Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svi mogu da se promene i da rade na sebi...

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Rodzera za trenera!

      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • kako bi to bilo zanimljivo... da trenira Novaka da bi ovaj stigao i prestigao njegovih 18 GS-a ... u tome bih baš uživao

        Comment


        • Prva 4 nosioca na W:

          1. Endi
          2. Novak
          3. Rafa
          4. Fed, potrebna mu je još jedna pobeda u Haleu.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Prva 4 nosioca na W:

            1. Endi
            2. Novak
            3. Rafa
            4. Fed, potrebna mu je još jedna pobeda u Haleu.
            Cini mi se da ce Rodzer da bude 3. nosilac ako osvoji Hale. Mada, to i nije toliko bitno.

            Comment


            • Neće.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Neće.
                Nije bitno, ali kada ves ispravljas proveri. Evo ovde imas wimbledon race listu http://www.openerarankings.com/home?Race=3. Rodzer je plasmanom u 16 najboljih u Haleu osvojio 45 poena. Dakle na ovom turniru moze da osvoji jos 455 poena, sto ponozeno sa 2 daje dodatnih 910 poena. Dodato na sadasnjih 6475 poena daje 7385, odnosno 10 manje od Novaka ( Nadal ima 7318,75 ).

                Ako Novak osvoji Wimbledon, a Rafa i Endi ispadnu pre polufinala, vraca se na prvo mesto. To je malo verovatno. Ono sto je je verovatnije je da se Rafa i Endi bore za prvo mesto...
                Last edited by 147; 20-06-17, 18:24.

                Comment


                • Šta ispravljam? I kakavih 900+ poena osvaja Rodžer? Ne mogu da ulazim u to šta si računao, jer mi ništa nije jasno, ali Vavrinka je ispao u I kolu u Kvinsu i pao je na 5to mesto, Novak je time drugi, a Roletu treba pobeda portiv Miše za 4tog nosioca i to je to, neće biti nikakvih daljih promena, iako se za W računa malo drugačije ko je ko na listi.
                  Presek nosioca se uzima 26. juna, odnosno sledećeg ponedeljka...dakle za ostale, ako ima nepoznanica...

                  Gentlemen's Seeding Formula

                  The seeds are the top 32 players on the Emirates ATP Ranking list, BUT then rearranged on a surface-based system. Since 2002 a seeding committee has not been required for the Gentlemen’s Singles following an agreement made with the ATP. The seeding order is determined using an objective and transparent system to reflect more accurately an individual player’s grass court achievements: The formula is:
                  - Take the Emirates ATP Ranking points at 26 June 2017
                  - Add 100% of the points earned for all grass court tournaments in the past 12 months
                  - Add 75% of the points earned for the best grass court tournament in the 12 months before tha
                  Last edited by miloolja; 20-06-17, 20:43.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Odnos izgubljenih i dobijenih mečeva u 2017. Novak-Endi



                    novak's had 1 loss to a player outside the top 20
                    murray's had 6
                    fed's had 2
                    rafa's had 1
                    https://twitter.com/CindyBlack3/stat...33814485049348
                    Last edited by miloolja; 20-06-17, 20:49.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Šta ispravljam? I kakavih 900+ poena osvaja Rodžer? Ne mogu da ulazim u to šta si računao, jer mi ništa nije jasno, ali Vavrinka je ispao u I kolu u Kvinsu i pao je na 5to mesto, Novak je time drugi, a Roletu treba pobeda portiv Miše za 4tog nosioca i to je to, neće biti nikakvih daljih promena, iako se za W računa malo drugačije ko je ko na listi.
                      Presek nosioca se uzima 26. juna, odnosno sledećeg ponedeljka...dakle za ostale, ako ima nepoznanica...
                      Naravno da znam tu formulu. Samo je treba primeniti na pravi nacin. Tih 910 poena su poeni za Wimbledon seeding race listu. Ako oosvoji Hale imace (u odnosu na danas) jos 455 poena vise na ATP listi ali i 455 poena vise osvojenih na travi u zadnjih 12 meseci. Na taj nacin mu se dodaje jos 910 poena. U svakom slucaju, racunica nije teska, pa primenjujuci formulu koju si postavila, ako Rodzer osvoji Hale imacemo sledecu situaciju:

                      ATP lista 26. juna Nadal:7285 Rodzer: 5265
                      Poeni osvojeni na travi u poslednjih 12 meseci: Nadal 0 Rodzer 500( Hale)+20( Stuttgart )+720(Wimbledon)=1240 poena
                      Najbolji turnir na travi odigran pre Wimbledona prosle godine, zakljucno sa Wimbledonom od pre 2 godine, pa sve to pomnozeno sa 0.75 : Nadal 45*3/4=33.75 Federer 1200*3/4=900.
                      Kada se sve to sabere dobijamo Nadal: 7318,75 Rodzer 7405

                      Ovu racunicu imas i ovde http://www.openerarankings.com/home?Race=3. Samo iz nekog razloga Rodzeru nisu dodata 20 poena za Stuttgart, sto sam tek sada primetio. On je tamo ispao u R16 a ne u R32, tako da bi i to trebalo da mu se doda. Nije mi jasno zasto nije. Tih 20 poena su jako bitni, jer sa njima preskace i Djokovica koji ukupno ima 7395 poena. U svakom slucaju ako osvoji Hale preskace Nadala, a po ovoj racunici bi trebalo da preskoci i Novaka. Deluje da su pogresili na onom sajtu. Evo sada gledao i sajt ATP-a. I tamo mu stoji 0 za Sttutgart. Evo to moye da se vidi ovde http://www.atpworldtour.com/en/playe...ings-breakdown. Jel zna neko zasto je to tako ? Da li je to greska ? Da li teniser koji je slobodan u prvom kolu a ispadne u drugom ne dobija poene za drugo kolo. Ne bi trebalo da je tako. Trebalo bi da ih dobije.

                      P.s Treba napomenitu da tih 20 poena Rodzeru nisu uracunati ni u njegovom ATP Rankingu, iz ne znam kojih razloga. Ali u poene na travi svakako trebaju da mu se uracunaju, a i to ce da mu bude dovoljno da pretekne Djokovica ako osvoji Hale.
                      Last edited by 147; 21-06-17, 10:29.

                      Comment


                      • WC za Wimbledon

                        uvek Sony, nikad Shaomi using Tapatalk
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Peđa da skratimo ovo prepucavanje, pa da ti kažem da ja te stvari ne računam, već ima mnogo ljudi koje to zanima i koji se time bave, ali isto tako nikada ne pronosim bzvz vesti i podatke, već uvek one proverene, onako je kao što sam prvi put postavila. I ne može Rodžer nikako da pretekne Novaka koji je DRUGI nosilac, a Rodžeru treba još jedna pobeda u Haleu da bude 4-ti ..a pobedom možda prestiže Rafu...ALI totalno je nebitno da li je treći ili četvrti, kao i što je za Rafu nebitno.
                          A proveri da li si dobro oduzeo svima poene i da li si dobro uračunao i onih 75% od pretrpošle god. Tu Novak ima koliko 1.500? Mislim proveri ako se već time baviš i ako te zanima, ne moraš zbog nas/mene..

                          I evo pronašla sam dva tvita od čoveka koji je mnogo potkovaniji od nas i koji se time bavi... naravno bez računice..

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ne racunam ni ja te stvari obicno, sada sam uzeo 5 minuta i izracunao. I da, ne moze da bude drugi nosilac Rodzer jer ima 0 poena iz Stuttgarta.

                            Generalno prvenstveno sam hteo da stavim link gde je to sve izracunato, koji je jako dobar: http://www.openerarankings.com/home?Race=3 , i gde moze za sve ostale da se vide koji ce nosioci da budu...

                            Comment


                            • Auuu Olja baš si tvrdoglava
                              Pa čovek ti sve nadugačko objasni i plus da link gde je sve to izračunato , a tebi teško bar pogledati
                              I još mu reče mrzi te da se prepucavaš...
                              Jeste lako izbaciti tvit od drugih ljudi koji su isto kao i mi računali
                              I ja takođe mislim da Federer ako bi osvojio Hale da bi prestigao Nadala
                              Zašto drugi o tome ne pričaju? Pa zato što nije bitno ko će biti treći , a ko četvrti nosilac , ali pošto ljudi o tome ne pričaju opet ne znači da to nije moguće da se desi nego samo nije bitno

                              Comment




                              • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X