Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I Dimitrov je talenat. Vecina ljudi pamti dobre rezultate Nalbandijana iz 2007. ili recimo finale masters kupa 2005. Dimitrov na svom maksimumu je takodje fantastican igrac.
    Tako da, slazem se sa poredjenjem da su tu negde.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_PG View Post
      Nije bolji je igrac Nalbandian.David je najveci teniski talenat poslije Riosa u istoriji,ali jbg luda glava.
      Cime se to meri talenat? Evo Tomic je veci talenat i od Nalbandiana i od Safina pa sta.. kakvu vajdu ima od toga? Mozemo da pricamo o rezultatima i nivou igre, to su konkretne stvari.. talenat je nesto previse nedefinisano..
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by Fića View Post
        Cime se to meri talenat? Evo Tomic je veci talenat i od Nalbandiana i od Safina pa sta.. kakvu vajdu ima od toga? Mozemo da pricamo o rezultatima i nivou igre, to su konkretne stvari.. talenat je nesto previse nedefinisano..
        Gledao sam i Congu i Nalbandijana i moj subjektivni osjecaj je da je David bolji igrac,iako vise titula ima Conga(16) a Nalbandijan(11),iako imaju dosta slicne karijere.Po 2 mastersa,imaju finale GS,par polufinala.Ovo za talenat nema veze to govori navijac iz mene,od kad sam poceo da ga pratim (2002) sam se nadao da ce pocet da trenira,da ce se uozbiljit ali nikad nista od toga.Steta je to.

        Comment


        • Stoji da ne mozes da uporedjujes razlicite teniske epohe.. iako je razlika samo 5-6 do 10 godina. Conga u Australiji '08 kad je razbio Nadala, na W '11 kad je okrenuo Federera, na Rg kad je ono imao mp protiv Novaka, 2012 bese.. i Federera je pobedio naredne godine.. sve su to brutalne partije. Covek je umeo da odigra brutalno na svim podlogama. I odlican je atleta, odlican servis i fh.. Nalbandian je imao samo bolji bh. Fizicki je bio prosek.. tu i tamo je zablistao i nista vise. Uzmi u obzir da je Conga igrao od '08 pa na ovamo, kada su sva tri vanzemaljca bila na najvisem nivou..i dobijao ih. Nalbandian je uzeo klinca Nadala 2 puta i to u indoru..nista vise.. I nemoj sad da mi kazes kako Nalbandiajn ima 8-11 protiv mladog Federera jer mogu to da osporim cinjenicom da je klinac Marej imao bolji h2h protiv "najboljeg" Federera.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Ajde da se nadjemo na pola puta pa da kazemo da su tu nedje,blizu po kvalitetu.Nikako Conga nije duplo bolji igrac,tu si stvarno pretjerao.

            Comment


            • Originally posted by Fića View Post
              Cime se to meri talenat? Evo Tomic je veci talenat i od Nalbandiana i od Safina pa sta.. kakvu vajdu ima od toga? Mozemo da pricamo o rezultatima i nivou igre, to su konkretne stvari.. talenat je nesto previse nedefinisano..
              Aahahahahhahahahahahahahahhahahahahah
              Eto,moj komentar na to da je TomiK veći talenat od Nalbandijana i Safina...
              Aj' sada ozbiljno.Ne znam kojoj generaciji pripadaš i da li si gledao Davida i Safina(kao savremenik) ili si gledao samo neke snimke ali me eto živo interesuje da li si ovaj malopređašnji zaključak izvukao iz ovoga ili samo iz potrebe da večito budeš u kontri...
              Znaš ima nas koji tenis pratimo mnogo pre 2011e...još od osamdesetih,a neki Boga mi i od pre tog doba...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Koliko se secam, FIca prati tenis iz doba Bila Tildena, jel tako ?

                Comment


                • '81 si i pratila si tenis tokom osamdesetih? Alal ti vera.. Mozes da hahahahahahaces do sutra ali iznesi mi bar neku cinjenicu. Safin je mozda bio suv talenat u ispijanju vodke i ubijanju cene kod mladica ispod nekog mskovskog mosta ali cinjenica je da je zavrsio karijeru sa 61% pobeda, 2 slema od toga jedan u tranzicionoj eri.. 5 mastersa od toga jedan protiv teniske legende Levija i jedan protiv Stepaneka.. Osvajao je turnire izmedju 2000 i 2002 kada je postojala ta neka rupcaga izmedju Samprasove i Federerove ere.. Ako je Safin bio brutalan talenat i igrao vanzemaljski tenis sta je onda igrao Vavrinka kad je uzeo slemove preko Novaka Federera i Nadala? Reptilianski tenis?
                  Sto je Nalbandijana tice vec sam gore napisao sta mislim.

                  Originally posted by 147 View Post
                  Koliko se secam, FIca prati tenis iz doba Bila Tildena, jel tako ?
                  Ma znam Bila licno.. kao klinci smo krali piskavce dole u Port Richmondu..
                  Last edited by Fića; 30-10-18, 19:02.
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Ja cu se samo sloziti sa Ficom da je jako nezahvalno mjeriti iciji talenat, jer je skoro pa nebitan faktor medju profesionalnim sportistima uopste, pa time i medju teniserima. Razlika u talentu se osjeca na terenu kad igraju amateri, ali kod profesionalaca je tu 99% rad zasluzan za dobre rezultate. Svi su oni extra talentovani, svi umiju da pruze fenomenalan tenis, ali konzistentnost je kljuc za titule, a ona se uopste ne dobija talentom. Ali uopste! Samo radom!

                    Comment


                    • Originally posted by Fića View Post
                      Safin je mozda bio suv talenat u ispijanju vodke i ubijanju cene kod mladica ispod nekog mskovskog mosta
                      Nisi smio pred Marom ovako o Maratu da pises,nece ti duzna ostat ovo je velika uvreda.

                      Comment


                      • Peak Nalbandian >>>>> peak Dimitrov, jednostavno je tako
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Peak Nalbandian >>>>> peak Dimitrov, jednostavno je tako
                          Eto i ja se slozih sa Bokicom u necemu,nakon 2 godine i 9 mjeseci na forumu.

                          Comment


                          • Mora se priznati da je bio opasan frajer.. to stoji. Ni jedna ga ne bi odbila i svaka bi mu cenu spustila. To ja ne osporavam. Box mu je bio uvek pun, to je bilo milina gledati..

                            Originally posted by bojanaBG View Post
                            Peak Nalbandian >>>>> peak Dimitrov, jednostavno je tako
                            To apsolutno stoji. Nalba je imao muda, da izvines, da iznese dobru partiju, sto ovaj nema niti ce ikad imati. Ali mu se zalomilo da osvoi taj wtf i Sinsi, sto ga def. svrstava medju bolje tenisere njegove epohe.
                            Last edited by Fića; 30-10-18, 19:11.
                            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                            https://ibb.co/cD1Xnq

                            Comment


                            • Originally posted by Fića View Post
                              '81 si i pratila si tenis tokom osamdesetih? Alal ti vera.. Mozes da hahahahahahaces do sutra ali iznesi mi bar neku cinjenicu. Safin je mozda bio suv talenat u ispijanju vodke i ubijanju cene kod mladica ispod nekog mskovskog mosta ali cinjenica je da je zavrsio karijeru sa 61% pobeda, 2 slema od toga jedan u tranzicionoj eri.. 5 mastersa od toga jedan protiv teniske legende Levija i jedan protiv Stepaneka.. Osvajao je turnire izmedju 2000 i 2002 kada je postojala ta neka rupcaga izmedju Samprasove i Federerove ere.. Ako je Safin bio brutalan talenat i igrao vanzemaljski tenis sta je onda igrao Vavrinka kad je uzeo slemove preko Novaka Federera i Nadala? Reptilianski tenis?
                              Sto je Nalbandijana tice vec sam gore napisao sta mislim.
                              Ajmo redom.
                              Da pratila sam tenis osamdesetih-pratim ga od kada znam za sebe. Ima sjajna tema ovde "kako je sve počelo" pa prelistaj.
                              Spinuješ mnogo.
                              Umesto da ti odgovoriš na pitanje ti prebacuješ lopticu meni.
                              A pitanje je bilo po čemu si zaključio da je Tomik veći talenat,a ne po čemu ova dvojica nisu.
                              Ako se ide logikom po ovom boldovanom-Federeru ,Novaku i Nadalu treba skinuti po par slemova jer su ih uzeli preko nekih "lošijih igrača".
                              David Nalbandijan je bio treći na svetu u eri u kojoj su svi bili ujednačeni...Uzeo završni Masters,na svim GS igrao bar PF ,a na Vimbldonu i finale...
                              On i Safin su bukvalno mogli da odigraju šta god im padne na pamet kada im se igra.
                              Talenat za igru se ne ogleda u W-L odnosu nego u osećaju za ritam,za lopticu,udarac,čitanje igre...

                              A sada još jednom da "čujemo" argumente po čemu je Tomik talentovaniji od Davida i Marata?!
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment



                              • Comment

                                Working...
                                X