Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Nazalost ne vidim da ce se ista promijeniti,cak mislim da ce biti gore,beton i trava ce biti jos sporiji,jedino ce u dvoranama S&V igraci moci nesto da urade...

    Bas juce citam za pravilo prekoracenja vremena,samo se 5-6 igraca buni da se ono promijeni i da se uvede kao u kosarci sat,ali dok su medju tih 5-6 Rafa i Novak toga pravila necemo gledati.Strasne stvari...
    Bolje nece sigurno! A servis volej, kad se povuku ovih par ljudi sto ga igraju, umire jer na njega vise niko nece racunati kao na svoje oruzje, nece ga ni raditi. Kada se ukaze prilika i kada se sudari igraci kakav je Dimitrov sa nekim slicnim mozda ce u par navrata svesno ici na to ali potpuno je logicno da na mrezu izlaze nakon matematicki proracunatog trenutka, kao sto to radi Rafa

    Ne znam sta mi deluje smesnije i jadnije, sljaka Madrida na kojoj Federer i Conga igraju dvoranski tenis ili trava Vimbldona na kojoj ubitacni univerzalci igraju svoju igru bez trunke naznake na kojoj su podlozi

    Sve sto je Rafa uradio da bi usao u svoje peto vezano finale Vimbldona bilo je da odigra par mecava na Kvinsu i ode kuci da vezba servis na sljakastom ili betonskom terenu (travu nema)
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by majabl View Post
      Podloge ce biti jos slicnije jedna drugoj, ako je to uopste moguce... a bice da jeste...
      Trava je sad posebno problematicna, jer se sezona trave svela samo na W, vidite da i Kvins igra svake godine manje igraca... Ali nije problem samo u podlogama, vec i u rasporedu. Oni imaju 7 dana da predju sa sljake na travu... i o tome bi trebalo razmisliti... ;)
      A sto se tice prekoracenja vremena... meni to strasno smeta.
      Gledala sam mec Tomica i Djokovica i Tomic je pravio pauzu 5-10 sekundi, a Djokovic po pola minute...
      Znas kako,to je uvijek bila jedna ogromna draz,da se u tako malom periodu igraci moraju prilagoditi i igrati na dva(po meni) najjaca Slema,dosta se tu oslikava inteligencija igraca tako da mislim da je nemoguce taj raspored mijenjati,ali da se ta dva turnira moraju poceti razlikovati vise kao nekad,red bi bio...
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Kada neko procita ovaj post rekao bi da CW i ja uopste ne postujemo druga misljenja,ali to nije naravno tacno,pa uvijek smo sve ovdje uvazavali i postovali,nek neko kaze ako nije tako...
        Uopste mi nije cilj bio da kazem kako ne postujete tudja misljanja nego je to sto sam uporedio stvarno neuporedivo...i ocekivao sam opravdanu ispravku...jer ustvari sam i sam samo pretpostavljao sta bi se moglo desiti...odnosno sta bi Nole mogao postati Rafi...

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Bolje nece sigurno! A servis volej, kad se povuku ovih par ljudi sto ga igraju, umire jer na njega vise niko nece racunati kao na svoje oruzje, nece ga ni raditi. Kada se ukaze prilika i kada se sudari igraci kakav je Dimitrov sa nekim slicnim mozda ce u par navrata svesno ici na to ali potpuno je logicno da na mrezu izlaze nakon matematicki proracunatog trenutka, kao sto to radi Rafa

          Ne znam sta mi deluje smesnije i jadnije, sljaka Madrida na kojoj Federer i Conga igraju dvoranski tenis ili trava Vimbldona na kojoj ubitacni univerzalci igraju svoju igru bez trunke naznake na kojoj su podlozi

          Sve sto je Rafa uradio da bi usao u svoje peto vezano finale Vimbldona bilo je da odigra par mecava na Kvinsu i ode kuci da vezba servis na sljakastom ili betonskom terenu (travu nema)
          Zaboravio sam na to,a gledao sam trening poslije Queensa,hladno on i Toni na sljaci,kaze Rafa meni je ovdje dobro i ovo mi je dovoljno i u pravu je,ne znam koliko bi mu razlika bila da je trenirao na travi,vjerovatno nikakava
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by Adin View Post
            Meni tako nedostaje ta serv and volley igra to je naprosto bila elegancija prikazivana kroz takav stil igre,što jedna ruka može da uradi kakv osjećaj može da ima jednostavno to je bilo nešto specifično,nešto lijepo nešto što je krasilo tenis godinama a sada dolazi do izumiranja tog istog,ja jednostavno bi volio kad bi još postojali teniser koji imaju odličnu serv and volley igru i koji bi ostvarivali značajnije rezultate,ali vrijeme ide okreće se zemlja tako se i ljudi mjenjaju,a samim tim i njihov način shvatanja ovog sporta i pristupa ka istom,ja bih volio kada bi opet postojali teniseri poput Pit Sanpreasa,poput Borisa Beckera Edberga ,donekle Pit-a Chas i još neki tenisera kod kojih je ta igra bila jednostavno prelijepa .Volio bi da žene igraju serv and volley ali one to već odavno ne rade,sve su priljepljene uz osnovnu i ako bi izašle na mrežu to bi bilo katastrofalno odigrano lii sa puno sreće ,čast izuzetcima,mislim da bi Navratilova mogla da tim istim mnogo prica i da podjeli svoja životna iskustva i mnoge ženske legende koje su se držale te igre,ali to nestaje polahko dolaze nove generacije i dolaze nova pravila a tenis će se pamtit kroz historiju a drago mi je da će to uvijek biti sacuvano i da ću uvijek moći odgledati jedan meč u kojem su igrači bili drugačiji nego što su to danas.
            To znaci da ne volis da gledas duge rally-e? Ta igra jednostavno protiv ovakvih riternera ne moze da prodje...Usavrsavali bi voleje svi dobri serveri da to prolazi i dalje...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by AK47 View Post
              Ono sto je sigurno,a uzimajuci u obzir razliku izmedju podloga tada i sada,Llendl-u je sigurno bilo teze da se privikne na sve nego sada Rafi kada je stanje na podlogama dosta izjednaceno,ali isto kao i sto sam maloprije rekao za Edberga to cu reci i za Nadala,snasao bi se on prebrzo uci i njegova zelja je ogromna,ali bi se mogla jedna dobra paralela povuci izmedju njih dvojice kad si vec pomenuo...
              Znam, radio bi kao manijak.. ne znam koliko bi postigao ali ne bi bilo malo

              A sad zamisli da one matematicke voleje odigra iz svesno odradjene situacije ili u nekom duelu sa protivnikom na mrezi.. mislim da bismo mu se jos vise klanjali
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Denzel80 View Post
                To znaci da ne volis da gledas duge rally-e? Ta igra jednostavno protiv ovakvih riternera ne moze da prodje...Usavrsavali bi voleje svi dobri serveri da to prolazi i dalje...
                Poenta je u brzini podloge, a ne u tome da se usavrsava volej, na ovakvim podlogama izlazak na mrezu je samoubistvo.
                Pogledaj samo konstrukciju poena od AO pa na ovamo, na svakom turniru vidimo identicne poene, nema razlike izmejdu HC tenisa, tenisa na sljaci i tenisa na travi.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Samim time dobijamo isti tip igraca, sa koje god akademije izasao, zna da je buducnost tenisa, udaranje sa onovne linije.
                  Genius, outrageous, the best ever! RF!

                  Comment


                  • Originally posted by majabl View Post
                    Podloge ce biti jos slicnije jedna drugoj, ako je to uopste moguce... a bice da jeste...
                    Trava je sad posebno problematicna, jer se sezona trave svela samo na W, vidite da i Kvins igra svake godine manje igraca... Ali nije problem samo u podlogama, vec i u rasporedu. Oni imaju 7 dana da predju sa sljake na travu... i o tome bi trebalo razmisliti... ;)
                    A sto se tice prekoracenja vremena... meni to strasno smeta.
                    Gledala sam mec Tomica i Djokovica i Tomic je pravio pauzu 5-10 sekundi, a Djokovic po pola minute...
                    Ne moze drugacije, jos od pocetka ATP Tura 1990. Kvins je tu gde je. Naravno, problem je sto igraci pre 15 godina nisu morali da razmisljaju o bukvano svakom atomu snage koji ce potrositi pred neki Slem, otud i silne titule Samprasa na Kvinsu i veliki dueli sa takodje odlicnim igracima na travi, da bi na Vimbldonu samo nastavili
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by retro View Post
                      Samim time dobijamo isti tip igraca, sa koje god akademije izasao, zna da je buducnost tenisa, udaranje sa onovne linije.
                      Tu vise nema razlike, imao 12 ili 16 godina staces u odredjeni deo terena i udarati do besvesti, sa sitnim koracima i eventualno nekim ispravkama kod drzanja

                      Pre mozda 20 dana smo pricali o jednoj maloj (ima valjda 13 sad) koja radi kod Nika na akademiji i koja toliko dobro mlati po loptici iznova i iznova da je tesko razlikujes od masine

                      Uglavnom, cekaju nas sarenolika i raznovrsna teniska vremena
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Poenta je u brzini podloge, a ne u tome da se usavrsava volej, na ovakvim podlogama izlazak na mrezu je samoubistvo.
                        Pogledaj samo konstrukciju poena od AO pa na ovamo, na svakom turniru vidimo identicne poene, nema razlike izmejdu HC tenisa, tenisa na sljaci i tenisa na travi.
                        Da su izjednacenije podloge-jesu,ali bas da nema razlike... Ok,video sam da je prica o izjednacavanju podloga,ali mi nije to upalo u oci vec ova recenica da nedostaje S&V igra pa se zapitah da li je to zbog toga sto ne voli duge rally-e ili...?
                        sigpic

                        Comment


                        • Sutra cu da vidim da napibircim jedno prosto zapazanje vezano za Frens Open i Vimbldon u istoj godini, ne znam koliko ce nam otkriti ono sto vec znamo ali vredi pokusati jer mi nece uzeti puno vemena
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Poenta je u brzini podloge, a ne u tome da se usavrsava volej, na ovakvim podlogama izlazak na mrezu je samoubistvo.
                            Pogledaj samo konstrukciju poena od AO pa na ovamo, na svakom turniru vidimo identicne poene, nema razlike izmejdu HC tenisa, tenisa na sljaci i tenisa na travi.
                            Ne bih se bas slozio sa tim mislim da i dalje postoje razlike u pristupu igri na razlicitim podlogama samo sto su one sada mizernije u odnosu na prethodni period. Sada se postavlja pitanje da li je to dobro ili lose za tenis?
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              E to je ono sto ja ne shvatam, sto postoje ljudi koji misle da se te teniske legende ne bi snasle sa novom tehnologijom, sa novim reketima i zicama i da bi igrali 'sporo'
                              Nije stvar samo u njihovom snalazenju. Na dobro se lako navici. Problem je njihova fizicka sprema. U tenisu, kao i svakom drugom sportu, fizicka sprema je ono sto se mnogo razlikuje u odnosu na period od pre 20+ godina. To povlaci za sobom dugotrajan trenazni proces i nacin ishrane da bi se postigle atletske mogucnosti koje imaju danasnji sportisti. Sa tim se pocinje prakticno od tinejdzerskih dana. Misici imaju memoriju, ne mozes tek tako uzeti coveka od 25 godina i od njega preko noci stvoriti atletu za danasnju profesionalni sport.

                              Ali ako pricamo o tome da u danasnje vreme uzmes 16-godisnjeg McEnroea i provedes ga kroz ceo trenazni proces koji imaju danasnji sportisti, onda nema dileme da bi takav McEnroe par godina nakon toga bio isto onoliko ubitacan u danasnjoj eri, kao sto je bio i pre 30 godina

                              Comment


                              • Originally posted by retro View Post
                                Vladane i ja bi najvise volio taj mec, ma makar Roger izgubio(opet) , Nadal je pravio igru za Fedexa, a Nole za rusenje Nadala, iako ovo nije nikakvo rusenje, ali kljuc je u dvorucnom bekendu, tamo gdje Rafa lomi Rogera, ne moze Novaka, to je to. ;)
                                Đokovićev dvoručni bh, najbolji na svetu trenutno, je jedan od razloga njegovog uspeha protiv Nadala ove godine, ali ne i jedini. i ranije ga je imao i bio je isto jako dobar i isto mu je pomagao da lakše igra protiv Nadala, ali ne i da ga pobeđuje u nizu. kretanje, to je Nole doveo gotovo do savršenstva i potpuno parira Nadalu na tom polju. a u prednosti nad njim je jer brže prelazi iz odbrane u napad, brže od bilo kog igrača trenutno na touru. čak je Sampras rekao da nikada nije video da neko tako brzo može iz defanzive da pređe u ofanzivu.
                                i ritern, koji je fantastičan, a po mnogima najbolji na svetu, upravo zbog toga što već njim Novak može da stvori prednost u poenu, odnosno, često je vrlo dubok i tera igrača dalje od osnovne linije, pa onaj ko servira bude u prilici da se brani, jer Đoković već riternom počne da diktira poen. to je i Nadal baš primetio posle Madrida ili Rima, ne sećam se tačno.
                                dakle, Đoković Nadala dobija i tamo gde je ovaj najjači, odnosno, jači od svih drugih igrača, u relijima. naravno, tu je i poboljšana fizička sprema koja mu omogućava da drži taj ritam. i samopouzdanje.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X