Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa to je ono sto mi koji smo za ubrzavanje podloga stalno tvrdim, ne treba sad svaka podloga da bude led, ali je potrebno da imamo raznolikost podloga, tenis ce jednostavno biti zanimljiviji, iznenadjenja ce biti cesca

    A sto se tice Lost Gen, oni su po meni bas promasena generacija...niko nije ocekivao da se tu pojavi neki nov Fed, Djokovic ili Nadal, ali nije se pojavio ne samo neki Marej nego ni Vavrinka, Cilic i takvi igraci
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ja samo velim da ja tu vise ne bih nista dirao. Sad imamo jedan brzi betonski slem AO, jedan spori USO i standardne sljaku i travu. Sad, da li su neki hardcore ljubitelji trave () zadovoljni danasnjim CPI-om na W, ne znam. Ali meni se bas svidjaju zadnjih nekoliko okrsaja velike trojke na W, tu naravno mislim na 3 Novakove pobjede nad Fedjom i Nadalom. Nije bilo puno poena sa preko 9 udaraca, ali sasvim dovoljno. Mastersi su danas takodje lijepo prosarani i izbalansirani.
      Mada, kao sto si ti vec rekla za ovaj Sangaj, CPI je samo jedan parametar, koji se lako da anulirati velicinom i masom loptice. To je, recimo, jedna stvar koju bih ja prepustio igracima da odluce. Svaki prijavljeni igrac bi prijavio svoju zeljenu velicinu i masu loptice (laka, srednja, teska; manja, srednja, veca) sa kojom bi zelio da igra, tako da bi na odredjenom mecu igrao sa lopticama koje su srednja vrijednost izmedju njegovog i protivnikovog predloga.
      Ono sto mislim da bi sad trebalo je da se malo obogati sezona trave nekim mastersom. Bio bi red vise. Tu bi mogli da imamo jednu brzu i jednu malo sporiju travu i gotova prica.

      Comment


      • Ne da nije izbalansirano, nego je uniformisano sve osim par ispada, tipa Sangaj i Sinsinati
        USO je postao sporiji od AO, ponovo van pameti, a da ne pricam o tome koliko je trava usporena
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Gledamo razlicitim ocima, ocigledno. Ja i te kako primjecujem ogromne razlike u brzini i odskocima na razlicitim mastersima.
          USO i AO su samo zamijenili uloge u zadnjih par godina, s tim sto AO sad ima veci PCI od USO ranije. Ili mi se cini..
          Last edited by Joker; 16-10-18, 10:25.

          Comment


          • Ovog momka strasno gotivim i ocekujem mnogo od njega [emoji106]

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Izasle nominacije

              Comment


              • Kvota 1.05 da Rodzer dobija Edberga...Najgluplja nagrada u svetu tenisa.

                Vidim Delpotro ja kandidoavan. Pitam se na osvnovu cega.

                Comment


                • Ja znam da je Nadal dobio tu Edbergovu nagradu 2010te,ovo ostalo je koliko kapiram sve Federer pokupio.Mislim dobar je Rodzer ali bas toliko ne znam...
                  Je li uzeo to Djokovic kad?
                  Last edited by E1_PG; 17-10-18, 21:45.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Ja znam da je Nadal dobio tu Edbergovu nagradu 2010te,ovo ostalo je koliko kapiram sve Federer pokupio.Mislim dobar je Rodzer ali bas toliko ne znam...
                    Je li uzeo to Djokovic kad?
                    Naravno da ne. Mislim da je Rodzer uzeo svake godine od 2004. osim one jedne kada je Rafa dobio. Bice mnogo interesantnije ko ce da dobija tu nagradu kada Rodzer ode u penziju.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post
                      Naravno da ne. Mislim da je Rodzer uzeo svake godine od 2004. osim one jedne kada je Rafa dobio. Bice mnogo interesantnije ko ce da dobija tu nagradu kada Rodzer ode u penziju.
                      U pravu si Rodzer 13 puta,Nadal jednom.
                      https://en.m.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_Awards

                      Comment


                      • E ovako što se nagradi:
                        Najveći napredak naravno Tsitsipas
                        Što se tiče newcomer of the Year to mi nije jasno. Prethodnih godina bi to pripadalo najmlađem koji bi završio sezonu u top 100 , a sad izgleda su nominovani oni koji su nextgen pod uslovom da su prvi put uśli u 100 tokom 2018 i da su ostvarili najveći napredak. Svaśta.
                        Ipak onda moj izbor verovatno De Minaur
                        Naravno da je za comeback izbor Nole
                        I čuveni Edberg garant putuje opet kod Feda

                        Comment


                        • Edberg ide kod Nadala jer se kupao u ono blato na Majorci.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Wimbledon uvodi TB u finalnom setu, na 12:12

                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Dobro su se setili.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • RG i AO jos nisu uveli, tako da nisu oni "najgori"
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X