Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 147 View Post
    Pokazao se Svarcman ove godine protiv Medvedeva i Lajovica kao jako prljav igrac. Takodje cim ima ovakve predloge znaci da nije narocito intaligentan, sto me uopste ne cudi.

    Jedino je pitanje da li ce Novaku da se racunaju sedmice na prvom mestu ili ne. Meni je logicno da se racunaju ali ok je da postoji diskusija na tu temu. Sve ostalo je lupanje gluposti. Eventualno mogu da daju igracima zasticeni renking kada se vrate. Tipa nisu oni povredjeni ali ceo tur na neki nacin jeste.

    To sto sada ide sljaka i Svarcman verovatno brani veliki broj poena je mozda i razlog sto ovo izjavljuje...
    Druže, da je eventualno Novak bio na mestu Thiema i da su njemu uzeli 1000 poena i samim tim ostao bez prve pozicije, ti bi prvi pričao kako je sve protiv Novaka namerno i iznosio bi teorije zavere kao i uvek što iznosiš.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Originally posted by MareLFC View Post
      Druže, da je eventualno Novak bio na mestu Thiema i da su njemu uzeli 1000 poena i samim tim ostao bez prve pozicije, ti bi prvi pričao kako je sve protiv Novaka namerno i iznosio bi teorije zavere kao i uvek što iznosiš.
      Naravno da ne bi, i naravno da nisu teorije zavere. Mozda sam nekada ima neke teorije koje nisam trebao da iznosim, ali ovde je situacija jasna kao dan. Imas u ATP pravilniku da se svi poeni skidaju posle 52 nedelje i to je to. Ne pise da postoji bilo koja mogucnost da to ne bude tako. Menjanje pravila tokom sezone bi bilo suludo. Zamisli na kraju sezone kazu da turnir u Bazelu vredi 5000 poena i to izglesaju.

      I da, treba da naucis da se svima uvek oduzimaju poeni. Samo se oni posle 52 nedelje ponovo "daju". Sada se nikome ne daju ti poeni i sve je fer. Dakle u ATP mogu da diskutuju samo o sledece dve stvari

      1) Zna se kako ce da izgledaju ATP liste, samo da li da budu zamrznute ili ne u smislu da se racunau ili ne. Doduse i ova stavka trebalo bi da bude ocigledadna da nista ne treba da se "zamrzava"

      i jedina prava disusija po meni koja moze da se vodi je:

      2) Da li dati igracim zasticeni rejting koji su u tom periodu izgubili dosta bodova?
      Last edited by 147; 14-03-20, 15:24.

      Comment


      • Ma ne mogu se pomiriti sa tim da "teniski negativac" kupi kajmak u sedmicama bez igranja. Imao srece covjek da bude prvi cijelu godinu i da se ne odigra nijedan jedini turnir hahah To se mora sprijeciti haha. A mogao je vrlo lako da poslije IW izgubi poziciju.


        Vjerovatno ce naci neku rupu u pravilnku u vezi razlike u pojmu otkazivanju i suspenziji, to sam nesto procitao. Da kad je otkazan turnir onda se skidaju bodovi a kada je suspendovano mogu tu naci rupu da se ne skidaju
        Last edited by DinoFC; 14-03-20, 15:21.

        Comment


        • Originally posted by 147 View Post
          Apsolutno. Vec sam video da vecina po internetu preferira tu opciju iako nije logicna. Novak je u savetu, jos je tamo glavni, pa neka se bori za sebe a i za pravdu. Naravno da to uopste nije nebitno.

          Ro nema veze za koronavirusom, svi se slazu da ne treba da se igra i svi se nadaju da ce sto pre da prodje. Ali sa obaranjem Rodzerovog rekorda itekako ima, i ko zna mozda bude odlucujuce. Novak je i bez tih nedelja favorit, ali po meni ne treba tek tako da ih se odrekne. Najvise je kriv ATP sto unapred nije predvideo ovakvu situaciju. Promena pravila u toku igra nikada nisu fer.
          Pandemija koja nije vidjena 100 godina i ATP je kriv sto to nije predvideo u svom rulebook-u, svasta cu ovde da procitam.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Pandemija koja nije vidjena 100 godina i ATP je kriv sto to nije predvideo u svom rulebook-u, svasta cu ovde da procitam.
            Ljudi se spremaju za kraj svijeta potencijalni a tebi je cudno ako u pravilnik stavis sta da radis u slucaju par sedmica suspenzije tour?!

            Comment


            • Ja sam pročitao na Tviteru da bi Nadal bio prvi za nekih 100 bodova na kraju sezone, ako bi se oduzimali poeni.

              Medjutim, ja to ne mogu da shvatim, ne igra se cele godine, a oni da im računaju i skidaju bodove, baš mi ne ide u glavu, ali okej, kako bude biće.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Originally posted by MareLFC View Post
                Ja sam pročitao na Tviteru da bi Nadal bio prvi za nekih 100 bodova na kraju sezone, ako bi se oduzimali poeni.

                Medjutim, ja to ne mogu da shvatim, ne igra se cele godine, a oni da im računaju i skidaju bodove, baš mi ne ide u glavu, ali okej, kako bude biće.

                Mozda meni mozak ne radi a kako bi to Nadal bio na kraju prvi ako trenutno u rejsu 2000 hiljade poena iza Novaka


                Ako se ne bi igralo citave sezone, okej u tom slucaju bi vjerovanto morali neku varijantu skontat ali ovih par sedmica ni slucajno se ne bi trebalo zamrzavati

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Pandemija koja nije vidjena 100 godina i ATP je kriv sto to nije predvideo u svom rulebook-u, svasta cu ovde da procitam.
                  Aposlutno je ATP kriv. Trebali su da napisu jos 2 stranice za ovakve slucajeve. Ne desava se cesto, ali nije nerealno da se ovakve stvari ili neki rat dese na svakih 20tak godina, pogotovo u danasnje doba. Do sredine 20tog veka je to bilo potpuno drugacije, i ovakav virus se sigurno ne bi toliko prosirio. I ne preteruj da ovakva pandemija nije vidjena 100 godina. Daleko je od toga.
                  Last edited by 147; 14-03-20, 15:33.

                  Comment


                  • Originally posted by DinoFC View Post
                    Mozda meni mozak ne radi a kako bi to Nadal bio na kraju prvi ako trenutno u rejsu 2000 hiljade poena iza Novaka


                    Ako se ne bi igralo citave sezone, okej u tom slucaju bi vjerovanto morali neku varijantu skontat ali ovih par sedmica ni slucajno se ne bi trebalo zamrzavati
                    Ni meni nije jasno, očigledno se zajebao lik.
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post
                      Aposlutno je ATP kriv. Trebali su da napisu jos 2 stranice za ovakve slucajeve. Ne desava se cesto, ali nije nerealno da se ovakve stvari ili neki rat dese na svakih 20tak godina, pogotovo u danasnje doba. Do sredine 20tog veka je to bilo potpuno drugacije, i ovakav virus se sigurno ne bi toliko prosirio. I ne preteruj da ovakva pandemija nije vidjena 100 godina. Daleko je od toga.
                      A koja je bila izmedju spanske groznice i ove?
                      Ne racunam na ratove, nego na bolesti.

                      I koji je to veliki rat ili velika epidemija bila od kad se vodi lista?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        A koja je bila izmedju spanske groznice i ove?
                        Ne racunam na ratove, nego na bolesti.

                        I koji je to veliki rat ili velika epidemija bila od kad se vodi lista?
                        Ako racunamo samo bolesti sigurno da je bilo opasnijih od kojih je vise ljudi umrlo. Ako gledamo bilo koje bolesti siurno da je bilo vise blazih od kojih je obolelo mnogo vise ljudi ali nije ih previse umrlo ( skoro bilo koji grip svake sezone). Dakle ovaj virus je nesto izmedu. Zato se i prosirio toliko. Da je opasniji brze bi prosla njegova epidemija. Dakle ako gledamo samo pandemije mozda i jesi upravu. Mada u savremeno doba kada veliki deo populaciej putue po celom svetu to i nije toliko iznenadjenje. Ponavljam, do polovine 20tog vela ovakva pandemija nije bila moguca.

                        Sa druge strane u poslednjih 110 godina imali smo 4 suspenzije tenisa ( za koje barem ja znam ). Prvi svetski rat, drugi svetski rat, 60te i neigranje profesionalaca i ovo sada. Otpilike na svakih 25 godina se nesto "desi". Pravo je iznenadenje da do sada nije bilo suspenzija u zadnjih 50tak godina. Zato je po meni nedopustivo da nemaju pravnilik za tako nesto.

                        Comment


                        • Originally posted by DinoFC View Post
                          Vjerovatno ce naci neku rupu u pravilnku u vezi razlike u pojmu otkazivanju i suspenziji, to sam nesto procitao. Da kad je otkazan turnir onda se skidaju bodovi a kada je suspendovano mogu tu naci rupu da se ne skidaju
                          Cudi me da Bojana to do sad nije sve procackala.. Moj laicki pristup mi govori da je osnovna razlika izmedju ta dva pojma sto se otkazan turnir ne igra vise, a suspendovani ce dobiti novi termin i igrace se. A ako je suspenzija jedina opcija da se ne skidaju bodovi, onda bi morali nekako da uglave te turnire u raspored na kraju sezone, a to ce ici bas tesko. Kazem, ako sam u pravu u vezi ove razlike izmedju orkazivanja i suspenzije..

                          A sto se nedelja no1 tice, rekao sam vec. Ne bi me grizla savjest ako ce se racunati, ali i ne bi bilo bas fer ako cemo propustiti dva naredna slema. Previse je to..

                          Comment


                          • Originally posted by 147 View Post
                            Sa druge strane u poslednjih 110 godina imali smo 4 suspenzije tenisa ( za koje barem ja znam ). Prvi svetski rat, drugi svetski rat, 60te i neigranje profesionalaca i ovo sada. Otpilike na svakih 25 godina se nesto "desi". Pravo je iznenadenje da do sada nije bilo suspenzija u zadnjih 50tak godina. Zato je po meni nedopustivo da nemaju pravnilik za tako nesto.
                            Rekla sam da se ratovi ne racunaju, a sta ti ovo znaci?
                            Ne mozes porediti tu situaciju sa ovim sto se sada desava, tada nije postojao jedinstven tour i to je bio najveci problem, ali su se turniri odrzavali.
                            Tako da tvoja izjava da se na svakih 25 godina nesto desi, bas i nije tacna.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Rekla sam da se ratovi ne racunaju, a sta ti ovo znaci?
                              Ne mozes porediti tu situaciju sa ovim sto se sada desava, tada nije postojao jedinstven tour i to je bio najveci problem, ali su se turniri odrzavali.
                              Tako da tvoja izjava da se na svakih 25 godina nesto desi, bas i nije tacna.
                              To znaci da igraci tipa Lejver, Rozeval i ko je vec tada igrao nisu mogli da igraju Gren slemove u tom periodu, a svi znamo sta je najbitnije. Barem nisu igrali slemove koje mi danas brojimo.
                              I zbog toga Rod ima na primer 11 slemova, a verujem da bi ih imao oko 20 da su se igrali u to vreme. Naravno sada nikog nije briga za to, svi racunaju tu brojku od 11. Iz tog ugla je njemu uskracena titula GOATa koju i nace ne volim da spominjem. Doduse i da je osvojio kalendarski slem 5 puta ljude bi verovatno bilo briga posle 30 i vise godina. Kao sto nikog nece da bude briga posle 2050. ko je pobedjivao u "nase vreme".
                              Last edited by 147; 14-03-20, 18:34.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                To znaci da igraci tipa Lejver, Rozeval i ko je vec tada igrao nisu mogli da igraju Gren slemove u tom periodu, a svi znamo sta je najbitnije. Barem nisu igrali slemove koje mi danas brojimo.
                                I zbog toga Rod ima na primer 11 slemova, a verujem da bi ih imao oko 20 da su se igrali u to vreme. Naravno sada nikog nije briga za to, svi racunaju tu brojku od 11. Iz tog ugla je njemu uskracena titula GOATa koju i nace ne volim da spominjem. Doduse i da je osvojio kalendarski slem 5 puta ljude bi verovatno bilo briga posle 30 i vise godina. Kao sto nikog nece da bude briga posle 2050. ko je pobedjivao u "nase vreme".
                                Ali tu je bio problem sto su postojala 2 toura, sto nije sve bilo sredjeno, a nije bio problem da su svi turniri bili suspendovani pa da on nije ni mogao da ih osvoji.
                                Da li vidis da postoji razlika ili ne?
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X