Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa Svajcarci su drugaciji narod. Na neki nacin oni jesu "snobovi", naravno stavio sam pod navodnicima jer oni mogu sebi svasta da priuste, a i takva im je kultura. Ali Feki se i naputovao i video sveta, tako da sam siguran da je otvoren i da nije gad kakvim ga neki mediji zele predstaviti.

    Pa i ako je fan stranica Noleta, ne treba pljuvati po njemu, pogotovo ne tako nasumicno. Sta to govori o nama Noletovim fanovima ako cemo da pljujemo? Veruj da je prica slicna sa vecinom tenisera. Nisu to fudbaleri. Teniseri uglavnom imaju dugogodisnje devojke, neki jos od srednje skole. Pogledaj samo prvu cetvoricu. Svi su u dugim vezama, zive normalan zivot, naravno pored toga i uzivaju u plodovima svog rada, jer su zasluzili. Oni koji vole da luduju su u manjini, poput Safina, Gasqueta (ponekad) itd...
    Last edited by Miki90; 06-07-11, 20:53.

    Comment


    • Originally posted by Godo View Post
      PS: Da li je neko poverovao da Federer nije gledao finale W između Noleta i Rafe !?
      Nema veze što sam Federerov navijač, ali teniseri često ne gledaju finala kad ispadnu u polufinalu ili četvrtfinalu makar po njihovim riječima i to otkad pratim intervjue jedno sedam godina često pitaju igrače: "Hoćete li gledati finale i ko će pobijediti" i oni isfrustrirano odgovaraju "Nije me briga, ne interesuje me i neću gledati". A ima i logike. Te igrače dobro poznaje, ništa novo neće saznati da bi ih dobio u idućim mečevima i zamisli da obojica odigraju prosječno a on gleda pa kaže: "Da sam prošao u finale ja bih ove počistio" i onda mu bude još teže. Da ne govorimo o Federeru koji je navikao da igra u finalu Wimbledona kome je sigurno gledanje finala preko TV-a mučenje. Pa i Sampras je priznao da kad se povukao nije uopšte bio redovan gledalac teniskih mečeva već povremeno nešto isprati. Naravno da kad je igrač mlad i kad može nešto da nauči da gleda teniske mečeve pogotovo ovakve a kod starijih dođe do zasićenja. A plus Federer ima porodicu sa kojom jedva čeka da provede slobodan vikend i gledanja tenisa mu je sigurno preko glave. Vidim na jednom portalu komentare poslije njegove izjave đe su ljudi ogorčeni što je rekao da nije gledao finale a zapravo je njegova glavna izjava u tom intervjuu bila da je Novak zaslužio titulu na Wimbledonu i da uopšte nije iznenađen i pohvalio njegovu igru ove godine. Ali ljudi uvijek stvore u glavi neke teorije zavjere i misle da kad ne gledaš finale da ponižavaš protivnike iako ih u istoj izjavi pohvali.
      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

      Comment




      • Talenat!

        Comment


        • Originally posted by Destroyer View Post
          Talenat!
          Upravo komentarišemo o njemu na drugom topicu
          http://www.sportklub.info/forum/thre...d=1#post544546
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Originally posted by amnesiac View Post
            Upravo komentarišemo o njemu na drugom topicu
            http://www.sportklub.info/forum/thre...d=1#post544546
            Videh ali nisam znao gde da postavim video gde je najbolje da ga postavim

            Comment


            • O tome kako igracima treba previse vremena izmedju poena, normalno Djokovic i Nadal su prvi na udaru:
              Some Players Waiting for Tennis Shot Clock

              Ali svaka cast Ljubicicu za ovo:
              Ljubicic, who favors a clock, said he was not concerned solely with Nadal’s pace of play between points as he goes through his pre-serve ritual, which includes cleaning the line with his foot, arranging his hair and adjusting the seat of his pants. He also has a problem, he said, with prematch delays as Nadal arrives on court and organizes his gear and water bottles, making his opponent wait at the net for the coin toss.
              “It takes him forever,” Ljubicic said. “I know that’s his routine, and I know it’s what he does all the time. I personally feel offended when he does it.”
              Skroz je u pravu, cisto nepostovanje protivnika...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Skroz je u pravu, cisto nepostovanje protivnika...
                Vise Rafini tikovi , ako mene pitas . Mada ume prilicno da iziritira protivnika...
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Osvrnuo bi se na ponasanje Nadalovog oca u lozi tokom finala...Svi su pisali i kritikovali samo Noletovog oca ranije,a kao Nadalov je gospodin...

                  Kakav crni gospodin,seljacina obicna,sto smo svi mogli da vidimo u finalu,veoma nevaspitan covek,nikad mi se nije svidjao...Inace taj Nadalov stab me nervira sa sve stricom Tonijem...I onaj Kosta valjda sto je rekao posle poraza spanca u Rimu,u fazonu bice Nadal prvi na kraju godine,a sad cuti ko zaliven

                  Jedino ko mi se svideo u stabu spanca je njegova sestra,stvarno slatka devojka

                  Inace ovih dana citam komentare na stranim sajtovima i nemogu da se otmem utisku da mnogima smeta sto je Srbin sada broj 1...Onaj Vilander stvarno nije normalan,taj ce izvrsiti samoubistvo ako Novak bude dugo vladao svetskim tenisom Nije ni cudo sto je ljubomoran,kad on iako je veliki igrac i visestruki slem sampion-nikad nije osvojio Vimbldon...Ne moze to svako samo istinski sampioni;)

                  Postujem izjavu Federera,iako u sustini ne voli previse Novaka,rekao je realno kako je...A mislim da je u dubini duse svajcarac navijao za Djokovica,jer svestan je on da je Nole covek koji moze da spreci Nadala da ga prestigne po broju slemova...Da je Nadal dobio Vimbldon to bi mu vec bio 11 slem,srecom nije i on je ostao na 10,a sad mu je definitivno poljuljano samopouzdanje,i sad zna da ce morati pakleno da radi da bi osvajao nove slemove,jer postoji jedan covek koji ga se ne plasi,a to je naravno Djokovic...

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Vise Rafini tikovi , ako mene pitas . Mada ume prilicno da iziritira protivnika...
                    Ali cinjenica je da prekine ritam protivnika, ne samo kad on servira, nego i kad on prima servis, a posebno na sljaci, dok ocisti sve linije na terenu samo kad se setim u finalu RG-a, koliko ga je samo puta cekao Federer, on vec stoji i spreman je da servira, a ovaj se jos uvek namesta...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Ali cinjenica je da prekine ritam protivnika, ne samo kad on servira, nego i kad on prima servis, a posebno na sljaci, dok ocisti sve linije na terenu samo kad se setim u finalu RG-a, koliko ga je samo puta cekao Federer, on vec stoji i spreman je da servira, a ovaj se jos uvek namesta...
                      To za prekidanje ritma stoji i zato bi mozda i trebali da uvedu onaj satic . Pa kao sto kaze ljubicic ako ti istekne vreme-drugi servis...
                      Lol zamislite samo Rafu sa svim onim tikovima samo ubrzanim , da bi mogao da stigne da odservira za 25-30 sec
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ali cinjenica je da prekine ritam protivnika, ne samo kad on servira, nego i kad on prima servis, a posebno na sljaci, dok ocisti sve linije na terenu samo kad se setim u finalu RG-a, koliko ga je samo puta cekao Federer, on vec stoji i spreman je da servira, a ovaj se jos uvek namesta...
                        Rafa je po tom pitanju napredovao u odnosu na prije 4-5 godina na Wimbledonu gdje je baš "krao" vrijeme. Mislim da nije dobio niti jednu opomenu. u Finalu sa Rogerom 2007. sudija ga je opomenuo kad je servirao kad je Roger imao brejk loptu. Komentator BBC-a John LLoyd je odmah rekao "A ne. Apsolutno ne podržavam sudiju da daje opomenu u ovakvom trenutku meča". A zapravo zašto da ne? Jer Nadal sad servira otprilike u granicama dozvoljenog. Ipak, MGS sa ovog foruma je štopovao njegovo vrijeme ove godine na Wimbledonu ali u ključnim poenima protiv Murraya (0:30, brejk lopta) i ono je otprilike iznosilo 35 sekundi (mjerio je i tapkanje Đokovića i uvijek sve završi za oko 18 sekundi koliko god iritantno i hipnotišuće djelovalo u okviru dozvoljenog vremena je ). Smatram da bez obzira na važnost trenutka u meču sudija mora opomenuti igrača a ako to ponovi dodijeli ti mu kazneni poen (to sam vidio samo jednom da je sudija Nalbandianu dodijelio zbog "spore igre" prije nekih 5-6 godina). Ne radi to Nadal čisto tako već u nedostatku vrhunskog servisa pokušava da se skoncentriše što bolje. Ali, sjećate li se mečeva Sampras - Agassi? Niko od njih nije ni pomišljao da to čini. Tako da , kako igrači koji troše vrijeme ne bi imali razloga da se bune, trebalo bi uvesti sat pa ako laže koza ne laže rog.
                        Last edited by amnesiac; 07-07-11, 09:27.
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Po meni sudija treba da čak bude rigorozniji na brejk loptu ( vazan poen).
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Gari NS View Post
                            Osvrnuo bi se na ponasanje Nadalovog oca u lozi tokom finala...Svi su pisali i kritikovali samo Noletovog oca ranije,a kao Nadalov je gospodin...

                            Kakav crni gospodin,seljacina obicna,sto smo svi mogli da vidimo u finalu,veoma nevaspitan covek,nikad mi se nije svidjao...Inace taj Nadalov stab me nervira sa sve stricom Tonijem...I onaj Kosta valjda sto je rekao posle poraza spanca u Rimu,u fazonu bice Nadal prvi na kraju godine,a sad cuti ko zaliven

                            Jedino ko mi se svideo u stabu spanca je njegova sestra,stvarno slatka devojka

                            Inace ovih dana citam komentare na stranim sajtovima i nemogu da se otmem utisku da mnogima smeta sto je Srbin sada broj 1...Onaj Vilander stvarno nije normalan,taj ce izvrsiti samoubistvo ako Novak bude dugo vladao svetskim tenisom Nije ni cudo sto je ljubomoran,kad on iako je veliki igrac i visestruki slem sampion-nikad nije osvojio Vimbldon...Ne moze to svako samo istinski sampioni;)

                            Postujem izjavu Federera,iako u sustini ne voli previse Novaka,rekao je realno kako je...A mislim da je u dubini duse svajcarac navijao za Djokovica,jer svestan je on da je Nole covek koji moze da spreci Nadala da ga prestigne po broju slemova...Da je Nadal dobio Vimbldon to bi mu vec bio 11 slem,srecom nije i on je ostao na 10,a sad mu je definitivno poljuljano samopouzdanje,i sad zna da ce morati pakleno da radi da bi osvajao nove slemove,jer postoji jedan covek koji ga se ne plasi,a to je naravno Djokovic...
                            amin nista ja tu ne bi dirao..sve si rekao sto bih i ja u sustini...i da,Nadalov otac koliko je samo iritantan


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • I ja sam u više navrata koristila štopericu i to vreme jeste između 30-35 sek. kod Rafe skoro uvek, a kod Novaka često, pogotovu kada igra sa Nadalom.
                              U finalu W nisam merila, razlog je jednostavan, nisam skidala pogled sa ekrana....ali je očigledno da su pauze bile duuugačke.
                              Ako se ne varam Rafa je bio i na W opomenut protiv Delpa, kada se iznervirao, jer je navodno toliko odugovlačio da bi Argentinac došao do daha.
                              A to odugovlačenje i rituali, sigurno nerviraju protivnike, pogotovu ove koji serviraju mnogo brže, kao što je recimo Fed. Mada se retko ko od njih buni, bar na terenu.
                              Bilo bi interesantno to sa satom, ali koliko vidimo koristilo se neko kratko vreme početkom '80-ih na AO i naravno nije zaživelo.
                              Ako ne postoji jako uporište i volja, neće ni sada.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • @Gari NS
                                Zato je Wilander tri puta uzeo AO, tri RG-a i jedan Us Open, istinski sampion. ;)
                                A slazem se s tim da nije sav svoj, mnogo gotivi Rogera, tako da malo ne respektuje ostale tenisere.
                                Genius, outrageous, the best ever! RF!

                                Comment

                                Working...
                                X