Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Delgado,poceo si previse da vredjas!
    Jedan je Obradovic Zarko!

    Comment


    • nije to vredjanje veruj mi...

      Comment


      • To je vredjanje i najstrozije ce se kaznjavati
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • http://www.usopen.org/en_US/news/art...?promo=twitter

          Kroz šta sve ovi momci prolaze ne možemo ni da znamo. Sam Rafa je rekao da je sve ok, samo što je nezgodno jer se desilo u javnosti. Kao što ste i pre diskutovali, ko zna i Federer kroz šta je sve prolazio a za to se manje zna. Ne mislim na neke ozbiljne povrede, već samo "pobuna" organizma na takvo "zlostavljanje". Treba jako dobro znati sebe, svoju glavu, svoje telo da bi uspeo. Mislim da je Fed tu i najuspešniji jer jako dobro poznaje svoje telo i odnosi se prema njemu sa najvećim "poštovanjem". U svakom slučaju, kapa dole svim momcima, jer biti i u prvih sto u ovakvoj eri kada se nema nikakvog razumevanja za njih je ogromno odricanje i žrtva.

          Inače, pročitala sam da je i Donald Young prirodni dešnjak koji tenis igra levom rukom ;)

          Edit: Naravno, ovo se odnosi i na žene, primer Pennette danas (http://womenstennisnow.com/2011/flav...september-4th/) i rekordnog broja predaja na ovom US Openu.
          Last edited by altlosta; 04-09-11, 23:14.

          Comment


          • Sta je ovo sa Nadalom?

            Comment


            • Servis--> Roger Federer

              FH--> Del Potro

              BH--> Novak Djokovic

              Ritern --> Andy Murray

              Drop Shot
              --> Dolgopolov (mada meni ovaj udarac i nije nešto krucijalan, nismo stavljali najbolji lob )

              Kretanje--> Monfils

              Borbenost--> Rafael Nadal


              Mentalna snaga--> Rafa, Roger, Novak

              Inteligencija--> Murray, Novak, Roger (mada meni pametna igra i inteligencija nemaju jako puno veze jedno sa drugim, najinteligentniji ljudi su često malo ćaknuti i čudni, dok vrhunski sportista mora biti malo "ograničen" (u smislu da ne rasipa svoje misli svuda naokolo))

              Najdosadniji po teniskoj igri--> Karlović...

              Overarchiveri ove godine--> Troicki...

              Underpreformeri ove godine
              --> Verdasco...

              Najsimpaticniji i najzanimljiviji teniseri --> Murray, Tipsarević, Monfils...

              Comment


              • velika sramota je kako je onaj pascal maria ostetio cilica. covjek je samo cekao priliku da pomogne federeru, kao sto he to vec radio. i naravno, kao sto to obicno biva, tenisac je nakon CV-a napravio duplu. da je marin dobio taj gem, ko zna sta bi bilo. steta, mogao se vratiti i u 4. setu. najbitnije je da on opet dobro igra.
                a sudac je trazio autogram od federera nakon meca. tako sam barem cuo.

                Comment


                • Evo da se i ja osvrnem na ove bljuvotine iz kuhinje onog nesretnika od Vujčina. Dakle, on spominje Federera u tom kontekstu i upoređuje mijenjanje reketa i odugovlačenje sa servisom. Kad bi ta nesreća od komentatora štopovala malo vrijeme koje protekne između dva Federerova servisa i uporedila ga sa vremenom koje koriste drugi teniseri (ne mora ići dalje od top 10) shvatila bi ponešto. Naravno, njega to ne interesuje. Čak mu nije bilo dovoljno što je naglasio tu opomenu za Marina već je govorio poslije završetka meča da je Rogerova pobjeda u sjenci tog detalja i da će se o tome tek pričati. Onda je naručio ovaj tekst kako bi svoju glupost opravdao. Najjače mi je kad sam vidio ko je autor naručenog teksta. Piše samo "Aleksa"
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Servis--> Roger Federer

                    FH--> Roger Federer

                    BH--> Richard Gasket,Roger Federer

                    Ritern --> Novak Djokovic

                    Drop Shot--> Rafael Nadal,Roger Federer

                    Kretanje--> Novak Djokovic,Rafael Nadal

                    Borbenost--> Rafael Nadal


                    Mentalna snaga--> Roger Federer,Novak Djokovic,Rafael Nadal

                    Inteligencija--> Roger Federer

                    Najdosadniji po teniskoj igri--> Simon Gilles i ostali teniseri koji samo cekaju greske...

                    Overarchiveri ove godine--> Djokovic,Troicki

                    Underpreformeri ove godine--> Verdasco

                    Najsimpaticniji i najzanimljiviji teniseri --> Djokovic,Roddick

                    Comment


                    • Ma o Pascal Marii ne treba trositi rijeci . Najdebilniji sudija na svijetu , ne samo u tenisu , nego u sportu kompletnom .. Sjetite se samo sta je uradio Rafi protiv Soda na W-u prosle godine , Soderlingu protiv Rogera na USO-u prosle godine ( mada mu je vratio s onim nepruzanjem ruke ) . Jednom rijecju kreten i to je to .

                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment


                      • Pa , ovako..

                        Servis
                        --> Roger Federer - oduvek najbolji i isti, bez varijacija. Pravi naslednik Pita.
                        FH--> JM Del Potro- jako lepo rasiri desnicu pri udarcu..

                        BH--> Novak Djokovic - doveo ga je gotovo do savrsenstva.. Nikad nisam ni sanjao da ce mi se nekada tako dopasti izvodjenje dvorucnog BH( precizan i sa dosta rezultata).. Ako gledam jednorucni , onda su to Vavrinka i Gaske..

                        Ritern --> Novak Djokovic - veliku prednost stvara svojim riternom.. Tako dobro se postavlja, sa odlicnom brzinom, cita protivnikove servise i salje duboko loptice..
                        Drop Shot--> Al. Dolgopolov - ima nekoliko igraca, ali samo se Dolgo toliko "ponavlja"..

                        Kretanje--> E. Marej - iako mislim da i Nadal i Djokovic imaju odlicno kretanje..

                        Borbenost--> R. Nadal - takva posvecenost svakom poenu je jedinstvena.. Gubi 0/40 i onda osvoji poen i to pokaze na svoj nacin. koliko mu znaci svaki poen i svaka loptica..

                        Mentalna snaga--> Djokovic ( trenutno).. Zadnjih nekoliko godina su Federer i Nadal.. JMDP ima menatlnu snagu, ali mu fizikalije trenutno "prave granicu"..

                        Inteligencija--> Federer, Nadal, Djokovic, Nalbandian, Gonzales..

                        Najdosadniji po teniskoj igri--> Berdih, Simon..

                        Overarchiveri ove godine--> Fish, Tsonga..

                        Underpreformeri ove godine
                        --> Verdasco, Rodik

                        Najsimpaticniji i najzanimljiviji teniseri --> Novak, Monfils, Gonzales(koga nema)..

                        Volley --> gotovo da je izumreo kao dinosaurusi.. Lodra po broju i ucestalosti, a Conga po potencijalu i onome sto sam video ove godine.. Federer je nekada mnogo vise koristio i bio odlican..
                        Last edited by Panchev9; 05-09-11, 13:00.

                        Comment


                        • Originally posted by Dale View Post
                          Ma o Pascal Marii ne treba trositi rijeci . Najdebilniji sudija na svijetu , ne samo u tenisu , nego u sportu kompletnom .. Sjetite se samo sta je uradio Rafi protiv Soda na W-u prosle godine , Soderlingu protiv Rogera na USO-u prosle godine ( mada mu je vratio s onim nepruzanjem ruke ) . Jednom rijecju kreten i to je to .


                          Upravo tako, po meni najgori sudija, voli da se ističe.
                          Pustite Vujčina, on je uvijek takav bio i takav će ostati. Opomena Čiliću je smiješna, jer u toku meča nije pretjerano odugovlačio, a došla je u trenutku kada se meč lomi.

                          Comment


                          • A vi ozbiljno mislite da je to bilo presudno za ishod meca?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              A vi ozbiljno mislite da je to bilo presudno za ishod meca?
                              Ma ne misli to niko. Čak niko ne bi to ni pomenuo da Vujčin nije insistirao sa tim svojim meketanjem. Ne vjerujem ni on sam da to misli ali je sebe ubijedio da to misli. Uostalom, njegove teorije zavjere idu toliko daleko da me ni najmanje ne bi iznenadilo da izvali kako nema šanse da Federer dobije nekoga a da u to nijesu umiješane neke mračne sile.
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Ne mislim da je presudilo, ali je upozorio u trenutku kada se meč lomi, labilnog Čilića

                                Comment

                                Working...
                                X