Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prilicno je nelogicno da Federer bude 4 na listi kad pocne Uimbldon na osnovu osvojenih bodova iz 2019, a da se Novaku ne racunaju nedjelje na prvom mjestu.

    Ovdje su Novaku uredno dodali jednu nedjelju:

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...tennis_players

    Comment


    • Aj neka se za pocetak igra W kad je planiran, lako cemo onda za sve ostalo
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Prilicno je nelogicno da Federer bude 4 na listi kad pocne Uimbldon na osnovu osvojenih bodova iz 2019, a da se Novaku ne racunaju nedjelje na prvom mjestu.

        Ovdje su Novaku uredno dodali jednu nedjelju:

        https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...tennis_players
        Ako u ponedjeljak na ovu listu Novak bude imao 283 nedjelje, definitivno ce se regularno racunati no.1 weeks. Trenutno 282 je morao imati jer je 282 nedjelja bila u toku Indian Wellsa i nju nikako nije mogao izgubiti
        https://www.atptour.com/en/rankings/former-no-1s

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Prilicno je nelogicno da Federer bude 4 na listi kad pocne Uimbldon na osnovu osvojenih bodova iz 2019, a da se Novaku ne racunaju nedjelje na prvom mjestu.

          Ovdje su Novaku uredno dodali jednu nedjelju:

          https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...tennis_players
          Tu nedelju mu na Wikipediji cas dodaju, pa cas skidaju :/ Video sam da je pisalo 282 pa sada opet pise 281. To je doduse manje bitno posto je ATP danas "napravio" novu ATP listu za ovu nedelju i Novaku je dodao ovde https://www.atptour.com/en/rankings/former-no-1s sto je merodavnije of wikipedije. Mislim da su dodavali samo neke celindzere i fjucerse, koje bi inace dodali sledece nedelje, posto ove nedelje nije trebala da bude objavljena ATP lista.

          Iz ATPa su rekao bih ne slucajno naglasi for entry purposes. Deluje da su hteli da nagoveste da nece tako da izgleda ATP lista kada krene da se igra jer inace ne bi bilo potrebe da naglasavaju entry purposes vec bi tadasnja lista ( koja je ista kao i sada) vazila za sve.

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post

            Iz ATPa su rekao bih ne slucajno naglasi for entry purposes. Deluje da su hteli da nagoveste da nece tako da izgleda ATP lista kada krene da se igra jer inace ne bi bilo potrebe da naglasavaju entry purposes vec bi tadasnja lista ( koja je ista kao i sada) vazila za sve.
            Eh to, cak dva puta su spomenuli entry purposes u samo par recenica, nema sanse da ce ova lista biti 7.juna ako se uopste tada nastavi.

            Comment


            • Naravno da je vaznija ATP lista nego Wikipedia, ali Wikipedia nece sebi dozvoliti da zausaje za sluzbenoim.

              Novak vozi 282-gu nedjelju. Neko ce racunati samo zavrsene nedjelje a neko i zapocetu. Medjutim, za turnire koji traju 2 nedjelje (6 njih) lista se ne azurira poslije prve nedjelje. Sad je efektivno azurirana.

              Lista sluzi za:

              *entry purposes
              *race
              *racunanje rekorda koje je uvijek pomalo neoficijelno

              Ja njihovu kvalifikaciju "for entry purpses" citam kao: "Bodovi opsvojeni u 2019. se nece racunati u trci za 2020."
              Last edited by NI; 19-03-20, 18:50.

              Comment


              • Je l' Novak sada stoji na 281-oj nedelji, posto su zamrzli bodove i rejting?Citao sam malopre da je tako i da ce tek moci 2021 da obori rekord, sto dosta otezava stvari za njega.Novak je uvedjlivo najveci gubitnik od svih zbog ovog stanja sada.Krenuo je zestoko, kao nikada do sada i sada se ovo desava.Pitanje kako ce izgledati posle ove pauze i svih i kako ce forma ici sa zgusnutim turnirima...Bas shit..

                Comment


                • stoji na 282 nedelje i izgleda na tome ostaje dok se tur ne nastavi

                  ovim zamrzavanjem je zakinut za min 11 sedmica i ta cifra ce sve su prilike samo rasti., a nesto mi govori da veseli atp ove sezone najboljima nece ni dodjeljivati YEno1 trofej

                  Comment


                  • Originally posted by cssr View Post
                    stoji na 282 nedelje i izgleda na tome ostaje dok se tur ne nastavi

                    ovim zamrzavanjem je zakinut za min 11 sedmica i ta cifra ce sve su prilike samo rasti., a nesto mi govori da veseli atp ove sezone najboljima nece ni dodjeljivati YEno1 trofej
                    Ako je stvarno tako, onda ne razumijem logiku.

                    Zasto ne nastavljaju da broje? Jedino objasnjenje moze biti da ne broje zato sto imamo nekompletnu godinu. Stanje nekompletnosti ce da potraje najmanje 14 mjeseci jer kompletnih 12 mjeseci ne mozemo imati do iza RG-a 2021.

                    Comment


                    • volio bih da se varam, ali kao sto rece Dino sacekajmo ponedeljak.. ako tad na ovoj listi ispod stavke 'Total Weeks At No. 1' osvane brojka 283 onda ova moja prica pada u vodu

                      danas (19.03.) su vec napravili 1 mali presedan, objavili su atp listu za 16.03. iako to nikad ne rade dok se dvonedeljni termin za I.Wells ne okonca

                      saznacemo uskoro

                      Originally posted by DinoFC View Post
                      Ako u ponedjeljak na ovu listu Novak bude imao 283 nedjelje, definitivno ce se regularno racunati no.1 weeks. Trenutno 282 je morao imati jer je 282 nedjelja bila u toku Indian Wellsa i nju nikako nije mogao izgubiti
                      https://www.atptour.com/en/rankings/former-no-1s

                      Comment


                      • Ja sam procitao da stoji na 281-prvoj, a druga bzv stvar je da Nadalu ne skidaju bodove sa sljake, a krecu navodno od sezone trave da skidaju, sto znaci da Novak lako moze da spadne na drugo mesto.Bas bzv sve ispalo za Novaka, ne znam koliko ce biti u stanu da nastavi onu formu, a tako je brutalno krenuo...

                        Comment


                        • Trava ce da se skida ako od nje krene nastavak sezone, u suprotnom nema razloga za to, ali i taj nastavak tada je malo verovatan.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • stigao i tenis na red

                            Vanredni kviz 4: Ko je ovaj teniser?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ovo je u sustini bespptrebno zakomplikovano a u stvari je sve vrlo prosto.
                              Racunas i dalje ranking svima, ali oduzimas poene osvojene prosle sezone svima.
                              Kada se ATP tour nastavi - prakticno se nastavlja gde se stalo.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Todd Martin

                                Comment

                                Working...
                                X