Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ha, sad je Nadal na redu da bude neprijatelj no.1
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ovo sve govori

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Cinjenica je da su odnosi opasno zahladnjeli,to se moze vidjeti i po njihovim pozdravima posle meca,sve je pocelo u Madrid-u,znamo da se Nadal zalio kako je Novak slavio i to posle,ispred hotela
        A vidjeli smo i nervoznu reakciju na presu posle W-a,ali i Novak je gubio od njega mnogo puta pa je bio spreman za zagrljaj,nije davno bilo kad su zajedno gledali Romu...
        Kraj meca u Rim,me je posebno iznenadio,kada bukvalno Djokovic nije htio da pridje mrezi niti da ima kontakt ocima sa Rafom,nesto tu ne stima.


        2:19

        Comment


        • Normalno da nije htio kad je Nadal ono rekao posle Madrid-a!Nadal je bio veliki dok je pobjedjivao,sad to definitivno nisu iste reakcije.Sve je jasno!

          In losing with grace, Djokovic proved he's a champion
          It was a simple gesture. While Rafael Nadal was celebrating his U.S. Open victory, the man he defeated, Novak Djokovic, walked over to Nadal's side of the court to offer his congratulations. The two men warmly embraced, exchanged words and then began walking off the court arm in arm: a poignant show of sportsmanship on the sport's grandest stage.

          Minutes earlier, Djokovic had been on the verge of pulling off the greatest victory of his career. When he hit a ball wide on match point, he must have been heartbroken. Had he gone to the net, waited for Nadal to get to him, exchanged a perfunctory handshake and then dashed off the court, nobody would have thought ill of him. It's what most players do. But Djokovic is wired differently than most. He offered sincere congratulations during the most painful moment of his career and that, perhaps, is more commendable than anything he accomplished over the past two weeks in New York.

          Contrast Djokovic's actions to Roger Federer's two days before. When Djokovic took a five-set thriller from Federer, he celebrated by looking at his player's box and standing with his arms outstretched near the baseline. Federer couldn't watch, rushing to the side of the court to begin packing away his racquets. When Djokovic finally came in for the handshake, Federer left the bag, gave Novak an abrupt handshake and then left the court as quickly as possible.

          It wasn't poor sportsmanship by Federer, but it wasn't good sportsmanship either. He was understandably gutted. Many athletes are after losses. Peyton Manning didn't even give a handshake after losing this year's Super Bowl. LeBron James did the same in the NBA playoffs a few years ago. When you're unaccustomed to losing, it's sometimes hard to do so with graciousness.

          There's always a delicate balance to how much one should celebrate after a tennis match. The victor needs to revel in their accomplishment and release the pent-up emotions from the match. (Hence the tendency to fall to the ground. It's cathartic.) But there's also the loser to think about. While the winner is basking in the glow of a big win, the player they defeated is waiting at net to give the handshake they've dreaded giving and are usually trying to leave the court as fast as possible so they can go in the locker room and have a cathartic emotion-release of their own. At some point the winner needs to think of the loser during the celebration. Approach the net too quickly, and you've deprived yourself of the greatest moment in your tennis career. Go too slowly and too joyfully and you're rubbing salt in the wound of a person who just experienced the most disappointing moment of theirs.

          Nadal and Djokovic did the dance perfectly. Rafa fell to the ground, having accomplished one of the greatest achievements in the sport. When he got up, his face was stoic. He knew Djokovic's pain -- he's been there before. Their embrace was genuine. It was sportsmanship at its finest. For as good a loser as Djokovic was, Nadal was just as good of a winner.

          If you're a young athlete in any sport, take a page from Rafa and Nole. Win with grace and lose with dignity. Watch Djokovic when he shakes the hand of the chair umpire. His head is held high. It should be. In losing the U.S. Open, Novak Djokovic showed that you don't have to be the guy holding the trophy in order to be a champion.
          http://sports.yahoo.com/tennis/blog/...urn=ten-270211
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by FC Nadal View Post
            Kraj meca u Rim,me je posebno iznenadio,kada bukvalno Djokovic nije htio da pridje mrezi niti da ima kontakt ocima sa Rafom,nesto tu ne stima.


            2:19
            Sve je bilo ok dok je Rafa redovno gulio Novaka u finalima sve mu se svidjalo pa ga je cak i terao da ga imitira nakon finala Rima svima je DJOKER bio zabavan ali je sad problem sto je djoker odrastao i poceo da zavrce usi redom a tu promenu nije lako prihvatiti

            Comment


            • Meni je isto da li se oni grlili ili samo kulturno pozdravili..
              Nije isto gubiti ili pobedjivati..
              I za prethodni odnos(kada je Nadal uglavnom pobedjivao), pa tako i za sadasnji su obojica "zasluzni"..

              Comment


              • Izgleda da je Ferrer slomio prst i nece igrati Montreal i Cincy
                sigpic

                Comment




                • A evo 5 Boletierievih savjeta koji bi trebalo da pomognu u stvaranju pobjednika.


                  A Few Tips From Nick Bollettieri

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Izgleda da je Ferrer slomio prst i nece igrati Montreal i Cincy
                    urekli ga fanovi pricajuci o povredama ovde izgleda. steta

                    Comment


                    • Nadam se da ce se oporaviti do USO-a.Jel upitanju na nozi li na ruci???
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                      Comment


                      • haha. zejeb, u pitanju je ferrer (u vezi povrede prsta). jesam ludak, procitao federer

                        Comment


                        • Originally posted by BOKI1969 View Post
                          ali se mora priznati da nije bio u istom polozaju i nije imao protiv sebe takve velicine kakve ima recimo Marej
                          Kakvu tek konkurenciju ima Verdasco!

                          I ne, ne možeš reći da je Puerta nezgodniji od Philipoussisa.

                          Originally posted by Indigo View Post
                          Najveca sreca Rogera Federera u njegovoj karijeri je njegovo zdravlje i cist injury chart, nikada u karijeri nije doziveo neku vecu povredu
                          Isto kao i Nadia Comaneci.


                          Originally posted by bojanaBG View Post
                          Ha, sad je Nadal na redu da bude neprijatelj no.1
                          Polako, izredati će se cijeli top 10.

                          Comment


                          • ulysses,neznam u kakvu vezu dovodis Werdasca sa Marejem ili mislis da on ikad moze osvojiti GS (za mene je to smesno )ili ne zelis sagledati cinjenice sta je sve potrebno uraditi da bi bio GS sampion i koje sve stvari treba da se poklope a Rogeru su se mnoge stvari poklopile sto sam vec elaborirao i nebih da se ponavljam a kad vec uporedjujes Puertu i Filipusisa daj jos neke podatke o "teniskim gromadama" protiv kojih je Roger igrao u finalima a gde se unapred nije znao pobednik ,i da ,ja nigde nisam napisao da je Puerta bio nezgodniji od Filipusisa i Roger i Rafa su imali tu srecu sto su u prvom finalu igrali protiv daleko slabijih rivala ili za koje su znali da mogu da ih pobede ali Roger nikad nije pobedio igrace u finalu koji su bili bolji od njega po broju titula na GS tako da je igrao rasterecen i bez nekog pritiska a videli smo da kad je pod pritiskom znao je da pukne(posebno finala RG)

                            Comment


                            • Originally posted by BOKI1969 View Post
                              ulysses,neznam u kakvu vezu dovodis Werdasca sa Marejem ili mislis da on ikad moze osvojiti GS (za mene je to smesno )ili ne zelis sagledati cinjenice sta je sve potrebno uraditi da bi bio GS sampion i koje sve stvari treba da se poklope a Rogeru su se mnoge stvari poklopile sto sam vec elaborirao i nebih da se ponavljam a kad vec uporedjujes Puertu i Filipusisa daj jos neke podatke o "teniskim gromadama" protiv kojih je Roger igrao u finalima a gde se unapred nije znao pobednik ,i da ,ja nigde nisam napisao da je Puerta bio nezgodniji od Filipusisa i Roger i Rafa su imali tu srecu sto su u prvom finalu igrali protiv daleko slabijih rivala ili za koje su znali da mogu da ih pobede ali Roger nikad nije pobedio igrace u finalu koji su bili bolji od njega po broju titula na GS tako da je igrao rasterecen i bez nekog pritiska a videli smo da kad je pod pritiskom znao je da pukne(posebno finala RG)
                              Zašto Verdasco?
                              Ne možemo govoriti o konkurenciji najboljeg ikad, osvajača 16 GS naslova i usporediti ga s onim koji nema slam.
                              Naravno da će tada biti jača konkurencija onoga koji nema slam samim tim što nije dovoljno dobar da si svojom igrom stvori luksuz "neimanja konkurencije". Pa, rekoh, ako ćemo o Murrayu možemo i o Verdascu.

                              Što se tiče Puerte, znam, nisi nigdje izričito napisao ali čini mi se da rasprava vodi k tome da je Puerta zeznutiji od markantnog Australca.
                              Last edited by ulysses; 28-07-11, 04:41.

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Cinjenica je da su odnosi opasno zahladnjeli,to se moze vidjeti i po njihovim pozdravima posle meca,sve je pocelo u Madrid-u,znamo da se Nadal zalio kako je Novak slavio i to posle,ispred hotela
                                A vidjeli smo i nervoznu reakciju na presu posle W-a,ali i Novak je gubio od njega mnogo puta pa je bio spreman za zagrljaj,nije davno bilo kad su zajedno gledali Romu...
                                Naravno,nista ne bih ja tu dirao!

                                Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ha, sad je Nadal na redu da bude neprijatelj no.1
                                zasto tako? pa cinjenice se same lansiraju u zivot i o njima pricamo.ovo za nadala je cinjenica! on je drugi tip kako je Novak postao totalni dominator!! neko reche,da je cak i prihvatao da ga imitira(to je bilo u finalu rima. ja mislim)sve mu je bilo super,kad je bio prvi,najbolji..a sad,kad se Novak pita,kad od Novaka zavisi da li protivnik moze da 'igra',on se ponasa tako jadno..znaci,ispada da nije covjek..no,treba sacekati da vidimo jos koju 'scenu',ali iz ovoga se zakljucuje da nije bas kako se mislilo..a kao pechat po meni je Wimbldon..na mrezi onaj pozdrav..koja je ono bila ironija...a Novak je uvjek bio sa osmjehom i srdacan koliko god mu bilo tesko!


                                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X