Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI, ne moze se bas porediti Novakova sezona iz 2011 sa Nadalovom iz 2013, a pogotovu sa Federerovom iz 2014 i 2015. Razloge sam naveo. Nadal nije igrao celu sezonu 2013, ispao u WB u prvom kolu. US Open je odigrao na maestralnom nivou mada je meni ipak bolji onaj US Open iz 2010 ali su u pitanju nijanse. Federer nema nijedan GS 2104 i 2015. Nemerljivo sa Novakovom 2015, a kamoli sa Novakovom 2011. Ja sam ubedjen da bi Novak iz 2011 pobedio Novaka iz 2015, na bilo kojoj podlozi kao sto bi Federer iz perioda 2005-2007 pobedio njegovu verziji iz 2014 i 2015. Ono sto izdvaja Novakovu 2011 i Federerovu 2005-2007 je kontinuitet igre i rezultata.
    Last edited by skeptik; 24-01-18, 17:06.

    Comment


    • Teško je reći koja bi verzija Novaka pobjedila ona iz 2011 ili ova iz 2014-2015. Tad je igrao brutalno ali sad je "pametniji", bolju taktiku ima. Nijanse odlučuju. Stvarno je teško odlučiti koja je bolja.

      A za Federera, verzija 2014 i 2015 jest bolja, sa tehničkog aspekta gledano ali tad je on debelo u 30-ima i verzija 2005-2007 bi ga dobila iz razloga što je tih godina intenzitet mogao da drži duže nego sad.
      Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        NI, ne moze se bas porediti Novakova sezona iz 2011 sa Nadalovom iz 2013, a pogotovu sa Federerovom iz 2014 i 2015. Razloge sam naveo. Nadal nije igrao celu sezonu 2013, ispao u WB u prvom kolu. US Open je odigrao na maestralnom nivou mada je meni ipak bolji onaj US Open iz 2010 ali su u pitanju nijanse. Federer nema nijedan GS 2104 i 2015. Nemerljivo sa Novakovom 2015, a kamoli sa Novakovom 2011. Ja sam ubedjen da bi Novak iz 2011 pobedio Novaka iz 2015, na bilo kojoj podlozi kao sto bi Federer iz perioda 2005-2007 pobedio njegovu verziji iz 2014 i 2015. Ono sto izdvaja Novakovu 2011 i Federerovu 2005-2007 je kontinuitet igre i rezultata.
        Ja nisam poredio Novakovu sezonu 2011. i Nadalovu sezonu 2013. Ima ih koji to rade i da ju prednost Novaku. Ja sam rekao da Novak iz 2011. ne bi mogo dominirati Nadal iz 2013. kako je dominirao Nadala iz 2011. Zato sto je Nadalov paket iz 2013. bolji od paketa iz 2011.

        Novak je protiv Federera 2011. imao 4:1, ali ga nije dominirao. Pod dominiranje smatram situaciju kad je sve zavislilo od Novak.

        Nemoj entuzijazam Novakov iz 2011. da smatras kao ekstra kvalitet. Novak je 2012, manje vise isti paket kao 2011, totalno nadigran od strane Federera u Uimbldonu. FH nije mogao da se nosi sa Federerovim. A 2014. i 2015, kada je Federer bio bolji (po mom misljenju najbolji u karijeri), Novak dobija dva Uimbldon finala. To je za mene najveci uspjeh u Novakovoj karijeri. Veci od serije iz 2011. i veci od serije 7:0 u finalima nad Nadalom. To je bilo moguce samo zato sto je Novak iz 2014. a pogotovo 2015. bolji od Novaka iz 2011.

        ----------

        Skeptik kad je u pitanju Novak 2011. i Unofficialpage kad je u pitanju Frederer 2005.-2007. imate isti problem. Vas pulen vam je tada donio toliko zadovoljstva da ste previse emotivno vezani taj dio njihovih karijera.
        Last edited by NI; 24-01-18, 18:23.

        Comment


        • Impresivnije na oko jeste 2011,I jeste to bio mind blowing tenis svaka drugs razmena u mecevima sa Nadalom po 20 udaraca,bio je titanski tenis,vise mi se svidjaju ti mecevi od onih 2015,Ali to 2011 je imalo jednu veliku manu(crpelo je previse energije)zato je Novak I pao posle Uso 2011 a vec posle Wimbliju je bio losiji,promenom igre(poboljsanjem ofanzivnog paketa)Novak je osim razmena dobio I nesto Federerovsko 2013 a to je kulminiralo 2015,pa je Novak mogao da bira dal ce igrati igru iz 2011(standardan paket)ili novokomponovani brzi sa znatno manje utrosene snage,dodjosmo do toga da je Novak bio maltene spoj svega onog sto imaju Rafa,Marej I Roger u jednom(ultimativni paket)koji cisti sve pred sobom pa cak I igracki najboljeg Rogera 2015(2006 kompletno jeste bio bolji jer je mogao da igra 20 turnira godisnje na visokom nivou,a 2015 je mogao 10 turnira na veoma visokom nivou(igracki))

          Comment


          • Srkisa,

            Slazem se osim u jednoj stvari. Novak paket iz 2013.-2016. je najbolji paket u istoriji tenisa. On je poboljsavan citavo vrijeme i vrhunac je dostignut tek u jesen 2014. Medjutim, on nije ultimativni paket apogotovo ne spoj onoga sto imaju Mari, Rafa i Federer.

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              I po meni je Novakov intenzitet tenisa iz 2011. bio nešto brutalno, ali ne samo za protivnike, nego i za njegovo tijelo.
              Apsolutno, ali on nije imao izbora jer bi u protivnom ostao one hit wonder. Presudan je bio US Open 2010 gde je dao sve od sebe i opet ostao kratak u finalu protiv Nadala. Secam se naslova na B92 posle meca otprilike "Novak supermen, Nadal vanzemaljac". Morao je dodatno podici nivo i intezitet igre. Trenirao do besvesti i to je dalo rezultata u 2011 ali ga je kostalo povrede u mecu DC protiv Delpa. Jednostavno telo nije izdrzalo napor ali vredelo je. I Nadal je kasnije platio ceh tom rivalstvu.

              Originally posted by NI View Post
              Ja nisam poredio Novakovu sezonu 2011. i Nadalovu sezonu 2013. Ima ih koji to rade i da ju prednost Novaku. Ja sam rekao da Novak iz 2011. ne bi mogo dominirati Nadal iz 2013. kako je dominirao Nadala iz 2011. Zato sto je Nadalov paket iz 2013. bolji od paketa iz 2011.

              Novak je protiv Federera 2011. imao 4:1, ali ga nije dominirao. Pod dominiranje smatram situaciju kad je sve zavislilo od Novak.

              Nemoj entuzijazam Novakov iz 2011. da smatras kao ekstra kvalitet. Novak je 2012, manje vise isti paket kao 2011, totalno nadigran od strane Federera u Uimbldonu. FH nije mogao da se nosi sa Federerovim. A 2014. i 2015, kada je Federer bio bolji (po mom misljenju najbolji u karijeri), Novak dobija dva Uimbldon finala. To je za mene najveci uspjeh u Novakovoj karijeri. Veci od serije iz 2011. i veci od serije 7:0 u finalima nad Nadalom. To je bilo moguce samo zato sto je Novak iz 2014. a pogotovo 2015. bolji od Novaka iz 2011.


              ----------

              Skeptik kad je u pitanju Novak 2011. i Unofficialpage kad je u pitanju Frederer 2005.-2007. imate isti problem. Vas pulen vam je tada donio toliko zadovoljstva da ste previse emotivno vezani taj dio njihovih karijera.
              Ne citas pazljivo sta pisem. Ono sto izdvaja Novakovu 2011 i Federerovu 2005-2007 je kontinutitet igre i rezultata. Pogotovu je impresivna Federerova serija od 8 GS u rasponu od 3 godine. Ti mu zameras na manjku konkurencije ali cak i sa tim je to za respekt. Ti posredno poredis Nadalovu 2013 i Novakovu 2011, poredici Nadalovu 2013 i 2011 godinu koje se ne mogu porediti upravo zbog prekida kontinuiteta. Nadalov pik pocinje od RG 2010 i zavrsava se sa RG 2012. Zatim sledi povreda kolena i propusta US Open 2012 i AUS Open 2013 dok Novak za sve to vreme i dalje igra i trosi se. 2011 mu je dala dosta toga ali taj nivo je bilo nemoguce odrzati na duze staze. Maratonski mec sa Nadalom na AUS Openu 2012 je bilo veliko finale te impresivne serije.
              NI, Novak je vise tvoj pulen nego moj. Nema veceg navijaca od Novaka od tebe ovde i to postujem. Ja ipak malo drugacije posmatram to nego ti i ovo za 2011 nema veze sa tim nego cisto sa kvalitetom tenisa koji je tada bio po mom ukusu.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                NI, Novak je vise tvoj pulen nego moj. Nema veceg navijaca od Novaka od tebe ovde i to postujem.
                Hvala skeptik.

                Ali ne budi nepravedan prema drugim navijacima olja, sandu, cacanin... i stotine drugih.

                Comment


                • Dodat ču i ja moje mišljenje.

                  Najbolj NOvak ikad viđen je bio onaj iz prva dva seta polufinala AO 2016 protiv Rogera.

                  Najbolji Roger ikad viđen na IW 2017 protiv Nadala.

                  Najbolji meč u istoriji po meni...........polufinale Madrida 2009 Nadal vs Đokovič.

                  Najbolji Nadal ikad viđen. Finale RG 2008 protiv Rogera, mada ni onaj Rafa iz finala W 2008 nije bio puno lošiji.

                  Comment


                  • Zna li se koji je Stanov naredni turnir?

                    Comment


                    • Stan je trazio i dobio WC za Monpelje, to je od 5.februara
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Stan je trazio i dobio WC za Monpelje, to je od 5.februara
                        Zanimljivo. Nisam ocekivao tako brzo.

                        Comment


                        • Originally posted by jacques9 View Post
                          Dodat ču i ja moje mišljenje.

                          Najbolj NOvak ikad viđen je bio onaj iz prva dva seta polufinala AO 2016 protiv Rogera.

                          Najbolji Roger ikad viđen na IW 2017 protiv Nadala.

                          Najbolji meč u istoriji po meni...........polufinale Madrida 2009 Nadal vs Đokovič.

                          Najbolji Nadal ikad viđen. Finale RG 2008 protiv Rogera, mada ni onaj Rafa iz finala W 2008 nije bio puno lošiji.
                          Rafaelo 2013 i prošle godine u RG bolji sigurno. Prošle godine čini mi se najbolji, nenormalno kako je igrao, FH i BH beton. Svi su oni kao teniseri napredovali u određenim aspektima kako je vrijeme odmicalo što možeš uporediti preko snimaka mečeva.

                          Comment


                          • 2013 je naravno daleko najbolja godina, kakav paket, kakav beton.

                            Comment


                            • RG 2017 mu je najbolje izdanje na sljaci ikada, nikada nije udarao BH i FH onako ko tad. Samleo je Wawrinku u finalu, kao i sve protivnike na tog turnira. Inace 2013 je bas strasna sezona za njega, razneo je na betonu, samo steta sto nije krunisao to sa titulom u Londona.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Objektivno 2013., s tim da je i ovaj prosli RG bio na tom nivou.. ali subjektivno nista ne moze da mi prevazidje 2008-u..
                                13/13!

                                Comment

                                Working...
                                X