Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znate sta mislim o Vujcinu,ali ja sam slusao Britance i oni su bar 10 puta to pomenuli i to je sigurno uticalo na treci set,po njima
    sigpic

    Comment


    • Pa to sto je Cilic labilan to je njegov problem, on da je jak, njega nikakva opomena ne bi mogla da poremeti, a da je pametan, uzeo bi namerno jos 15 sekundi, smirio se i servirao onda.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Znate sta mislim o Vujcinu,ali ja sam slusao Britance i oni su bar 10 puta to pomenuli i to je sigurno uticalo na treci set,po njima

        Izgleda da su se i Britanci urotili protiv Fekija

        Comment


        • Marin bi svakako izgubio,ali su FF i TV u takvim situacijama potpuno nepotrebni,jer se to ne primjenjuje na najbolje i to smeta.Znamo koliko Novaku i Nadal-u treba pa ih niko ne opominje,ne vaze ista pravila za sve
          sigpic

          Comment


          • Nasi komentatori imaju ton sa britanskog eurosporta pa vrlo cesto kad ne znaju sta da pricaju samo ponavljaju njihove reci.

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Marin bi svakako izgubio,ali su FF i TV u takvim situacijama potpuno nepotrebni,jer se to ne primjenjuje na najbolje i to smeta.Znamo koliko Novaku i Nadal-u treba pa ih niko ne opominje,ne vaze ista pravila za sve
              E to je najveci problem, da Djokovicu i Nadalu par puta uzmu poen, to bi i znacilo nesto...

              Originally posted by DangerAce View Post
              Nasi komentatori imaju ton sa britanskog eurosporta pa vrlo cesto kad ne znaju sta da pricaju samo ponavljaju njihove reci.
              To sam i ja primetila, samo sto njihovi komentatori promene temu, a ovi nasi jos narednih pola sata isto pricaju
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • mozda treba da ih zovemo prevodioci a ne komentatori

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Marin bi svakako izgubio,ali su FF i TV u takvim situacijama potpuno nepotrebni,jer se to ne primjenjuje na najbolje i to smeta.Znamo koliko Novaku i Nadal-u treba pa ih niko ne opominje,ne vaze ista pravila za sve
                  Ta konstatacija "niko"nije sasvim tacna Lajani i Bernardes su nekoliko puta opominjali i Rafu i Novaka, doduse mozda ne u tako vaznim momentima ;)

                  Comment


                  • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                    velika sramota je kako je onaj pascal maria ostetio cilica. covjek je samo cekao priliku da pomogne federeru, kao sto he to vec radio. i naravno, kao sto to obicno biva, tenisac je nakon CV-a napravio duplu. da je marin dobio taj gem, ko zna sta bi bilo. steta, mogao se vratiti i u 4. setu. najbitnije je da on opet dobro igra.
                    a sudac je trazio autogram od federera nakon meca. tako sam barem cuo.
                    Ma daj da li je moguce da si poveovao u to?
                    Pa covek je sudija vise od 5 godina mislis da nikad ranije nije mogao uzeti autogram od Feda nego bas posle meca sa Cilicem?
                    To su meni komicne stvari...
                    A sto se tice te situacije mozda je Cilic i bio ostecen ali opet ne vidim kako bi on dobio Feda....
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • ma da, Fed je dobio Cilica zbog sudije...

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Marin bi svakako izgubio,ali su FF i TV u takvim situacijama potpuno nepotrebni,jer se to ne primjenjuje na najbolje i to smeta.Znamo koliko Novaku i Nadal-u treba pa ih niko ne opominje,ne vaze ista pravila za sve
                        Sjećam se Wimbledona 2004 i meča Federer-Hewitt. Hewittu je suđen FF u vrlo važnom dijelu meča. Mada je Hewitt poznat po tome i to mu se često dešavalo. Znamo da je te godine bio jedan od glavnih Federerovih konkurenata. FF se sudi pa bilo to na meč lopti ili u prvom penu na meču.

                        Što se tiče Đokovića i Nadala, znam za primjere kad im je suđen TV ali nikad kazneni poen. Inače Đoković sad ne prekoračuje vrijeme a Nadal prekorači kad su važni poeni (brejk ili set lopta). Jednom se sjećam komentatora BBC-a Johna Lloyda kad je poslije suđenog TV u Wimbledonu 2007 na brejk lopti rekao: "A ne, apsdolutno se na slažem sa sudijom za ovakvu odluku u ovako važnom trenutku meča". Ja bih pitao:
                        Ukoliko ima igrača koji poštuju vremensko ograničenje između servisa bez obzira na trenutak meča zašto ne kažnjavati one koji to ograničenje ne poštuju?
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Originally posted by DangerAce View Post
                          Nasi komentatori imaju ton sa britanskog eurosporta pa vrlo cesto kad ne znaju sta da pricaju samo ponavljaju njihove reci.
                          Da,da, primijetio sam to
                          A stvarno su katastrofalni, i svi su nekako isti.Ne znam ko je ko,pa su za mene svi David C(S)eronja
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Vas omiljeni Grand Slam turnir?

                            Koji je vas omiljeni Grand Slam turnir i zasto?

                            1. Australian open

                            2. Roland Garros

                            3. Wimbledon

                            4. US open



                            Ja sam se razmisljao izmedju RG i Us opena ali ipak prednost dajem RG-u jer se igra na sljaci
                            Wimbledon bas ne volim, jeste da vazi za najcenjeniiji turnir ali ipak mislim da je to vise izvikano nego sto stvarno jeste bar sto se publike tice. Atmosfera je jako dosadna na Wimbledonu, kao da su u publiic sve babe i dede a to mi se nimalo ne svidja.

                            Comment


                            • Malo mi je bezveze ta konstatacija da ne treba oduzimati poene i davati opomene u tako bitnim trenucima. Pa bas u tome je i poenta, kao sto reagovanje sudija u tim momentima ima vecu tezinu, isto tako i krsenje pravila bilo da je FF ili TV ima vecu tezinu u tim trenucima. Zasto bi neko imao vecu privilegiju da krsi pravila tad, nego u bilo kom drugom delu meca? Sto se tice Novaka i Rafe, negde sam procitao komentar da je ok kad to rade jedan protiv drugog, sto u neku ruku ima smisla, jer onda su na istom (mada se postavlja i pitanje da li je ok za posmatrace). Ali Novak se cini mi se malo popravio ovako generalno kad igra protiv bilo koga, dok Rafa u vaznim trenucima ume da odugovlaci s kim god da igra. I ne secam se da sam video da ga opominju za to. Novaka je cini mi se Murphy opomenuo da u Cincy-ju da malo skrati vreme izmedju poena, Novak je to uradio i sve je bilo ok. U principu bi tako trebalo, dati opomenu unapred, kad vidis da igrac zloupotrebljava svoju reputaciju. Kad se da unapred, onda nece biti potrebe da se daje u momentima gde se mec lomi, jer ce igracu to negde u pozadini da stoji, ta informacija da je vec opomenut.

                              Comment


                              • Originally posted by amnesiac View Post
                                Evo da se i ja osvrnem na ove bljuvotine iz kuhinje onog nesretnika od Vujčina. Dakle, on spominje Federera u tom kontekstu i upoređuje mijenjanje reketa i odugovlačenje sa servisom. Kad bi ta nesreća od komentatora štopovala malo vrijeme koje protekne između dva Federerova servisa i uporedila ga sa vremenom koje koriste drugi teniseri (ne mora ići dalje od top 10) shvatila bi ponešto. Naravno, njega to ne interesuje. Čak mu nije bilo dovoljno što je naglasio tu opomenu za Marina već je govorio poslije završetka meča da je Rogerova pobjeda u sjenci tog detalja i da će se o tome tek pričati. Onda je naručio ovaj tekst kako bi svoju glupost opravdao. Najjače mi je kad sam vidio ko je autor naručenog teksta. Piše samo "Aleksa"
                                autor teksta je Aleksandar Nikolic, i to mu nije prvi tekst ovakvog tipa. Kada se negde objave u pisanoj formi, obavezno ih cuvam, imam vec pravu kolekciju (uglavnom su svi usmereni protiv Rogera)
                                in another life
                                I will love you again, RF.

                                Comment

                                Working...
                                X