jer je sve ostalo za njih uvreda i zamrzeli bi ga i tako dalje. Apsolutno je nevazno da li on to stvarno mislili ili ne, on ce reci ono sto treba da kaze.

                    I druga stvar, je da svaki covek u sebi ima dobru i losu stranu, nikad neces moci da potisnes losu ili dobru stranu do kraja, uvek ce biti da kazem ispada, jer prvo ljudi smo i ni blizu savrseni nismo, mi koji nas ne prate kamere i nemamo 0,01 % tog pritiska koji ti ljudi imaju, a kamoli da nekad pod tim pritiskom malo popustis.
                    Jer sa moje strane mislim da bi bilo dovoljno da kad je Novak njegovom navijacu (srbinu) opsovao majku u sred meca jer su se ovi drali, bilo sasvim dovoljno da padne u tvojim ocima i da ispadne los covek, jer je to ipak lose reci nekome. Ne kazem da treba da ti padne u ocima zbog toga, u sustini me i ne interesuje, ali sve je to prazna prica ko je kakav covek.

                    Comment


                    • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                      Prva stavka gde gresis, prvo i najvaznije, citaj i zapamti, NIKO ALI NIKO od ljudi koji nisu bliski odredjenom igracu NE MOGU da znaju kakav je on. To bacanje reci, uradio je nesto lose, los je covek, uradio je nesto dobro, dobar je covek, su apsolutne gluposti i samo stvaranje ideje o tome kakav je neko. Prvo ovde se radi o tenisu, ne dobijaju oni titule po tome ko je kakav covek i ko se kako ponasa, to prvo da se razumemo, ja volim Federera jer obozavam njegov stil igre i tu se apsolutno sve zavrsava.
                      Postujem takav stav. Ozbiljno.

                      To sto bi Novak pao u tvojim ocima jer bi izjavio nesto sto se tebi ne bi svidelo, opet govori da si ti imao svoju sliku o njemu kakav je, a ne realnost kakav je on.
                      Au, gde ti ode. Pa moje misljenje o njemu je i formirano izmedju ostalog zbog nastupa koje ima. Mozda je sve to foliranje, ali ako je tako, onda me je kupio na kontinuitet u tom foliranju. Kada bi se to njegovo ponasanje promenilo, i moje misljenje o njemu bi se promenilo. Ponavljam, tenis je individualan sport, ali utisak o teniseru nije samo ono sto prikazuje na terenu. Teniser ima odgovornost sto mora da drzi i do misljenja van terena. U stvari ne mora, nista se ne mora do da se mre, ali o sebi mnogo vise govori ponasanjem na terenu i van njega, nego sto je to slucaj u timskim sportovima. Ali nije problem da se Federer ponasa i poput Tajsona u njegovim najdepresivnijim danima kada je hteo da jede decu Lenoksu Luisu. Problem je nekriticko odusevljenje takvim izjavama.

                      To se zove iluzija i kao sto mozes da pretpostavis nije dobra.
                      Ilulzija je zapravo da postoji dobro i lose. No ostavimo filozofiju po strani, nije iluzija da se mogu proceniti ljudi koji su skloni da omalovazavaju druge. I nije iluzija da mnoge ljude vredja takvo ponasanje cak iako nisu predmet uvrede.

                      U Americi ce izjaviti da mu je zao zbog Septembra 11-og, jer je sve ostalo za njih uvreda i zamrzeli bi ga i tako dalje. Apsolutno je nevazno da li on to stvarno mislili ili ne, on ce reci ono sto treba da kaze.
                      To ti mislis, Moje formirano misljenje o Novaku govori da se on iskreno saoseca sa tim ljudima. I tu dolazimo da je vazno gledati na siru sliku kada se donose zakljucci o drugima. Nista, ali nista ne pokazuje kod Noleta da ne bi imao iskreno saosecanje sa tim zrtvama.

                      I druga stvar, je da svaki covek u sebi ima dobru i losu stranu, nikad neces moci da potisnes losu ili dobru stranu do kraja, uvek ce biti da kazem ispada, jer prvo ljudi smo i ni blizu savrseni nismo, mi koji nas ne prate kamere i nemamo 0,01 % tog pritiska koji ti ljudi imaju,
                      Ziva istina. Ali opet se Federer drugacije ponasa pod tim pritiskom od vecine.
                      Ne kazem da treba da ti padne u ocima zbog toga, u sustini me i ne interesuje, ali sve je to prazna prica ko je kakav covek.
                      Aman, koga zapravo briga ko je kakav covek? Za mene je los, pa los, zbog svog ponasanja. Nekome ce se takvo ponasanje svideti. Razliciti smo, svet ne bi ni napredovao da nismo. Ali meni je problem to odusevljenje koje postoji bez obzira na sve. Neces verovati ali u celu ovu raspravu nisam usao sa ciljem da pokazem da je Federer los covek, vec da se vise nego kod drugih preteruje u njegovom obozavanju.

                      Comment


                      • Ovo je previše i za samog mene ,da ovako pojedinci napadaju mog dragog Federera .
                        Federer je za mene najbolji i ja ću njega voljeti dokle god je on živ ,ono što je on uradio i kakav je utisak na mene ostavio mislim da neće niti jedan teniser više ikada.Želim reći da je sve ovo igra ,nekad se igramo i izgubimo pa nam nije pravo ali zato kad pobjedimo onda smo srećni.Mislim da smo se ovdje naučili da je uvažavanje tuđih mišljenjajako važno .Ja mislim da Federer nije ništa toliko izjavio loše da bi se sad planine trebale srozgati na njega ili čak još gore ne daj Bože da prestanem navijati za njega ,možda je zvučalo bezveze,ali da je sad to toliko da se diže bauk oko toga mislim da nije.
                        Big Nole
                        Mislim da treba ,da znaš odnosno da si to već osjeti kod sebe ,kad imaš svog omiljenog igrača on postane dio tebe,a kad postane dio tebe onda ti proživljavaš sve te trenutke zajedno s njim barem što se tenisa tiče ,zar ti misliš da bi ja ili bilo koji drugi fan trebao ,nakon toliko godina pracenja Federera ,zbog jedne izjave ,prestanem biti njegov fan ,ili umanjim njegu vjrijednost ,ili ga prestanem voljeti kao igrača za kojeg smatram da je najbolji.Ja mislim da NE.
                        Last edited by Adin; 29-09-11, 19:53.
                        http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                        Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                        Comment


                        • Prvo iluzija je losa, nikako dobra, nije filozofija, vec psihologija, prihvati ili nemoj, mrzi me da se objasnjavam, jer nije forum za ljude koji vole psihologiju i da ih interesuje kako funkcionise ljudski mozak.

                          Ovo da te je kupio na foliranje ili ne svojim javnim ponasanjem, prvo, nisi apsolutno svestan koliko je ljudski mozak podlozan i lak za manipulisanje, svi smo mi bili milion puta izmanipulisani a verovatno isti broj puta nismo ni primetili. Ja ne kazem da Novak kad nesto kaze da je samo marketing i da on nikad ne misli tako, naprotiv, verovatno misli, ali kao sto sam vec jedno rekao niko od nas nikada nece znati kakav je on, samo mozes da verujes ili da ne verujes u to sto prica. A za Septembar 11, u nastavku sam rekao da to MORA da se kaze u Americi jer ce se oni u bilo kom drugom slucaju jako uvrediti, ali sam u nastavku rekao da bez obzira sto je to marketing, ne sumnjam da mu je krivo sto je brdo ljudi poginulo, nije to bila poenta.

                          Zasto se Federer ponasa drugacije pod pritiskom od vecine? Je l' on Novak Djokovic? Nije! Je l' mozda Monfis? Nije! Mozda Nadal ? Nije! Znaci on je Federer! I eto ti odgovora, on je covek za sebe, koji sa malim ili vecim razlikama ce na iste stvari da odreaguje drugacije, zasto? Zato sto je apsolutno drugi covek, a tu spada milion stvari zbog kojih se on razlikuje i po necemu je poseban.

                          Koga zapravo briga ko je kakav covek? Pa upravo tebe, jer ti tenisere gledas van njihovog teniskog kvaliteta na terenu, volis da imas sliku o nekom da je bukvalno kompletna licnost na i van terena, koliko se secam tako nesto si i napisao, ako nisi, izvinjavam se.

                          Comment


                          • Originally posted by Adin View Post
                            Mislim da treba ,da znaš odnosno da si to već osjeti kod sebe ,kad imaš svog omiljenog igrača on postane dio tebe,a kad postane dio tebe onda ti proživljavaš sve te trenutke zajedno s njim barem što se tenisa tiče ,zar ti misliš da bi ja ili bilo koji drugi teniser trebao ,nakon toliko godina pracenja Federera ,zbog jedne izjave ,prestanem biti njegov fan ,ili umanjim njegu vjrijednost ,ili ga prestanem voljeti kao igrača za kojeg smatram da je najbolji.Ja mislim da NE.
                            Mislim da da. Ali mozda sam ja preveliki idealista, no kod Federera nije u pitanju samo jedna izjava. Ok. Necu vise na tu temu.

                            ST, mislim da me nisi shvatio u vezi iluzije, ali nevermind. Prilicno sam, otprilike koliko sam u mogucnosti, svestan i koliko je ljudski mozak podlozan za manipulisanje. No stacu, sada vec prelazimo u dubok off, a to mi nije bila namera.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Pa sigurno mu je bilo tesko,ali sjecam se kad si pricao o srcu,ajde da ne kazem nesto drugo i tada si pomenuo prije svega tvog igraca potom Novaka i Delpo-a.Ali da je rezonski nije i sigurno je jako iritirajuce kad neko zatvori oci i dvije godine zaredom tako izvlaci mec poklopivsi lopticu iz sve snage.Svi teniseri su sujetni to je cinjenica,ali imaju itekako korektne odnose,na terenu su cesto i drski,pa evo Novak i Rafa kad im nesto ne odgovara samo sjednu i mora biti kako su oni zamislili,dobili su po jednu opomenu na USO zbog pripreme za servis sto je isto apsurd i posle toga onaj pogled put sudije kao kako se usudjujes.
                              Roger je rekao da on tako nije igrao i da mu nije logicno,pa i nije nema tu sta da se prica,ali ni u jednom momentu nisam vidio nikakvo omalovazavanje,normalno ja ne citam ovo sto prenose,sve ima na zvanicnom sajtu
                              tražite logiku tamo gde joj nije mesto (čitaj: na meč lopti).

                              who dares - wins.
                              potvrđeno 2 godine zaredom,


                              što se izjava tiče, nijednom igraču ne uzimam za zlo šta god da izjavi posle tako teškog poraza.
                              sigpic

                              Comment


                              • Meni samo nije jasno zasto je to toliko strasno sto Federer izjavljuje?
                                Ne voli da gubi, sujetan je, mrzovoljan je posle poraza i burtalno je iskren na tim konferencijama za stampu...svi ostali su isto to, samo su diplomate i imaju unapred generisane odgovore. E pa ja vise volim kad je neko brutalno iskren, pa neko to izgleda i arogantno, nego kad je obrnuto.

                                A recimo kako je moguce navijati za Djokovica kad redovno nekog navijaca otera gde ne treba, najstrasnije psuje, ne postuje tenisku igru i pravila time sto odugovlaci izmedju svakog poena, a tako i protivnika ne postuje. Za Nadala takodje vazi ovo za odugovlacenje, a njega jos i Toni otvoreno savetuje i govori mu gde da servira i sta da odigra na bitnim poenima...
                                Za mene je recimo to mnogo gore, nego neka izjava posle meca...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X